Skocz do zawartości

Inne podejście do wbudowanej nawigacji


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie przemyślenia.

W scenicu III mam fabryczną nawigację TOM TOM CARMINAT LIVE. Mapy są z 2015 roku.

Zastanawiałem się nad aktualizacją map. koszt zakupu to około 250 PLN.

A jakby kupić tablet z androidem pasujący rozmiarem do wielkości ekranu i na ramce ekrany przylepić jakieś rzepy, lub uchwyt magnetyczny żeby nie latał po całym aucie, aby dało się go demontować. lub może wchodzić lekko na wcisk pomiędzy daszek a deskę

Plusy:

- koszt około 200-300 zł

- możliwość instalowania dowolnej nawigacji .W moim przypadku naviexpert (zawsze aktualne mapy)

- możliwość oglądania bajek na YT przez dzieci

- zawsze w aucie i każdy może korzystać, a tak to ja mam naviexperta w telefonie.

- możliwość puszczenia własnej muzyki z odtwarzacza. 

- koszt naviexperta na rok to 69 zł 

- mogę kupić kartę sim, żeby był internet w nim 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomecki napisał:

Jak byś ładnie schował zasilanie i jeśli rzeczywiście by to nie latało to fajna opcja :ok:

 

W SCIII pewnie łatwiej coś takiego na wcisk zrobić, bo jest daszek. U mnie pewnie trudniej :hmm:

 

nie myślałem o jakimś szczególnym chowaniu zasilania, mógłbym wywiercić dziurkę na kabelek lub puścić po wierzchu. 

dodałem zdjęcie poglądowe

 

20150822_155512.jpg.c3d5465a1a2de6a9ecaa9169e4a44a0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem u siebie za adoptować tablet jako nawigacja .

Zrezygnowałem tylko dlatego że moje Lenovo ma ekran zabezpieczony szkłem lub czymś podobnym i nie dało się na nim właściwie nic obejrzeć.

Drugi problem to kwestia ładowania.Trzeba mieć naprawdę dobrą ładowarkę ponad 2 A aby mając jasność ekran na maxa / bo inaczej nic nie widać /  i włączone GPS BT Google Map i Yanosika tablet przynajmniej nie tracił baterii.

Oczywiście rozumiesz ,że kwestia zamontowania i bezpieczeństwa przy nagłym hamowaniu itp  jest trochę inna niż np.komórki 

P.S cała operacja ma sens jak kupisz tablet który bedzie sensownie działał w Sceniku. Min 2GB Ramu i dobry GPS a to za 300zł może być trudne

Edytowane przez jakubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hagi84 

w sieci znalazłem takie coś może tobie trochę pomoże

Carminat Tomtom Live 10.05 Europe 2018 chyba te mapy są najnowsze ?

i teraz opis jak to wykonać

Nie możesz użyć tej mapy na wymiennej karcie SD Samsung Evoplus CID! To nie zadziała! Musisz kupić pustą kartę SD 8 GB wstępnie skonfigurowaną od chińskiego sprzedawcy (-ów). Wiele z nich można znaleźć na allegro, aliexpress, alibaba, IOTECH etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie radio przystosowane do montażu w pojazdach. Tablet - bateria zdechnie, ryzyko zapalenia, wybuchu, problematyczne wyłączenie, chyba tylko obecnie płatny kernel do nexusa. Miałem w subaru i po pewnym czasie poszły płomienie od wtyczki ładowania. Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania z AC

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie przemyślenia.

W scenicu III mam fabryczną nawigację TOM TOM CARMINAT LIVE. Mapy są z 2015 roku.

Zastanawiałem się nad aktualizacją map. koszt zakupu to około 250 PLN.

A jakby kupić tablet z androidem pasujący rozmiarem do wielkości ekranu i na ramce ekrany przylepić jakieś rzepy, lub uchwyt magnetyczny żeby nie latał po całym aucie, aby dało się go demontować. lub może wchodzić lekko na wcisk pomiędzy daszek a deskę

Plusy:

- koszt około 200-300 zł

- możliwość instalowania dowolnej nawigacji .W moim przypadku naviexpert (zawsze aktualne mapy)

- możliwość oglądania bajek na YT przez dzieci

- zawsze w aucie i każdy może korzystać, a tak to ja mam naviexperta w telefonie.

- możliwość puszczenia własnej muzyki z odtwarzacza. 

- koszt naviexperta na rok to 69 zł 

- mogę kupić kartę sim, żeby był internet w nim 

Co o tym myślicie?

Kody promocyjne do TomTom

 

XMASallOBSall1812 -30%

SUMMER_30 -30%

TREATYOURSELF -20%

 

Któryś powinien działać.

 

Cena spada poniżej 200 złotych, a w pakiecie są 4 aktualizacje.

Przy telefonie do call center TomTom można jeszcze parę procent rabatu dostać.

 

 

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.