Skocz do zawartości

Duster 1.3tce opinie o silniku? Inne do ok. 60kzł


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Dusia odebrana w zeszłym tygodniu. Na tą chwilę jesteśmy bardzo zadowoleni. Przy odbiorze auto miało przejechane 4km że średnim spalaniem 26l/100km. Po 300km ciągle spada aktualnie 6.9l/100km. Silnik bez problemu daje sobie radę z Dusterem bez potrzeby kręcenia go powyżej 3krpm.
Planuje przejechać 3000km i wymienić olej na świeży.
Z wad zauważyłem że w deszczu  uruchomione wycieraczki przedniej szyby potrafią zepchnąć wodę na boczne drzwi i woda wlewa się do środka jeśli mamy uchylona szybę kierowcy.
Wnęki kół z tyłu wysmarowane dosyć bogato  konserwacją ale w jasnoszarym kolorze co niestety trochę bije po oczach.
Myślę czy nie psiknąć ich na czarno jakimś barankiem ale obawiam się o utratę gwarancji.
Z drzwi, klapy bagażnika i maski wypłynęło trochę konserwacji więc mam nadzieję że będzie dobrze zabezpieczone antykorozyjnie
IMG_20190920_114510.jpg.6e40f16d78d93605358e8f2a80afe29a.jpg
A po cholerę ta wymiana oleju po 3kkm? Producent tak zaleca? Bo jak nie, to nie ma co wydziwiac.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę ta wymiana oleju po 3kkm? Producent tak zaleca? Bo jak nie, to nie ma co wydziwiac.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Bo tak zaleca każde ASO Renault jeśli planujesz używać auta dłużej niż trwa np. leasing.
Osobiście również wymieniałem po 3000 km olej w takim samym silniku i nie uważam, że to była fanaberia.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia odebrana w zeszłym tygodniu. Na tą chwilę jesteśmy bardzo zadowoleni. Przy odbiorze auto miało przejechane 4km że średnim spalaniem 26l/100km. Po 300km ciągle spada aktualnie 6.9l/100km. Silnik bez problemu daje sobie radę z Dusterem bez potrzeby kręcenia go powyżej 3krpm.
Planuje przejechać 3000km i wymienić olej na świeży.
Z wad zauważyłem że w deszczu  uruchomione wycieraczki przedniej szyby potrafią zepchnąć wodę na boczne drzwi i woda wlewa się do środka jeśli mamy uchylona szybę kierowcy.
Wnęki kół z tyłu wysmarowane dosyć bogato  konserwacją ale w jasnoszarym kolorze co niestety trochę bije po oczach.
Myślę czy nie psiknąć ich na czarno jakimś barankiem ale obawiam się o utratę gwarancji.
Z drzwi, klapy bagażnika i maski wypłynęło trochę konserwacji więc mam nadzieję że będzie dobrze zabezpieczone antykorozyjnie
IMG_20190920_114510.jpg.6e40f16d78d93605358e8f2a80afe29a.jpg
To teraz zaczniesz szukać oleju do tego silnika :) Norma RN17 mocno komplikuje temat.
Cena wyjściowa za wymianę w 1.3 tce to 630 złotych. Finalnie było nieco mniej.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

A po cholerę ta wymiana oleju po 3kkm? Producent tak zaleca? Bo jak nie, to nie ma co wydziwiac.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

 

ASO zaprasza na pierwszą wymianę oleju po 30kkm albo po roku. Dla spokoju wymienię po 3kkm a potem co 15kkm. Chce mieć samochód jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ASO zaprasza na pierwszą wymianę oleju po 30kkm albo po roku. Dla spokoju wymienię po 3kkm a potem co 15kkm. Chce mieć samochód jak najdłużej.
Sprawdź dokładnie. W Megane przy 1.3 tce przeglądy są co prawda co roku ale olej co 2 lata lub 30 kkm.


Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Phil_ips napisał:

To teraz zaczniesz szukać oleju do tego silnika :) Norma RN17 mocno komplikuje temat.
Cena wyjściowa za wymianę w 1.3 tce to 630 złotych. Finalnie było nieco mniej.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ale to chyba cena za wymianę w ASO. Widzę że bańka 5l to koszt ok 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW też przewiduje pierwszą wymianę oleju po 30kkm. Nie miałem serca tak go męczyć, zmieniłem po 13. Teraz zmienię po 30 (rok użytkowania) i potem gdyby nie to, że się po pozbywam to zmieniałbym co 15. I nie interesuje mnie, że robię komuś prezent. 

