Skocz do zawartości

Grupa, akcja "speed"


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, rwIcIk napisał:

Kierowca nie przyjął mandatu

 

Na podstawie filmu dość łatwo oszacować przedział prędkości. Jak wyjdzie w okolicach 200km/h pan mądruś powinien wrócić lżejszy o 5k PLN + koszty sądowe.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

 

Na podstawie filmu dość łatwo oszacować przedział prędkości. Jak wyjdzie w okolicach 200km/h pan mądruś powinien wrócić lżejszy o 5k PLN + koszty sądowe.

No OK, w sądzie.

Ale czy nadal wideorejestratory nie dają miarodajnych wyników pomiarów? 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

No OK, w sądzie.

Ale czy nadal wideorejestratory nie dają miarodajnych wyników pomiarów? 8]

 

 

A nie wiem, co oni tam mają na wyposażeniu. Ale w czasach, gdy co drugi nowy samochód ma w wyposażeniu seryjnym aktywny tempomat umiejący zmierzyć odległość od poprzedzającego pojazdu nie chce mi się wierzyć, że nie da się tego zestawić z prędkością własną i wyliczyć z tych 2 parametrów dokładną prędkość tego pojazdu z przodu.

Pytanie czy nasza dzielna policja zamówiła rejestratory dobre, czy tanie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

co drugi nowy samochód ma w wyposażeniu seryjnym aktywny tempomat umiejący zmierzyć odległość od poprzedzającego pojazdu

 

 

A pewien jesteś, że aktywny tempomat utrzymuje stałą odległość od poprzedzającego pojazdu? Bo ja obstawiam, że system nie jest na tyle szybki w reakcji by tak było. Zawsze będzie zwłoka, szczególnie w sytuacji gdy poprzedzające auto wykonuje gwałtowne przyspieszenia / hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artur_W_wa napisał:

A to faktycznie taki problem zalegalizować liczniki w radiowozach i zamiast wideoradaru wymagać takiego co będzie dodatkowo wyposażony w "laser" by mierzyć różnicę prędkości?

 

No problem, bo nie będzie można ludziom wciskać kitu na podstawie zmanipulowanego nagrania z kamery z 200 metrów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, torelek napisał:

No problem, bo nie będzie można ludziom wciskać kitu na podstawie zmanipulowanego nagrania z kamery z 200 metrów.

Ale z wciskaniem kitu może być problem tylko w mieście poruszając się  na granicy +50.

Jakie ma znaczenie czy lecisz 215 czy 225 przy takim spotkaniu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iwik napisał:

 

Na podstawie filmu dość łatwo oszacować przedział prędkości. Jak wyjdzie w okolicach 200km/h pan mądruś powinien wrócić lżejszy o 5k PLN + koszty sądowe.

 

A przypomnij proszę sobie co udowodnili w sądzie Hołowczycowi i jak się sprawa skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, buch napisał:

A przypomnij proszę sobie co udowodnili w sądzie Hołowczycowi i jak się sprawa skończyła.

 

Pan Hołowczyc, z sympatycznego Hołka, stał się w pewnym momencie przeświadczonym o swojej zajebistosci bucem... Co bardzo pięknie w trakcie procesu pokazał.

 

Ale prawnika miał pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rwIcIk napisał:

Kierowca nie przyjął mandatu

 

No powiem, że patrząc na różnicę prędkości pomiędzy "piratem" a wyprzedzanymi samochodami to ja tam nie widzę 200 km/h. Chyba, że to przez zoom . Poza tym, nie żebym bronił, ale widać też wzrost prędkości radiowozu w trakcie pomiaru, a tak być nie powinno

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

A to faktycznie taki problem zalegalizować liczniki w radiowozach i zamiast wideoradaru wymagać takiego co będzie dodatkowo wyposażony w "laser" by mierzyć różnicę prędkości?

 

U nas jest problem z legalizacja takiego miernika prędkości który nie przełamuje... Więc z tym licznikiem ponosisz poprzeczkę 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rwIcIk napisał:

Kierowca nie przyjął mandatu

https://www.tvn24.pl/dolny-slask-jechal-szybciej-niz-powinien-zadzialal-speed,955092,s.html

Czyżby nadal wideorejestratory mierzyły prędkość radiowozu?

Nawet te nowe? 8]

 

Niestety kolejny bubel

Błąd pomiaru można bardzo łatwo zrobić a na tym będą korzystać bohaterowie nagrań.... 

Pomijam już fakt wątpliwej umiejętności opanowania pojazdu więc pewnie w przeciągu półrocza nie będą mieli czym jeździć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

A to faktycznie taki problem zalegalizować liczniki w radiowozach i zamiast wideoradaru wymagać takiego co będzie dodatkowo wyposażony w "laser" by mierzyć różnicę prędkości?

 

 

Myślisz że milicja nie wie o tym że mandaty przez nich wystawiane są na podstawie wadliwych, gwałcących obowiązujące prawo, pomiarów?

