Skocz do zawartości

Astra K bez silnika 4cyl


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to, ze PSA w ramach lifitngu wycina wszystkie silniki GM w Astrze.

W związku z czym żaden nmotor nie będzie miał już 4 cyl...

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/opel-astra-lifting-na-trzy-cylindry/khtmlwm?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0X2DulXfJRJkeXhsDGL8Gq8KqvN4Rsc4HHG4wUOMvZPmSY6d0rxuvI0KY

Ciekawe jak to wypłynie na ceny i wyniki sprzedaży Astry. IMHO traca największe atuty w postaci udanych silnikow 1.4T i 1.6T noPB.

Z wyglądu praktycznie nic się nie zmienia, a z tego co czytałem za 2 lata ma już być nastepca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

IMHO traca największe atuty w postaci udanych silnikow 1.4T i 1.6T noPB.

 

No nie wiem. Nabywca samochodów tej kategorii cenowej i segmentu patrzy tylko i wyłącznie na spalanie, reszta jest drugorzędna. Jeżeli w katalogu silniki PSA będą palić o litr mniej, to tylko takie silniki zostaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, o ile bardziej ekologiczny jest taki trzycylindrowy 1.2 o mocy 130KM od czterocylindrowego 1.2 o takiej samej mocy?

To, że tańszy w produkcji to nie ma wątpliwości,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Majkiel napisał:

Tak się zastanawiam, o ile bardziej ekologiczny jest taki trzycylindrowy 1.2 o mocy 130KM od czterocylindrowego 1.2 o takiej samej mocy?

To, że tańszy w produkcji to nie ma wątpliwości,.

 

No pali mniej i tylko to się liczy. Pamiętaj, że w Europie płacisz też podatek od emisji CO2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Majkiel napisał:

Tak się zastanawiam, o ile bardziej ekologiczny jest taki trzycylindrowy 1.2 o mocy 130KM od czterocylindrowego 1.2 o takiej samej mocy?

To, że tańszy w produkcji to nie ma wątpliwości,.

 

wg spritmonitor 1.2 130KM by PSA pali więcej do 1.4T by opel (ten który wycofali ze sprzedaży) 

peugeot 308 1.2 130km - 7.13
Astra K 1.4T 125KM - 6.95

 

wiem, niby inne auta... ale masa pewnie podobna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

No pali mniej i tylko to się liczy. Pamiętaj, że w Europie płacisz też podatek od emisji CO2. 

 

Moje doświadczenia z 1.2 Puretech ine potwierdzają ze pali mniej ;]

Palil mi dokaldnie tyle samo co 1.4T z wtryskiem pośrednim, a te nowsze były oszczędniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Moje doświadczenia z 1.2 Puretech ine potwierdzają ze pali mniej ;]

Palil mi dokaldnie tyle samo co 1.4T z wtryskiem pośrednim, a te nowsze były oszczędniejsze.

 

Doświadczenie jest absolutnie nieistotne, ważne co wyszło w testach i katalogach. 90% ludzi kupuje auto, patrząc na spalanie katalogowe, a nie faktyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wladmar napisał:

 

Doświadczenie jest absolutnie nieistotne, ważne co wyszło w testach i katalogach. 90% ludzi kupuje auto, patrząc na spalanie katalogowe, a nie faktyczne. 

 

Jakies badania prowadziles w tym zakresie? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wladmar napisał:

No pali mniej i tylko to się liczy. Pamiętaj, że w Europie płacisz też podatek od emisji CO2. 

 

No właśnie nie jestem pewien. Może przy stałej prędkości z niedużym obciążeniem da "się wykręcić" lepsze wyniki, ale czy w praktyce? Bądź co bądź, silniki czterocylindrowe płynniej pracują, nie mają takich drgań jak jednostki o mniejszej liczbie cylindrów.

 

3 minuty temu, wladmar napisał:

Doświadczenie jest absolutnie nieistotne, ważne co wyszło w testach i katalogach. 90% ludzi kupuje auto, patrząc na spalanie katalogowe, a nie faktyczne. 

