Skocz do zawartości

Mycie felg na myjni -fenomen?


Esol

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi to objaśni na grafie.

 

Myjnia bezdotykowa:

1. mycie zwykłe nadwozia i felg - czystość felg taka sobie  - stan do utrzymania w czystości na jakieś 2 tygodnie- później są szare od zwykłego kurzu

2. mycie ze spryskaniem felg tym siuwaksem z oddzielnej szprycy - felgi błyszczą się jak psu.... po 3-4dniach są czarne od przylepionego proszku po klockach. 

 

dodam że oczywiście po spryskaniu felg jest standardowe mycie i płukanie. 

 

O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Esol napisał:

Może ktoś mi to objaśni na grafie.

 

Myjnia bezdotykowa:

1. mycie zwykłe nadwozia i felg - czystość felg taka sobie  - stan do utrzymania w czystości na jakieś 2 tygodnie- później są szare od zwykłego kurzu

2. mycie ze spryskaniem felg tym siuwaksem z oddzielnej szprycy - felgi błyszczą się jak psu.... po 3-4dniach są czarne od przylepionego proszku po klockach. 

 

dodam że oczywiście po spryskaniu felg jest standardowe mycie i płukanie. 

 

O co kaman?

 

Chodzi o to żebyś olał temat wyglądu felg i wtedy będzie prościej. 😁

Może przetrzyj ścierą do sucha felgi po zabiegu nr 2.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

 

Chodzi o to żebyś olał temat wyglądu felg i wtedy będzie prościej. 😁

Może przetrzyj ścierą do sucha felgi po zabiegu nr 2.

 

No chyba bym musiał też i klocki wytrzeć ścierą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

Ja myje dokladnie pozniej nakladam wosk coolnite 845 i na pol roku mam z glowy. Wystarczy sama woda z myjni automatycznej przejechac i wszystko schodzi.

Dużo zabiegów, ja kupiłem grafitowe i się pyłem nie przejmuję.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagadaliśmy się po pachy, a czuję że jestem nieusatysfakcjonowany. 

Przecież nie chodzi o to jak hamuję i jakie mam klocki - zakładamy że bez zmian

 

Dziwi mnie że po środku do felg i spłukaniu go - felga szybciej łapie brud niż przy myciu zwykłym środkiem do karoserii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ccLot napisał:

Te nazwijmy je ceramiczne też gorzej hamują od zwykłych, ale nie brudzą. Znaczy brudzą, tylko nie widać.

 

11 godzin temu, kenickie napisał:

 

Jakoś tego nie potwierdzam, przynajmniej jeśli chodzi o mój dupowóz.

 

 

Ja tez tego nie potwierdzam. Co wiecej przy przesiadce z OEM poczulem poprawe skutecznosci. Chociaz to wciaz zwykle cywilne klocki a nie jakies niewiadomoco tuning-sport-extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dymny napisał:

Środek do karoserii ma wosk ?

 

Nie wiem. Nie powinien - zwykła szpryca na złotówki jakich wiele - powinien być proszek. Ale nie zauważyłem zbieżności sytuacji z tym czy pod koniec klikam na wosk czy kończę antymineralką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał na tę specjalne siiwaksy do felg. Bratu felgi polerowane po użyciu tego zrobiły się matowe i nadawały się do ponownej polerki. Może dlatego że to było gole aluminium.  Ja znowu za długo zostwilem i w jednym miejscu felga zrobiła się szorstka, chropowata - oryginała felga malowana proszkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odczucie, że szybciej się brudzi po dedykowanych płynach jest nieuprawnione. Po uzyciu środka domywa się do lakieru i ponowne osadzanie się pyłu z klocków jest widoczne, niż po myciu zwykłym proszkiem z lancy dedykowanym do lakieru. Po prostu pył jest tylko częściowo usuwany. Kto nie wierzy niech sobie umyje jedną stronę przy użyciu płynu do felg, a drugą zwykłą chemią do karoserii. Potem zwykłą chustką jednorazową przetrze najpierw jedną, a potem drugą i porówna, która bardziej brudzi. 

