Skocz do zawartości

eCitigo


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.11.2019 o 22:30, mrBEAN napisał:

Pełny cennik w pdf:

 

Dobrze widzę, że:

- brak systemu autonomicznego hamowania :no:

- czujniki parkowania w opcji za 1500, nawet w Style :no:

 

Style bardziej sensowny chyba, ale oczywiście do końca listopada nie da się kupić auta z dopłatą (a tylko takie ma jakikolwiek sens), więc robi się już min. 92 tyś. (za Style z pakietem komfort). 

 

Edit: No i ciekaw jestem prognozowanej daty odbioru auta :hehe:. Pażdziernik 2020 - wariant optymistyczny :lol:

Edytowane przez iwik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, iwik napisał:

 

Dobrze widzę, że:

- brak systemu autonomicznego hamowania :no:

- czujniki parkowania w opcji za 1500, nawet w Style :no:

 

Style bardziej sensowny chyba, ale oczywiście do końca listopada nie da się kupić auta z dopłatą (a tylko takie ma jakikolwiek sens), więc robi się już min. 92 tyś. (za Style z pakietem komfort). 

 

Edit: No i ciekaw jestem prognozowanej daty odbioru auta :hehe:. Pażdziernik 2020 - wariant optymistyczny :lol:

Czyli nic tylko kupować. A za 65k jest up GTI :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujekcybul napisał:

Czyli nic tylko kupować. A za 65k jest up GTI :phi: 

 

To już kwestia wyboru: odliczając dopłatę za te same pieniądze masz eCitigo Style, albo up GTI.

Jakbym miał dom, robił codziennie 50km dookoła komina i miał możliwość ładowania ze swojego prądu - wziąłbym EV, oczywiście pod warunkiem, że miałbym dostęp do drugiego auta na trasę.

Ale aktualnie nie mam ani domu, ani żadnej ładowarki EV w okolicy swojego osiedla, więc nie ma 'biznes kejsu' :hehe:

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

, ale oczywiście do końca listopada nie da się kupić auta z dopłatą (a tylko takie ma jakikolwiek sens), więc robi się już min. 92 tyś. (za Style z pakietem komfort). 

 

Edit: No i ciekaw jestem prognozowanej daty odbioru auta :hehe:. Pażdziernik 2020 - wariant optymistyczny :lol:

 

Potrzymaj mi piwo - jutro jadę do Skody w tej sprawie 😉

Wg mojej teorii powinno się udać dostać dopłatę w połączeniu z ceną premierową. Ale na ile ona jest zgodna z rzeczywistością, przekonam się wkrótce.

Dla mnie ideałem byłby odbiór w czerwcu-lipcu, wtedy mi się kończy leasingo-wynajem P208 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, iwik napisał:

 

To już kwestia wyboru: odliczając dopłatę za te same pieniądze masz eCitigo Style, albo up GTI.

Jakbym miał dom, robił codziennie 50km dookoła komina i miał możliwość ładowania ze swojego prądu - wziąłbym EV, oczywiście pod warunkiem, że miałbym dostęp do drugiego auta na trasę.

Ale aktualnie nie mam ani domu, ani żadnej ładowarki EV w okolicy swojego osiedla, więc nie ma 'biznes kejsu' :hehe:

U mnie tez odpada bo jak przyjadę na Twoje osiedle odwiedzić mame to już nie wroce do Wawy na jednym ladowaniu. A postoje czy wycieczki gdzies żeby naladowac to dziekuje postoje. Choc pewnie za 10-15 lat to się zmieni i będę jezdzil elektrykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, iwik napisał:

 

Jakbym miał dom, robił codziennie 50km dookoła komina i miał możliwość ładowania ze swojego prądu - wziąłbym EV, oczywiście pod warunkiem, że miałbym dostęp do drugiego auta na trasę.

Ale aktualnie nie mam ani domu, ani żadnej ładowarki EV w okolicy swojego osiedla, więc nie ma 'biznes kejsu' :hehe:

 

No to ja jestem idealnym targetem. I jeszcze na upartego mógłbym ładować za darmo w godzinach pracy na parkingu P+R pobliskiej stacji metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, -mimx- napisał:

Wg mojej teorii powinno się udać dostać dopłatę w połączeniu z ceną premierową.