 

Może nie 90%, ale fakt - dużo osób patrzy na spalanie w folderze, ale też całkiem dużo ludzi szuka auta nie-trzycylindrowego. Jeszcze w "maluchu" to przejdzie, ale im większy samochód, tym 3 cylindry są bardziej kuriozalne nawet dla laików.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Wiem jak funkcjonują floty i jak wygląda proces zakupowy. 

 

Fakt, floty to trochę inna bajka niż "zwykli" ludzie, a kupują całkiem spory procent aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

No to może się zdecyduj czy ludzie czy floty bo to troche inna bajka...

 

Większość samochodów kupują floty, a o zakupie (zdziwisz się!) decydują ludzie. 

Prywatnie człowiek kupując samochód też patrzy na spalanie w katalogu, a nie sugeruje się tym, że @Maciej__ z AK twierdzi inaczej ;] Oczywiście, każdy dodaje ze 2-3 litry do katalogu, ale nadal silnik palący w katalogu mniej będzie bardziej oszczędny. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

 

Większość samochodów kupują floty, a o zakupie (zdziwisz się!) decydują ludzie. 

Prywatnie człowiek kupując samochód też patrzy na spalanie w katalogu, a nie sugeruje się tym, że @Maciej__ z AK twierdzi inaczej ;] Oczywiście, każdy dodaje ze 2-3 litry do katalogu, ale nadal silnik palący w katalogu mniej będzie bardziej oszczędny. 

 

Spalanie jest jedynie jednym z parametrow przy zakupie floty i to nie zawsze decydującym...

Ja kupując Astre nawet nie patrzyłem jako to ma spalanie katalogowe bo co mnie to obchodzi co tam sobie wymyslil producent ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maciej__ napisał:

Wyglada na to, ze PSA w ramach lifitngu wycina wszystkie silniki GM w Astrze.

W związku z czym żaden nmotor nie będzie miał już 4 cyl...

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/opel-astra-lifting-na-trzy-cylindry/khtmlwm?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0X2DulXfJRJkeXhsDGL8Gq8KqvN4Rsc4HHG4wUOMvZPmSY6d0rxuvI0KY

Ciekawe jak to wypłynie na ceny i wyniki sprzedaży Astry. IMHO traca największe atuty w postaci udanych silnikow 1.4T i 1.6T noPB.

Z wyglądu praktycznie nic się nie zmienia, a z tego co czytałem za 2 lata ma już być nastepca.

Ten tez 3 cyl.? 1.4/145 KM (tylko ze skrzynią CVT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Majkiel napisał:

Tak się zastanawiam, o ile bardziej ekologiczny jest taki trzycylindrowy 1.2 o mocy 130KM od czterocylindrowego 1.2 o takiej samej mocy?

To, że tańszy w produkcji to nie ma wątpliwości,.

 

Może to kwestia jakiś opłat licencyjnych?

PSA ma własne silniki, a tak musiała je kupować od GM?

Zrobili jakieś analizy, okazało się że najmocniejszej wersji nikt nie kupował, to stwierdzili że niepotrzebny.

Trochę szkoda, bo cena była dobra za te 200KM

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał:

 

Może to kwestia jakiś opłat licencyjnych?

PSA ma własne silniki, a tak musiała je kupować od GM?

Zrobili jakieś analizy, okazało się że najmocniejszej wersji nikt nie kupował, to stwierdzili że niepotrzebny.

Trochę szkoda, bo cena była dobra za te 200KM

 

Astry 200KM pewnie za wiele nie sprzedawali - większość pewnie kupowała 1.4 125KM albo 1.0 105KM. 

Pozostaje pytanie, gdzie robili 1.4, a gdzie 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.07.2019 o 15:18, Majkiel napisał:

 

Astry 200KM pewnie za wiele nie sprzedawali - większość pewnie kupowała 1.4 125KM albo 1.0 105KM. 

Pozostaje pytanie, gdzie robili 1.4, a gdzie 1.2.

