Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery na klapę... I to z Decathlona... Dojadę czy "dojadę" ...


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

... Nowe auto?

 

Korci mnie, żeby drapnąć rowery na wakacje. Żona jest na nie, ale mi czacha dymi...

No i nie mam czym. Pytanie, czy te bagażniki na klapę, to totalne "szajse" czy może jednak raz na rok przeżyje auto?

[i rowery ;] ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze moj sasiad ma taki Thule co sie zaklada na tylna klape i one tak wisza. Na paredziesiad km mowi, ze jest ok ale Europy by tym nie zwiedzal. W sumie dobra sprawa wyciagasz z piwnicy zakladasz i pozniej chowasz. I haka nie trzeba i innych rejestracji i innych cudow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Widze, ze moj sasiad ma taki Thule co sie zaklada na tylna klape i one tak wisza. Na paredziesiad km mowi, ze jest ok ale Europy by tym nie zwiedzal. W sumie dobra sprawa wyciagasz z piwnicy zakladasz i pozniej chowasz. I haka nie trzeba i innych rejestracji i innych cudow.

 

Jak Ci przesłania światła i tablice to własnie trzeba tych "cudów".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2019 o 22:03, KotLarry napisał:

czy te bagażniki na klapę, to totalne "szajse" czy może jednak raz na rok przeżyje auto?

Kolega miał - zakładał na służbowe. Na swoje nie założył nigdy.

Obtarty lakier w miejscach mocowania (zawsze będzie choćby minimalny ruch), "uciągnięte" zawiasy klapy (nie są przystosowane do kilkudziesięciu kg więcej) - to rzeczy o których wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem takowy z decathlona. Zjezdzilem kilka razy polske (slask<->baltyk) zero Problemow. Nie zostawil sladow. Prosty montaz. Jedyna koniecznosc posiadac belke oswietleniowa jezeli zaslania swiatla. 

354C8388-696C-473B-8D2E-20EC97297D50.jpeg

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja była dynamiczna jak diabli. 

Mieliśmy nie brać ale... 

Efekt jest taki że w końcu odwiedziłem decathlon, kupiłem i o 1 w nocy dojechaliśmy na kwaterę. 

 

Jechałem 120 maks i rano ocenie cy można uszkodzić auto. 

Po tym jak zakładałem twierdzę że nie 

Ale świt pokaże ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KotLarry napisał:

Sytuacja była dynamiczna jak diabli. 

Mieliśmy nie brać ale... 

Efekt jest taki że w końcu odwiedziłem decathlon, kupiłem i o 1 w nocy dojechaliśmy na kwaterę. 

 

Jechałem 120 maks i rano ocenie cy można uszkodzić auto. 

Po tym jak zakładałem twierdzę że nie 

Ale świt pokaże ;]

 i jak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! 

Zupełnie bym zapomniał. 

W instrukcji w części o kompatybilności dla golfa 7 wpisane jest ze trzeba mieć drugie światła i tablicę! 

I o ile mi hu hu rowery nie zasłaniają tablicy o tyle kółka minimalnie zachodzą na światła. 

Z praktycznego punktu widzenia jest ok, ale pytanie co jak trafimy na złego Pana Policjanta ;]

W jednym rowerze zdałem koło... 

Poza tym właśnie jesli chodzi o auta z mocowaniem w instrukcji C2. 

Boczne pasy wg mnie powinny jakoś być na zasadzie opaski a nie wpuszczania do środka. 

Opaska daje moiwosc otwarcia klapy bez ponownego montażu tych pasków 

Metoda wpuszczania, nie. 

Smai zobaczcie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak Ci przesłania światła i tablice to własnie trzeba tych "cudów".
To jest paradoks bo jeżeli potrzebna belka świetlna to podpina się ją pod gniazdo haka a jak masz hak to możesz kupić sobie bagażnik nożycowy za grosze a o niebo lepszy od tego na klapę.
Miałem taki na klapę i jeździłem bez belki bo niby gdzie miałbym ją podpiąć.
Przerobiłem też nożycowy i dalej używam jak biorę np tylko jeden rower i mam też platformę na 4 rowery ale z zakładaniem jest sporo zachodu i w garażu też swoje zajmuje.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 20:32, KotLarry napisał:

Aha! 

Zupełnie bym zapomniał. 

W instrukcji w części o kompatybilności dla golfa 7 wpisane jest ze trzeba mieć drugie światła i tablicę! 

