Skocz do zawartości

Duster 1.3tce opinie o silniku? Inne do ok. 60kzł


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sherif napisał:

Ja osobiście kupiłbym mocniejszą i lepiej wyposażoną Vitarę, także różnie bywa. Golf jak piszą pismaki jest poprawny i tyle. Ani nie jest specjalnie ładny, ani tani ani super wyposażony :)

On jest taki sam jak wersja 115KM kwestia wgrania mapy... Na innych rynkach jest 130KM ten sam silnik wiec upgrade i inny woz. 

26 minut temu, Jaruga napisał:

8]

Ja wbijam 6 przy 100km/h jest wtedy 2000 obrotów...

Po mieście jeżdżę na 3-4...

Ja u siebie wylaczylem podpowiedzi zmiany biegu jak nie przekraczam 3,5 to spalanie jest w granicy 6 pare razy mocniej na swiatlach i mamy 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kravitz napisał:

 

W Golfie na rozgrzanym silniku pokazuje mi że mam wpiąć 6tkę jak ledwo przekroczę 60km/h

I tak jeżdżę. Fotoradady mnie przy tej prędkości nie zbierają.

U mnie automat sam wrzuca. :)

Ale to diesel.

Kiedyś się wkurzałem, ale już przyzwyczaiłem się do jazdy w mieście na 6 biegu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na Miśka ASX. Teraz będzie wchodził z nową buźką i są wyprzedaże. Z trójki tu wymienionej Duster, Vitara, ASX, ten ostatni mimo że najstarszy to chyba najbardziej pewna i bezproblemowa opcja. No chyba że ktoś musi mieć silnik z turbo ciągiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wujekcybul napisał:

On jest taki sam jak wersja 115KM kwestia wgrania mapy... Na innych rynkach jest 130KM ten sam silnik wiec upgrade i inny woz. 

Taki jest plan. Aczkolwiek gość w salonie VW twierdził, że różnią się turbiną .. ale po minie widać było, że nie do końca był o tym przekonany ;).

16 godzin temu, OPAL napisał:

Też ostatnio przeglądam podobne auta i Vitara 1.0 ma dość kiepskie opinie np. na Autocentrum. O wiele lepsze ma Kia Venga czy Duster.

hmm. Oglądałem ten test i raczej go pozytywnie odebrałem. Mówił nawet, że na jakie liście aut które pozytywnie zaskakują byłby na wysokiej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sherif napisał:

hmm. Oglądałem ten test i raczej go pozytywnie odebrałem. Mówił nawet, że na jakie liście aut które pozytywnie zaskakują byłby na wysokiej pozycji.

 

Rzeczywiście obejrzałem test video i jest jak mówisz.

Moje spostrzeżenia dotyczyły opinii użytkowników (co prawda tylko 8, ale w większości średnio ocenili).

Tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecydujemy się na dustera.

Jeśli już zamówimy auto to do odbioru będzie najprawdopodobniej w październiku. Pytanie czy nie lepiej poczekać do przyszłego roku żeby samochód był rok młodszy. Pytałem i nie mam co liczyć na rabat bo auta schodzą  na pniu.

 

Wersja prestige

1.3 tce 130KM

Lakier metalic

Klimatronic

Kamera cofania

Czujniki martwego pola

Nawigacja

Pełne koło zapasowe

 

66,5kzł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lukass186 napisał:

Chyba zdecydujemy się na dustera.

Jeśli już zamówimy auto to do odbioru będzie najprawdopodobniej w październiku. Pytanie czy nie lepiej poczekać do przyszłego roku żeby samochód był rok młodszy. Pytałem i nie mam co liczyć na rabat bo auta schodzą  na pniu.

 

Pytanie czy ci się spieszy. 

No i drugie, cy jeśli z października zrobi się grudzień, to co - dadzą wówczas jakiś rabat - bądź do bądź, to będzie już praktycznie wyprzedaż rocznika ;)

 

Można też poszukać na otomoto, może jakiś dealer ma akurat podobną konfigurację na placu. W czasach jeszcze niedrogich  kii i hyundaiów, kolega jechał po auto do trójmiasta - nie musiał czekać pół roku, wyposażenie pasowało, było nawet ciut taniej. Jedynie kolor chciał inny, ale się przyzwyczaił ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukass186 napisał:

Chyba zdecydujemy się na dustera.