Oj a ja nie byłbym pewny, w Warszawie widuję często Astry K z podwójnym ozdobnym wydechem, a ten był chyba dopiero w 1.6T zdaje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AstraC napisał:

Oj a ja nie byłbym pewny, w Warszawie widuję często Astry K z podwójnym ozdobnym wydechem, a ten był chyba dopiero w 1.6T zdaje się?

 

zgadza się. Ja widziałem takich przez rok może z 5 sztuk, w tym wszytkie hatchback. Kombi takiego jak mój nie spotkałem jeszcze. Może muszę w tym celu przejechać się do Warszawy. ;]

Na forum Astry było kiedyś info od dealera jaki % sprzedaży w Polsce stanowią różne silniki. Na 1.6 Turbo przypadało coś około 1% ztcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

 

zgadza się. Ja widziałem takich przez rok może z 5 sztuk, w tym wszytkie hatchback. Kombi takiego jak mój nie spotkałem jeszcze. Może muszę w tym celu przejechać się do Warszawy. ;]

Na forum Astry było kiedyś info od dealera jaki % sprzedaży w Polsce stanowią różne silniki. Na 1.6 Turbo przypadało coś około 1% ztcp

 

A najmocniejsza wersja 1.6 cdti nie ma 2 koncowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2019 o 14:08, kravitz napisał:

Może to kwestia jakiś opłat licencyjnych?

PSA ma własne silniki, a tak musiała je kupować od GM?

 

Oczywiście. Nawet jeśli silniki produkuje fabryka PSA, to wciąż trzeba płacić licencje. 

 

Dnia 8.07.2019 o 14:08, kravitz napisał:

Zrobili jakieś analizy, okazało się że najmocniejszej wersji nikt nie kupował, to stwierdzili że niepotrzebny.

 

To też.

 

Przy okazji premiery 5008 kilku tutaj twierdziło, że to auto kompletnie bez sensu, bo nie można mieć 4x4. A się sprzedaje... Z tymi mocnymi silnikami jest podobnie. 

Można zrobić mocne auto, ale dla producenta ono ma sens wyłącznie jak jest na nim absurdalna marża. 

 

Ale najważniejsze w całej układance jest średnie spalanie (katalogowe) liczone dla wszystkich sprzedanych samochodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2019 o 14:21, Maciej__ napisał:

Wyglada na to, ze PSA w ramach lifitngu wycina wszystkie silniki GM w Astrze.

W związku z czym żaden nmotor nie będzie miał już 4 cyl...

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/opel-astra-lifting-na-trzy-cylindry/khtmlwm?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto&fbclid=IwAR0X2DulXfJRJkeXhsDGL8Gq8KqvN4Rsc4HHG4wUOMvZPmSY6d0rxuvI0KY

Ciekawe jak to wypłynie na ceny i wyniki sprzedaży Astry. IMHO traca największe atuty w postaci udanych silnikow 1.4T i 1.6T noPB.

Z wyglądu praktycznie nic się nie zmienia, a z tego co czytałem za 2 lata ma już być nastepca.

 

Sąsiadka kupiła Astrę z jakimś silnikiem 200KM. Jeśli teraz najmocniejszy silnik ma mieć 145KM to sami sobie wytną spory odsetek klientów, bo mocna Astra miała jeden z najlepszych na rynku stosunek tego co oferuje do ceny za jaką można ją było kupić. Kolejny gwóźdź do trumny Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ryb napisał:

 

Sąsiadka kupiła Astrę z jakimś silnikiem 200KM. Jeśli teraz najmocniejszy silnik ma mieć 145KM to sami sobie wytną spory odsetek klientów, bo mocna Astra miała jeden z najlepszych na rynku stosunek tego co oferuje do ceny za jaką można ją było kupić. Kolejny gwóźdź do trumny Opla.

