Skocz do zawartości

astra J warto?


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, nielubiekotow napisał:

nowa astra J    1.4T    140km  na wyprzedazy jest juz od 50tys zł.

Jak sie ma sprawa ze skrzyniami M32?  Daslej padają czy coś w tym kierunku zrobiono? Dealer trwierdził iż  na przełomie 2016/2017 poprawiono skrzynie biegów.

Warto iść w taką astrę?

 

Ja jezdze od 2.5 roku i jestem zadowolony :ok: Przedluzyc gwarancje na 5 lat i przestac sie przejmowac skrzynia...

Jak padnie to sie najwyzej naprawi, ale z tego co wiem to nie ma juz takich problemow jak kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rafciojuve napisał:

Też się zastanawiam nad jtką, ale 55kpln widzę, że minimum, może wcześniej były po 50?

 

Za 52-53kPLN mozna bylo znalezc w kolorze bialym...

Ale te wersje mialy paskunda plastikowa kierownice, brak bluetooth, itp

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-astra-sedan-1-4-turbo-140-km-klimatyzacja-ID6C53OS.html#748ca476d6

Za 55kPLN mozna juz cos faktycznie znalezc...

Astra J wyleci z oferty chyba w tym roku, wiec jak chcesz kupowac to nie czekalbym na wyprzedaze, bo moze ich nie byc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Za 52-53kPLN mozna bylo znalezc w kolorze bialym...

Ale te wersje mialy paskunda plastikowa kierownice, brak bluetooth, itp

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-astra-sedan-1-4-turbo-140-km-klimatyzacja-ID6C53OS.html#748ca476d6

Za 55kPLN mozna juz cos faktycznie znalezc...

Astra J wyleci z oferty chyba w tym roku, wiec jak chcesz kupowac to nie czekalbym na wyprzedaze, bo moze ich nie byc ;]

Wiadomo, że za cenę fabii to nie wiadomo czego nie będzie :_D Skórzana kierownica raczej żeby była, klima to wiadomo manualna, 4xszyby elektryczne są chyba we wszystkich, czujników parkowania widzę, że nie da rady; radio pewnie podstawowe...chyba z tych cen już nikt nie zejdzie przy gotówce, widziałem wręcz, że te ceny często dotyczą kredytu/leasingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rafciojuve napisał:

Wiadomo, że za cenę fabii to nie wiadomo czego nie będzie :_D Skórzana kierownica raczej żeby była, klima to wiadomo manualna, 4xszyby elektryczne są chyba we wszystkich, czujników parkowania widzę, że nie da rady; radio pewnie podstawowe...chyba z tych cen już nikt nie zejdzie przy gotówce, widziałem wręcz, że te ceny często dotyczą kredytu/leasingu...

 

Tak, czesto jest jakis dodatkowy rabat za kredyt/leasing.

Ja za swoja placilem 59kPLN 2.5 roku temu i gdybym mial obecnie kupowac auto, to pewnie tez bym skonczyl z Astra J.

Zwyczajnie spelnia wszytskie moje oczekiwania wzgledem auta a nie widze sensu doplacac 15-20kPLN do innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Tak, czesto jest jakis dodatkowy rabat za kredyt/leasing.

Ja za swoja placilem 59kPLN 2.5 roku temu i gdybym mial obecnie kupowac auto, to pewnie tez bym skonczyl z Astra J.

Zwyczajnie spelnia wszytskie moje oczekiwania wzgledem auta a nie widze sensu doplacac 15-20kPLN do innych modeli.

Dochodzę do wniosku, że taka astra ma większy sens niż używki, bo 25-30kpln za 10 letnią mazde 3, lub 45-50 za 5letniego golfa to średnio 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafciojuve napisał:

Dochodzę do wniosku, że taka astra ma większy sens niż używki, bo 25-30kpln za 10 letnią mazde 3, lub 45-50 za 5letniego golfa to średnio 😁

 

Ja tez do takiego wniosku doszedlem ;)

Ceny uzywek zrobily sie chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafciojuve napisał:

Brałeś to flexcare? Jak ceny przegłądów? Jeździsz ze swoimi gadżetami, czy bierzesz w serwisie?

 

Bralem flexcare na 5 lat i 150kkm. Przeglady robie w ASO i nie kupuje swoich gratow...

Po pierwszym roku placilem chyba ponizej 600PLN a po drugim 780 bo doszla wymiana plynu hamulcowego.