Jeśli już zamówimy auto to do odbioru będzie najprawdopodobniej w październiku. Pytanie czy nie lepiej poczekać do przyszłego roku żeby samochód był rok młodszy. Pytałem i nie mam co liczyć na rabat bo auta schodzą  na pniu.

 

Wersja prestige

1.3 tce 130KM

Lakier metalic

Klimatronic

Kamera cofania

Czujniki martwego pola

Nawigacja

Pełne koło zapasowe

 

66,5kzł.

 

 

Bez sensu czekac brac i juz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Majkiel napisał:

Pytanie czy ci się spieszy. 

No i drugie, cy jeśli z października zrobi się grudzień, to co - dadzą wówczas jakiś rabat - bądź do bądź, to będzie już praktycznie wyprzedaż rocznika ;)

Akurat u mnie z października zrobił się grudzień a Sandero też zamawiałem w lipcu. W akcie dobrej woli w gratisie dostałem jedną oponę zimową. Opcjonalnie mogłem zrezygnować z zakupu. 😁

W Dacii właściwie nie ma czegoś takiego jak wyprzedaż rocznika a już na pewno nie w przypadku Dustera...

 

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lukass186 napisał:

Chyba zdecydujemy się na dustera.

Jeśli już zamówimy auto to do odbioru będzie najprawdopodobniej w październiku. Pytanie czy nie lepiej poczekać do przyszłego roku żeby samochód był rok młodszy. Pytałem i nie mam co liczyć na rabat bo auta schodzą  na pniu.

 

Wersja prestige

1.3 tce 130KM

Lakier metalic

Klimatronic

Kamera cofania

Czujniki martwego pola

Nawigacja

Pełne koło zapasowe

 

66,5kzł.

 

 

4x4?

Jak Ci się nie śpieszy to sobie czekaj. Ja kupuję zawsze auto dla siebie, a ty jak chcesz żeby później kupujący był bardziej zadowolony to możesz poczekać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wasylek napisał:

Akurat u mnie z października zrobił się grudzień a Sandero też zamawiałem w lipcu. W akcie dobrej woli w gratisie dostałem jedną oponę zimową. Opcjonalnie mogłem zrezygnować z zakupu. 😁

W Dacii właściwie nie ma czegoś takiego jak wyprzedaż rocznika a już na pewno nie w przypadku Dustera...

 

Fakt, schodzi wszystko niezależnie od wersji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał:

4x4?

Jak Ci się nie śpieszy to sobie czekaj. Ja kupuję zawsze auto dla siebie, a ty jak chcesz żeby później kupujący był bardziej zadowolony to możesz poczekać.

Nie zależy mi na 4x4. Chcemy z napędem na jedną ośkę. Auto na 10 może i więcej lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wladmar napisał:

 

Blacharsko Dacia tyle raczej nie wytrzyma. 

 

Aż tak źle? Dusterów pierwszej generacji nie widziałem jakoś specjalnie zardzewiałych choć jakieś tam problemy miały.

 

Toś mi klina zadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lukass186 napisał:

 

Aż tak źle? Dusterów pierwszej generacji nie widziałem jakoś specjalnie zardzewiałych choć jakieś tam problemy miały.

 

Toś mi klina zadał

 

Dacia nie ma ocynku. W ogóle, podobnie jak Mazda i gnije podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

Blacharsko Dacia tyle raczej nie wytrzyma. 

Dzis oglądałem i 12 letni Logan tylko trochę gorzej od 11 letniego Golfa wygląda, a że oba zardzewiałe to inna bajka.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lukass186 napisał:

 

Tylko pytanie co jest, a co nie jest ocynkowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wladmar napisał:

 

Blacharsko Dacia tyle raczej nie wytrzyma. 

Dustery 1 gen wlasnie dobijają do takiego wieku i jakos nie widać, żeby było pordzewiało..

