Skocz do zawartości

Wykończenie szpalety drzwi


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

 

Wypełnić czymś "dziury" (czym) i na to odpowiedniej grubości styropian na kleju, potem siatka klej i tynk?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie bardzo widać ile jest miejsca. Ale najłatwiej przyklejając paski płyty GK.  Nie ma problemu ze zbudowaniem narożnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

samym tynkiem? Mam jeszcze 3 worki baumitu mpi25 z tynkowania.

Rozumiem, że robić to warstwami, bo te "dziury" mają chyba ze 2 cm.

Dokładnie, samym tynkiem

Z tego co kojarzę to baumit to cementowy.... Ładnie obloz deską i zarzuc jak nie na raz to na dwa razy... Potem zatrzeć i polać wodą co chwilę żeby nie spękał

 

I zapomniałem o jednym... Jak dasz rade założyć to załóż narożnik tynkarski

 

Edytowane przez Orochimaru
Scaliłem posty.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@exor nie ja, ja mam jeszcze do zrobienia :) dlatego pytam, a tamta osoba robiła na cienki styropian z tego co pamiętam i stąd moje pytanie

 

Dnia 21.07.2019 o 12:51, 4tyelement napisał:

I zapomniałem o jednym... Jak dasz rade założyć to załóż narożnik tynkarski

Będę musiał skuć tynk z narożnika i zrobić go na nowo, bo tynkarze nie założyli przy szpaletach narożników (w sumie to nie wiem czemu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wojtas_BB napisał:

tynkarze nie założyli przy szpaletach narożników (w sumie to nie wiem czemu

Pewnie nie wiedzieli jak będą osadzone drzwi 

Gdyby zaprawili narożnik mogłoby się okazać że zaplanowana przez nich szpaleta nie ukryje montażu drzwi. 

IMHO również bym zrobił tak samo. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2019 o 10:51, Wojtas_BB napisał:

 

Wypełnić czymś "dziury" (czym) i na to odpowiedniej grubości styropian na kleju, potem siatka klej i tynk?

 

 

jeżeli nie jesteś purystą to zielone GK przyklejone na placki da najszybszy i relatywnie najmniej pracochłonny efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obrobili wewnątrz takie drzwi goście od elewacji.

Dali narożniki do gipsów i wypełnili glify goldbandem.

Do ościeżnicy była montowana jeszcze listwa dylatacyjna (coś jak bellaplast bp13).

 

Narożniki zamontowali po prostu na istniejący tynk (właśnie tak jak u ciebie było), bo nie chciało się skuć te pare milimetrów, żeby narożnik nie odstawał od powierzchni ściany.

Potem mi to inny facet wyrównał gładzią i po temacie.

 

Sam potem robiłem przy drzwiach do garażu w ten sam sposób.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, katorznik napisał:

jeżeli nie jesteś purystą to zielone GK przyklejone na placki da najszybszy i relatywnie najmniej pracochłonny efekt :)

purystą nie jestem, ale wypełnić to trzeba żeby głucho nie było.

Dobra 2 technologię mam, zobacżę co wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wojtas_BB napisał:

purystą nie jestem, ale wypełnić to trzeba żeby głucho nie było.

Dobra 2 technologię mam, zobacżę co wymyślę.

w wersji żeby nie było głucho - można zrobić to 2 etapowo

1. przykleić płyty GK

2. nawiercić kilka dziurek i wypełnić przestrzeń pianką niskorosprężną

 

i tak wiem - trochę lepienie, ale tak bym to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katorznik napisał:

w wersji żeby nie było głucho - można zrobić to 2 etapowo

1. przykleić płyty GK

2. nawiercić kilka dziurek i wypełnić przestrzeń pianką niskorosprężną

 

i tak wiem - trochę lepienie, ale tak bym to zrobił.

Nadal będzie głucho 

Pianka w tej kwesti nie sprawdza się rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

purystą nie jestem, ale wypełnić to trzeba żeby głucho nie było.

Dobra 2 technologię mam, zobacżę co wymyślę.

Pytanie za 100 punktów:

 

Będziesz tam stał i pukał codziennie?

 

Przez myśl mi nie przeszło, że wykończenie GK zrobi mi głuchy efekt, a uwierz mi, czepiam się kropki farby na kaflu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2019 o 07:44, Wojtas_BB napisał:

samym tynkiem? Mam jeszcze 3 worki baumitu mpi25 z tynkowania.

Rozumiem, że robić to warstwami, bo te "dziury" mają chyba ze 2 cm.

 

Wedle producenta max warstwa 20mm. Jak masz większą przestrzeń to musisz na 2 razy. Dodatkowo, żeby się to dobrze trzymało to bym to zagruntował jakimś dobrym gruntem głęboko penetrującym. Dodatkowo narożnik bym skuł i założył odpowiednie narożniki do tynkowania i jazda z tematem. Jeśli będziesz na to dawał gładzie to bym się zastanowił na tym narożnikiem. Fachowcy od gładzi sami sobie to wykończą odpowiednim narożnikiem. Jak byś potrzebował jakichś porad odnośnie budowlanki to zadzwoń, mam nawet kilku znajomych ogarniających tematy materiałów i remontów z Twojej okolicy.

 

PS. na dniach w Twojej okolicy chłopaki organizują mini targi budowlane i z tego co wiem dobra śmietanka się tam zbiera. Jak czas pozwoli to i ja tam zawitam, jeśli chcesz możesz wybrać się ze mną, poznasz kilku ludzi którzy na pewno Ci pomogą jeśli będziesz potrzebował pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎23‎.‎07‎.‎2019 o 21:43, komor napisał:

Pytanie za 100 punktów:

 

Będziesz tam stał i pukał codziennie?

 

Przez myśl mi nie przeszło, że wykończenie GK zrobi mi głuchy efekt, a uwierz mi, czepiam się kropki farby na kaflu.

są sposoby na to żeby nawet w późniejszym wieku móc pukać codziennie...

co mu zabraniasz odrobiny przyjemności z pukania i to codziennego  - jak da radę i ma ochotę to niech puka i codziennie i 3 razy dziennie :] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 18:40, Morgan napisał:

Wedle producenta max warstwa 20mm. Jak masz większą przestrzeń to musisz na 2 razy. Dodatkowo, żeby się to dobrze trzymało to bym to zagruntował jakimś dobrym gruntem głęboko penetrującym. Dodatkowo narożnik bym skuł i założył odpowiednie narożniki do tynkowania i jazda z tematem. Jeśli będziesz na to dawał gładzie to bym się zastanowił na tym narożnikiem. Fachowcy od gładzi sami sobie to wykończą odpowiednim narożnikiem. Jak byś potrzebował jakichś porad odnośnie budowlanki to zadzwoń, mam nawet kilku znajomych ogarniających tematy materiałów i remontów z Twojej okolicy.

Narożniki do tynkowania już kupiłem, gładzi na tym nie będzie, tylko tynk i farba albo tynk ozdobny (zona decyduje).

Plan przyjem taki, że rzeczywiście przykleję płytę kg, otwory pod nią wypełnię pianką. 

 

Dnia 27.07.2019 o 18:40, Morgan napisał:

PS. na dniach w Twojej okolicy chłopaki organizują mini targi budowlane i z tego co wiem dobra śmietanka się tam zbiera. Jak czas pozwoli to i ja tam zawitam, jeśli chcesz możesz wybrać się ze mną, poznasz kilku ludzi którzy na pewno Ci pomogą jeśli będziesz potrzebował pomocy

Widziałem na FB, ale nie wiem powiedzieć co będę wtedy robić, w razie jakby co będę się z Tobą kontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.