Skocz do zawartości

Do 120tys - biedniejszy SUV czy bogatszy crossover?


czacha

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy rozwaza zmiane fury. Jezdzi Vitarą od 4 lat i chce sie przesiasc na innego SUVa/Crossovera w cenie do 120tys. Interesuja go tylko NOWE auta z salonu.

 

Staram sie mu cos doradzic (namawiam po prostu na Jeepa :phi: ) i nieszczegolnie wiem co bo w tej cenie albo wlasnie podobnej wielkosci crossover z lepszym wyposazeniem albo prawie gole SUV. Wpierwszej kolejnosci zalezy mu na automacie, pozniej na napedzie na obie osie, ale cos mi mowi ze w tej cenie to nie bardzo ma w czym wybierac..

 

Podobaja mu sie:

- Nissan X-Trail ale bedzie raczej bieda wersja lub doposazony Quashqai

- Jeep Compass z przywoitym wyposazeniem ale bez automatu lub wypasiony Renegade

- VW Tiguan wyjdzie chyba biedniejszy niz Jeep, lub ten nowy T-Cross z nieco lepszymi bebechami

- Toyota RAV 4 ale wersja bieda

- Subaru Forester w przedlifcie, bo chyba ceny polifta sa powyzej 140tys

- Mazda CX-5 lub dopasiona CX-30

- Hyundai Tucson

- Mitsubishi Outlander

 

Sa jeszcze Skody, Seaty, Hondy itd ale kumpel je pomija nie potrafiac podac przyczyny ;) Moze to blad? A moze czegos powinien sie wystrzegac? Narazie krag zainteresowan olbrzymi ale z czasem zapewne bedzie sie zawezac do wyboru z 2-3 modeli. 

 

Jakies pomysly?

 

Edytowane przez czacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech obejrzy Tucsona.

1.6 diesel albo 1.6 turbo benzyna z AT z napędem na jedną oś. będzie nieźle wypasiony. W salonie powinien dostać jeszcze większy rabat, niż promocyjny cennik. Albo Sportage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rwIcIk napisał:

Niech obejrzy Tucsona.

Diesel z AT z napędem na jedną oś. będzie nieźle wypasiony. W salonie powinien dostać jeszcze większy rabat, niż promocyjny cennik. Albo Sportage.

Wspolny znajomy ma Tucsona i po 2 latach sporo mu skrzypi w srodku wiec nie do konca jest przekonany chociaz nie skresla tego modelu bo jest ladny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, czacha napisał:

Subaru Forester w przedlifcie, bo chyba ceny polifta sa powyzej 140tys

 

Właśnie weszła nowa hybryda więc jest szansa że znajdzie polifta w budżecie. Choć jak na swoją cenę sprzedają się na pniu.

Albo XV? Będzie na bogato.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, czacha napisał:

 

- VW Tiguan wyjdzie chyba biedniejszy niz Jeep, lub ten nowy T-Cross z nieco lepszymi bebechami

 

 

 

na Tiguana 4x4 sporo braknie, a T-Cross nie występuje 4x4 a poza tym nie pasuje do "towarzystwa" które wymieniłeś :] 

Wystarczyłoby na styk na T-rock 2.0tsi 190km 4x4 z dsg tylko to nadal nie za duże bardzo plastikowe auto w środku, ale ma napęd konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czacha napisał:

- Jeep Compass z przywoitym wyposazeniem ale bez automatu lub wypasiony Renegade

 

 

do Compassa podchodziłem dwa razy, bardzo mi się to auto podoba, ale...niestety wg mnie odstaje wyposażeniowo od dzisiejszych standardów- jest dość biednie (choćby brak ACC w standardzie, brak wogóle LEDów, brak nawiewu na tylne kanapy w wersji MY19,brak głupiego rozpoznawania znaków itd) , silnik 1.4 benzyna też nie powala mocą i spalaniem...dlatego za 1. razem wybrałem QQ, a teraz mniejszego T Roca, ale już bardzo dobrze wyposażonego w standardzie z oszczędniejszym i żwawszym silnikiem...

pewnie Compass MY20 będzie mi już odpowiadał 🤣

 

 

a co do pytania, czy duzy suv, czy mniejszy crossover...miałem większego gabarytowo QQ (ale o dziwo miał mniejszy bagażnik), teraz mam mniejszego T Rocka i....stwierdzam, że mniejsze jest lepsze, może dlatego, że 90% czasu jeżdżę sam do pracy, a rodzinę mam 2+1, więc w zupełności wystarczy.