A już na pewno nie gorzej niż japonczyki ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy Dustera. 66,5kzł, dostaliśmy dywaniki, wkład do bagażnika i 2100zl rabatu. Dokupiliśmy koło zapasowe. Odbiór końcówka września/październik.

Mam nadzieję że z nowym silnikiem 1.3Tce nie będzie się cuda działy 😁

Edytowane przez Lukass186
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lukass186 napisał:

Zamówiliśmy Dustera. 66,5kzł, dostaliśmy dywaniki, wkład do bagażnika i 2100zl rabatu. Dokupiliśmy koło zapasowe. Odbiór końcówka września/październik.

Mam nadzieję że z nowym silnikiem 1.3Tce nie będzie się cuda działy 😁

Gratulacje - nie martw się na zapas silnikiem - producenci nauczyli się robić silniki turbo. Akurat silnik może być tu najlepszą rzeczą w tym samochodzie - sam jestem ciekawy jak się będzie sprawdzał. 

Te nowe dustery to bardzo fajne samochody. Na niewielkim osiedlu widzę ze 3 sztuki ... i się wcale nie dziwię bo to dobra oferta jak za taki kawał samochodu z dynamicznym napędem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Azbest napisał:

Gratulacje - nie martw się na zapas silnikiem - producenci nauczyli się robić silniki turbo. Akurat silnik może być tu najlepszą rzeczą w tym samochodzie - sam jestem ciekawy jak się będzie sprawdzał. 

Te nowe dustery to bardzo fajne samochody. Na niewielkim osiedlu widzę ze 3 sztuki ... i się wcale nie dziwię bo to dobra oferta jak za taki kawał samochodu z dynamicznym napędem.

Z wszystkim się zgadzam za wyjątkiem pojęcia "kawał samochodu" ;)

Cały sukces tych wszystkich suvów i innych crossoverów polega na tym że wydają się znacznie większe niż są w rzeczywistości.

Przykładowo duster jest krótszy o 3cm od fiata tipo HB a wydaje się znacznie większy ;)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2019 o 09:33, Maciej__ napisał:

Dustery 1 gen wlasnie dobijają do takiego wieku i jakos nie widać, żeby było pordzewiało..

A już na pewno nie gorzej niż japonczyki ;]

Ruda wygrywała tylko z Loganami pierwszej generacji- kolejne generacje nie mają już większych problemów.

A w ramach ciekawostki- poza Europą mamy dostępną poprzednią generację Dustera, ubraną w barwy siostrzanego Nissana.

Rosja: KLIK

Trochę dłubnięty przód, tył i wnętrze- i mamy Terrano:

front-right-view-120.jpg

Edytowane przez Wasylek
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2019 o 14:18, Lukass186 napisał:

Chyba zdecydujemy się na dustera.

Jeśli już zamówimy auto to do odbioru będzie najprawdopodobniej w październiku. Pytanie czy nie lepiej poczekać do przyszłego roku żeby samochód był rok młodszy. Pytałem i nie mam co liczyć na rabat bo auta schodzą  na pniu.

 

Wersja prestige

1.3 tce 130KM

Lakier metalic

Klimatronic

Kamera cofania

Czujniki martwego pola

Nawigacja

Pełne koło zapasowe

 

66,5kzł.

 

 

 

Ja się tak tylko zastanawiam, czy to ten Duster jest taki ładny, czy ja taki stary ;]

Bo mi się to auto podoba i to nawet bardzo ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaruga napisał:

Z wszystkim się zgadzam za wyjątkiem pojęcia "kawał samochodu" ;)

Cały sukces tych wszystkich suvów i innych crossoverów polega na tym że wydają się znacznie większe niż są w rzeczywistości.

Przykładowo duster jest krótszy o 3cm od fiata tipo HB a wydaje się znacznie większy ;)

 

"kawał samochodu" pisałem w odniesieniu do tego co się dostaje w danej kwocie, bo dziś 60kPLN to jest segment B...