Poza planowanymi przegladami poki co nie bylo potrzeby odwiedzac serwisu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bralem flexcare na 5 lat i 150kkm. Przeglady robie w ASO i nie kupuje swoich gratow...
Po pierwszym roku placilem chyba ponizej 600PLN a po drugim 780 bo doszla wymiana plynu hamulcowego.
Poza planowanymi przegladami poki co nie bylo potrzeby odwiedzac serwisu.
To bardzo znośnie =)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafciojuve napisał:

Dochodzę do wniosku, że taka astra ma większy sens niż używki, bo 25-30kpln za 10 letnią mazde 3, lub 45-50 za 5letniego golfa to średnio 😁

Chciałem kupić używkę za 35-40 tys.

Okazało się że za to mogę kupić co najwyżej 6-letniego kompakta, czyli dokładnie w wieku kiedy zaczynają się rozrządy, tarcze, sprzęgła, opony, cewki itd itp.

Czyli do wydania 40-45k na 6latka.

To jest absurd.

Miałem zamiar kupić nową astra J 1.4T za 61k z pakietem upgrade 2 ale mi szmaciarze w auto wola w Warszawie sprzedali w weekend zarezerwowane przeze mnie w piatek auto :D

I kupiłem rapida za 57k w salonie pod domem który jak się okazało świetnie się wywiązuje z obowiązków przy bardziej miejskim i zgrabnym gabarycie. 

Aczkolwiek zdarza mi się z sentymentem patrzeć na klasyczną linię astry J sedan upgrade 2 ;) 

Jest znacznie lepiej zrobiona i dojrzalsza niż rapid ale niepraktyczna niestety zupełnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to raczej nie w standardzie ;]

 

faktycznie nie ma ale tylko w najtańszej wersji z dziurą zamiast radia. 

Wygląda że MY19 elektryczny ręczny jest razem z dużym radiem i podłokietnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jaruga napisał:

faktycznie nie ma ale tylko w najtańszej wersji z dziurą zamiast radia. 

Wygląda że MY19 elektryczny ręczny jest razem z dużym radiem i podłokietnikiem.

 

Ja to mam w ogole jakas dziwna wersje ;]

Bo mam radio z dziura, ale tez podgrzewane fotele, kierownice i podlokietnik ;]

Paradoksalnie ta dziura jets bardzo wygodna bo idealnie miesci sie tam telefon :ok:

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nielubiekotow napisał:

@Jaruga 

We wrocłąwsiu nie mogłeś kupić ? tam mieli dobre oferty na poczatku lipca

To było w zeszłym roku w październiku. 

Generalnie moją winą jest to że zbyt długo się zastanawiałem czy kupić czy nie kupić i astry J z 2018 się skończyły tanio wyprzedane w związku z nową normą a te z GPFem MY2019 zaczęli klepać w listopadzie albo grudniu. Te sztuki w warszawie to były ostatnie w interesującej mnie specyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaruga napisał:

To było w zeszłym roku w październiku. 

Generalnie moją winą jest to że zbyt długo się zastanawiałem czy kupić czy nie kupić i astry J z 2018 się skończyły tanio wyprzedane w związku z nową normą a te z GPFem MY2019 zaczęli klepać w listopadzie albo grudniu. Te sztuki w warszawie to były ostatnie w interesującej mnie specyfikacji. 

 

Serio te MY 2019 maja GPF? 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra... mam ją ponad 2 lata. Wybierałem między Tipo, C-Elysee, Rapid. Jechałem rapidem na jeździe próbnej. Cichszy w środku, lepiej reaguje na gaz. Astra ładniejsza i do tego w promo 1.4T LPG. Nie jest to auto bezawaryjne, mam wrażenie że jakość końcowych roczników mocno spadła. Dbam jak tylko mogę bo nowe, olej zmieniam średnio co 10kkm. Przebieg obecny to niecałe 36kkm.

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany. Słynne pęknięcie o którym wiedziałem że się zdarza zanim kupiłem auto no ale nie przy takim przebiegu. Dodam że o turbinę dbam. We wtorek jadę na wymianę. Całe szczęście że mam wykupioną dodatkową gwarancję.

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2019 o 07:21, Novy81 napisał:

Astra... mam ją ponad 2 lata. Wybierałem między Tipo, C-Elysee, Rapid. Jechałem rapidem na jeździe próbnej. Cichszy w środku, lepiej reaguje na gaz. Astra ładniejsza i do tego w promo 1.4T LPG. Nie jest to auto bezawaryjne, mam wrażenie że jakość końcowych roczników mocno spadła. Dbam jak tylko mogę bo nowe, olej zmieniam średnio co 10kkm. Przebieg obecny to niecałe 36kkm.