 

Z całą pewnością dostosują przepisy wykonawcze ustawy i cykl produkcyjny w VAG tak, żebyś zdążył z odbiorem przed końcem obecnego leasingu :phi:

Aha i jeszcze pozwolą Ci wziąć to auto w leasing z dopłatą :lol:

 

A poważnie to daj znać co powiedzieli 😄

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fizyczny i ten zakup - jeśli do niego dojdzie - będzie albo za gotówkę, albo z niewielkim kredytem 😉

A co do dopłat, to wg mnie nie ma konieczności ani potrzeby składania wniosku przed zamówieniem samochodu. Naiwnie liczę, że przepisy wykonawcze pojawią się w ciągu kilku tygodni i wniosek złożę i tak na długo przed datą odbioru samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, iwik napisał:

Jakbym miał dom, robił codziennie 50km dookoła komina i miał możliwość ładowania ze swojego prądu - wziąłbym EV, oczywiście pod warunkiem, że miałbym dostęp do drugiego auta na trasę.

 

Czyli marudzisz już którąś stronę, a w ogóle nie jesteś zainteresowany zakupem EV? :hehe:

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ⠀ napisał:

Czyli marudzisz już którąś stronę, a w ogóle nie jesteś zainteresowany zakupem EV? :hehe:

 

A bo lubię sobie pomarudzić :P

Ale lubię też gadżety, więc to forma ubolewania, że ten gadżet bez ładowarek byłby mi średnio przydatny, także nie uzasadnię przed :piekna: w żaden sposób chęci zakupu. No i jak tu żyć?

Inni pytają czy widzisz jakieś wady auta, które chcieliby ewentualnie kupić, żeby ten zakup wybić z głowy. Ja odwróciłem sytuację i już sam sobie większość wad wypisałem, teraz więc czekam aż ktoś mnie przekona, że zakup EV ma sens ;)

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

 

A bo lubię sobie pomarudzić :P

Ale lubię też gadżety, więc to forma ubolewania, że ten gadżet bez ładowarek byłby mi średnio przydatny, także nie uzasadnię przed :piekna: w żaden sposób chęci zakupu. No i jak tu żyć?

Inni pytają czy widzisz jakieś wady auta, które chcieliby ewentualnie kupić, żeby ten zakup wybić z głowy. Ja odwróciłem sytuację i już sam sobie większość wad wypisałem, teraz więc czekam aż ktoś mnie przekona, że zakup EV ma sens ;)

Ale, że dla Ciebie ma sens?

Kogoś to interesuje myślisz? 😁

 

Jakim elektrykiem miałeś w ogóle okazję powozić? Czy tak sobie teoretyzujesz na grubasa totalnie? 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

To już kwestia wyboru: odliczając dopłatę za te same pieniądze masz eCitigo Style, albo up GTI.

Jakbym miał dom, robił codziennie 50km dookoła komina i miał możliwość ładowania ze swojego prądu - wziąłbym EV, oczywiście pod warunkiem, że miałbym dostęp do drugiego auta na trasę.

Ale aktualnie nie mam ani domu, ani żadnej ładowarki EV w okolicy swojego osiedla, więc nie ma 'biznes kejsu' :hehe:

To dokładnie taki "kejs" jako drugi samochód w domu do jeźdzenia po mieście. Dla mnie idealnie, bo spełniam wszystkie warunki podane przez Ciebie. Pytanie tylko czy żonie potrzebne nowe auto :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, iwik napisał:

Tak, hulajnogą. 😄

Ponad 1000km w tym roku.

Wiele to wyjaśnia ;)

 

Jak się coś żywo komentuje, warto chociaż skosztować, wtedy jest się wiarygodniejszym ;)

Jak już się przejedziesz to prawdopodobnie nikt Cię już nie będzie musiał namawiać, tylko sam będziesz walczył ze sobą :oki:

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ten tego... Citigo-e IV czy jak mu tam oficjalnie zamówiony. Mógłby być do odbioru na koniec lutego, ale wyprosiłem opóźnienie o 2 miesiące - chcę dać się procedurze dotacyjnej wyklarować a jednocześnie do czerwca mam wynajętego P208, który to będzie przez Skodę, mam nadzieję, godnie zastąpiony.