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czacha napisał:

Wspolny znajomy ma Tucsona i po 2 latach sporo mu skrzypi w srodku wiec nie do konca jest przekonany chociaz nie skresla tego modelu bo jest ladny ;) 

U mnie po 2 latach nic nie skrzypi :)

Tak czy siak powinien przejechać się po salonach, obejrzeć, popytać o ceny na miejscu i przede wszystkim o dostępność modeli.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, TomekD000 napisał:

 

na Tiguana 4x4 sporo braknie, a T-Cross nie występuje 4x4 a poza tym nie pasuje do "towarzystwa" które wymieniłeś :] 

Wystarczyłoby na styk na T-rock 2.0tsi 190km 4x4 z dsg tylko to nadal nie za duże bardzo plastikowe auto w środku, ale ma napęd konkretny.

Wbrew pozorom duze auto chyba, ze ktos chce sanki albo ziemniaki na targ wozic. U mnie w firmie teraz sporo osob ma wlasnie to 2.0 TSI. Mitsu czy inne japonce jeszcze gorsze w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujekcybul napisał:

Jak na firme to starczy na Tcross 2.0TSI z DSG mysle, ze ciezko znalezc cos lepszego z podobnymi osiagami. Wystarczajaco duzy spalnie przyzwoite.

 

nie ma T crossa z 2.0

pomyliłeś z T Rockiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

Wbrew pozorom duze auto chyba, ze ktos chce sanki albo ziemniaki na targ wozic. U mnie w firmie teraz sporo osob ma wlasnie to 2.0 TSI. Mitsu czy inne japonce jeszcze gorsze w srodku.

 

wewnątrz i bagażnik całkiem spore jak na rozmiar zewnętrzny, mnie razi ta całkowicie plastikowa deska, w aucie za 60k można to akceptować ale za powyżej 100k to wypadałoby żeby było coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pado napisał:

 

nie ma T crossa z 2.0

pomyliłeś z T Rockiem

Chodzilo mi o tego wiekszego. :ok:  Zreszta glupie nazwy maja tak samo jak kukuraki nie wiadomo, ktory jest ktory. 

 

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

wewnątrz i bagażnik całkiem spore jak na rozmiar zewnętrzny, mnie razi ta całkowicie plastikowa deska, w aucie za 60k można to akceptować ale za powyżej 100k to wypadałoby żeby było coś lepszego

Ale co tam jest zlego? Przeciez nie lizesz tego jezykiem ani nie macasz codziennie. 

 

volkswagen-t-roc-interior.jpg

 

Toyota choc plastiku nie ma IMO tez szalu nie robi.

 

14-2019-toyota-rav4-gray-oem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TomekD000 napisał:

 

wewnątrz i bagażnik całkiem spore jak na rozmiar zewnętrzny, mnie razi ta całkowicie plastikowa deska, w aucie za 60k można to akceptować ale za powyżej 100k to wypadałoby żeby było coś lepszego

 

tak, masz rację, ale....z doświadczenia powiem ci, że w ogóle jej nie dotykam (w żadnym aucie) 🤣 i wisi mi jakiej jest struktury...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pado napisał:

 

tak, masz rację, ale....z doświadczenia powiem ci, że w ogóle jej nie dotykam 🤣 i wisi mi jakiej jest struktury...

 

Też jej nie dotykam prawie nigdy, ale jakoś lepiej się czuje jak jest taka jak choćby w Golfie czy Tiguanie  :)

 

btw finalnie kupiłeś manual? napisz kiedyś jak wrażenia użytkowania ogólnie i  po przesiadce z QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czacha napisał:

Znajomy rozwaza zmiane fury. Jezdzi Vitarą od 4 lat i chce sie przesiasc na innego SUVa/Crossovera w cenie do 120tys. Interesuja go tylko NOWE auta z salonu.