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany. Słynne pęknięcie o którym wiedziałem że się zdarza zanim kupiłem auto no ale nie przy takim przebiegu. Dodam że o turbinę dbam. We wtorek jadę na wymianę. Całe szczęście że mam wykupioną dodatkową gwarancję.

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

No to powiem ci że jest słabo jak na 2 lata eksploatacji i 33kkm przebiegu  8] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2019 o 07:21, Novy81 napisał:

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany

 

Grubo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎03‎.‎08‎.‎2019 o 07:21, Novy81 napisał:

Astra... mam ją ponad 2 lata. Wybierałem między Tipo, C-Elysee, Rapid. Jechałem rapidem na jeździe próbnej. Cichszy w środku, lepiej reaguje na gaz. Astra ładniejsza i do tego w promo 1.4T LPG. Nie jest to auto bezawaryjne, mam wrażenie że jakość końcowych roczników mocno spadła. Dbam jak tylko mogę bo nowe, olej zmieniam średnio co 10kkm. Przebieg obecny to niecałe 36kkm.

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany. Słynne pęknięcie o którym wiedziałem że się zdarza zanim kupiłem auto no ale nie przy takim przebiegu. Dodam że o turbinę dbam. We wtorek jadę na wymianę. Całe szczęście że mam wykupioną dodatkową gwarancję.

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

 

Chyba Ci się trafil jakiś egzemplarz składany w poniedziałek na kacu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 
Chyba Ci się trafil jakiś egzemplarz składany w poniedziałek na kacu ;]
 
Dokładnie. Dostałem nową turbinę i okazała się popsuta bo auto kiepsko jechało... Za słabe doładowanie. Dziś dostałem druga nową. Jest ok

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.08.2019 o 19:10, Novy81 napisał:

Dokładnie. Dostałem nową turbinę i okazała się popsuta bo auto kiepsko jechało... Za słabe doładowanie. Dziś dostałem druga nową. Jest ok emoji23.png

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A z jakim przebiegiem kupiłeś to auto? Bo jeśli dobrze pamiętam to było demo?

Jakie to było ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 3.08.2019 o 07:21, Novy81 napisał:

Astra... mam ją ponad 2 lata. Wybierałem między Tipo, C-Elysee, Rapid. Jechałem rapidem na jeździe próbnej. Cichszy w środku, lepiej reaguje na gaz. Astra ładniejsza i do tego w promo 1.4T LPG. Nie jest to auto bezawaryjne, mam wrażenie że jakość końcowych roczników mocno spadła. Dbam jak tylko mogę bo nowe, olej zmieniam średnio co 10kkm. Przebieg obecny to niecałe 36kkm.

W serwisie wymienione:

-sonda lambda - przy ok 7kkm

-uszczelka pokrywy zaworów przy ok 13kkm

- pompa wody - przy ok 28kkm

i teraz na deser... po wakacyjnym checku po podstawowej gwarancji  przy 33kkm turbina do wymiany. Słynne pęknięcie o którym wiedziałem że się zdarza zanim kupiłem auto no ale nie przy takim przebiegu. Dodam że o turbinę dbam. We wtorek jadę na wymianę. Całe szczęście że mam wykupioną dodatkową gwarancję.

 

Poza tym auto fajne, podoba mi się. 

 

to jest tragedia, co napisałeś

u mnie były dwie wtopy, reduktor po 10 kkm :facepalm:, listwa zapłonowa (niech będzie "cewka") po 70 kkm. :facepalm:

Wqvia mnie cykanie fotela przy przyspieszaniu., ciągle zapominam kupić silikon w spreyu. 

Jest mój wątek astr po roku, pewnie ze dwie strony dalej noi i forum astry w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Novy81 napisał:

Mój fotel też cyka emoji2957.png przestawienie go pomaga na jakiś czas...

 

To nie cyka fotel tylko wg mnie mocowanie pasa do podłogi ;] U mnie tez jest ten dźwięk :hehe:

Musze tam znowu psiknąć jakims smarem w spraju to przestanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎18‎.‎09‎.‎2019 o 08:23, Maciej__ napisał:

 

To nie cyka fotel tylko wg mnie mocowanie pasa do podłogi ;] U mnie tez jest ten dźwięk :hehe:

Musze tam znowu psiknąć jakims smarem w spraju to przestanie..

 

ryzykując życie sprawdziłem to, to nie mocowanie pasa albo nie przede wszystkim. Sprawdz sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.