 

Zgadzam się - sam mam Mitsu Outlandera i Mondeo MK5 liftback. Mitsu wydaje się duuuużo większe, ale tak naprawdę między tymi samochodami jest przepaść jeśli chodzi o spakowanie rodziny na wyjazd wakacyjny .... oczywiście Mondeo jest dużo przestronniejsze i ma hangar w bagażniku. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:

 

Ja się tak tylko zastanawiam, czy to ten Duster jest taki ładny, czy ja taki stary ;]

Bo mi się to auto podoba i to nawet bardzo ;]

Z nowym modelem mam to samo ... oglądam się na ulicach za dusterem :D ... a ja nawet nie lubię crossoverów. Jak patrzę na ASXa, Kajara czy QQ to mam nudności. Duster jest dla mnie bardzo ciekawym stylistycznie samochodem ... może te szerokie nadkola robią fajną robotę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wasylek napisał:

Ruda wygrywała tylko z Loganami pierwszej generacji- kolejne generacje nie mają już większych problemów.

A w ramach ciekawostki- poza Europą mamy dostępną poprzednią generację Dustera, ubraną w barwy siostrzanego Nissana.

Rosja: KLIK

Trochę dłubnięty przód, tył i wnętrze- i mamy Terrano:

front-right-view-120.jpg

Tył ma jeszcze fajniejszy, bo akurat ten w Dusterze pierwszej generacji był słaby IMHO.

 

nissan-terrano-a2-1200x743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Azbest napisał:

Z nowym modelem mam to samo ... oglądam się na ulicach za dusterem 😄 ... a ja nawet nie lubię crossoverów. Jak patrzę na ASXa, Kajara czy QQ to mam nudności. Duster jest dla mnie bardzo ciekawym stylistycznie samochodem ... może te szerokie nadkola robią fajną robotę? 

 

 

Dokładnie tak. Nowy niby bardzo podobny do starego, ale jednak jest bardzo ładny, a ten stary tylko przeciętny.

I też niezbyt lubię tego typu samochody. Wyjątkiem jest Duster i C-HR

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kravitz napisał:

 

Dokładnie tak. Nowy niby bardzo podobny do starego, ale jednak jest bardzo ładny, a ten stary tylko przeciętny.

I też niezbyt lubię tego typu samochody. Wyjątkiem jest Duster i C-HR

 

Jeśli Dacia nie odjedzie za chwile z cenami w kosmos, to mysle ze będzie ich coraz więcej na ulicach :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

Zajeli nisze, ktora walkowerem oddal Fiat. 

 

Ja wiem czy oddał, w pierwszym półroczu tego roku FCA sprzedał prawie 5000 Tipo vs 8000 Dusterów . Zważywszy na obecną modę na suvy, przewaga Dacii nie jest aż tak ogromna.

Fakt, Dacia ma jeszcze Lodgy i Sandero i tutaj Fiat daje ciała , zwłaszcza że następca Grande Punto mógłby konkurować z Sandero, a Włosi postanowili to co postanowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Majkiel napisał:

 

Ja wiem czy oddał, w pierwszym półroczu tego roku FCA sprzedał prawie 5000 Tipo vs 8000 Dusterów . Zważywszy na obecną modę na suvy, przewaga Dacii nie jest aż tak ogromna.

Fakt, Dacia ma jeszcze Lodgy i Sandero i tutaj Fiat daje ciała , zwłaszcza że następca Grande Punto mógłby konkurować z Sandero, a Włosi postanowili to co postanowili.

 

a ile sprzedał tych klonów 500 ala crossover, bo chyba to lepszy odpowiednik Dustera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

 

Ja wiem czy oddał, w pierwszym półroczu tego roku FCA sprzedał prawie 5000 Tipo vs 8000 Dusterów . Zważywszy na obecną modę na suvy, przewaga Dacii nie jest aż tak ogromna.

Fakt, Dacia ma jeszcze Lodgy i Sandero i tutaj Fiat daje ciała , zwłaszcza że następca Grande Punto mógłby konkurować z Sandero, a Włosi postanowili to co postanowili.