....

Jakies pomysly?

 

W każdym wątku polecają Dacię, więc Duster TCe 150 4x4 - z klimatronikami, kamerami, skórami, alusami, grzanymi krzesłami i bez kluczykowym dostępem za 80 tysięcy i jeszcze zostanie na Sandero do kręcenia się po mieście :P

 

Pomysł pół żartem, ale podenerwować znajomego można ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czacha napisał:

Znajomy rozwaza zmiane fury. Jezdzi Vitarą od 4 lat i chce sie przesiasc na innego SUVa/Crossovera w cenie do 120tys. Interesuja go tylko NOWE auta z salonu.

 

Staram sie mu cos doradzic (namawiam po prostu na Jeepa :phi: ) i nieszczegolnie wiem co bo w tej cenie albo wlasnie podobnej wielkosci crossover z lepszym wyposazeniem albo prawie gole SUV. Wpierwszej kolejnosci zalezy mu na automacie, pozniej na napedzie na obie osie, ale cos mi mowi ze w tej cenie to nie bardzo ma w czym wybierac..

 

Podobaja mu sie:

- Nissan X-Trail ale bedzie raczej bieda wersja lub doposazony Quashqai

- Jeep Compass z przywoitym wyposazeniem ale bez automatu lub wypasiony Renegade

- VW Tiguan wyjdzie chyba biedniejszy niz Jeep, lub ten nowy T-Cross z nieco lepszymi bebechami

- Toyota RAV 4 ale wersja bieda

- Subaru Forester w przedlifcie, bo chyba ceny polifta sa powyzej 140tys

- Mazda CX-5 lub dopasiona CX-30

- Hyundai Tucson

- Mitsubishi Outlander

 

Sa jeszcze Skody, Seaty, Hondy itd ale kumpel je pomija nie potrafiac podac przyczyny ;) Moze to blad? A moze czegos powinien sie wystrzegac? Narazie krag zainteresowan olbrzymi ale z czasem zapewne bedzie sie zawezac do wyboru z 2-3 modeli. 

 

Jakies pomysly?

 

Napisalbym Seat Ateca, bo sam mam od blisko 2 lat i jestem bardzo zadowolony, ale juz nie ma w ofercie 1.4, za to jest 1.5, ktorego ciezko polecic, nawet z dsg (generalnie jest to problem calej grupy VAG). Za 120 mialby wyzsza wersje XCL aldbo FR, tylko ze FWD. 

Osobiscie nie kupilbym auta za 120tys w bieda wersji, bo pewnie co chwila by mnie skrecalo, ze tyle kasy wydalem, a nie mam tego czy tamtego. Wiec jesli zalezy mu na 4x4, a jednoczesnie nie potrzebuje duzego to jednak szedlbym w jakiegos Crossovery, szczegolnie, ze takim teraz tez jezdzi.

 

3 godziny temu, Majkiel napisał:

 

W każdym wątku polecają Dacię, więc Duster TCe 150 4x4 - z klimatronikami, kamerami, skórami, alusami, grzanymi krzesłami i bez kluczykowym dostępem za 80 tysięcy i jeszcze zostanie na Sandero do kręcenia się po mieście :P

 

Pomysł pół żartem, ale podenerwować znajomego można ;)

Automat?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Też jej nie dotykam prawie nigdy, ale jakoś lepiej się czuje jak jest taka jak choćby w Golfie czy Tiguanie  :)

 

btw finalnie kupiłeś manual? napisz kiedyś jak wrażenia użytkowania ogólnie i  po przesiadce z QQ

tak, kupiłem manuala 1.5 , choć straszą kangurami- owszem da się go wywołać, ale na co dzień przy moim stylu jazdy go nie mam...

