Skocz do zawartości

Dupowóz z salonu


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli skłaniamy się do odświeżenia parku maszynowego, czyli zamiany Lancera na coś nowego. Założenia bazowe są mniej więcej takie:

- cena nieprzekraczalna do 100 tys. (wiadomo im mniej tym lepiej),

- rozmiar na trzy osoby dorosłe nie przesadnie wysokie i średniego psa,

- zakładany okres użytkowania 8-12 lat przy przebiegach 10 tys. km / rok,

- przyzwoita dynamika, powiedzmy ze 140 KM jako minimum,

- pożądany przyzwoity komfort i wyciszenie przy dobrym, zwinnym prowadzeniu,

- automatyczna skrzynia biegów (dowolnego rodzaju),

- jeśli chodzi o wyposażenie  nie jestem wymagający - musi być automatyczna klima i tempomat, dobrze jak będą podgrzewane siedzenia, kierownica i przednia szyba.

 

Moja wstępna lista kandydatów wygląda następująco (alfabetycznie):

- Honda Civic 1.5 182KM - prowadzi się rewelacyjnie, ale podobno ma jakies problemy z silnikiem na krótkich odcinkach, poza tym po jeździe testowej miałem wrażenie, że będzie mnie bolała prawa noga, tak samo jak w obecnym Lancerze (starość...)
- Hyundai i30 fastback/hatchback 1.4 140KM - oglądałem, to samo co Kia Ceed, tylko trochę gorzej wykonane. Przystępna cena.
- Kia Ceed 1.4 140KM - jeździłem, w sumie bez zastrzeżeń. Przystępna cena.
- Kia Proceed 1.4 140KM - to samo co Ceed tylko ładniejsza i droższa, może lepiej wyposażona w standardzie.
- Kia Optima 1.6 180KM - kawał samochodu za dobrą cenę. Jazda testowa pozytywna.
- Opel Astra 1.4 150KM - dobra cena, nie jeździłem, trochę nie mam zaufania do Opla.
- Opel Astra 1.6 200KM - dobra cena za 1KM.
- Seat Leon 1.5 150KM - zrobiłem takim 500 mil w Anglii, nawet spoko samochód, niezła dynamika i zaskakująco małe spalanie, komfort pomimo wersji FR akceptowalny przez moją żonę, ale trochę drogo jak na schodzący model.
- VW Golf 1.5 150KM - nie jeździłem, nie oglądałem, zakładam że z grubsza to samo co Leon?

 

A może coś z mniej płaskich samochodów...np:
VW Golf Sportsvan,
Suzuki SX4,
Kia Sportage
Kia Niro
Jeep Renegade
Hyundai Kona
ale nie wiem czy się w tym odnajdę emocjonalnie i w zakrętach ;)

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Może ktoś może gdzieś dobrą cenę załatwić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ci subiektywnie ... bo widzę że miałeś Lancera z CVT - bierz Hondę :) 

Świetny samochód, świetnie jeździ, obecna generacja jest spora, cicha i wygodna. Nie powinna się znudzić tak szybko jak reszta. CVT jest z "nowych generacji" i działa świetnie. Za 10 lat sprzedasz z małą stratą.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z mniej płaskich samochodów...np:
Suzuki SX4,

 

Tak, teraz wakacyjna obniżka, za kwotę którą dysponujesz to kupisz chyba najdroższą wersję z napędem 4x4. Silnik 1.4 ma 140 KM do tego niska masa i w okolicach 9,5 s do 100 km/h. Jedynym minusem może okazać się wykończenie w porównaniu do europejskiej konkurencji, ale cena niższa, więc coś za coś.

Z wyposażenia które wymieniłeś, to auto nie posiada podgrzewanej kierownicy i szyby, reszta jest na pokładzie + światła full led, które ładnie świecą.

Ja osobiście polecam, bo auto trochę wyższe i w użytkowaniu (wsiadanie i wysiadanie) wygodniejsze, a do tego jedno z najmniejszych kompaktowych crossoverów.

Zobacz na żywo, bo początkowo zdjęcia przodu mogą Cię mocno zniechęcić 🥴.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaruga napisał:

Ja bym brał astre 1.6 albo golfa.

Będzie najłatwiejsze w utrzymaniu i sprzedaży 

Honda też dobry wybór ale jakaś taka płaska mi się wydaje. Wjedzie to na krawężnik?