 

 

Z tego co pisza wyżej, to ten spory odsetek w PL to było ok 1% ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2019 o 14:47, Maciej__ napisał:

 

Jakies badania prowadziles w tym zakresie? ;]

 

Zapewne to te same badania które mówią że kupując Astrę K 1.6t 200hp klient "patrzy tylko i wyłącznie na spalanie, reszta jest drugorzędna " :hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ryb napisał:

Sąsiadka kupiła Astrę z jakimś silnikiem 200KM. Jeśli teraz najmocniejszy silnik ma mieć 145KM to sami sobie wytną spory odsetek klientów, bo mocna Astra miała jeden z najlepszych na rynku stosunek tego co oferuje do ceny za jaką można ją było kupić. Kolejny gwóźdź do trumny Opla.

 

Naprawdę zakładałeś że PSA kupiło Opla w jakimkolwiek innym celu niż wycięcie go w pień?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Z tego co pisza wyżej, to ten spory odsetek w PL to było ok 1% ;]

 

 

Weź pod uwagę, że akurat Polska nie jest rynkiem reprezentatywnym ani takim z którym ktokolwiek się liczy. A w krajach bogatszych niż nasz to może  być dużo więcej niż 1%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ⠀ napisał:

 

Naprawdę zakładałeś że PSA kupiło Opla w jakimkolwiek innym celu niż wycięcie go w pień?

 

Nie zastanawiałem się po co właściwie go kupują. Teraz jednak wygląda na to, że rzeczywiście kupili w celu o którym piszesz.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał:

Weź pod uwagę, że akurat Polska nie jest rynkiem reprezentatywnym ani takim z którym ktokolwiek się liczy. A w krajach bogatszych niż nasz to może  być dużo więcej niż 1%.

 

Za spritmonitor.de

Opel Astra rok 2016+: 1294 Search results

Opel Astra rok 2016+, 180hp+: 136 Search results

10.5%

 

Realnie pewnie odrobinę więcej, bo część ludzi nie podaje mocy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ryb napisał:

 

Weź pod uwagę, że akurat Polska nie jest rynkiem reprezentatywnym ani takim z którym ktokolwiek się liczy. A w krajach bogatszych niż nasz to może  być dużo więcej niż 1%.

 

 

Chyba żartujesz. W skali globalnej jedno z najbogatszych państw świata, 36-milionowa populacja. Myślisz, ze nikt tego nie dostrzega? Kiedyś podstawowe auto jakie wyjeżdżało z salonu to było zaślepka, full golas. Teraz tylko są w katalogu bo muszą być ale nie kupisz ich u dealera.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ryb napisał:

Sąsiadka kupiła Astrę z jakimś silnikiem 200KM. Jeśli teraz najmocniejszy silnik ma mieć 145KM to sami sobie wytną spory odsetek klientów, bo mocna Astra miała jeden z najlepszych na rynku stosunek tego co oferuje do ceny za jaką można ją było kupić. Kolejny gwóźdź do trumny Opla.

Spory tzn. jaki?

Nie wiem jak na zachodzie, ale u nas?

Ktoś tu pisał, że 200KM to był w PL 1% sprzedaży Astry.

Mogą olać sikiem prostym Twoją sąsiadkę i ten 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ryb napisał:

Weź pod uwagę, że akurat Polska nie jest rynkiem reprezentatywnym ani takim z którym ktokolwiek się liczy. A w krajach bogatszych niż nasz to może  być dużo więcej niż 1%.

Jest coraz mniej (a może już nie ma wcale) aut popularnych z dużą mocą.

W krajach bogatszych, jak będzie im mało mocy, to kupią se jakiegoś premiuma (czytaj Peugeota, tylko czy on ma mocne silniki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, spad napisał:

 

Chyba żartujesz. W skali globalnej jedno z najbogatszych państw świata, 36-milionowa populacja. Myślisz, ze nikt tego nie dostrzega? Kiedyś podstawowe auto jakie wyjeżdżało z salonu to było zaślepka, full golas. Teraz tylko są w katalogu bo muszą być ale nie kupisz ich u dealera.