 

Porównując do QQ to jakość wykonania i wyposażenie jest na mega plus- materiały użyte w QQ były gorsze i to widać. Mówię nie tylko o plastikach (BTW w QQ plastiki były miększe i to dosłownie, uginały się pod naciskiem placów, a w VW to mur beton) , ale o częściach mechanicznych czy nawet lakierze - lakier był już porysowany po...wyjeździe z salonu, jak go myli.

w T Rocku mam czarny dach i kurde...nic, a nic na razie.

QQ jeździłem ponad  rok (ale rocznikowo auto 2 letnie) i nic się nie zepsuło, więc narzekać nie mogłem. Jeśli chodzi o rozwiązania techniczne to VW też jest lata przed Nissanem. W T rocku mam choćby cyfrowy licznik, ACC w standardzie (w QQ jakaś kosmiczna dopłata i to chyba tylko do diesla) i wiele innych drobnych udogodnień, których QQ nie ogrania - choćby przy parkowaniu auto samo się zatrzyma jak podjedziemy za blisko, światła mijania same włączają sie podczas deszczu,można mieć elektryczną klapę, jest tez nawiew na tylny rząd siedzeń- w QQ nie było w ogóle, ani na tunelu, ani pod siedzeniami 🙄. Dziś na dojazd do pracy zużyłem wg kompa 5.0L/100, w QQ wynik niemożliwy do uzyskania...system multimedialny w VW w porównaniu do QQ to jest kosmos...

Bardzo fajne jest oświetlenie ambiente - i nie chodzi o pasek na drzwiach, ale o oświetlenie klamek, przycisków (nie tylko samych klawiszy, ale jakby oświetlenie z góry), schowków w drzwiach i przestrzeni nóg

 

 

Oczywiście nie jest to auto idealne, bo takowych nie ma. Na razie na minus jest system ACT - wyłączania dwóch cylindrów przy braku zapotrzebowania na moc- silnik zmienia wtedy ...dźwięk... i tylko ten dźwięk jest troszkę denerwujący, Poza tym mogę się przyczepić do wyciszenia nadkoli- w QQ przód był lepiej wyciszony, ale znów w T Rocku tył jest lepszy...a może to wina opon (ba na jeździe testowej miałem T rocka z innymi oponami i wg mnie było ciszej (ten sam rozmiar, inny producent)

 

a wielkość? ja odczuwam tylko mniej miejsca z tyłu, ale przy rodzinie 2+1 nadal jest bardzo dobrze...a z przodu czy bagażnik, taki sam jak w QQ...

 

Na razie jestem bardzo zadowolony i auto daje dużo frajdy z jazdy

I jestem za rozwiązaniem - mniejsze, ale wypasione, niż..większe ale bida...

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pado napisał:

 

Na razie jestem bardzo zadowolony i auto daje dużo frajdy z jazdy

I jestem za rozwiązaniem - mniejsze, ale wypasione, niż..większe ale bida...

 

 

 

 

bardzo ładny i dobrze wyposażony :ok: dzięki za opisanie wrażeń, widać, że kręci Cie wyposażenie :] mnie też.

 

Za podobną kasę Tiguan byłby biedny i delikatnie mówiąc nie za ładny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekD000 napisał:

 

bardzo ładny i dobrze wyposażony :ok: dzięki za opisanie wrażeń, widać, że kręci Cie wyposażenie :] mnie też.

 

Za podobną kasę Tiguan byłby biedny i delikatnie mówiąc nie za ładny.

 

 

 

to nie chodzi, że kręci...ale uważam je za bardzo przydatne...

 

-głupie rozpoznawanie znaków- nie trzeba jakoś specjalnie pamiętać jakie było ograniczenie

-asystent pasa ruchu- już raz mnie uratował w QQ (tak, moja wina, zagapiłem się), w VW jest aktywny (rusza kierą), ba ! nawet jest połączony z martwym polem- jak będę chciał komuś zajechać drogę to kiera "odbija"...

-radar antykolizyjny- też mi raz dupę uratował, bo zagadałem się z żoną, a jakiś dziadzio zatrzymał się, żeby zaparkować (tak, wiem moja wina)

 

i wiele innych...jak sie do tego przyzwyczaisz, to już z tego nie chcesz zrezygnować...