... 10 letnią hondę z przebiegiem 100kkm ... uwierz mi że nie będzie problemu ze sprzedażą za cenę prawdopodobnie sporo wyższą niż konkurencja. 

Honda jest szeroka i długa - to trochę taki segment C+ - stąd może wrażenie płaskiej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, el_diablo napisał:

 

Ale Vitara ma tylko 2,5 m rozstawu osi... nie jest to strasznie ciasne w środku?

To raczej auto klasy B, ale trochę podwyższone - musiałbyś obejrzeć

Jak celujesz w coś większego, to może Tucson 1,6

Od cennika powinien być jeszcze rabat

https://www.hyundai.pl/fileadmin/user_upload/cenniki/Cennik_Tucson_PY2019.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, el_diablo napisał:

 

Ale Vitara ma tylko 2,5 m rozstawu osi... nie jest to strasznie ciasne w środku?

 

Ciasne nie jest, ale w środku gorze wykończone niż SX4 i z mniejszą ilością wyposażenia, za to zewnętrznie chyba ładniejsze. Bagażnik mniejszy o jakieś 55 litrów.

Edytowane przez 771025
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jaruga napisał:

Ja bym brał astre 1.6 albo golfa.

Będzie najłatwiejsze w utrzymaniu i sprzedaży 

Honda też dobry wybór ale jakaś taka płaska mi się wydaje. Wjedzie to na krawężnik?

 

Astra 1.6 to chyba jedynie ze stocku...

Ten silnik wylatuje z oferty, podobnie jak 1.4 przy okazji liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bielaPL napisał:

z tych podanych optima wygląda ciekawie, jak się zmieści w budżecie to chyba bym ją wziął

 

z tym że autor nie napisał, że na Optimę 1.6 180KM to raczej nie ma szans w tym budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maro_t napisał:

 

z tym że autor nie napisał, że na Optimę 1.6 180KM to raczej nie ma szans w tym budżecie

 

A właśnie nie koniecznie. Miałem ofertę na rocznik 2018 za 92 tys. z rabatem na grupę zawodową. Ale to było ze 3 m-ce temu, nie wiem czy te samochody są jeszcze dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, el_diablo napisał:

ale nie wiem czy się w tym odnajdę emocjonalnie i w zakrętach ;)

 

Golf SV nie kładzie się w zakrętach. A wersja z 1.5 TSI będzie miała wielowahacz, więc pewnie będzie skręcać dużo lepiej niż mój 1.2 z belką i na balonach 15" 😄

W tym roku ostatnia szansa, kończą produkcję SV - lud woli crossovery, bo modne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, el_diablo napisał:

- Kia Ceed 1.4 140KM - jeździłem, w sumie bez zastrzeżeń. Przystępna cena.
- Kia Proceed 1.4 140KM - to samo co Ceed tylko ładniejsza i droższa, może lepiej wyposażona w standardzie.

 

Jest lepiej wyposażona, bo ProCeed Masz w wersji GT-Line. Niższej nie kupisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega właśnie się chwalił, nówka optima 1,6 automat wersja L, za gotówkę za 105tys.
Jak nie lubię optimy przed liftem (aktualną nie jeździłem) tak uważam że cena jest super dobra jak na tą wielkość auta i wyposażenie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega właśnie się chwalił, nówka optima 1,6 automat wersja L, za gotówkę za 105tys.
Jak nie lubię optimy przed liftem (aktualną nie jeździłem) tak uważam że cena jest super dobra jak na tą wielkość auta i wyposażenie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Optima za 105 z 1,6.....? :-O

Coś czuję że będę ujeżdżał moja Insignia aż się sama zezlomuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kup to co Ci sie najbardziej podoba auto na 10 lat ciezko przewidziec awaryjnosc czy utrate wartosci. Ktos Ci w tylek na swiatlach wjedzie i cale wyliczenia o kant dupy potluc. Za 100k jest ogromny wybor. Pomacac popatrzec i wybrac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, el_diablo napisał:

 

A właśnie nie koniecznie. Miałem ofertę na rocznik 2018 za 92 tys. z rabatem na grupę zawodową. Ale to było ze 3 m-ce temu, nie wiem czy te samochody są jeszcze dostępne.

 

przy takiej cenie za ten samochód to nawet bym się nie zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał:

 

przy takiej cenie za ten samochód to nawet bym się nie zastanawiał

 

Pytanie czy potrzebujesz taka wielka krowe i to na przebiegi rzedu 10kkm rocznie...

