Skocz do zawartości

Zakup samochodu poleasingowego


Maciek.Be

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o Wasze opinie na temat zakupu samochodu poleasingowego.

W jednym z wątków na autokacik ktoś podał ofertę firmy Master1.

Obserwuje oferty tej firmy od kilku dni. Ceny samochód w ofercie tej formy wg mnie są konkurencyjne.

Dużo jest oferta na Opel Astra 4 i Skoda Octavia.

Czy ktoś z Was kupował samochód od tej firmy lub innej firmy sprzedającej samochody poleasingowe i może opisać swoje doświadczenia ?

 

Przykładowa oferta na Astra 5:

 

https://www.master1.pl/oferta/gotowka/52892/opel/astra-v-1-4-t-enjoy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja kiedyś miałem okazję oglądać auto w oddziale w Gdyni. Szczerze nie polecam, ani obsługi ani auta. Po pierwsze, sprzedawca traktuje auta ja rower z 2kkm, kupujesz a jak się nie podobna to do salonu i wyjazd z placu - naprawdę słabo. (Liczy się dla nich target) Druga sprawa to auta z interwałami wymiany olejów 30kkm. Jechałem mondeo z 73 kkm na blacie i miał wybite okropnie zawieszenie.

Wszystko zależy jak auto było przez poprzedniego kierowcę traktowane.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem od nich hultaja i10. Generalnie to przy oddawaniu sprawdzili dokladnie. Generalnie to lepsi od Janusza co skupuje hurtowo i na zwirku wystawi. Plus dostajesz normalna fakture i to nie jest firma krzak. A czy sa konkurencyjni IMO nie bo ta astra jest droga skoro nowa kosztuje 55k z silnikiem 1.0. No ale ceny uzywek powariowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto dla siebie i na dłużej to nie kupiłbym auta poleasingowego. Pracuje i pracowałem w różnych firmach gdzie były służbówki i wiem jak wygląda eksploatacja takich samochodów.

Serwis jest co prawda  robiony książkowo w ASO, ale auta jeżdżą non stop na pełnych obrotach, dziury/śpiący policjanci nie istnieją, pałowanie na zimno, wielu kierowców,  itd.

Wolałbym np.2 lata starsze z prywatnych rąk niż młode rocznikowo, po dopieszczeniu dobrze wyglądające, ale wyeksploatowane auto po-służbowe.

Oczywiście pewnie zdarzają się wyjątki ale przebiegi 30-40-50 kkm/rok gdzie oprócz jazdy trzeba załatwić biznesy dużo mówią o sposobie eksploatacji.

Kto jeździ/jeździł służbówką wie o co chodzi...

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bancio04 napisał:

Proszę o Wasze opinie na temat zakupu samochodu poleasingowego.

W jednym z wątków na autokacik ktoś podał ofertę firmy Master1.

Obserwuje oferty tej firmy od kilku dni. Ceny samochód w ofercie tej formy wg mnie są konkurencyjne.

Dużo jest oferta na Opel Astra 4 i Skoda Octavia.

Czy ktoś z Was kupował samochód od tej firmy lub innej firmy sprzedającej samochody poleasingowe i może opisać swoje doświadczenia ?

 

W zeszłym roku załatwiałem u nich w Katowicach. Auto przed zakupem było ze mną w serwisie i wszystko sprawdzili. Nie było żadnych zastrzeżeń więc wziąłem. Ja miałem tylko ten problem, że poprzednie stało rozbite i musiałem się spieszyć ale ten tydzień załatwiania załatwił zastępczak. Szukać i jeździć po Polsce przez pół roku czasu nie miałem. Teraz zastrzeżenia mam do ASO ale to juz inna para kaloszy. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Pokazesz taka?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-essentia-astra-v-2018-hb-1-0-105-km-wyprzedaz-rocznika-ostatnie-sztuki-ID6BK583.html#7fed49333a

 

Nie jestem specjalista od Astry wyposazenie na pewno gorsze ale rzucilo mi sie ostatnio w oczy to ogloszenie bo kolega mi podsylal.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Ja mialem od nich hultaja i10. Generalnie to przy oddawaniu sprawdzili dokladnie. Generalnie to lepsi od Janusza co skupuje hurtowo i na zwirku wystawi. Plus dostajesz normalna fakture i to nie jest firma krzak. A czy sa konkurencyjni IMO nie bo ta astra jest droga skoro nowa kosztuje 55k z silnikiem 1.0. No ale ceny uzywek powariowaly.

