Skocz do zawartości

eCitigo


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ppmarian napisał:

Teraz porównaj cena tego VW do analogicznej Tesli X która i tak jest daleko jeśli chodzi o przestronność wnatrza/bagażnika i ogólną u uniwersalność.

Biorąc teraz nowe volvo xc40 d4 awd 8at mocno zastanawiałem się nad pełnym EV. Sory nie ma nic choć odrobinę byłoby konkurencyjne do prechistorycznego kopciucha.

W zasięgu był PUG 3008 plug-in Ale po co mi kolejny plug in?

Wysłane z tel.
 

 

 Zgadzam się.

Sam jestem czasem skazany na kopciucha bo:

- jest piecioosobowy

- ma duży bagażnik

- ma hak

- i3 czasem zabierze małżonka 

 

Cenowo też nie ma porównania. 

Na dwuletniego Touarega wydałem 100 kzl.

TX w tym wieku kosztuje pewnie 3 razy więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Biorąc teraz nowe volvo xc40 d4 awd 8at mocno zastanawiałem się nad pełnym EV. Sory nie ma nic choć odrobinę byłoby konkurencyjne do prechistorycznego kopciucha.

Jest, noPb.

Zmieniłem Volvo D4 na T4 i spalanie na trasie spadło :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Gdzie takie ceny? 8]

W PL krajowe sztuki to 200-300kPLN cenia z 2018r...

 

Stary model, początek 2018, przebieg 112000 km (prawdziwy). 3 miesiące gwarancji.  Zbiłem cenę z 260k sek na 250k sek.

Ludzie w Szwecji najwidoczniej nie lubią Touaregów.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cezh napisał:

 

Stary model, początek 2018, przebieg 112000 km (prawdziwy). 3 miesiące gwarancji.  Zbiłem cenę z 260k sek na 250k sek.

Ludzie w Szwecji najwidoczniej nie lubią Touaregów.

 

No to faktycznie, grzech bylo nie kupic :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
W dniu 25.06.2020 o 12:26, sherif napisał:

1. "(...) Wczoraj miałem okazję zaliczyć pierwszą trasę niemal 300km elektrycznym autem:"

 

2. "(...) Pierwszy raz podpinałem się pod ładowarkę (tu darmowa by Orlen), zajęło kilkanaście sek. Zanim zamówiliśmy obiad auto było już naładowane w 90%, potem już szło wolniej.

 

3. "(...) Jak na miejskie auto nawet te 250km to super sprawa. Będziemy gdzieś dalej jechać to specjalnie wezmę Skodą i zobaczymy czy da radę zrobić pow 260km."

 

 

Witam,

 

1. Jak zasięg przy 0 C?

2. Melduje się Kolega na PlugShare?

3. Na miejskie autko CITIGOe iV jest idealne - nawet jak zasięg spadnie do 140 km.

 

CITIGOe iV.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wyrozumialy1 napisał:

1. Jak zasięg przy 0 C?

2. Melduje się Kolega na PlugShare?

3. Na miejskie autko CITIGOe iV jest idealne - nawet jak zasięg spadnie do 140 km.

 

 

U mnie auto stoi w garażu, w którym jest ok 10C, ale później już parkowane jest na zewn. Obecnie pokazuje w ok 195km zasięgu przy jeździe krótko odcinkowej, miejskiej. Zasięg spadł (latem pokazywał pod 300km), ale nadal jest to jak najbardziej akceptowalne.

Plugshare praktycznie nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

(...) Plugshare praktycznie nie używam.


Mam na myśli przy korzystaniu z ładowarek "publicznych" aby używać aplikacji PlugShare, ponieważ to ułatwia życie innym użytkownikom którzy "pędzą" do danej ładowarki, która okazuje się niestety zajęta ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wyrozumialy1 napisał:


Mam na myśli przy korzystaniu z ładowarek "publicznych" aby używać aplikacji PlugShare, ponieważ to ułatwia życie innym użytkownikom którzy "pędzą" do danej ładowarki, która okazuje się niestety zajęta ;( 

Praktycznie nie używam ładowarek publicznych. Używałem jedynie Orlenu i pod marketem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwal napisał:

A apka Orlenu nie pokazuje czy gniazdo jest/nie jest dostępne?
W większości apek to chyba jest live....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Pokazuje, że jest zajęte ale nie pokazuje jak długo jeszcze będzie oblężone. 
 

