Skocz do zawartości

po regenracji pompy wyskiego ciśnienia pali +0,5L (ON)


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

Insigni jak juz pisałem ze dwa, trzy miesiące temu po dziewięciu latach siadły uszczelki pompki wysokiego ciśnienia (common rail-silnik Diesla). Pompa zregenerowana wraz z wymianą wałka w Pezalu (sensowny warsztat w 3citi z dużym doświadczeniem). 

 

Teraz ciekawostka.

Przed, auto paliło praktycznei 7,1L/100 w cyklu mieszanym niezależnie od tego co bym robił lato/zima.... tylko box na dachu i wyjazd na narty czy rowery podnosiły w zasadzie spalanie (mówię o dystrybutorze nie odczycie z kompa-dane z 9 lat i wielu, wielu, wielu tankowań-do tego tankowane bardzo często wręcz z tego samego dystrybutora na tej samej stacji)

 

Aktualnie juz ze 3 tyś km i pare tankowań przeszło i średnia skoczyła o 0,5L w górę...

 

Ki czort?

 

Coś przy okazji regeneracji pompy wpuścili w układ i przytyka wtrysk któryś i reszta próbuje kompensować? Czy wtryski zaczynają się kończyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fili_P napisał:

Bry.

Insigni jak juz pisałem ze dwa, trzy miesiące temu po dziewięciu latach siadły uszczelki pompki wysokiego ciśnienia (common rail-silnik Diesla). Pompa zregenerowana wraz z wymianą wałka w Pezalu (sensowny warsztat w 3citi z dużym doświadczeniem). 

 

Teraz ciekawostka.

Przed, auto paliło praktycznei 7,1L/100 w cyklu mieszanym niezależnie od tego co bym robił lato/zima.... tylko box na dachu i wyjazd na narty czy rowery podnosiły w zasadzie spalanie (mówię o dystrybutorze nie odczycie z kompa-dane z 9 lat i wielu, wielu, wielu tankowań-do tego tankowane bardzo często wręcz z tego samego dystrybutora na tej samej stacji)

 

Aktualnie juz ze 3 tyś km i pare tankowań przeszło i średnia skoczyła o 0,5L w górę...

 

Ki czort?

 

Coś przy okazji regeneracji pompy wpuścili w układ i przytyka wtrysk któryś i reszta próbuje kompensować? Czy wtryski zaczynają się kończyć?

 

Ja bym sobie glowy nie zawracal ;]

Sprawdz czy może hamulce lekko nie trzymają, albo cos?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam w Vectrze C na kąciku jak się ludziom rozjeżdżały spalania to był początek końca wtrysków....

 

BTW mam takiego wpinnego w gniazdo diagnostyczne dynksa (ELM cos tam) z Bluetooth. Na jakims Pistonie czy innej aplikacji odczytam korety na wtryskach w Insigni?

 

Dzięks - sprawdze hamulce... chociaz w tym roku sam robiłem przekładke kół na wiosne i przy okazji zdjąłem trochę rdzy z rant tarcz itd... i niby było OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc: 1466.63

wym zam pompy 352//kalibracja 263,31//czyszczeni e uszczelneinie 218,25//wym filtra paliwa47,99

 

545.08 PLN 1 Regeneracja pompy wysokiego ciśnienia (uszczelniacze, wał mimośrodowy, nowy filtr paliwa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś szczególnego się działo ? Mam małe  zapocenie i czuć trochę paliwo po jeździe. Pompa pewnie ta sama z racji tego samego silnika ( przynajmniej słupka ). 

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fili_P napisał:

calosc: 1466.63

wym zam pompy 352//kalibracja 263,31//czyszczeni e uszczelneinie 218,25//wym filtra paliwa47,99

 

545.08 PLN 1 Regeneracja pompy wysokiego ciśnienia (uszczelniacze, wał mimośrodowy, nowy filtr paliwa)

 

A nie jest tak, ze dostajesz nie swoja pompe, tylko zregenerowana? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2019 o 11:40, rwIcIk napisał:

pół litra 8]

toż to tak mało, że może być cokolwiek nie związanego z silnikiem

może hamulce lekko trzymają

może ciut mocniej depczesz

 

Kiedyś kolega z pracy miał taki problem - spalanie wzroslo o ok 1 litr... po zmianie tłumika..... i ciekawostka - jak jechala jego zona albo ojciec spalanie było normalne .... nie wiem czy to w 100% prawda ale zrodziła się koncepcja że to dlatego że auto z nowym tlumikiem miało bardziej soczysty i przyjemniejszy dźwiek przy mocniejszym wciskaniu gazu... zona kolego jako kobieta była mniej wrazliwa na uroki warczenia samochodu a ojciec kolegi kiepsko slyszał....

...tak że czasami przyczyna może być bardzo pokrętna....

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.