Skocz do zawartości

Meriva II


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się ostatnio przyglądałem temu Oplowi i zastanawiam się, czy rzeczywiście te "odwrócone" drzwi sprawdzają się w przypadku dwóch brzdący jeżdżących w fotelikach?

Czy to przekombinowane i gdyby było takie wspaniałe, to więcej  producentów decydowałoby się na takie rozwiązanie.

 

Czy wszystkie Merivy miały przesuwane tylne fotele? Jak wygląda w tym aucie bagażnik? W internetach piszą o 400 litrach, więc całkiem spoko, pytanie o ile zmniejsza się po przesunięciu kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

Tak się ostatnio przyglądałem temu Oplowi i zastanawiam się, czy rzeczywiście te "odwrócone" drzwi sprawdzają się w przypadku dwóch brzdący jeżdżących w fotelikach?

 

Drzwi są przekombinowane. Spróbujcie wszyscy razem wysiąść pod galerią😁. Zaletą jest pełne otwarcie przednich i tylnych pod kątem 90st.

Tylna kanapa masakrycznie niewygodna, siedzisz jak na krześle. Bagażnik taka samo pakowny jak np. stilo 5d. Dużo schowków w aucie.

 

Jako alternatywa zerknij na 500l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lessero napisał:

Drzwi są przekombinowane. Spróbujcie wszyscy razem wysiąść pod galerią😁. Zaletą jest pełne otwarcie przednich i tylnych pod kątem 90st.

 

No faktycznie, przy pełnym otwarciu obydwu drzwi pewnie nie jest źle, a na parkinach pod galerią, w wąskich miejscach, otworzą się nie na 90 a na 45 stopni. No i potem w którą stronę iść ;)

 

2 godziny temu, lessero napisał:

Jako alternatywa zerknij na 500l

 

Nie wiem, w ogóle nie przekonuje mnie  500L. Prędzej klasyczny kompakt. Na Merivę zwróciłem uwagę na parkingu - ot coś innego, całkiem interesującego i ładnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2019 o 11:41, Majkiel napisał:

Tak się ostatnio przyglądałem temu Oplowi i zastanawiam się, czy rzeczywiście te "odwrócone" drzwi sprawdzają się w przypadku dwóch brzdący jeżdżących w fotelikach?

Czy to przekombinowane i gdyby było takie wspaniałe, to więcej  producentów decydowałoby się na takie rozwiązanie.

 

Czy wszystkie Merivy miały przesuwane tylne fotele? Jak wygląda w tym aucie bagażnik? W internetach piszą o 400 litrach, więc całkiem spoko, pytanie o ile zmniejsza się po przesunięciu kanapy.

każdy chce się czymś wyróżnić - opel postawił na inne drzwi. Wg mnie był to super wygodny i trafiony pomysł bo dzieciaki ładnie same wchodzą na fotelik i super wygodnie się wsadzało do fotelika.

Dla mnie też było wygodnie siadać bo na słupku była rączka i można było się przytrzymać wsiadając / wysiadając.

 

kanapa przesuwna miała swoje + i -

z minusów to ponoć niewygodna, ale przez 5 lat nigdy nie jechałem z tyłu... a dzieciaki mają swoje foteliki

na + to że masz 2 oddzielne fotele i podłokietnik i przy transporcie różnych rzeczy się to przydaje.

 

co do powiększania bagażnika to różnicy zbytniej nie ma.... różnica była w kia venga - tam widać że ktoś kanapę przesuwał

 

Ogólnie byłem mega zadowolony z tego auta, kawał solidnej bryki i szkoda że wycofali bo bym zamienił na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2019 o 07:34, piotr1982 napisał:

każdy chce się czymś wyróżnić - opel postawił na inne drzwi. Wg mnie był to super wygodny i trafiony pomysł bo dzieciaki ładnie same wchodzą na fotelik i super wygodnie się wsadzało do fotelika.

Dla mnie też było wygodnie siadać bo na słupku była rączka i można było się przytrzymać wsiadając / wysiadając.

 

kanapa przesuwna miała swoje + i -

z minusów to ponoć niewygodna, ale przez 5 lat nigdy nie jechałem z tyłu... a dzieciaki mają swoje foteliki

na + to że masz 2 oddzielne fotele i podłokietnik i przy transporcie różnych rzeczy się to przydaje.

 

co do powiększania bagażnika to różnicy zbytniej nie ma.... różnica była w kia venga - tam widać że ktoś kanapę przesuwał

 

Ogólnie byłem mega zadowolony z tego auta, kawał solidnej bryki i szkoda że wycofali bo bym zamienił na nową

 

Miałeś 1.4T 120KM? Jak to się w tym aucie spisywało?

Jeden kolega ma Astrę J z silnikiem 1.4T 140KM LPG i bardzo sobie chwali, a inny ma to samo tylko bez LPG i hatchbacka i narzeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Miałeś 1.4T 120KM? Jak to się w tym aucie spisywało?

Jeden kolega ma Astrę J z silnikiem 1.4T 140KM LPG i bardzo sobie chwali, a inny ma to samo tylko bez LPG i hatchbacka i narzeka ;)

1,4T z fabryczną instalacją LPG

gdyby sprzedawali nowe Merivy brał bym w ciemno

jak sprzedawałem było najechane prawie 150tys km i jedyne co "padło" to cewka (ponoć - ale wymieniona na gwarancji, czujnik lpg (na gwarancji), zbiorniczek płynu chłodzącego (ok 300zł z robocizną) i reduktor (900zł) przy czym w tym reduktorze są plastikowe  dupsy doprowadzające płyn chłodniczy - wymienne za 20zł.... o ile odkręcisz zapieczonego imbusika

 

spacer.png

 

o dziwo auto miało fabryczne wtryski gazu - ale co 15 tys wymieniałem filtry (2szt) i nie tankowałem byle gdzie.

Żal było sprzedawać, ale teraz każdy producent (w tym ople) wycofuje z lpg i po takiej rekomendacji skusiłem się na Mokke z LPG z tym samym silnikiem i lpg na pokładzie.

Narazie mam 5tys km i ciągle ich przybywa i przejechanie 100km za 15-16zł sprawia że uśmiech sam się ciśnie na usta.

Jeśli będzie się sprawować podobnie jak meriva to będę zadowolony i podobnie jak merivy żal będzie sprzedawać.

Już po 2 miesiącach widzę że meriva była bardziej przemyślana dla rodziny niż mokka... tylko jeździć autem z przebiegiem 150tys a 5 robi różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.