Plugshare o ile słuszny i pomocny, to niestety z każdym dniem będzie tracił na swojej użyteczności jeśli chodzi o meldowanie. Dwa lata temu meldowali się wszyscy (bo użytkowali świadomi pasjonaci). Aktualnie przy I tak szczątkowej popularyzacji EV już maksymalnie 50% używa PS. 
Po prostu jest potrzebne więcej ładowarek na lokalizację, a po drugie skończą się darmowe DC i problem się wyraźnie zmniejszy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wyrozumialy1 napisał:


Mam na myśli przy korzystaniu z ładowarek "publicznych" aby używać aplikacji PlugShare, ponieważ to ułatwia życie innym użytkownikom którzy "pędzą" do danej ładowarki, która okazuje się niestety zajęta ;( 

Powoli możesz się luzować w temacie, bo trend jest jeden i nieodwracalny. Meldowanie w PS o ile słuszne, pomocne i szlachetne, niedługo będzie marginesem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrBEAN napisał:

Powoli możesz się luzować w temacie, bo trend jest jeden i nieodwracalny. Meldowanie w PS o ile słuszne, pomocne i szlachetne, niedługo będzie marginesem. 


..., ale nie można mieć pretensji jeżeli nie ma polityki reklamowania się u nas przez PlugShare to skąd ludzie maja o tym wiedzieć. Jeżeli portale, gazety, sprzedawcy a przede wszystkim pasjonaci EV nie będą o tym mówili. Zmiany należy zaczynać od siebie. Czyli najpierw niech tutaj wszyscy używają i meldują się, później niech informują innych użytkowników, których spotkają przy "wodopoju" poinformują, że tak wypada robić dla wspólnego dobra. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wyrozumialy1 napisał:


..., ale nie można mieć pretensji jeżeli nie ma polityki reklamowania się u nas przez PlugShare to skąd ludzie maja o tym wiedzieć. Jeżeli portale, gazety, sprzedawcy a przede wszystkim pasjonaci EV nie będą o tym mówili. Zmiany należy zaczynać od siebie. Czyli najpierw niech tutaj wszyscy używają i meldują się, później niech informują innych użytkowników, których spotkają przy "wodopoju" poinformują, że tak wypada robić dla wspólnego dobra. 

Zgadza się. Piszę na podstawie już prawie 3 letniego użytkowania EV i PS. W skrócie jest równia pochyła w temacie, niestety. 

Ale cieszy świeża "krew" i optymizm w edukowaniu ;) :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

Ale nie pokazuje "do kiedy", a to równie istotna informacja. I o to są kruszone kopie ;) 

Być może, jak ja szukałem/sprawdzałem ładowarki to istotne dla mnie było czy jest wtedy wolna kiedy byłem w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Być może, jak ja szukałem/sprawdzałem ładowarki to istotne dla mnie było czy jest wtedy wolna kiedy byłem w okolicy.

To jest pierwszy krok, a drugi; chętnie byś się dowiedział, do kiedy będzie zajęta.

Szczególnie jak jedziesz w trasie i masz do zjechania powiedzmy 1-3 km od trasy.

Ogólnie idea szlachetna i wszystko cacy, popieram i tak dalej.

Sam używam i wspieram dobre obyczaje, ale mam świadomość, że życie pisze swoje scenariusze, i ten już mniej więcej mi się klaruje w głowie jaki będzie ;)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mrBEAN napisał:

To jest pierwszy krok, a drugi; chętnie byś się dowiedział, do kiedy będzie zajęta.

Szczególnie jak jedziesz w trasie i masz do zjechania powiedzmy 1-3 km od trasy.........


Dokladnie wtedy łatwiej jest podjąć decyzje czy np. zwolnić i jechać dalej do następnej ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrBEAN napisał:

Plugshare o ile słuszny i pomocny, to niestety z każdym dniem będzie tracił na swojej użyteczności jeśli chodzi o meldowanie. Dwa lata temu meldowali się wszyscy (bo użytkowali świadomi pasjonaci). Aktualnie przy I tak szczątkowej popularyzacji EV już maksymalnie 50% używa PS. 