Edytowane przez Mars_wrc
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lukass186 napisał:

 

ASO zaprasza na pierwszą wymianę oleju po 30kkm albo po roku. Dla spokoju wymienię po 3kkm a potem co 15kkm. Chce mieć samochód jak najdłużej.

Nie sądze, żeby w Dacii było inaczej niż w Renault. Renault ma w zaleceniach serwisowych, szczególnie przy wykupionym pakiecie przeglądów wymianę oleju co 2 lata lub 30kkm. A po roku to wymienią Ci, ale.... filtr kabinowy. Też byłem święcie przekonany, że wymienią mi po roku a to byłoby u mnie wtedy ok. 18kkm. Ale jak się dowiedziałem, że tego nie ma to zmieniłem sam przy 16kkm i teraz już według zaleceń producenta na przegląd na 30kkm wymieniony został.

 

Edytowane przez Sebbeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2019 o 09:57, Sebbeks napisał:

Nie sądze, żeby w Dacii było inaczej niż w Renault. Renault ma w zaleceniach serwisowych, szczególnie przy wykupionym pakiecie przeglądów wymianę oleju co 2 lata lub 30kkm.

W Dacii do niedawna ustawowa wymiana oleju z filtrem była co 20 tys km lub co roku. Taka wymiana była u mnie po roku. Jakoś od początku 2019r zmienili interwały na 30 tys km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dacii do niedawna ustawowa wymiana oleju z filtrem była co 20 tys km lub co roku. Taka wymiana była u mnie po roku. Jakoś od początku 2019r zmienili interwały na 30 tys km.
Zapewne razem ze zmianą palety silników.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2019 o 16:01, Phil_ips napisał:

Zapewne razem ze zmianą palety silników.

Sęk w tym, że nie. Ten sam silnik mający w 2018 wymóg 20 tys km pomiędzy serwisami, od 2019 ma już 30 tys km.

Nie chodzi tu o nowe silniki.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2019 o 09:57, Sebbeks napisał:

Nie sądze, żeby w Dacii było inaczej niż w Renault. Renault ma w zaleceniach serwisowych, szczególnie przy wykupionym pakiecie przeglądów wymianę oleju co 2 lata lub 30kkm. A po roku to wymienią Ci, ale.... filtr kabinowy. Też byłem święcie przekonany, że wymienią mi po roku a to byłoby u mnie wtedy ok. 18kkm. Ale jak się dowiedziałem, że tego nie ma to zmieniłem sam przy 16kkm i teraz już według zaleceń producenta na przegląd na 30kkm wymieniony został.

 

To trochę tak, jakby w nadmorskich smażalniach wymieniali olej co dwa lata a nie wylewali po skończonym sezonie ;)

Nie tylko przebieg i liczba rozgrzewań, ale i czas zmienia właściwości oleju.

Podejrzewam, że w samochodzie który zrobi 2000 kkm przez dwa lata, olej nie będzie w lepszej kondycji niż w tym, które przejedzie 30kkm w niecały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2019 o 19:06, Phil_ips napisał:

Raczej nie. Wg. instrukcji w trakcie wypalania zapala się kontrolka. U mnie nie świeciło. Poza tym w dieslach i pewnie w benzynach też, do wypalania jest osobny wtryskiwacz. Nigdy nie było problemu w dci z przybywającym olejem.

 

W serwisie stwierdzono problem ze zbyt dużą dawką paliwa. Tak jak już pisałem po wgraniu softu jest OK.

 

Nie wiem jak w Lewarku Trapezowym W Logo działa GPF (bo DPF mam i jest bezproblemowy, wtrysk w filtrze, nawet nie wiem kiedy się wypala i mnie to nie interesuje), ale w Seacie 1.0 GPF dziala bez zadnych wtryskiwaczy ani podnoszenia temperatury w silniku poprzez zwiekszanie dawki paliwa, wiec nie ma jak sie podnosic poziom oleju ze wzgledu na dostajace sie tm paliwo. 

 

Co do wymiany oleju. Oczywiście że wymienić po max 5 kkm, cokolwiek by producent nie twierdził. Producentowi to zależy żeby do konca gwarancji dojeździł. A potem jak jazda po mieście, to co 10, max 15 kkm. Renault to i w 15 dCi twierdziło że co 30 kkm wystarczy zmieniać. Myslałem, że już nikt się nie nabiera na to, a tu proszę. 

Edytowane przez teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.