 

Biorąc pod uwagę, że ta poleasingowa ma silnik a ta nowa "silnik" to już bym się nie zastanawiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volcan napisał:

 

Biorąc pod uwagę, że ta poleasingowa ma silnik a ta nowa "silnik" to już bym się nie zastwiał ;)

Zobacz co tu ludzie pisza, ze nawet 3k rpm nie przekraczaja wiec o silnik bym sie martwil najmniej. Plus taki, ze nic nie dokladasz a w tej uzywce a to opony a to tarcze a to olej itd.  

Edytowane przez wujekcybul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

Zobacz co tu ludzie pisza, ze nawet 3k rpm nie przekraczaja wiec o silnik bym sie martwil najmniej. 

 

Jeździłem Astrą 1.4 i - niestety - musiałem też 1.0. Dziękuję bardzo :) Skoro nawet Niemcy w AutoBild zauważyli, że auto nie ma czym jechać... Do 3 tysięcy obrotów Astra 1.0 ledwo jedzie - nie da się tym samochodem np. przy doturlaniu się do głównej drogi pojechać dalej z drugiego biegu (trzeba redukować od ultra krótkiej jedynki) - po tym już myślałem, że zepsute - nie... Niemcy potwierdzili - podobnie, jak spalanie 3-krotnie wyższe od deklarowanego przez producenta :)

 

Poważnie - kompakt z takim silnikiem to totalne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, volcan napisał:

 

Jeździłem Astrą 1.4 i - niestety - musiałem też 1.0. Dziękuję bardzo :) Skoro nawet Niemcy w AutoBild zauważyli, że auto nie ma czym jechać... Do 3 tysięcy obrotów Astra 1.0 ledwo jedzie - nie da się tym samochodem np. przy doturlaniu się do głównej drogi pojechać dalej z drugiego biegu (trzeba redukować od ultra krótkiej jedynki) - po tym już myślałem, że zepsute - nie... Niemcy potwierdzili - podobnie, jak spalanie 3-krotnie wyższe od deklarowanego przez producenta :)

 

Poważnie - kompakt z takim silnikiem to totalne nieporozumienie.

Golfy 1.0 czy Focus 1.0 jakos sobie radzą. Jeździłem Focusem 1.0 i to słabsza wersja 100KM i jeździło się tym zaskakujaco dobrze - lepiej niż popularnymi w kompaktach wolnossącymi 1.6. 

Może to u Opla nie wyszlo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kupił jakieś dwa miesiące temu. Wybierasz z pośród kilku sztuk, do każdej masz historię. Każdym możesz się przejechać. Na obsługę narzekać nie mogę bo trafiłem na konkretną osobę. Wystawiają fv i w razie czego masz ich rękojmię. U nas jak narazie nic nie wyszło ponad to co było wiadomo przy kupnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto dla siebie i na dłużej to nie kupiłbym auta poleasingowego. Pracuje i pracowałem w różnych firmach gdzie były służbówki i wiem jak wygląda eksploatacja takich samochodów.
Serwis jest co prawda  robiony książkowo w ASO, ale auta jeżdżą non stop na pełnych obrotach, dziury/śpiący policjanci nie istnieją, pałowanie na zimno, wielu kierowców,  itd.
Wolałbym np.2 lata starsze z prywatnych rąk niż młode rocznikowo, po dopieszczeniu dobrze wyglądające, ale wyeksploatowane auto po-służbowe.
Oczywiście pewnie zdarzają się wyjątki ale przebiegi 30-40-50 kkm/rok gdzie oprócz jazdy trzeba załatwić biznesy dużo mówią o sposobie eksploatacji.
Kto jeździ/jeździł służbówką wie o co chodzi...
 



Kupiłem 4 służbówki po sobie (1 x Astra II, 3 x Mondeo) i uważam to za najlepsze zakupy.

Oczywiście w tym przypadku było wiadomo, że znam sposób eksploatacji samochodu ale nie demonizujmy kierowców samochódów służbowych zwłaszcza tych lepszych.

