Skocz do zawartości

Zgubiona umowa kupna


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu kupiłem skuter, niestety nie przerejestrowałem go i w międzyczasie zgubiłem umowę kupna.

Teraz chciałem go przerejestrować lub oddać na złom, niestety bez umowy nie chcą tego zrobić.

Z poprzednim właścicielem nie mogę się skontaktować, czy da się np. wyciągnąć ksero tej umowy z PZU które robili gdy przepisywałem ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4tyelement napisał:

Ty tak na serio czy średnio na poważnie? 

Jak to co napisał jest prawdą i nie ma tu jakiegoś przekrętu, to nie widzę w tym nic złego. Na urzedniczą głupotę nie ma rady. Sam dwa razy wyrejestrowywalem samochody na "upowaznienie" od właściciela :hehe: i poszło. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prawie identyczną sytuacje, z taką różnicą, że miałem od swojej księgowej kopię umowy KS. W urzędzie mnie pogonili z tą kopią. Albo znajdę oryginał, albo mam znaleźć sprzedającego. To było w 2018, a transakcje w 2012. Szczerze próbowałem go znaleźć, ale zero skutku. Adres nieaktualny, firmy nie ma, tel martwy. A kopię miałem w ręku więc wiedziałem jak wszystko ma wyglądać. W całe zamieszanie po to by zgnitą Pandę oddać na złom. Ale udało się 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, amazaque napisał:

Jak to co napisał jest prawdą i nie ma tu jakiegoś przekrętu, to nie widzę w tym nic złego. Na urzedniczą głupotę nie ma rady. Sam dwa razy wyrejestrowywalem samochody na "upowaznienie" od właściciela :hehe: i poszło. 

 

Jedyna głupota to OPa, który pojazdu nie przerejestrował, bo mu się nie chciało...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, technix napisał:

Nie

Spisz ją jeszcze raz, i podpisz za obie strony

 

Problem w tym że nawet nie wiem jaką ta umowa miała date. 

A sprzedający zakładam że zgłosił u siebie zbycie pojazdu, więc nie wiem czy by potem nie wyszła gdzieś ta różnica dat w urzędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Roswell napisał:

 

Problem w tym że nawet nie wiem jaką ta umowa miała date. 

A sprzedający zakładam że zgłosił u siebie zbycie pojazdu, więc nie wiem czy by potem nie wyszła gdzieś ta różnica dat w urzędach.

To może uderz do tamtego urzędu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pejus1982 napisał:

A co w sytuacji jak nie mamy umowy i poprzedni właściciel jest niemożliwy do zlokalizowania? Zakładamy sprawę cywilną o ustalenie własności czy coś innego?

Pytamy urzędnika co z tym zrobić. Jak trafisz na człowieka to poprowadzi za rękę :phi:. Jedno upoważnienie do wyrejestrowania samochodu pisałem na parapecie okienka obok ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, amazaque napisał:

Pytamy urzędnika co z tym zrobić. Jak trafisz na człowieka to poprowadzi za rękę :phi:. Jedno upoważnienie do wyrejestrowania samochodu pisałem na parapecie okienka obok ;].

Przebijam, mi dyktował co mam pisać he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.