Ja bym wolal kompakta kombi albo cos w stylu Golfa Sportvan :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Po prostu kup to co Ci sie najbardziej podoba auto na 10 lat ciezko przewidziec awaryjnosc czy utrate wartosci. Ktos Ci w tylek na swiatlach wjedzie i cale wyliczenia o kant dupy potluc. Za 100k jest ogromny wybor. Pomacac popatrzec i wybrac. 

No właśnie jak się chce automat, mocniejszy silnik i trochę przestrzeni, to wybór aż tak wielki w budżecie nie jest.

W perspektywie 10 lat utrata wartości wg mnie nie jest szczególnie istotna, w przeciwieństwie do awaryjności i ogólnie cech użytkowych. Jak kupujesz na 3 lata jest odwrotnie. Wtedy masz gwarancję, z wadami się jakoś przemęczysz, ważne żeby się dobrze sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Pytanie czy potrzebujesz taka wielka krowe i to na przebiegi rzedu 10kkm rocznie...

Ja bym wolal kompakta kombi albo cos w stylu Golfa Sportvan :ok:

Wielkość mi nie przeszkadza, a jeździ to jednak lepiej (a zwłaszcza wygodniej) niż kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, el_diablo napisał:

No właśnie jak się chce automat, mocniejszy silnik i trochę przestrzeni, to wybór aż tak wielki w budżecie nie jest.

W perspektywie 10 lat utrata wartości wg mnie nie jest szczególnie istotna, w przeciwieństwie do awaryjności i ogólnie cech użytkowych. Jak kupujesz na 3 lata jest odwrotnie. Wtedy masz gwarancję, z wadami się jakoś przemęczysz, ważne żeby się dobrze sprzedał.

Z Samego VAG masz 8 modeli. Kazda marka oprocz Fiata i nowej Hondy Civic (przez silniki) bedzie tak samo awaryjna przez 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujekcybul napisał:

Z Samego VAG masz 8 modeli. Kazda marka oprocz Fiata i nowej Hondy Civic (przez silniki) bedzie tak samo awaryjna przez 10 lat.

Dla porównania szwagier w ciągu ostatnich 10 lat jeździł dwoma Vagami i dwoma Francuzami (z salonu). Każdy z tych samochodów zaliczył co najmniej jedną poważniejszą nie eksploatacyjną awarię. Lancer nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, el_diablo napisał:

2.0 powyżej budżetu. 1.8 trochę słaba chyba, poprzednia była też głośna.

A gdzie tym bedziesz jezdzil?

Piszesz tez o awaryjnosci i odsprzedazy. W przypadku hybryd toyoty jest wielce prawdopodobne, ze przez 10 lat czeka Cie sama eksploatacja a i ta bedzie nizsza, lub duzo nizsza niz w przypadku wiekszosci z wymienionych tu aut (nizsze spalanie, mniejsze zuzycie niektorych podzespolow, spora szansa na nizsza awaryjnosc). No i jest to swiezy model. Plus cos, czego nie da Cie zwykle PB, cisza i relaks za kolkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zinger napisał:

A gdzie tym bedziesz jezdzil?

Głównie miasto i tu hybryda niewątpliwie się sprawdzi. Ale do Lublina mam ekspresówkę, do Warszawy za chwilę też i tu Lancer mnie wkurza bo przy wyższych prędkościach jest głodny i wyje przy każdym przyspieszaniu.

 

14 minut temu, zinger napisał:

Piszesz tez o awaryjnosci i odsprzedazy. W przypadku hybryd toyoty jest wielce prawdopodobne, ze przez 10 lat czeka Cie sama eksploatacja a i ta bedzie nizsza, lub duzo nizsza niz w przypadku wiekszosci z wymienionych tu aut (nizsze spalanie, mniejsze zuzycie niektorych podzespolow, spora szansa na nizsza awaryjnosc). No i jest to swiezy model.

Trudno się z tym nie zgodzić.

 

15 minut temu, zinger napisał:

Plus cos, czego nie da Cie zwykle PB, cisza i relaks za kolkiem.

Ale ja lubię przycisnąć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, el_diablo napisał:

Głównie miasto i tu hybryda niewątpliwie się sprawdzi. Ale do Lublina mam ekspresówkę, do Warszawy za chwilę też i tu Lancer mnie wkurza bo przy wyższych prędkościach jest głodny i wyje przy każdym przyspieszaniu.

 

Trudno się z tym nie zgodzić.