 

No nie, nie, nie, Tipo konkuruje z Rapidem (i sromotnie przegrywa), Dacia nie ma odpowiednika, ale jak wprowadzi, to pozamiata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wladmar napisał:

No nie, nie, nie, Tipo konkuruje z Rapidem (i sromotnie przegrywa), Dacia nie ma odpowiednika, ale jak wprowadzi, to pozamiata. 

Nie kumam.

Odpowiednikiem Tipo czy Rapida jest chyba Logan/Sandero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

Logan jest stary, Sandero to klasa B. Konkurencją dla Tipo (i to zabójczą) może się stać Logan III. 

Taka konkurencja jak C-elysee czy 301 ;]

Edytowane przez bartekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, sherif napisał:

a ile sprzedał tych klonów 500 ala crossover, bo chyba to lepszy odpowiednik Dustera ?

 

Fiat 500X /Jeep Renegade jest crossoverem klasy B,  tak jak  EcoSport , Juke, Mokka, Captur czy Vitara , a Dustera zaliczają już do C (tak jak Qashqai, ASX).

 

26 minut temu, Rado_ napisał:

Fiat nie ma taniego crossovera jak Dacia, a to duży bład

 

W Europie FCA zdecydował się na bardziej wyfrafinowane auta (odmiany 500 i Jeep), ale w takiej Brazyli jest mały crossover Mobi, pseudoterenowe Argo w wersji Trekking (takie Sandero stepway), w Indiach Urban Cross czy Aventura, bazujące na odświeżonym Grande Punto. I masz rację, to błąd, bo leciwe już Punto w nowych szatach Urban Cross można bez wstydu zaparkować obok jakiegoś europejskiego crossovera klasy B. Nawet takie "zwykłe" odświeżone Punto z Indii czy Agro z Brazylii, wygląda moim zdaniem  ładniej niż Sandero, zwłaszcza w środku, tyle tylko, że w Europie, Fiat musiałby dostosować gamę silników do tutejszych warunków. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania fiat Urban Cross

 

Znalezione obrazy dla zapytania fiat Urban Cross interior

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2019 o 09:42, kravitz napisał:

 

Ja się tak tylko zastanawiam, czy to ten Duster jest taki ładny, czy ja taki stary ;]

Bo mi się to auto podoba i to nawet bardzo ;]

 

Mnie takie typy samochodów nigdy nie interesowały. Były dla mnie śmieszne i bezsensowne najbardziej te pędzone na jedną ośkę. Nowy Duster mi się bardzo spodobał a po przejażdżce 1.3 tym bardziej. Do takich aut rzeczywiście wygodnie się wsiada, płynie po dziurach i jednak wysoka pozycja za kierownicą ma swoje plusy 😉 

Mam 31 lat 😁

Edytowane przez Lukass186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2019 o 09:07, Wasylek napisał:

Ruda wygrywała tylko z Loganami pierwszej generacji- kolejne generacje nie mają już większych problemów.

A w ramach ciekawostki- poza Europą mamy dostępną poprzednią generację Dustera, ubraną w barwy siostrzanego Nissana.

Rosja: KLIK

Trochę dłubnięty przód, tył i wnętrze- i mamy Terrano:

front-right-view-120.jpg

 

Ponoć na rusyji są jeszcze  oferowane dustery 1 z wolnossącymi 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majkiel napisał:

Fiat 500X /Jeep Renegade jest crossoverem klasy B,  tak jak  EcoSport , Juke, Mokka, Captur czy Vitara , a Dustera zaliczają już do C (tak jak Qashqai, ASX).

Możliwe, nie porównywałem wymiarów, a Duster zawsze wydawał mi się małym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Możliwe, nie porównywałem wymiarów, a Duster zawsze wydawał mi się małym autem.

 

Jak porownujesz z Volvo XC70 czy V90 to moze i maly ;)

Dla mnie to w zasadzie auta wieksze niz kompakty nie maja racji bytu ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Jak porownujesz z Volvo XC70 czy V90 to moze i maly ;)

Dla mnie to w zasadzie auta wieksze niz kompakty nie maja racji bytu ;]

Nie, porównuje z innymi SUVami typu Sportage. Może to przez wysokość Dustera dałbym głowę że to SUV B, tak mi się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.