 

Na moje oko, na Orlenach checkinuje się na PS nie więcej niż 10% odwiedzających. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Tylko, że apka Orlenu pokazuje zajętość.

 

Ale uniemożliwia skontaktowanie się z zajmującym z zapytaniem "hej, widzę że masz już 80%, mógłbyś przeskoczyć na AC?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mrBEAN napisał:

To jeszcze gorzej niż sądziłem 😬

 

I drugie spostrzeżenie, od dłuższego czasu robią się kolejki, ciężko znaleźć wolną stację, mimo że cztery są w promieniu 2 minut jazdy. W dodatku te od ABB mają tylko jeden prostownik więc jak laduje się CCS to chademo może się podłączyć... I czekać aż kolega skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, format napisał:

 

I drugie spostrzeżenie, od dłuższego czasu robią się kolejki, ciężko znaleźć wolną stację, mimo że cztery są w promieniu 2 minut jazdy. W dodatku te od ABB mają tylko jeden prostownik więc jak laduje się CCS to chademo może się podłączyć... I czekać aż kolega skończy.

 

Może i dobrze, że tych dopłat na razie nie ma ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


..., ale nie można mieć pretensji jeżeli nie ma polityki reklamowania się u nas przez PlugShare to skąd ludzie maja o tym wiedzieć. Jeżeli portale, gazety, sprzedawcy a przede wszystkim pasjonaci EV nie będą o tym mówili. Zmiany należy zaczynać od siebie. Czyli najpierw niech tutaj wszyscy używają i meldują się, później niech informują innych użytkowników, których spotkają przy "wodopoju" poinformują, że tak wypada robić dla wspólnego dobra. 
Utopia...to nie jest user friendly...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Kiwal said:

Utopia...to nie jest user friendly...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Zgadzam się.

Ludzi nie można nawet zmusić do przestrzegania przepisów. A co dopiero wymagać od nich używania "jakieś" aplikacji, żeby innym było lepiej.

Na DC zawsze sie melduję, na AC już raczej nie.

Ale jak się nad tym zastanowić, to przypomina to trochę zamierzchly przepis, kiedy przed samochodem musiał iść człowiek z czerwoną flagą...

Za kilka lat mało kto będzie pamiętał, że taki zwyczaj meldowania kiedyś istniał...

Dla mnie największą zaletą plugshare są: baza ładowarek i ich oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce temat EV sie powoli rodzi, dotyczy pasjonatów, itp.
Gdzieniegdzie jest juz bardziej rozpowszechniony, w takiej Norwegii czy Hilandii ludzie używają PS?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kiwal napisał:

W Polsce temat EV sie powoli rodzi, dotyczy pasjonatów, itp.
Gdzieniegdzie jest juz bardziej rozpowszechniony, w takiej Norwegii czy Hilandii ludzie używają PS?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Tam pewnie wiecej ladowarek niz zwyklych stacji, u nas to ciagle w powijakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HelixSv napisał:

 

Zgadzam się.

Ludzi nie można nawet zmusić do przestrzegania przepisów. A co dopiero wymagać od nich używania "jakieś" aplikacji, żeby innym było lepiej.


Nikt raczej nie chce nikogo zmuszać.

Ciężko jest kogoś zmusić do "kultury osobistej" czy dobrego wychowania, można co najwyżej edukować i wskazywać korzyści - patrz poniżej.

 

7 godzin temu, HelixSv napisał:

Na DC zawsze sie melduję, na AC już raczej nie.


Dlaczego nie na AC, przecież postój teoretycznie powinien trwać dłużej - przykładowo Type 2.

 

7 godzin temu, HelixSv napisał:

Ale jak się nad tym zastanowić, to przypomina to trochę zamierzchly przepis, kiedy przed samochodem musiał iść człowiek z czerwoną flagą...

Za kilka lat mało kto będzie pamiętał, że taki zwyczaj meldowania kiedyś istniał...

 

Tylko ten przepis był raczej wprowadzony "przez" środowiska przeciwne postępowi co by krowy mleko dawały, a nie pasjonatów i zwolenników parowej motoryzacji.

