Skocz do zawartości

Serwis Opla


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem sobie teraz w ASO Opla bo trzeba zrobić przegląd żeby gwarancja była nadal. I się lekko zdziwiłem jak pani z recepcji pyta czy w ramach pierwszego przeglądu gwarancyjnego wykonać diagnostykę komputerowa? I że to kosztuje 100 PLN ekstra 😮. Razem z wymianą oleju i filtra 650 PLN. Odpuściłem bo sobie elma podłącze i sam zrobię diagnostykę. Ale chyba to powinno wchodzić w zakres przeglądu czy się mylę? W innych markach też za takie eksteasy się płaci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię przeglądy sam. Znaczy kolega z pracy robi je. Potem wpisujemy w książkę z pieczątką firmową i już. Nikt nie podważył nigdy takiej procedury. A samochodów na gwarancji kilka naprawialiśmy .
Z ulicy jak przyjdziesz to wystarczy wpis serwisu dowolnego z pieczątką. Kolega tak serwisuje trzy Toyoty i naprawy gwarancyjne silnika i skrzyni robił w ASO bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Randar napisał:

Jestem sobie teraz w ASO Opla bo trzeba zrobić przegląd żeby gwarancja była nadal. I się lekko zdziwiłem jak pani z recepcji pyta czy w ramach pierwszego przeglądu gwarancyjnego wykonać diagnostykę komputerowa? I że to kosztuje 100 PLN ekstra 😮. Razem z wymianą oleju i filtra 650 PLN. Odpuściłem bo sobie elma podłącze i sam zrobię diagnostykę. Ale chyba to powinno wchodzić w zakres przeglądu czy się mylę? W innych markach też za takie eksteasy się płaci? 

 

Na pierwszym przegladzie, diagnostyka chyba nie wchodzi w zakres czynnosci...

Miales jakies bledy w miedzyczasie? Jak nie to chyba nie ma potrzeby podpinac pod kompa...

A jak wywali blad, to najwyzej skorzystasz z gwarancji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Na pierwszym przegladzie, diagnostyka chyba nie wchodzi w zakres czynnosci...

Miales jakies bledy w miedzyczasie? Jak nie to chyba nie ma potrzeby podpinac pod kompa...

A jak wywali blad, to najwyzej skorzystasz z gwarancji ;]

Koledze wywalilo plyn w 2 letniej Insignii.Kazali przywiezc do ASO na lawecie na wlasny koszt:hehe:

Tak ze z ta gwarancja to bym sie nie rozpedzal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wlad napisał:

Koledze wywalilo plyn w 2 letniej Insignii.Kazali przywiezc do ASO na lawecie na wlasny koszt:hehe:

Tak ze z ta gwarancja to bym sie nie rozpedzal...

 

W Oplu jest tak, ze jak przedluzasz gwarancje na 5 lat to dostajesz tez Oplowski assistance na caly ten okres...

W przeciwnym razie assistance jest chyba na 1 rok, a kazdy kolejny kosztuje w PL ok 100PLN.

Poza tym dochodzi jeszcze assistance od ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

W Oplu jest tak, ze jak przedluzasz gwarancje na 5 lat to dostajesz tez Oplowski assistance na caly ten okres...

W przeciwnym razie assistance jest chyba na 1 rok, a kazdy kolejny kosztuje w PL ok 100PLN.

Poza tym dochodzi jeszcze assistance od ubezpieczyciela.

Czyli mam gwarancje na auto a nie na mobilnosc.To brzmi sensownie:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze wywalilo plyn w 2 letniej Insignii.Kazali przywiezc do ASO na lawecie na wlasny koszt:hehe:
Tak ze z ta gwarancja to bym sie nie rozpedzal...


Gwarancja obejmuje samochód a nie wożenie go na lawecie. Od tego jest assistance, często wliczone w gwarancję.
Peżo ma chyba 5 lat holowania pod najbliższe ASO. Bez względu na gwarancję.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chris_666 napisał:

 


Nie trzeba robić przeglądów w ASO.
A gwarancja leci dalej.

 

Naprawdę nie wiem chce mi się wierzyć. Spróbuj w bmw Mb lub volvo nie zrobić przeglądu na czas lub poza aso to zobaczysz figę z makiem zamiast naprawy gwarancyjnej. Dodatkowo przeglądy w aso są podstawa do korzystania z rozszerzonej gwaranacji np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_666 napisał:

Ja robię przeglądy sam. Znaczy kolega z pracy robi je. Potem wpisujemy w książkę z pieczątką firmową i już. Nikt nie podważył nigdy takiej procedury. A samochodów na gwarancji kilka naprawialiśmy emoji106.png.
Z ulicy jak przyjdziesz to wystarczy wpis serwisu dowolnego z pieczątką. Kolega tak serwisuje trzy Toyoty i naprawy gwarancyjne silnika i skrzyni robił w ASO bez problemu.

