Skocz do zawartości

LPG do VW 2.0 TSI - jaka trwałość silnika? przeciwskazania?


binges

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
znajomy ma dylemat czy montować LPG w VW 2.0 TSI z 2014r. przebieg 40tys km
zapytał ASO czy są jakieś przeciwwskazania i serwis mu odradza montaż, mówił że prędzej czy później będą problemy ale nie potrafił mu wytłumaczyć jakie...
Przeszukałem internet i do tej pory znam tylko jeden przypadek z niemieckiego forum, gdzie po kilku tyś km od montażu LPG uszkodził się silnik - stopiło świece i tłok I-cyl ale nie wiem jak to się zakończyło, bo wątek się urwał i nie było wyników ekspertyzy biegłego czy to ewidentnie przez LPG, czy przez spalanie stukowe, czy przez niewłaściwy lub zużyty olej itp.
1. czy ktoś z Was zna jakieś przypadki uszkodzenia silnika 2.0 TSI przez LPG?
2. jakie macie przebiegi na LPG w silnikach 2.0 TSI ?
z góry dziękuje za każdą odpowiedź...

Edytowane przez binges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

Jaki jest sens, skoro przez pięć lat zrobił 40kkm?

a czy ja zapytałem czy opłaca się montować LPG do 2.0 TSI ?

dostał ten samochód, będzie używał na trasach 70km dziennie, rocznie 20-22kkm, planuje jeździć 5-7lat, do 200kkm

jazda na benzynie przez miesiąc to ponad 1000zl

montaż instalacji PRINS to 6300zł lub AG Zenit za 4200zł ale jezeli te nowsze 2.0 TSI są jakieś delikatne, mają słabe gniazda, tłoki czy głowice to bede mu odradzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, binges napisał:

a czy ja zapytałem czy opłaca się montować LPG do 2.0 TSI ?

dostał ten samochód, będzie używał na trasach 70km dziennie, rocznie 20-22kkm, planuje jeździć 5-7lat, do 200kkm

jazda na benzynie przez miesiąc to ponad 1000zl

montaż instalacji PRINS to 6300zł lub AG Zenit za 4200zł ale jezeli te nowsze 2.0 TSI są jakieś delikatne, mają słabe gniazda, tłoki czy głowice to bede mu odradzał...

 

 

Wejdź na  https://lpg-forum.pl/

Tam masz zdjęcia z montażu, warsztaty polecane i wiele innych .

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 51cent napisał:

 

 

Wejdź na  https://lpg-forum.pl/

Tam masz zdjęcia z montażu, warsztaty polecane i wiele innych .

dzięki, oczywiście tam tez zadałem to pytanie bo jestem tam zarejestrowany chyba od 10 lat - dlatego nie jestem laikiem w sprawach LPG, w 2010r. miałem nawet przeszkolenie ze STAGa, potrafię poprawnie zamontować instalacje II i IV lub też poprawić po partaczach itd....a tu szukam info od użytkowników konkretnego silnika VW z LPG

w necie jest sporo info o montażu LPG w starszych generacjach 2.0 TSI, przeważnie z 2008-2011 a bardzo mało z nowszych

np. nie każda instalacja współpracuje z silnikiem o kodzie CCZD i chce sprawdzić dlaczego tak jest, gdzie jest haczyk że nawet STAG, BRC czy Landi nie ogarnia tego silnika...

Edytowane przez binges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.