Liczą na to że większość upolowanych na hasło "sąd" dostaje drgawek, a reszta nie ma zwyczajnie czasu na kopanie się z koniem (ja na przykład nie mam, wolę zapłacić 500zł niż pisać pisma, stawiać się w sądach itd). Prawo i nomen omen sprawiedliwość ich w tym wszystkim najmniej interesuje.

 

16 godzin temu, iwik napisał:

Na podstawie filmu dość łatwo oszacować przedział prędkości. Jak wyjdzie w okolicach 200km/h pan mądruś powinien wrócić lżejszy o 5k PLN + koszty sądowe. 

 

Zrobiłeś mi dzień :lol:

Na podstawie "oszacowanej" wzrokowo prędkości zapewne każdy sąd przywali "mądrusiowi" wspomniane 5 tysięcy grzywny, 500 tysięcy przywali! :old:

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ⠀ napisał:

Myślisz że milicja nie wie o tym że mandaty przez nich wystawiane są na podstawie wadliwych, gwałcących obowiązujące prawo, pomiarów?

Liczą na to że większość upolowanych na hasło "sąd" dostaje drgawek, a reszta nie ma zwyczajnie czasu na kopanie się z koniem (ja na przykład nie mam, wolę zapłacić 500zł niż pisać pisma, stawiać się w sądach itd). Prawo i nomen omen sprawiedliwość ich w tym wszystkim najmniej interesuje.

Zrobiłeś mi dzień :lol:

Na podstawie "oszacowanej" wzrokowo prędkości zapewne każdy sąd przywali "mądrusiowi" wspomniane 5 tysięcy grzywny, 500 tysięcy przywali! :old:

 

Nie no - sąd może powołać biegłego.

I nawet jak nie było ponad 200, a mniej, to i tak kierownik zostanie ukarany. Choć niekoniecznie od razu 5000 zł ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ciechocinek.biz/pl/19_wiadomosci_z_regionu/634_torun/1193_to_pierwszy_kierowca_z_torunia_ktory_tak_wygral_z_policja.html#

Tyle w temacie video... Jest jeszcze film na youtube jak policjanty zeznają, niestety na szybko znaleźć nie mogę...

 

https://wrc.net.pl/policjanci-szczerze-zeznaja-w-sadzie-o-pomiarach-wideorejestratorow

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rwIcIk napisał:

Nie no - sąd może powołać biegłego.

I nawet jak nie było ponad 200, a mniej, to i tak kierownik zostanie ukarany. Choć niekoniecznie od razu 5000 zł ;]

 

 

Popatrz - wyprzedza ciężarówki. One jadą 90-100 km/h max. Niech będzie 120. To dalej jest różnica 100 km/h. Jak stoisz i obok Ciebie przejeżdża setką auto to tylko śmignie i go nie ma. A tam to wygląda jakby jechał ze 30 km/h szybciej...

Coś jest nie tak z pomiarem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ⠀ napisał:

a reszta nie ma zwyczajnie czasu na kopanie się z koniem (ja na przykład nie mam, wolę zapłacić 500zł niż pisać pisma, stawiać się w sądach itd). Prawo i nomen omen sprawiedliwość ich w tym wszystkim najmniej interesuje.

 

Zgadza się. Jest to w pewien sposób okresowy podatek od luksusu jakim jest szybkie przemieszczanie się z A do B. Widać to zwłaszcza w W-wie gdzie jadący w interesach zapierdzielają ile fabryka dała od limuzyn prezesów licząc a furgonetkach piekarni kończąc. 

Po czym poznać warszawiaka że skończył kierat i jedzie do domu= jedzie przepisowo. 

 

Poza tym przelicznik swojej roboczogodziny do kwoty mandatu też robi swoje.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcindzieg napisał:

Popatrz - wyprzedza ciężarówki. One jadą 90-100 km/h max. Niech będzie 120. To dalej jest różnica 100 km/h. Jak stoisz i obok Ciebie przejeżdża setką auto to tylko śmignie i go nie ma. A tam to wygląda jakby jechał ze 30 km/h szybciej...

Coś jest nie tak z pomiarem.

 

Wszystkie te nagrania sa na mega zoomie. Stąd efekt że jada dużo wolniej niz w rzeczywistości.

Zobacz jak blisko sa pasy namalowane, a to przecież autostrada ;) Podobnie słupki odległości, które są co 100m, a wyglądają jakby były maks 30m od siebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2019 o 16:14, kravitz napisał:

 

Wszystkie te nagrania sa na mega zoomie. Stąd efekt że jada dużo wolniej niz w rzeczywistości.

Zobacz jak blisko sa pasy namalowane, a to przecież autostrada ;) Podobnie słupki odległości, które są co 100m, a wyglądają jakby były maks 30m od siebie.

i nagranie oczywiscie jest z pomiarem co 100m

jakby nie mogli na 1km zrobić pomiaru

 

ale na 1km pomiaru pewnie wyjdzie że się do niego zbliżają, więc lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.