Skocz do zawartości

wiatr malo kierownicy nie wyrwalo a spalanie


fanlan

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, fanlan napisał:

Nie wypozyczam, z natury mojej . kwota w jakiejs nadmorskiej wiosce, niepolularnej, rower ala damka, klasyk bez udziwnien i cena 20zl doba. 

 

No to jak nie wypozyczasz, to nie znasz cen. Zakopiec podalem jako przyklad, a ty zrobiles wywód jacy to górale źli i po co ludzie tam jeżdżą. 

Niech kazdy jezdzi, gdzie mu pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2019 o 06:28, blue_ napisał:

 

No to jak nie wypozyczasz, to nie znasz cen. Zakopiec podalem jako przyklad, a ty zrobiles wywód jacy to górale źli i po co ludzie tam jeżdżą. 

Niech kazdy jezdzi, gdzie mu pasuje

To ze nie wypozyczam, nie znaczy, ze nie pytalem o cene pozyczenia na 14 dni. 20 doba, na dluzej pewnie nieco taniej.

Gorale nie sa zli, nie sa zli ci nad morzem. Kazdy doi ile sie da, normalne, sezon krotki a zyc trzeba:))

A swoja droga wg mnie  po pobycie w zakopanem czy wladyslawowie to nalezy sie urlop by wypoczac:) Przerabialem i jedno i drugie i wyciagnalem wnioski.

Dlatego  swiadomie wybieram teraz  plaze na ktorej caly dzien jest pustawo. I to w polsce.

A kazdy jezdzi gdzie mu pasuje .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.08.2019 o 19:01, blue_ napisał:

 

za tyle pozyczałeś, czy strzelasz z ceną?

bo ja juz kilka razy chciałem pożyczyć i nie były to takie kwoty. przykładowo w Zakopcu, czy Szklarskiej Porębie wołają 50 zł i też nie na cały dzień, a chyba na 6 godz.

A za granicą to już wogóle inna bajka raczej

 

Wlasnie wrocilem ze Stegny i byle jaki rower, to koszt 30PLN/dzien ;] 

Astra z 2 rowerami na dachu spalila srednio 7.5l/100km, wiec raptem 1l wiecej niz bez rowerow. A w zasadzie to nawet mnie niz 1l , bo bez rowerw jade sporo szybciej

Dodatkowy koszt to jakies 7l paliwa, czyli ledwo starcza na wynajecie 1 roweru na caly dzien :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Jestem we Wloszech na kempingu. Koszt roweru 5E na dzień, chętnych mało bo tak ciepło, że jeździć się nie da. Widziałem już kilka aut z rowerami na dachu, nawet ich nie zdjeli przez kilka dni 😁

 

Zrob no fotke tych rowerow ;]

Inna kwestia, ze w srodku sezonu to faktycznie rowery to nie jest najlepszy pomysl :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2019 o 15:09, fanlan napisał:

Wakacje.

Auto Croma 120KM, box, 2 rowery na dachu, platforma na haku, dwa rowery na niej, box pelny w aucie 2+2

Caly balast jakies 400kg.

Wroclaw - leba, srednie 6,8 co uznalem za wysokie, z czego paredziesiat km w mega ulewie za lesznem. Srednia V jakies 65kmh

Powrot tankowanko, wiatr jakis pld/wschodni lub wschodni, autem szarpalo, wyraznie czuc bylo ze idzie jak pod gore, srednie 7,4. Wiatr zrobil swoje, wialo w sobote mega

 

A jak Wasze spalanie z takim ekwipunkiem?

 

Z ekwipunkiem to nie wiem, ale wiatr potrafi zrobic ogromną roznice.

Przy wiatrze z polnocy, trasa 100km na poludnie spalanie 4.5.

W drodze powrotnej spalanie jakies 7.5.

Predkosc wiatru miedzy 100 a 130km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, CiniO napisał:

 

Z ekwipunkiem to nie wiem, ale wiatr potrafi zrobic ogromną roznice.

Przy wiatrze z polnocy, trasa 100km na poludnie spalanie 4.5.

W drodze powrotnej spalanie jakies 7.5.

Predkosc wiatru miedzy 100 a 130km/h.

 

A poza tym czuc jak szarpie lejcami:)i przy wysokim aucie buja wyczuwalnie mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 15:58, Maciej__ napisał:

 

Zrob no fotke tych rowerow ;]

Inna kwestia, ze w srodku sezonu to faktycznie rowery to nie jest najlepszy pomysl :hehe:

Są chyba różne, bo dużo dziecięcych też widziałem. Dzisiaj tankowałem za 1.5E noPb, nie wiem ile obecne auto by spaliło, bo nie miałem okazji testować, ale poprzednie z dieslem łykało spokojnie 2l więcej. Przy 1850km w jedną stronę miałbym rowery dla całej rodziny na okres przeszło x2 dłuższy niż mój wakacyjny pobyt 😀.

Ci co wypożyczają to głownie do sklepu jeżdzą po kempingu , 35C nie sprzyja wycieczkom. W sumie dzis trochę zrobiłem autem km i tylko jednego turdefranca spotkałem spoconego 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

Są chyba różne, bo dużo dziecięcych też widziałem. Dzisiaj tankowałem za 1.5E noPb, nie wiem ile obecne auto by spaliło, bo nie miałem okazji testować, ale poprzednie z dieslem łykało spokojnie 2l więcej. Przy 1850km w jedną stronę miałbym rowery dla całej rodziny na okres przeszło x2 dłuższy niż mój wakacyjny pobyt 😀.

Ci co wypożyczają to głownie do sklepu jeżdzą po kempingu , 35C nie sprzyja wycieczkom. W sumie dzis trochę zrobiłem autem km i tylko jednego turdefranca spotkałem spoconego 😄

Bo rower przy +35 stC to dla pasjonatow. bywa ze  ja w takiej temp krece nawet do 140km i jestem spocony.

Ale lubie to jak kon owies:)

Ale krece po polsce wiec takich temp nie notuje zbyt czesto.

Gorsze niz temp jest wiatr w oczy.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.