Ok, białe auta klasy A i B mogą trafiać do młodych gniewnych ale im wyżej tym bezpieczniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomo napisał:

 

 


Kupiłem 4 służbówki po sobie (1 x Astra II, 3 x Mondeo) i uważam to za najlepsze zakupy.

Oczywiście w tym przypadku było wiadomo, że znam sposób eksploatacji samochodu ale nie demonizujmy kierowców samochódów służbowych zwłaszcza tych lepszych.

Ok, białe auta klasy A i B mogą trafiać do młodych gniewnych ale im wyżej tym bezpieczniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Racja, po sobie, po znajomym jak najbardziej. Ja tez kupiłem tak 2 sztuki z firmy ale bardziej na krótkie przetrzymanie i handel z łatwym zyskiem niż na lata.

Ja jeżdżę po kraju przynajmniej 20kkm i  99% szybkich i wściekłych na A4/A2/A1/S-kach to leasingi, i o to mi chodziło w moim wywodzie- to są narzędzia pracy które mają się zamortyzować w 2-3 lata a potem kto inny ma do nich dokładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bancio04 napisał:

Proszę o Wasze opinie na temat zakupu samochodu poleasingowego.

W jednym z wątków na autokacik ktoś podał ofertę firmy Master1.

Obserwuje oferty tej firmy od kilku dni. Ceny samochód w ofercie tej formy wg mnie są konkurencyjne.

Dużo jest oferta na Opel Astra 4 i Skoda Octavia.

Czy ktoś z Was kupował samochód od tej firmy lub innej firmy sprzedającej samochody poleasingowe i może opisać swoje doświadczenia ?

Ja używki kupuję tylko poleasingowe i nawet oglądałem/jeździłem wieloma samochodami z Master1. Kupno  tam niczym się nie różni od kupna używanego samochodu, tylko że raczej nie będziesz miał tak kręconych, sprowadzanych trupów ... co nie oznacza że nie kupisz tam też zajechanego złomu. 

Fajne jest to że zazwyczaj do wyboru masz sporo podobnych/takich samych samochodów i możesz sobie wybrać czy wolisz większy przebieg, czy malowane drzwi, czy zniszczone wnętrze, czy porysowany lakier. 

Myślę że place poleasingowe są miejscem gdzie mozna trafić dobry odsetek używanych samochodów i nie ma tam kombinowanych trupów. Sama firma bierze jakąś tam odpowiedzialność za te samochody. Jak coś jest ewidentnie padnięte czy zużyte to wymieniają to przed sprzedażą. Jak bierzesz flotówki to trzeba się raczej liczyć z większym przebiegiem i słabym wyposażeniem. 

Kolejna sprawa jest taka, że 2-3 letnia używka na wolnym rynku jest czymś podejrzanym z definicji ... poleasingówki natomiast trafiają się tak młode bardzo często.  

 

Mój szwagier kupił w M1 Focusa 1.6diesel - jest zadowolony, żadnych problemów. Cała historia serwisowania była z samochodem, ogólnie autko mimo 150kkm było zadbane, czyste, nie było problemu ze sprawdzeniem w ASO czy jazdami próbnymi. 

Mój kolega kupił tam Astrę K 1.4T która miała ok 20kkm - w sumie to ja mu wyszukałem ten samochód i oglądałem go, robiłem jazdę próbną zanim on przyjechał oglądać. Generalnie to był nowy, lekko zakurzony samochód - jeździ jakoś od lutego 2018 ... nic nie wyszło do tej pory. Jest mi wdzięczny do dziś za ten zakup. Też nie było problemu z dowolnie długim oglądaniem, zabraniem do serwisu czy jakąś dłuższą jazdą próbną. 

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bancio04 napisał:

Proszę o Wasze opinie na temat zakupu samochodu poleasingowego.

W jednym z wątków na autokacik ktoś podał ofertę firmy Master1.

Obserwuje oferty tej firmy od kilku dni. Ceny samochód w ofercie tej formy wg mnie są konkurencyjne.

Dużo jest oferta na Opel Astra 4 i Skoda Octavia.

Czy ktoś z Was kupował samochód od tej firmy lub innej firmy sprzedającej samochody poleasingowe i może opisać swoje doświadczenia ?