 

U tego dealera zdają sobie sprawę z "pewnej niepewności" co do dopłat i nie żądają ani złotówki zaliczki/zadatku. Zresztą jasno powiedziałem, że w przypadku braku dopłat, dla mnie elektryk traci sens. Mimo że jest to super nowość, mały rabat udało się dostać, oczywiście od ceny premierowej.

 

System składania zamówień jest półgotowy (miał ruszyć wczoraj, nie ruszył), konfigurator nie istnieje, tj. zamówienie było składane częściowo na podstawie cennika w PDF, częściowo na podstawie specyfikacji benzyny z półautomatem 😂 Zresztą takie coś widnieje na zamówieniu: Model Citigo Style 1.0 ASG, wyposażenie dodatkowe Citigo IV Style 😍

 

Sprzedawca miał pewne braki w wiedzy, ale wynikały raczej z braku szkolenia i dostępnych materiałów niż z lenistwa czy olewactwa. Dopiero w przyszłym tygodniu leci do Alicante na szkolenie z Citigo i Superba. Nie mam pretensji, na 2 moje pytania obiecał odpowiedzieć po szkoleniu.

 

Testówki mają być dostępne od stycznia. Skoda podobno rozpoczęła normalną produkcję tego modelu, ale go nie pozwalają sprzedawać czy rejestrować dealerom, bo chcą nim obniżyć opłaty za emisję CO2 w przyszłym roku. Teraz z kolei bardzo próbują wypchać tegoroczne paliwożłopy, tj. podobno można poszaleć z egzemplarzami ze stocku z mocnymi benzynami. O szczegóły nie pytałem, bo średnio mnie to interesuje. I to chyba tyle.

 

Jeśli kogoś to interesuje, to do Style'a dorzuciłem pakiet Comfort, tempomat oraz czujnik zmierzchu i deszczu + "mały" pakiet serwisowy oraz gwarancję na 4 lata. Próbowałem ustalić czy na napęd i akumulatory jest dłuższa gwarancja, w Upie chyba dają 8 lat / 160kkm, ale tego nie wiadomo póki co.

Edytowane przez -mimx-
  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, -mimx- napisał:

A więc ten tego... Citigo-e IV czy jak mu tam oficjalnie zamówiony. Mógłby być do odbioru na koniec lutego, ale wyprosiłem opóźnienie o 2 miesiące - chcę dać się procedurze dotacyjnej wyklarować a jednocześnie do czerwca mam wynajętego P208, który to będzie przez Skodę, mam nadzieję, godnie zastąpiony.

 

U tego dealera zdają sobie sprawę z "pewnej niepewności" co do dopłat i nie żądają ani złotówki zaliczki/zadatku. Zresztą jasno powiedziałem, że w przypadku braku dopłat, dla mnie elektryk traci sens. Mimo że jest to super nowość, mały rabat udało się dostać, oczywiście od ceny premierowej.

 

System składania zamówień jest półgotowy (miał ruszyć wczoraj, nie ruszył), konfigurator nie istnieje, tj. zamówienie było składane częściowo na podstawie cennika w PDF, częściowo na podstawie specyfikacji benzyny z półautomatem 😂 Zresztą takie coś widnieje na zamówieniu: Model Citigo Style 1.0 ASG, wyposażenie dodatkowe Citigo IV Style 😍

 

Sprzedawca miał pewne braki w wiedzy, ale wynikały raczej z braku szkolenia i dostępnych materiałów niż z lenistwa czy olewactwa. Dopiero w przyszłym tygodniu leci do Alicante na szkolenie z Citigo i Superba. Nie mam pretensji, na 2 moje pytania obiecał odpowiedzieć po szkoleniu.

 

Testówki mają być dostępne od stycznia. Skoda podobno rozpoczęła normalną produkcję tego modelu, ale go nie pozwalają sprzedawać czy rejestrować dealerom, bo chcą nim obniżyć opłaty za emisję CO2 w przyszłym roku. Teraz z kolei bardzo próbują wypchać tegoroczne paliwożłopy, tj. podobno można poszaleć z egzemplarzami ze stocku z mocnymi benzynami. O szczegóły nie pytałem, bo średnio mnie to interesuje. I to chyba tyle.