 

7 godzin temu, HelixSv napisał:

Dla mnie największą zaletą plugshare są: baza ładowarek i ich oceny.

[ów poniżej]
Właśnie to jest pochodna korzystania z PplugShare i sama ona się nie tworzy. Rozumiem, że społeczeństwo jest PRO-roszczeniowe i chce tylko brać, ale aby ktoś coś dostał to komuś trzeba zabrać.

"Utopijnym" marzeniem jest aby się wszyscy (większość) zrzucała, ale to nie jest chyba zbyt dużo wymagać aby się ktoś zameldował podczas ładowania - nie musi już dokonywać opisów, dodawać zdjęć etc. Więcej optymizmu i chęci istnienia w społeczeństwie, bo zaczniemy narodowo po polsku narzekać jak to w innych krajach... tam się to SAMO nie zrobiło.

 

Nowi użytkownicy maja prawo nie wiedzieć o przykładowej aplikacji PlugShare i płynących korzyściach z nią związanych - kto im o tum powie jak nie MY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kiwal napisał:

W Polsce temat EV sie powoli rodzi, dotyczy pasjonatów, itp.
Gdzieniegdzie jest juz bardziej rozpowszechniony, w takiej Norwegii czy Hilandii ludzie używają PS?
 

..., a czy PlugShare jest polskim pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczywiście taką samą "Utopią" jest w Polsce mówienie sobie "Dzień dobry" - proszę z czystej ciekawości/obserwacji zwrócić na to uwagę.
To jest akurat temat ciekawy, bo mieszkam w Czechach i mamy tu ciekawy społeczny wyscig, kto pierwszy powie dzien dobry:-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., a czy PlugShare jest polskim pomysłem?
Powiem tak, i uciekam z tej dyskusji.
Ten temat trzeba rozwiązać technologicznie a nie manualnie. "Waste" wg metodologii Lean sie eliminuje, a meldowanie jest taka wlasnie czynnoscia.
Digitalizacja moze tu pomoc, bo wykonanie takiego portalu, krory sciaga dane z ładowarek, podpięcie go do samochodowych navi to nie jest niemożliwe rozwiązanie.
Ogolnie rynek wokół EV jest tak w baby stage ze wielu jeszcze zostanie milionerami na "prostych rozwiazaniach"

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Kiwal said:

Powiem tak, i uciekam z tej dyskusji.
Ten temat trzeba rozwiązać technologicznie a nie manualnie. "Waste" wg metodologii Lean sie eliminuje, a meldowanie jest taka wlasnie czynnoscia.
Digitalizacja moze tu pomoc, bo wykonanie takiego portalu, krory sciaga dane z ładowarek, podpięcie go do samochodowych navi to nie jest niemożliwe rozwiązanie.
Ogolnie rynek wokół EV jest tak w baby stage ze wielu jeszcze zostanie milionerami na "prostych rozwiazaniach"

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Przyłączam się do wypowiedzi.

Dodam tylko, że liczba ev i plug-inów w EU rośnie lawinowo. I elektromobilność przestaje być domeną pasjonatów i będzie wkrótce zjawiskiem masowym, więc oczywiście wszelkie manualne rozwiązania są skazane na niepowodzenie.

 

Użytkownikom forum życzę wyrozumiałości i dedykuję myśl Marka Aureliusza:   

 

"Panie, daj mi cierpliwość, abym umiał znieść to, czego zmienić nie mogę;

daj mi odwagę, abym umiał konsekwentnie i wytrwale dążyć do zmiany tego, co zmienić mogę;

i daj mi mądrość, abym umiał odróżnić jedno od drugiego" :old:

 

;]

 

Też uciekam. 🏃‍♂️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kiwal said:

To jest akurat temat ciekawy, bo mieszkam w Czechach i mamy tu ciekawy społeczny wyscig, kto pierwszy powie dzien dobry:-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

W Szwecji mówimy "hej!" obcym osobom. Na takim spacerze nie mija się ludzi bez słowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dzisiaj -7 i padajacy deszcz, ktory od razu zamarzal na szybie a ja nie mam jej podgrzewanej:sciana:

Juz wiem, ze wiecej nie kupie auta bez tej opcji.