 

Przykładowa oferta na Astra 5:

 

https://www.master1.pl/oferta/gotowka/52892/opel/astra-v-1-4-t-enjoy

 

 

Nie wiem czego oczekujesz od tego typu transakcji. W przypadku mojej firmy leasingowej (Businesslease) przedstawiają mi ofertę wykupu, jeżeli jej nie akceptuje to auto po zdaniu (zwykle po 3latach) trafia na plac/komis firmy i jest wystawione za "cenę rynkową". Będe to ćwiczył za kilka dni bo mam właśnie oddawać im auto. Tak to wyglądało w przypadku aut moich kolegów z firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lnk napisał:

Jak auto dla siebie i na dłużej to nie kupiłbym auta poleasingowego. Pracuje i pracowałem w różnych firmach gdzie były służbówki i wiem jak wygląda eksploatacja takich samochodów.

Generalnie się zgadzam, tylko trzeba odróżnić poleasingowy od służbowego. Mam na myśli przypadki JDG - tu niekoniecznie auto musi być traktowane aż tak brutalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w M1:
- 2x Opel Astra (G i H): bez uwag
- 2x Skoda Octavia II (TDI i TSi): bez uwag
- Peugeot Partner: kupiłem od 'partnera' ML w Gdyni. Po 3 tygodniach padł skraplacz. Prezes Spółki będący partnerem ML próbował mnie pogonić z roszczeniem, ale formalne roszczenie + kontakt z centrum technicznym ML skutecznie załatwiły sprawę (zwrot za naprawę).
 

Ostatnio oglądałem samochody w CarNext (czyli po-LeasePlan`ie): niby wszystko OK, ale:
- jeżeli kupuje os fizyczna: zgodnie z KC jest rękojmia
- jeżeli kupuje Spółka lub JDG: brak rękojmi.
a cena taka sama. Sprzedawcy średnio zainteresowani sprzedażą - ceny 'nie-negocjowalne', a po 10-14 dniach na www cena o 3-5% w dół. Sprzedawca oczywiście nic nie wie...

 

Dla zakupu Opla Astra sugerowałbym rundę po ASO. Opel ma bardzo tani leasing pracowniczy i wiele Astra wraca do serwisów po 6-12 m-cach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach trafiłem na strasznego pacana sprzedawcę, a jak wyciągnąłem bagnet z Octavii III TSI z przebiegiem ok. 120 kkm, która miała rzekomo 1000km wcześniej wymieniany olej to był czarny jak smoła... W moim TSI po 11 000 olej wygląda o NIEBO lepiej, więc albo ASO wystawiło fakturę, którą mi pokazywali, a auta nie widzieli na placu, albo samochód wjechał i wyjechał z warsztatu jak w skeczu ZDCP...

Generalnie moim zadaniem trzeba uważać jak przy każdym Januszu, a do tego problem z jazdą próbną bo mi powiedzieli, że tydzień wcześniej się mam umówić to w du..e mam kupowanie u takich handlarzy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o Wasze opinie na temat zakupu samochodu poleasingowego.
W jednym z wątków na autokacik ktoś podał ofertę firmy Master1.
Obserwuje oferty tej firmy od kilku dni. Ceny samochód w ofercie tej formy wg mnie są konkurencyjne.
Dużo jest oferta na Opel Astra 4 i Skoda Octavia.
Czy ktoś z Was kupował samochód od tej firmy lub innej firmy sprzedającej samochody poleasingowe i może opisać swoje doświadczenia ?
 
Przykładowa oferta na Astra 5:
 
https://www.master1.pl/oferta/gotowka/52892/opel/astra-v-1-4-t-enjoy
 
 
kupiłem rok temu Octavie 3
trafilem fajnie wyposażoną (np bixenony skrętne)... auto wysprzatane, na życzenie jeszcze raz przeprali przedni fotel....
w aucie były lakierowane 2 elementy (rysa do blachy z niewielką wgniotka na blotniku oraz cieniowanie drzwi... dostałem foto sprzed lakierowania więc wiedzialem OCB. Ceny nienegocjowalne ale wydebilem darmowy przegląd (komp pokazał że już czas) oraz darmowa kartę do navi...

cena jak za te wyposażenie, rocznik i przebieg była całkiem atrakcyjna... z miesiąc później mieli taka sama wersję o 8 kpln drożej

Ogólnie jestem zadowolony... jak będę szukał kolejnego auta na pewno tam zajrzę...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.