Cudów panowie nie ma.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 17:10, r1sender napisał:

to odczucie, że szybciej się brudzi po dedykowanych płynach jest nieuprawnione. Po uzyciu środka domywa się do lakieru i ponowne osadzanie się pyłu z klocków jest widoczne, niż po myciu zwykłym proszkiem z lancy dedykowanym do lakieru. Po prostu pył jest tylko częściowo usuwany. Kto nie wierzy niech sobie umyje jedną stronę przy użyciu płynu do felg, a drugą zwykłą chemią do karoserii. Potem zwykłą chustką jednorazową przetrze najpierw jedną, a potem drugą i porówna, która bardziej brudzi. 

Cudów panowie nie ma.

 

Dokładnie tak :ok:

 

A swoją drogą, czego uzywacie do czyszczenia felg? Ja ADBL Vampire Liquid i zielona Tuga Chemie, te dwa produkty kupuję raczej zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2019 o 10:39, Esol napisał:

Może ktoś mi to objaśni na grafie.

 

Myjnia bezdotykowa:

1. mycie zwykłe nadwozia i felg - czystość felg taka sobie  - stan do utrzymania w czystości na jakieś 2 tygodnie- później są szare od zwykłego kurzu

2. mycie ze spryskaniem felg tym siuwaksem z oddzielnej szprycy - felgi błyszczą się jak psu.... po 3-4dniach są czarne od przylepionego proszku po klockach. 

 

dodam że oczywiście po spryskaniu felg jest standardowe mycie i płukanie. 

 

O co kaman?

A jak uzywasz programu 1 to    pyl z klockow sie nie osadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fanlan napisał:

A jak uzywasz programu 1 to    pyl z klockow sie nie osadza?

Osadza ale mniej. Coś jest w tym co napisał już r1sender. Widać po zwykłym myciu zostaje powłoka brudu i izoluje ;)

 

Po spraju do felg - są czarne jakbyś grafitem posypał 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Esol napisał:

Osadza ale mniej. Coś jest w tym co napisał już r1sender. Widać po zwykłym myciu zostaje powłoka brudu i izoluje ;)

 

Po spraju do felg - są czarne jakbyś grafitem posypał 

Cos za cos, miekkie klocki syfia ale nie piszcza, twarde nie syfia ale piszcza. No a jak noga ciezka i szumacher za kierownica to juz syf,syf,syf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fanlan napisał:

No a jak noga ciezka i szumacher za kierownica to juz syf,syf,syf :)

 

Nienieniee...  hamulec ledwie muskany (miałem napisać "pedał" ale dziwnie by to zabrzmiało) . Do świateł to pół kilometra wcześniej hamowanie silnikiem. Przemieszczam się z prędkością wozu drabiniastego. 

 

:swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 16:57, Lukass186 napisał:

Ja bym uważał na tę specjalne siiwaksy do felg. Bratu felgi polerowane po użyciu tego zrobiły się matowe i nadawały się do ponownej polerki. Może dlatego że to było gole aluminium.  Ja znowu za długo zostwilem i w jednym miejscu felga zrobiła się szorstka, chropowata - oryginała felga malowana proszkowo.

 

Musisz do takich felg używać środków o neutralnym PH

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Esol napisał:

 

Nienieniee...  hamulec ledwie muskany (miałem napisać "pedał" ale dziwnie by to zabrzmiało) . Do świateł to pół kilometra wcześniej hamowanie silnikiem. Przemieszczam się z prędkością wozu drabiniastego. 

Ja też jeżdżę jak emeryt, a klocki pylą. To zależy raczej od klocków, niż od stylu jazdy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.07.2019 o 10:39, Esol napisał:

Może ktoś mi to objaśni na grafie.

 

Myjnia bezdotykowa:

1. mycie zwykłe nadwozia i felg - czystość felg taka sobie  - stan do utrzymania w czystości na jakieś 2 tygodnie- później są szare od zwykłego kurzu

2. mycie ze spryskaniem felg tym siuwaksem z oddzielnej szprycy - felgi błyszczą się jak psu.... po 3-4dniach są czarne od przylepionego proszku po klockach. 

 

dodam że oczywiście po spryskaniu felg jest standardowe mycie i płukanie. 

 

O co kaman?

 

Nie wiem o co kaman, ale korzystam z dwóch myjni. Po jednej z nich mam taki właśnie objaw. Coś jest w składzie nabłyszczacza, co klei do siebie pył z klocków. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.