Skocz do zawartości

Mazda 6 2013r opinie


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tata ma zamiar zamienić Toyotę RAV4 z 2005r (przebieg 80kkm) na Mazdę 6 2.0 diesel, automat, z 2013 r. Toyota jest całkowicie bezawaryjna, ale ma już ją od 10 lat i chciałby coś innego. Mazda sprowadzana z Niemiec, od kilku lat w kraju , przebieg 160kkm. Dla mnie ta zamiana jest bezsensowna ale on się uparł no i nie pogada się. W związku z  tym mam pytanie: jak z rdzą w tym aucie i ogólnie z awaryjnością? Jak sprowadzana z Niemiec to duża szansa że po jakiejś przygodzie blacharskiej ale to do sprawdzenia. jeżeli to kogoś interesuje to tata ma dopłacić 34kzł.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo. Wiadać ,że mało jeździ więc po co mu diesel?

Secundo: Mazda i Diesel to nie kojarzy sie za dobrze.

I po trzecie , chyba najważniejsze- Rav4 warte około 18tys + 34 tyś dopłaty= 52 tyś zł za Mazde z 2013 r?? Toć to cena kosmos, choć wiem, że Mazda trzyma cenę ale w benzynie.

Korozja, popatrz na Motodziennik i test ocynkowania Mazdy, Mazda zawsze rdzewiała i to się za bardzo nie  zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, grogi napisał:

Nie. Mazda nigdy nie zrobiła dobrego diesla. Do tego rdzewieją jak Polonezy....

O,przepraszam.Mialem 323 z 2,0TD na pompie i nic tam sie nie psulo.:old:

A palilo aptekarskie ilosci ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał:

Witam,

 

tata ma zamiar zamienić Toyotę RAV4 z 2005r (przebieg 80kkm) na Mazdę 6 2.0 diesel, automat, z 2013 r. Toyota jest całkowicie bezawaryjna, ale ma już ją od 10 lat i chciałby coś innego. Mazda sprowadzana z Niemiec, od kilku lat w kraju , przebieg 160kkm. Dla mnie ta zamiana jest bezsensowna ale on się uparł no i nie pogada się. W związku z  tym mam pytanie: jak z rdzą w tym aucie i ogólnie z awaryjnością? Jak sprowadzana z Niemiec to duża szansa że po jakiejś przygodzie blacharskiej ale to do sprawdzenia. jeżeli to kogoś interesuje to tata ma dopłacić 34kzł.

 

Kolega ma mazdę 6 i zawsze się śmiał z tych, co mówili że Mazdy rdzewieją. Twierdził, że jego nie rdzewieje, a te co rdzewieją, to są ulepy z Niemiec. Celowo użyłem czasu przeszłego. Po ostatniej zimie, dosłownie w oczach ją zjadło. Błotniki wyżarło, jakby się szykowały na większe koła, tzw "firanki" na wszystkich drzwiach, progi też wymiękły. Nie wiem, czy Japończycy to zaprogramowali czy rdza występuję w formie szarańczy która osiadła ten samochód.

 

P.S. Twój tata, to jeździ prawie jak mój wujek, który ma od nowości Corollę z końca 2004 z przebiegiem niedużo powyżej 60 kkm ;) Toyota będzie na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na sprzedaż bo tata chciałby coś innego bo mówi, że chciałby jeszcze w życiu czymś nowszym pojeździć. Wrzuciłem w wyszukiwarkę numer tego sprzedawcy Mazdy i oczywiście handlarz, ma swój zakład blacharsko - lakierniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pejus1982 napisał:

Będzie na sprzedaż bo tata chciałby coś innego bo mówi, że chciałby jeszcze w życiu czymś nowszym pojeździć. Wrzuciłem w wyszukiwarkę numer tego sprzedawcy Mazdy i oczywiście handlarz, ma swój zakład blacharsko - lakierniczy.

Czytając o zamianie bylem przekonany, że to handlarz.

Raczej mało kto prywatnie bawi się w zamianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pejus1982 napisał:

Witam,

 

tata ma zamiar zamienić Toyotę RAV4 z 2005r (przebieg 80kkm) na Mazdę 6 2.0 diesel, automat, z 2013 r. Toyota jest całkowicie bezawaryjna, ale ma już ją od 10 lat i chciałby coś innego. Mazda sprowadzana z Niemiec, od kilku lat w kraju , przebieg 160kkm. Dla mnie ta zamiana jest bezsensowna ale on się uparł no i nie pogada się. W związku z  tym mam pytanie: jak z rdzą w tym aucie i ogólnie z awaryjnością? Jak sprowadzana z Niemiec to duża szansa że po jakiejś przygodzie blacharskiej ale to do sprawdzenia. jeżeli to kogoś interesuje to tata ma dopłacić 34kzł.

 

znałem taką jedną Mazdę 6. Co prawda trochę starsza, bo wyprodukowana koło 2009 roku ztcp. Ale też diesel 2.0. Miał ją człowiek jako służbową u mnie w firmie. Najpierw był zachwycony, a po kilku latach i 160 tys. przebiegu świętował dzień pozbycia się jej. Twierdził że był to jego najbardziej awaryjny samochód w życiu licząc nawet Poloneza, którego kiedyś posiadał. To auto nie zdążyło zardzewieć, bo psuło się w nim dosłownie wszystko. Od problemów z silnikiem, przez elektronikę, po układ kierowniczy, hamulcowy. Pomiędzy przebiegiem 100 a 160 tys. była 6 razy na lawecie. I ciągle coś było nie tak. Pamiętam jak kiedyś wjeżdżał na parking i coś tak okropnie skrzypiało przy kręceniu kierownicą, że ludzie stawali żeby popatrzeć. On do dzisiaj na słowo "mazda" dostaje dreszczy. A jak ją kupował, to rozważał Alfę 159, ale zrezygnował bo się bał awaryjności ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pejus1982 napisał:

tata ma zamiar zamienić Toyotę RAV4 z 2005r (przebieg 80kkm) na Mazdę 6 2.0 diesel, automat, z 2013 r.

przekonaj czym szybciej ojca, że taka zamiana nie ma sensu. Do Rav przynajmniej się fajnie wsiada. Mazda 6 owszem jest b.fajna ale tylko 2.5 r4 i najlepiej poliftowa. Aha - siedzi się dość nisko

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pejus1982 napisał:

 na Mazdę 6 2.0 diesel, automat, z 2013 r. 

Jeżeli rozmawiamy o Maździe 6 Gj, na co wskazuje 2013 rok, to nie było tam diesla 2.0 tylko 2.2. Żeby zapoznać się z japońską bezawaryjnością, proponuje wpisać w google "mazda 6 gj wytarty wałek" i skutecznie wyleczyć się z tego silnika. Jeżeli faktycznie okaże się że ta mazda ma silnik 2.0 to jest to poprzedni model, wyprodukowany zapewne w 2012r., a pierwszą rejestracje ma w 2013r. i handlarzowi się pojęcia pomyliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna decyzja zapadła: nowym autem będzie Toyota Corolla Classic z silnikiem 1.6. Wersja w miarę wyposażona do odbioru za 73kzł z oponami zimowymi. Dlaczego nie Duster? Przez kilkanaście lat posiadania RAV4 właściwie to tylko eksploatacja, czyli święty spokój najważniejszy.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.