Skocz do zawartości

Samochód dla emeryta


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy później...

Minął kolejny rok, więc kolejny upgrade wątku.

Przebieg auta zwiększył się przez rok o 7235 km.

Auto nie zanotowało żadnych awarii/usterek.

 

W 2 roku eksploatacji koszty (poza paliwem) były niewielkie, bo tylko:

 

- 2 przegląd: 644,08 PLN (olej + filtry)

- pakiet ubezpieczeniowy na 3 rok: 957 PLN

 

Co ciekawe wycena auta wg. ubezpieczyciela to 47,9 kPLN

Wynikałoby, że auto przez 2 lata straciło od wartości zakupu 7,5 kPLN czyli -13,5% :hmm:

Wynik niby bardzo dobry - jedyny problem, że porównywalne auto w ogłoszeniach (model, wyposażenie, salon Polska, niski przebieg) kosztuje ok. 65-66 kPLN :totalszok:

Czyli mniej więcej tyle ile kosztował w momencie zakupu (utrata wartości w okolicach 0% :facepalm:)

Dopłaciłem więc za podwyższenie wyceny do 52,7 kPLN (choć w razie kradzieży i tak będę -15 kPLN w plecy).

 

Oczywiście radość z wysokiej wyceny auta mija, jak się zobaczy jak bardzo wzrosły ceny aut używanych i nowych - dziś nowy samochód tej klasy (B crossover) to ok. 90 kPLN :panic:

 

Emeryci nadal zadowoleni z auta, już bardzo przyzwyczaili się do wsiadania do wysokiego samochodu.

Obecnie do mojego Mondeo narzekają, że strasznie niewygodnie, bo nisko.

 

Oprócz tego bardzo zadowoleni z komfortu siedzeń (choć auto jeździ w trasy max do 1h).

W poprzednim Mondeo Mk4 siedzenia były dużo twardsze (co ciekawe Mondeo Mk5 ma bardziej miękkie niż poprzednik - gdzie raczej jest tendencja do utwardzania).

 

W sumie z perspektywy czasu - wybór był dobry :ok:

 

IMG_7924a.jpg

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Tomo said:

Minął kolejny rok, więc kolejny upgrade wątku.

Przebieg auta zwiększył się przez rok o 7235 km.

Auto nie zanotowało żadnych awarii/usterek.

 

W 2 roku eksploatacji koszty (poza paliwem) były niewielkie, bo tylko:

 

- 2 przegląd: 644,08 PLN (olej + filtry)

- pakiet ubezpieczeniowy na 3 rok: 957 PLN

 

 

 

2-3 lata temu to byl chyba najlepszy moment na zakup nowego auta, pozniej zaczely szybko drozec :ok:

Zaskakujaco tanie ubezpieczenie, to jest pelny pakiet, bez zadnych udzialow i wylaczen?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

2-3 lata temu to byl chyba najlepszy moment na zakup nowego auta, pozniej zaczely szybko drozec :ok:

Zaskakujaco tanie ubezpieczenie, to jest pelny pakiet, bez zadnych udzialow i wylaczen?

 

Rok temu też już o tym pisaliśmy.

 

Pierwsza oferta odnowieniowa od Link4 była na 1003 PLN (ale z wyceną auta 47,9 kPLN)

Ostatecznie zmieniłem wycenę na 52,7 kPLN, zmniejszyłem assistance z 200 km do 100 km i trochę ponegocjowałem i wyszło to  957 PLN

Z niższą wyceną było coś koło 920 PLN.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

2-3 lata temu to byl chyba najlepszy moment na zakup nowego auta, pozniej zaczely szybko drozec :ok:

Zaskakujaco tanie ubezpieczenie, to jest pelny pakiet, bez zadnych udzialow i wylaczen?

 

 

Możliwe, że jest finansowanie w Renault, wtedy robili takie promki na ich ubezpieczenia. Bo 2% od wartości pojazdu to nawet w pakietach dealerskich cena mocno atrakcyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

Możliwe, że jest finansowanie w Renault, wtedy robili takie promki na ich ubezpieczenia. Bo 2% od wartości pojazdu to nawet w pakietach dealerskich cena mocno atrakcyjna. 

 

Nie - to zwykłe ubezpieczenie w Link4 z pełnymi zniżkami (bezszkodowe OC i AC > 4 lat).