 

To strasznie mu sie musza te Toyoty sypac, skoro w okresie gwarancji (czyli max 3 lat) naprawial silniki i skrzynie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, atlantic napisał:

Naprawdę nie wiem chce mi się wierzyć. Spróbuj w bmw Mb lub volvo nie zrobić przeglądu na czas lub poza aso to zobaczysz figę z makiem zamiast naprawy gwarancyjnej. Dodatkowo przeglądy w aso są podstawa do korzystania z rozszerzonej gwaranacji np.

 

Dokaldnie, zakladajac ze wiekszosc producentow daje 2 lata to jezdzac ok 20-30kkm trzeba zrobic az 1 przeglad w ASO :hehe:

Tyle sie naoszczedza robiac poza ASO, ze hoho ;]

A rozszerzone gwarancje to juz inna bajka i tam producent sam sobie ustala warunki. Zazwyczaj jest wymog ASO i tego zadna Unia juz nie zdefinuje bo to osbny kontrak serwisowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wlad napisał:

Tak z ciekawosci-jakim programem na ELMie zrobisz sobie diagnostyke Opla?

Mam jakiś program Opla i coś tam sprawdza, błędów brak. Golenie na kasę. Jak coś kleknie to mam gwarancję od tego żeby się nie martwic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Na pierwszym przegladzie, diagnostyka chyba nie wchodzi w zakres czynnosci...

Miales jakies bledy w miedzyczasie? Jak nie to chyba nie ma potrzeby podpinac pod kompa...

A jak wywali blad, to najwyzej skorzystasz z gwarancji ;]

Nic się nie dzieje, ledwo 10 tys km przez rok przejechane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To strasznie mu sie musza te Toyoty sypac, skoro w okresie gwarancji (czyli max 3 lat) naprawial silniki i skrzynie...
 

Nie wiem, sporo jeżdżą toyki i sporo oszczędza na przeglądach. Automat w jednej coś szwankował i coś działo się z turbiną. Zrobili bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem chce mi się wierzyć. Spróbuj w bmw Mb lub volvo nie zrobić przeglądu na czas lub poza aso to zobaczysz figę z makiem zamiast naprawy gwarancyjnej. Dodatkowo przeglądy w aso są podstawa do korzystania z rozszerzonej gwaranacji np.

To reguluje UE i nic nie ma producent do gadania.

Rozszerzony zakres usług to zwykle ubezpieczenie a nie gwarancje. To że ktoś to tak nazywa to jego sprawa.

 

Volvo też nie robi laski ani łaski. Naprawiają swoje elektroniczne zabawki bez gadania. Ostatnio ledy w zderzaku zmieniali średnio raz w miesiącu. Jakiś sterownik też kilka razy

Ale po gwarancji gołą frajerów przy samej skórze . Każą sobie płacić za części użyte do diagnozy bez gwarancji że to rozwiąże problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Tyle sie naoszczedza robiac poza ASO, ze hoho ;]


Nie uwzględniasz czynnika czasu. Często nie da się zrobić przeglądu wtedy kiedy ty chcesz, tylko kiedy serwis ma czas.
Niektórzy jeżdżą 20 kkm na kwartał i nie mają czasu na odstawienie auta na cały dzień bo w ASO mają procedury trwające godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 23:38, chris_666 napisał:

To reguluje UE i nic nie ma producent do gadania.

Rozszerzony zakres usług to zwykle ubezpieczenie a nie gwarancje. To że ktoś to tak nazywa to jego sprawa.

 

Volvo też nie robi laski ani łaski. Naprawiają swoje elektroniczne zabawki bez gadania. Ostatnio ledy w zderzaku zmieniali średnio raz w miesiącu. Jakiś sterownik też kilka razy emoji30.png

Ale po gwarancji gołą frajerów przy samej skórze emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png. Każą sobie płacić za części użyte do diagnozy bez gwarancji że to rozwiąże problem emoji35.pngemoji33.png

Ale co reguluje UE, ze możesz sobie zrobić przegląd u pana Kazia i nie stracić gwarancji? Poproszę konkretny przepis.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, atlantic napisał:

Ale co reguluje UE, ze możesz sobie zrobić przegląd u pana Kazia i nie stracić gwarancji? Poproszę konkretny przepis.,

Można poza ASO, ale warsztat musi to zrobić wg zaleceń producenta przy pomocy materiałów o właściwych parametrach.

Sprowadza się to do tego, że warsztat powinien posiadać zalecenia producenta co do zakresu przeglądów i je stosować.

Dyrektywa GVO.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.