 

Te najdroższe wersje to się sprzedają dobrze w kilku najbogatszych krajach na swiecie i tyle (szwajcaria, australia, UK, Niemcy, itp.)...

globalnie wolumen robia auta popularne i tanie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Te najdroższe wersje to się sprzedają dobrze w kilku najbogatszych krajach na swiecie i tyle (szwajcaria, australia, UK, Niemcy, itp.)...

globalnie wolumen robia auta popularne i tanie :ok:

 

Fiat robił auta popularne i tanie. 

 

Oczywiście drogimi i szybkimi się sprzedaży nie zrobi ale jeśli ktoś ich nie ma to rozmienia markę na drobne, czyniąc ją nieatrakcyjną. A ludzie często kupują auto słabsze i tańsze ale wyglądające jak droższe i mocniejsze (unifikacja wyglądu aut różnych klas w ramach każdej marki to właśnie krok w tym kierunku). Jeśli jednak producent nie ma mocniejszego i droższego wcale, to wielu klientów pójdzie gdzie indziej. Nie da się sprzedawać aut OPC Line, jeśli się nie ma w ofercie auta OPC, nie da się sprzedawać S-line, jeśli się nie ma S itd.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

To na szczescie sa 3 cyl opracowane przez Opla a nie te ich 1.2.

Czy "na szczęście" to się dopiero okaże 😄

Te 1.2 od PSA na razie nie ujawniły chyba jakiejś grubej wady w stylu pierwszych tsi czy 1.6thp, więc dla mnie to opracowanie "własnego" silnika 1.2t w ramach tej samej grupy jest trochę niezrozumiałe w sensie nakładów na R&D. Chyba, że ten "własny" to tak naprawdę 'puretech', tylko lekko poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Te najdroższe wersje to się sprzedają dobrze w kilku najbogatszych krajach na swiecie i tyle (szwajcaria, australia, UK, Niemcy, itp.)...

globalnie wolumen robia auta popularne i tanie :ok:

 

UK to zly przyklad, tam kupuja naprawde byle co i jaki tam siedzi silnik 99% jest absolutnie obojetne. Wazne, zeby podatek byl niski. Przy ich predkosciach jazdy i plaskim terenie nie dziwie sie, tam to wystarczy 50 KM w kompakcie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, iwik napisał:

Czy "na szczęście" to się dopiero okaże 😄

Te 1.2 od PSA na razie nie ujawniły chyba jakiejś grubej wady 

Jeżeli pominiemy kruszenie się paska rozrządu w kąpieli olejowej i w konsekwencji zatkanie dróg olejowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Czy "na szczęście" to się dopiero okaże 😄

Te 1.2 od PSA na razie nie ujawniły chyba jakiejś grubej wady w stylu pierwszych tsi czy 1.6thp, więc dla mnie to opracowanie "własnego" silnika 1.2t w ramach tej samej grupy jest trochę niezrozumiałe w sensie nakładów na R&D. Chyba, że ten "własny" to tak naprawdę 'puretech', tylko lekko poprawiony.

Opracowali go jeszcze zanim ich PSA kupil. Ten 1.2 to chyba tez mial jakies akcje. Chodzilo mi o moc francuskie maja max 130KM vs 200KM w wersji przed liftingiem to spora roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał:

 

UK to zly przyklad, tam kupuja naprawde byle co i jaki tam siedzi silnik 99% jest absolutnie obojetne. Wazne, zeby podatek byl niski. Przy ich predkosciach jazdy i plaskim terenie nie dziwie sie, tam to wystarczy 50 KM w kompakcie. 

Dokladnie .I aby przy wynajmie dlugoterminowym mogla byc fajna cyferka-np.199GBP/month:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2019 o 14:38, TomekD000 napisał:

 

wg spritmonitor 1.2 130KM by PSA pali więcej do 1.4T by opel (ten który wycofali ze sprzedaży) 

peugeot 308 1.2 130km - 7.13
Astra K 1.4T 125KM - 6.95

 

wiem, niby inne auta... ale masa pewnie podobna 

Czuję się wywołany do tablicy bo aktualnie pomykam 1.4 150 KM. noga raczej ciężka.;]

Jestem miło zaskoczony

 

IMG_20190718_075754.jpg

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.