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pado napisał:

-asystent pasa ruchu- już raz mnie uratował w QQ (tak, moja wina, zagapiłem się), w VW jest aktywny (rusza kierą),

Podejrzewam, że instrukcji ani opcji w aucie nie oglądałeś. Podpowiem, są trzy ustawienia, ochrona przed przekroczeniem, utrzymanie w osi pasa i wyłączony :)
Tylko nie zdziw się, że LA w pewnym dziwnym momencie nie zadziała, zgubi pasy, etc ;l

 

19 minut temu, Pado napisał:

-głupie rozpoznawanie znaków- nie trzeba jakoś specjalnie pamiętać jakie było ograniczenie

Nie trzeba specjalnie pamiętać? W takim razie domniemam z opisu wrażeń z LA i automatycznego hamowania, że skupienie na drodze posiadasz minimalne.

Żeby nie było, z okazji wymiany turbiny miałem wypasionego zastępczego Seata Leona, więc jak to w VW działa również wiem :P Trochę km nim zrobiłem przez weekend. Zaraz pewnie ktoś się oburzy, ale 500X lepiej prowadzi się w zakrętach niż ten Leon, który miał 8tyś. przebiegu i był nowszy o 2 lata, Leon na tych samych myszkował, a pinceta przy większych prędkościach jak przyklejona. Rozmiary opon: Leon 225/45 R17, pinceta 225/45 R18, producenci inni.

Co do świateł mijania w deszczu - też jest opcja, czy włączać z automatu, czy nie.

Edytowane przez krowka
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krowka

ty masz jakiś problem chyba emocjonalny z tymi Fiatami ?

Porównuje QQ do T Rocka, a nie do reszty aut na rynku a ty ciągle o tej twojej 500X...

 

a co do twoich podpowiedzi- są jakieś bzdurne, bo w QQ asystent pasa nie miał żadnych ustawień...więc najpierw sprawdź, potem pisz...

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Szkoda odpisywac Fiat jest najlepszy!!! Jak ktos wydal mnostwo kasy na dziadowskie 500X to musi sie jakos podbudowac. O lepszym prowadzeniu kompaktu vs pudelko juz nie wspomne.

 

sam jeździłem Fiatami- choćby Stilo i Bravo miło wspominam...ale dżihadu nie prowadziłem :)

Do Fiata nic nie miałem, poza tym, że oprócz wariacji 500 już nic nie oferuje...

Ba, zona jeździ Lancia Ypsilon i jakość tej Lancii jest rewelacyjna

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pado napisał:

@krowka

ty masz jakiś problem chyba emocjonalny z tymi Fiatami ?

Porównuje QQ do T Rocka, a nie do reszty aut na rynku a ty ciągle o tej twojej 500X...

 

a co do twoich podpowiedzi- są jakieś bzdurne, bo w QQ asystent pasa nie miał żadnych ustawień...więc najpierw sprawdź, potem pisz...

 

 

Wskaż mi gdzie pisałem o QQ? Jeżeli tak samo jeździsz, jak czytasz ze zrozumieniem, to lepiej bądźmy na drodze jak najdalej od siebie. Do tego patrzcie, nie można porównać własności jezdnych LEON <-> pinceta..., ale QQ do T-Roca można...

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pado napisał:

ty masz jakiś problem chyba emocjonalny z tymi Fiatami ?

Porównuje QQ do T Rocka, a nie do reszty aut na rynku a ty ciągle o tej twojej 500X..

Przy okazji, Ty możesz porównywać, a ja nie? Wskaż mi punkt w regulaminie! Każdy ma prawo do wypowiedzi, czy Tobie się to podoba, czy nie.

Wracając do tematu - jeżeli już, to bogaty Crossover, jeżeli gabarytowo wystarczy - takie moje zdanie.
Tylko uwaga, @wujekcybuljako forumowy kalkulator liczy, zagląda do kieszeni, do tego ma skończony kurs psychologii i daje darmowe rady :) Ja mam stosowne uprawnienia potwierdzone na piśmie, co prawda w ramach ogólnej pedagogiki (w ramach kursu pedagogicznego), ale zawsze :) Taka mała, ale znacząca różnica.