 

Jeśli kogoś to interesuje, to do Style'a dorzuciłem pakiet Comfort, tempomat oraz czujnik zmierzchu i deszczu + "mały" pakiet serwisowy oraz gwarancję na 4 lata. Próbowałem ustalić czy na napęd i akumulatory jest dłuższa gwarancja, w Upie chyba dają 8 lat / 160kkm, ale tego nie wiadomo póki co.

Jaka cena koncowa?

Zamowiles bez zadnej zaliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, -mimx- napisał:

U tego dealera zdają sobie sprawę z "pewnej niepewności" co do dopłat i nie żądają ani złotówki zaliczki/zadatku. Zresztą jasno powiedziałem, że w przypadku braku dopłat, dla mnie elektryk traci sens.

 

Zostaje IMO duży margines niepewności w tym momencie, bo rozporządzenie mówi jasno, że żeby w ogóle złożyć wniosek o dofinansowanie musisz już mieć: FV zakupu, dowód rejestracyjny i pakiet ubezpieczeniowy.

"§ 8. 1. Wsparcie jest wypłacane, jeżeli osoba fizyczna lub osoby fizyczne złożą Zarządzającemu następujące dokumenty: 1) kopię faktury zakupu nowego pojazdu wystawionej na osobę fizyczną lub osoby fizyczne, przy czym faktura ta powinna zawierać co najmniej informacje o rodzaju zakupionego pojazdu oraz rodzaju napędu; 2) kopię dowodu rejestracyjnego zakupionego pojazdu..."

Także musisz wpłacić/sfinansować najpierw całość, bo inaczej przecież nie dostaniesz FV i nie zarejestrujesz auta na siebie a potem dopiero składasz wniosek licząc, że pula w naborze na dofinansowanie jeszcze nie będzie wyczerpana. Luty to byłby bardzo optymistyczny termin, a znając skodę i realia cenowe na rynku EV to będą mieli furę zamówień z "lepszych" rynków niż PL, także będziemy gdzieś na końcu kolejki do produkcji.

 

Żeby było jasne, nie "marudzę" tylko staram się widzieć ryzyka 😄

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

Zostaje IMO duży margines niepewności w tym momencie, bo rozporządzenie mówi jasno, że żeby w ogóle złożyć wniosek o dofinansowanie musisz już mieć: FV zakupu, dowód rejestracyjny i pakiet ubezpieczeniowy.

"§ 8. 1. Wsparcie jest wypłacane, jeżeli osoba fizyczna lub osoby fizyczne złożą Zarządzającemu następujące dokumenty: 1) kopię faktury zakupu nowego pojazdu wystawionej na osobę fizyczną lub osoby fizyczne, przy czym faktura ta powinna zawierać co najmniej informacje o rodzaju zakupionego pojazdu oraz rodzaju napędu; 2) kopię dowodu rejestracyjnego zakupionego pojazdu..."

Także musisz wpłacić/sfinansować najpierw całość, bo inaczej przecież nie dostaniesz FV i nie zarejestrujesz auta na siebie a potem dopiero składasz wniosek licząc, że pula w naborze na dofinansowanie jeszcze nie będzie wyczerpana. Luty to byłby bardzo optymistyczny termin, a znając skodę i realia cenowe na rynku EV to będą mieli furę zamówień z "lepszych" rynków niż PL, także będziemy gdzieś na końcu kolejki do produkcji.

 

Żeby było jasne, nie "marudzę" tylko staram się widzieć ryzyka 😄

Były poprawki do tego. Najpierw umowa i zapewnienie. Następnie masz 8 miesięcy na przedstawienie fv i ubezpieczenia. Taki jest plan, a co z tego wyjdzie to się okaże.

 

 

825A685B-2445-4023-9F2A-0BEBB9F8653C.jpeg

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2019 o 20:58, mrBEAN napisał:

Wiele to wyjaśnia ;)

 

Jak się coś żywo komentuje, warto chociaż skosztować, wtedy jest się wiarygodniejszym ;)

Jak już się przejedziesz to prawdopodobnie nikt Cię już nie będzie musiał namawiać, tylko sam będziesz walczył ze sobą :oki:

 

Nie ma reguły. Ja pojeździłem kilkaset kilometrów i3 i już wiem, że elektryka kupię dopiero wtedy gdy nie będzie już żadnej innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mars_wrc napisał:

 

Nie ma reguły. Ja pojeździłem kilkaset kilometrów i3 i już wiem, że elektryka kupię dopiero wtedy gdy nie będzie już żadnej innej możliwości.