 

Przy okazji pytanie, czy wam tez sie tak sakramencko brudza skody, szczegolnie tylna klapa z szyba? Czy to moze byc spowodowane brakiem chlapaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, zinger said:

Przy okazji pytanie, czy wam tez sie tak sakramencko brudza skody, szczegolnie tylna klapa z szyba? Czy to moze byc spowodowane brakiem chlapaczy?

 

To pewnie kwestia bardzo krotkiego zwisu tylnego. W Fiacie 500 jest tak samo, wycieraczka ledwo wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zinger napisał:

Dzisiaj -7 i padajacy deszcz, ktory od razu zamarzal na szybie a ja nie mam jej podgrzewanej:sciana:

 

Ja mam grzaną przednią szybę w Citigo-E. Słabo to działa. Tzn topi się ten lód po mniej więcej 5 minutach po włączeniu, po czym samo ogrzewanie po 10 minutach pracy się wyłącza, tak więc już po jakichś 10 minutach od roztopienia znowu zaczyna wszystko na przedniej szybkie marznąć.

 

17 minut temu, zinger napisał:

Przy okazji pytanie, czy wam tez sie tak sakramencko brudza skody, szczegolnie tylna klapa z szyba? Czy to moze byc spowodowane brakiem chlapaczy?

 

Taka budowa nadwozia, wszystko spod tylnych kół leci na klapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, zinger said:

 

Przy okazji pytanie, czy wam tez sie tak sakramencko brudza skody, szczegolnie tylna klapa z szyba? Czy to moze byc spowodowane brakiem chlapaczy?

 

Ciekawa sprawa, w ale e-Niro również niemiłosiernie szybko brudzi się tylna klapa. Może to skutek optymalizacji przepływu powietrza. A może wręcz przeciwnie. Nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HelixSv napisał:

 

Ciekawa sprawa, w ale e-Niro również niemiłosiernie szybko brudzi się tylna klapa. Może to skutek optymalizacji przepływu powietrza. A może wręcz przeciwnie. Nie mam pojęcia. 

Nie sadze, zeby optymalizacja przeplywu powietrza byla przyczyna w skodzie, bo to nie jest konstrukcja stricte pod ev ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, zinger said:

Nie sadze, zeby optymalizacja przeplywu powietrza byla przyczyna w skodzie, bo to nie jest konstrukcja stricte pod ev ;)

 

E-Niro w sumie też nie.

Ale może np jakaś lekka modyfikacja chlapaczy może mieć taki efekt uboczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, HelixSv napisał:

 

Ciekawa sprawa, w ale e-Niro również niemiłosiernie szybko brudzi się tylna klapa. Może to skutek optymalizacji przepływu powietrza. A może wręcz przeciwnie. Nie mam pojęcia. 

Kwestia kształtu nadwozia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zinger napisał:

Masz chlapacze? Chyba zaloze, moze choc troche pomoga.

 

Nie mam, ale nie mam zamiaru zakładać. Paskudnie to będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Dzisiaj -7 i padajacy deszcz, ktory od razu zamarzal na szybie a ja nie mam jej podgrzewanej:sciana:

Juz wiem, ze wiecej nie kupie auta bez tej opcji.

 

Przy okazji pytanie, czy wam tez sie tak sakramencko brudza skody, szczegolnie tylna klapa z szyba? Czy to moze byc spowodowane brakiem chlapaczy?

Hmm to nie masz tej lepszej wersji wyposażenia ?

Grzanie szyby akurat dla mnie jest zbedne. Jest w Skodzie i miałem w poprzednich autach, nigdy nie użyłem.

Brudzi się normalnie, jak każde auto ze ścietym tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sherif napisał:

Hmm to nie masz tej lepszej wersji wyposażenia ?

Mam ale grzanie szyby bylo ekstrasem, ktorego akurat nia ma u mnie.

 

56 minut temu, sherif napisał:

Brudzi się normalnie, jak każde auto ze ścietym tyłem.

No nie, w Atece tez mam sciety tyl, ale tak sie nie brudzi. Rodzina tez na to zwrocila uwage.

Raz umylem auto i zanim dojechalem do domu (ok 5km), a bylo mokro, tyl byl juz caly uje...y, jakby nie byl myty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.