 

Ale ja lubię przycisnąć ;]

The choice is yours :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wladmar napisał:

 

Realnie ma 8.2-8-4 do 100. 

 

No chyba że z dobrej górki albo po remapie. Z ciekawości obejrzałem sobie kilka licznikowych  pomiarów z YT i większość to bardziej okolice 9-10s co by się zgadzało z deklarowanym przez producenta 9,5. Tylko jeden film pokazuje 8,2 nie pokazując drogi i pewnie ten sobie wybrałeś rotfl

No chyba że Twój egzemplarz jest absolutnie wyjątkowy, albo producent to kretyn i zaniża osiągi o 1,3 sekundy żeby oddać pole konkurencji.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, el_diablo napisał:

Dla porównania szwagier w ciągu ostatnich 10 lat jeździł dwoma Vagami i dwoma Francuzami (z salonu). Każdy z tych samochodów zaliczył co najmniej jedną poważniejszą nie eksploatacyjną awarię. Lancer nie.

 

Ustalmy jedno. Takiego bezawaryjnego auta jak Twój Lancer już dziś nie kupisz i nie nastawiaj się na to.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, K3 napisał:

 

1.6T 180KM 7DCT...

Według mnie to najlepsza oferta patrząc na konkurencje, ale ja bym nie kupił bo Kia to Kia - nie dogoniła jeszcze konkurencji...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jaruga napisał:

 

No chyba że z dobrej górki albo po remapie. Z ciekawości obejrzałem sobie kilka licznikowych  pomiarów z YT i większość to bardziej okolice 9-10s co by się zgadzało z deklarowanym przez producenta 9,5. Tylko jeden film pokazuje 8,2 nie pokazując drogi i pewnie ten sobie wybrałeś rotfl

No chyba że Twój egzemplarz jest absolutnie wyjątkowy, albo producent to kretyn i zaniża osiągi o 1,3 sekundy żeby oddać pole konkurencji.

 

Nie, w swoim nie liczylem, ale Suzuki podaje taki sam czas dla skrzyni automatycznej (a to hydro) i manualnej, jaki to ma sens? Na forach Suzuki ludzie testowali i z manualna skrzynia wychodzi wlasne dolna 8, z automatem w okolicach 9.5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał:

 

Nie, w swoim nie liczylem, ale Suzuki podaje taki sam czas dla skrzyni automatycznej (a to hydro) i manualnej, jaki to ma sens? Na forach Suzuki ludzie testowali i z manualna skrzynia wychodzi wlasne dolna 8, z automatem w okolicach 9.5. 

 

Te skrzynie maja rozne przelozenia... Wystarczy, ze w manualu trzeb wbic 3-ke i już będziesz miał roznice zniwelowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, el_diablo napisał:

Dla porównania szwagier w ciągu ostatnich 10 lat jeździł dwoma Vagami i dwoma Francuzami (z salonu). Każdy z tych samochodów zaliczył co najmniej jedną poważniejszą nie eksploatacyjną awarię. Lancer nie.

Lancer to chyba prosty woz. Wiec kup cos prostego od Suzuki jak jedna awaria na 10 lat stanowi problem. Przy Twoich przebiegach to bym sobie kupil cos z jajem moze Polo GTI albo jakies Mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wujekcybul napisał:

jak jedna awaria na 10 lat stanowi problem

 

Problem jak problem, ale utrudnienie. U mnie w mieście mam tylko ASO Opla i Renault. Inne marki to już wyprawa do Lublina. Niby nie daleko ale wymaga kombinowania z urlopem, transportem itp.

Polo GTI ciekawy pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, el_diablo napisał:

 

Problem jak problem, ale utrudnienie. U mnie w mieście mam tylko ASO Opla i Renault. Inne marki to już wyprawa do Lublina. Niby nie daleko ale wymaga kombinowania z urlopem, transportem itp.

Polo GTI ciekawy pomysł...

 

skoro masz ASO opla to.... Insignia 1.5 AT? kawał dużego samochodu

 

przykładowa:  https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insignia-165-km-innovation-automat-99-900-pln-tylko-lipiec-ID6C3Grx.html#d493e3fac8

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, TomekD000 napisał:

 

skoro masz ASO opla to.... Insignia 1.5 AT? kawał dużego samochodu

 

przykładowa:  https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insignia-165-km-innovation-automat-99-900-pln-tylko-lipiec-ID6C3Grx.html#d493e3fac8

 

O... nie sądziłem że się zmieści w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.