Reguła jest, a Ty jesteś jej wyjątkiem 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Niekoniecznie, ja rowniez podzielam zdanie @Mars_wrc...

 

 

Dwa wyjątki to dalej wyjątki. ;]

 

Ale swoją drogą... wchodzić na kącik EV, po to, aby podzielić zdanie: "że elektryka kupię dopiero wtedy gdy nie będzie już żadnej innej możliwości."

No, no... Interesujące hobby. :ok: ;]

Edytowane przez Cezh
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cezh napisał:

 

Dwa wyjątki to dalej wyjątki. ;]

 

Ale swoją drogą... wchodzić na kącik EV, po to, aby podzielić zdanie: "że elektryka kupię dopiero wtedy gdy nie będzie już żadnej innej możliwości."

No, no... Interesujące hobby. :ok: ;]

Czyli wolicie tu zostać we 3, 2 właścicieli i jeden przyszły?

Spoko podejście.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Czyli wolicie tu zostać we 3, 2 właścicieli i jeden przyszły?

Spoko podejście.

 

Ja to mogę sobie zostawić kapelusz przed wejściem...

 

Chodzi mi o to, że nie pomyslalbym o tym, żeby wejść na kącik powiedzmy Fiata tylko po to, aby poinformować gremium, że Fiata kupię tylko wtedy, jak nie będę miał wyjścia.

;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja to mogę sobie zostawić kapelusz przed wejściem...
 
Chodzi mi o to, że nie pomyslalbym o tym, żeby wejść na kącik powiedzmy Fiata tylko po to, aby poinformować gremium, że Fiata kupię tylko wtedy, jak nie będę miał wyjścia.
;]
Niektórzy tak mają. Zostaw.

tapatalked

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

BMW i3 jako kierowca i Leafem jako pasażer.

 

 

Ok, czyli świadomie deklarujesz, że elektryka nie kupisz dopóki spalinowe będą dostępne. Zapamiętano 😛

 

Proszę potem nie pisać, że tylko krowa zdania nie zmienia 😜

Edytowane przez mrBEAN
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cezh napisał:

 

Dwa wyjątki to dalej wyjątki. ;]

 

Ale swoją drogą... wchodzić na kącik EV, po to, aby podzielić zdanie: "że elektryka kupię dopiero wtedy gdy nie będzie już żadnej innej możliwości."

No, no... Interesujące hobby. :ok: ;]

 

Trzeba dowiedzieć się o wrogu jak najwięcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrBEAN napisał:

Ok, czyli świadomie deklarujesz, że elektryka nie kupisz dopóki spalinowe będą dostępne. Zapamiętano 😛

Proszę potem nie pisać, że tylko krowa zdania nie zmienia 😜

 

NIe kupie do momentu az to się zacznie solidnie oplacac, albo zostane do tego zmuszony ;]

Ja nie jestem przeciwnikiem aut EV, po prostu nie jest to dla mnie jakas wielka rewolucja jak niektórzy to postrzegają :)

Paradoksalnie z mojej perspektywy i przy moim sposobie uzytkowania to wartość dodana EV względem noPB jest na chwile obecna niezbyt widoczna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mrBEAN napisał:

Reguła jest, a Ty jesteś jej wyjątkiem 👍

Dlaczego? Ja tez i3 sporo jezdzilem w Wawie. W UK miałem 330e u klienta i jakbym miał teraz kupic nowe auto to Polo GTI a nie elektryczne i3 cena w sumie plus minus podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wujekcybul napisał:

Dlaczego? Ja tez i3 sporo jezdzilem w Wawie. W UK miałem 330e u klienta i jakbym miał teraz kupic nowe auto to Polo GTI a nie elektryczne i3 cena w sumie plus minus podobna.

To juź jest Was trzech czyli kącik Wam się należy 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iwik napisał:

Seat wycenił mii w Hiszpanii na 17.500 EUR, czyli circa tyle samo co citigo u nas.

(co pokazuje, że cena skody w ofercie "premierowej" nie jest znów tak "promocyjna" jak sugeruje cennik 😄 )

 

Tutaj wideotest:

 

Ciekawe jaka u nas cena bedzie i czy bedzie standardowa znizka lojalnosciowa. Wiadomo od kiedy w sorzedazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.