Skocz do zawartości

Historia taniej chińskiej pompy


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem tanią pompę do podlewania ogrodu o taka Omnigena 1300 inox za niecałe 400PLN.

Łatwo nie miała, od kwietnia/maja do października pare godzin w nocy podlewa ogródek, przy upałach codziennie.

Cały rok w studni w wilgoci, niewyjmowana na zimę, nie przedmuchiwana, nic nie robiłem. No i wzięła i padała, nie działa, przegrzała się.

Fachowiec od pomp po obejrzeniu stwierdził, że tego nie naprawia bo to chińszczyzna i już ma 7 lat ;] Kup pan nową ;]

A mogłem kupić nie to badziewie tylko dobra chyba hiszpańska za 1600PLN jak mi doradzali fachowcy w sklepie ;] ciekawe czy by wytrzymała 4x dłużej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał:

Jak przegrzała skoro ma:hmm:

 

Parę dni nie pompowała a była taka gorąca, że nie mogłem jej dotknąć ręką.

Dzisiaj założyłem nową, jak znajdę chwilę to się zajmę starą. Na początek kondensator.

Jak naprawię to będzie na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, technix napisał:

Omnigena to nie syf

A i każdą część zamienną kupisz

No ale "fachowcy" nie chcą ich naprawiać bo ile wezmą za remont pompy , która nowa kosztuje 350PLN ? 100-150 max.

Jeżeli pompa kosztuje 1600 to można spokojnie 500PLN wziąć za remont. Robota ta sama.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, technix napisał:

I na tej podstawie twierdzisz, że to syf?

Naprawiałem omnigenę i podobne, ale droższe. Wszystkie to dokładnie taki sam syf.

 

Problemem są wirniki z norylu. Przegrzanie pompy powoduje, że miękną, odkształcają się i zaczynają ocierać o kierownice co powoduje zmielenie wnętrza pompy.

 

Generalnie pompy fajne, póki się je dobrze używa. Chwila pracy bez wody to ich śmierć. A wirniki i kierownice wcale nie są tanie, kosztują w detalu tyle, co kompletna pompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcG napisał:

Mam wersję droższą ;] inox.

A kierownice też są inox?

 

Każdy element plastikowy, który jest w pompie polegnie przy przegrzaniu.

 

Tu masz pompę, która może 30 lat działać i nadal działa, bo wszystko jest z żeliwa. Tylko się co jakiś czas (tak co 10 lat) wymienia sznur (sic!) w uszczelnieniu sznurowym.

pompa-ska-403-400v-hydrovacuum-ska403-gr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maras77 napisał:

A kierownice też są inox?

 

Każdy element plastikowy, który jest w pompie polegnie przy przegrzaniu.

 

Tu masz pompę, która może 30 lat działać i nadal działa, bo wszystko jest z żeliwa. Tylko się co jakiś czas (tak co 10 lat) wymienia sznur (sic!) w uszczelnieniu sznurowym.

pompa-ska-403-400v-hydrovacuum-ska403-gr

 

Ja pochodzę z Grudziądza i pamiętam te pompy, może teraz są lepsze ale kiedyś to nie były za trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcG napisał:

Ja pochodzę z Grudziądza i pamiętam te pompy, może teraz są lepsze ale kiedyś to nie były za trwałe.

U brata teścia działa już 30 lat.

U mnie jakieś 15 z jednym remontem 5 lat temu polegającym na wymianie sznurów.

 

Te omnigeny też są dobre, tylko trzeba uważnie używać.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras77 napisał:

U brata teścia działa już 30 lat.

U mnie jakieś 15 z jednym remontem 5 lat temu polegającym na wymianie sznurów.

Z tego co pamiętam to w latach 80-tych ojciec co 2-3 lata robił grubszy remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie chinszczyzna zdechła zanim zaczęła dobrze pompować kupiłem używaną 5 lat Espa Aspri i od 4 lat mam spokój z nawadnianiem. Bez problemu dobija do 4atm i wydajność przy tym ciśnieniu ma wystarczającą. A przede wszystkim jedt to pompa przystosowana do pracy ciągłej a omnigeny ibo itp nie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2019 o 23:27, MarcG napisał:

Ja pochodzę z Grudziądza i pamiętam te pompy, może teraz są lepsze ale kiedyś to nie były za trwałe.

U mnie działa już prawie 30 lat i to codziennie, to po prostu główne zaopatrzenie w wodę całego domu/obejścia. Sznury wymieniałem ze 2 razy a i w miedzyczasie trzeba dokręcać te dławice (w miarę zużywania się sznura) ale to raz na kilka lat.

Uszkodzić to może ją chyba zapiaszczona woda albo ciągła/długa praca na sucho (jak np. braknie wody w studni) i brak np. fazy (ale to sam silnik):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2019 o 10:01, maras77 napisał:

Przecież te Espa Aspiri to to samo, co omnigena, tylko droższe.

To samo w sensie, że w Chinach strugane? Może są lepsze bo inne wymagania jakości mają brytole, a w moim przypadku i doświadczeniu z omnigeną i IBO mogę powiedzieć, że są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2019 o 06:32, HerrMajki napisał:

No u mnie chinszczyzna zdechła zanim zaczęła dobrze pompować kupiłem używaną 5 lat Espa Aspri i od 4 lat mam spokój z nawadnianiem. Bez problemu dobija do 4atm i wydajność przy tym ciśnieniu ma wystarczającą. A przede wszystkim jedt to pompa przystosowana do pracy ciągłej a omnigeny ibo itp nie są. 

 

Omnigeny tez sa ktore przy 4atm maja dobra wydajnosc...

mam MH2600 ...przy 4atm daje 100l/min :

wykres%20MH.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.