I o ile mi hu hu rowery nie zasłaniają tablicy o tyle kółka minimalnie zachodzą na światła. 

Z praktycznego punktu widzenia jest ok, ale pytanie co jak trafimy na złego Pana Policjanta ;]

W jednym rowerze zdałem koło... 

Poza tym właśnie jesli chodzi o auta z mocowaniem w instrukcji C2. 

Boczne pasy wg mnie powinny jakoś być na zasadzie opaski a nie wpuszczania do środka. 

Opaska daje moiwosc otwarcia klapy bez ponownego montażu tych pasków 

Metoda wpuszczania, nie. 

Smai zobaczcie:

 

 

dzizzzz ile kombinowania ;]

 

na szczęście mam relingi, przed krótkim wypadem na Kaszuby na spontanie odpaliłem OLX i po kilku godzinach pojechałem po używane 'byleco' za 100zł i nie muszę się doktoryzować na yt ze sposobu montażu ;]

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.07.2019 o 20:32, KotLarry napisał:

Aha! 

Zupełnie bym zapomniał. 

W instrukcji w części o kompatybilności dla golfa 7 wpisane jest ze trzeba mieć drugie światła i tablicę! 

I o ile mi hu hu rowery nie zasłaniają tablicy o tyle kółka minimalnie zachodzą na światła. 

Z praktycznego punktu widzenia jest ok, ale pytanie co jak trafimy na złego Pana Policjanta ;]

W jednym rowerze zdałem koło... 

Poza tym właśnie jesli chodzi o auta z mocowaniem w instrukcji C2. 

Boczne pasy wg mnie powinny jakoś być na zasadzie opaski a nie wpuszczania do środka. 

Opaska daje moiwosc otwarcia klapy bez ponownego montażu tych pasków 

Metoda wpuszczania, nie. 

Smai zobaczcie:

 

Po tych wiadomościach założyłbym hak i kupił platformę. Miałem ten sam dylemat gdy swoim pokrakiem musiałem zabrać 2 rowery plus przyczepkę rowerową. Wystarczyło mi kilka opinii negatywnych nt bagażników na klapę i wybrałem platformę. Specjalnie do niej na szybko montowałem wtedy hak. I muszę powiedzieć jedno - po tamtym wypadzie nikt nie przekona mnie do pakowania rowerów na dach czy na klapę! Poza tym, że wchodza mi do combo to w każdym inny przypadku wyłącznie platforma.

A hak zawsze robi za element psychologiczny dla tego, co jedzie za mną.

 

PS. Wrzucać zdjęcie jak byłem zapakowany? :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zuraw napisał:

PS. Wrzucać zdjęcie jak byłem zapakowany? :phi:

 

Nie mam :(

 

PS Mam auto służbowe, więc hak jest "nu nu" :nono: , poza tym w ciągu swojego życia samochodowego chyba tylko dwa razy miałem potrzebę haka...

Przy trzecim zakładaniu szło jak z płatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KotLarry napisał:

 

Nie mam :(

 

PS Mam auto służbowe, więc hak jest "nu nu" :nono: , poza tym w ciągu swojego życia samochodowego chyba tylko dwa razy miałem potrzebę haka...

Przy trzecim zakładaniu szło jak z płatka.

Wszysto kwestia potrzeb. Kumpel ma służbówkę i hak był podstawą arówno w potrzebnym jak i w obecnym - inaczej w ogóle nie było rozmowy o samochodzie. Ale my ciągamy dużo i często :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. 

BTW. Może warto kupić ten większy bagażnik za 350 PLN tylko nie wiem czy on jest tylko szerszy ale czy też wyższy. 

Ps 3 rowery, ja na tym moim tego nie widzę hehehe (niby jest na 3 rowery) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎09‎.‎08‎.‎2019 o 13:41, KotLarry napisał:

 

Nie mam :(

 

PS Mam auto służbowe, więc hak jest "nu nu" :nono: , poza tym w ciągu swojego życia samochodowego chyba tylko dwa razy miałem potrzebę haka...

Przy trzecim zakładaniu szło jak z płatka.

 

A ja mam służbowe i mam hak, którym nie mogę nic ciągać tylko wozić rowery.

Nawet w dowód mam wbite "bagażnik" a nie hak a na kuli haka naklejkę z przekreśloną przyczepą :-)

 

Ale to specyfika samochodu o wyjątkowym napędzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.