Pewnie na wycenę trochę wpływa, że na jednym koncie jednocześnie ubezpieczone są 2 samochody, 1 dom i 2 mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomo napisał:

 

Nie - to zwykłe ubezpieczenie w Link4 z pełnymi zniżkami (bezszkodowe OC i AC > 4 lat).

Pewnie na wycenę trochę wpływa, że na jednym koncie jednocześnie ubezpieczone są 2 samochody, 1 dom i 2 mieszkania.

 

No to mega nisko. Nie ma tam udziałów własnych, likwidacji szkody w formie wyceny a nie bezgotówkowej w warsztacie? Albo zakres AC tylko na kraj? Teraz to już pytam z czystej ciekawości siedząc w branży ubezpieczeniowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
2-3 lata temu to byl chyba najlepszy moment na zakup nowego auta, pozniej zaczely szybko drozec :ok:
Zaskakujaco tanie ubezpieczenie, to jest pelny pakiet, bez zadnych udzialow i wylaczen?
 
Aż z ciekawości popatrzyłem jak u mnie wygląda i wybór jest taki
Jeszcze 2-3 lata temu tych aut wyświetlało kilkadziesiąt. bc71e36e64c46fdfbd35214c9a4edd67.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

No to mega nisko. Nie ma tam udziałów własnych, likwidacji szkody w formie wyceny a nie bezgotówkowej w warsztacie? Albo zakres AC tylko na kraj? Teraz to już pytam z czystej ciekawości siedząc w branży ubezpieczeniowej. 

 

 

Udział własny w AC 0 PLN

O braku AC za granicą nie mam pojęcia, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo samochód jeździ wyłącznie wokół komina.

Z tego powodu też zmniejszyłem assistance z 200 do 100km (wyszło jakieś 30-40 PLN mniej).

Płatność jednorazowo kartą (i jednorazowo i karta w Link4 dają jakieś premie).

Dodatkowo jak mówiłem - mają mocny cross-selling, bo łącznie mam u nich 5 polis - a to też punktuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomo napisał:

 

 

Udział własny w AC 0 PLN

O braku AC za granicą nie mam pojęcia, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo samochód jeździ wyłącznie wokół komina.

Z tego powodu też zmniejszyłem assistance z 200 do 100km (wyszło jakieś 30-40 PLN mniej).

Płatność jednorazowo kartą (i jednorazowo i karta w Link4 dają jakieś premie).

Dodatkowo jak mówiłem - mają mocny cross-selling, bo łącznie mam u nich 5 polis - a to też punktuje.

Niedawno deko więcej zapłaciłem za furę wycenioną na połowę kwoty podanej przez Ciebie. :totalszok:

Co prawda przy ASS 200 czy 400km, ale w tym aucie to też raczej bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wartość auta wzrosła w porównaniu do polisy z zeszłego roku i teraz wycenili je o jakieś 1400 zł taniej niż zakup....

Ale za to ubezpieczenie wzrosło i mam do zapłacenia prawie 1900 zł, a wartość wcale nie jest większa 2x od auta z wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Napisano (edytowane)

Aktualizacja wątku z okazji 4 lat posiadania samochodu przez emeryta.
 
Aktualny przebieg 28969 km
 
Auto jeździ bez awarii - z perspektywy czasu dobry wybór.
 
 W związku z tym, że auto już po gwarancji to teraz serwisowane u @szyman :ok:
 a1218de75dd823d6bbde66b938e51270.jpg

aa8be40ce5485fec2f2348353f3a7b6b.jpg

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomo napisał(a):

Aktualizacja wątku z okazji 4 lat posiadania samochodu przez emeryta.
 
Aktualny przebieg 280969 km
 
Auto jeździ bez awarii - z perspektywy czasu dobry wybór.
 
 W związku z tym, że auto już po gwarancji to teraz serwisowane u @szyman :ok:
 a1218de75dd823d6bbde66b938e51270.jpg

aa8be40ce5485fec2f2348353f3a7b6b.jpg

Ściemniasz, na zdjęciu widać że 10x mniejszy 😜. Chyba że nieaktualne :hmm:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna strona wątku, więc warto przypomnieć, że chodzi o Reno Captur?
Silnik?
 

Renault Captur
2019
0,9 litra z turbo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.