Edytowane przez krowka
  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krowka napisał:

Przy okazji, Ty możesz porównywać, a ja nie? Wskaż mi punkt w regulaminie! Każdy ma prawo do wypowiedzi, czy Tobie się to podoba, czy nie.

Wracając do tematu - jeżeli już, to bogaty Crossover, jeżeli gabarytowo wystarczy - takie moje zdanie.
Tylko uwaga, @wujekcybuljako forumowy kalkulator liczy, zagląda do kieszeni, do tego ma skończony kurs psychologii i daje darmowe rady :) Ja mam stosowne uprawnienia :)

 

 

tak kończąc, bo z tobą się nie da normalnie dyskutować- dokładnie, nie rozumiemy się...i rzeczywiście lepiej się z tobą nigdzie nie spotkać, a co do czytanie ze zrozumieniem to zostałem poproszony o wrażenia z T Roca po przesiadce z QQ...i porównuje dwa auta, które POSIADAM/POSIADAŁEM i odnoszę się tylko i wyłącznie do nich. I nie zabraniam tobie niczego, ale pojęcia o T Rocku ani QQ to raczej nie masz- wnioskuje z podpisu.

OT z mojej strony

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

 

Właśnie weszła nowa hybryda więc jest szansa że znajdzie polifta w budżecie. Choć jak na swoją cenę sprzedają się na pniu.

Albo XV? Będzie na bogato.

 

XV sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

na Tiguana 4x4 sporo braknie, a T-Cross nie występuje 4x4 a poza tym nie pasuje do "towarzystwa" które wymieniłeś :] 

Wystarczyłoby na styk na T-rock 2.0tsi 190km 4x4 z dsg tylko to nadal nie za duże bardzo plastikowe auto w środku, ale ma napęd konkretny.

Te nazwy VW i Skody sa pochrzanione, dwa T-rock Tcross albo inne Qrak, Kodiak i pierdziak ... ja tego nie ogarniam i nie mam pojecia ktore auto jest ktore. Znam tylko Tiguana, znajomy lepiej sie orientuje w VW, moglem cos zle napisac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał:

 

 

tak kończąc, bo z tobą się nie da normalnie dyskutować- dokładnie, nie rozumiemy się...i rzeczywiście lepiej się z tobą nigdzie nie spotkać, a co do czytanie ze zrozumieniem to zostałem poproszony o wrażenia z T Roca po przesiadce z QQ...i porównuje dwa auta, które POSIADAŁEM. I nie zabraniam tobie niczego, ale pojęcia o T Rocku ani QQ to raczej nie masz- wnioskuje z podpisu.

OT z mojej strony

...

 

Co do T-Roca - żebyś się nie zdziwił, to że w podpisie mam co mam nie jest wyrocznią, z czym mam do czynienia. Nie masz o mnie zielonego pojęcia, ale "mądrości" prawisz. O T-Rocu wiem więcej niż Ty - w przeciwieństwie do niektórych nie oceniam aut, z którymi nie miałem i nie mam bezpośredniej styczności! O QQ nie wypowiem się, bo nic o tym nie wiem.

Edytowane przez AkuQ
wycieczki
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pado napisał:

 

do Compassa podchodziłem dwa razy, bardzo mi się to auto podoba, ale...niestety wg mnie odstaje wyposażeniowo od dzisiejszych standardów- jest dość biednie (choćby brak ACC w standardzie, brak wogóle LEDów, brak nawiewu na tylne kanapy w wersji MY19,brak głupiego rozpoznawania znaków itd) , silnik 1.4 benzyna też nie powala mocą i spalaniem...dlatego za 1. razem wybrałem QQ, a teraz mniejszego T Roca, ale już bardzo dobrze wyposażonego w standardzie z oszczędniejszym i żwawszym silnikiem...

pewnie Compass MY20 będzie mi już odpowiadał 🤣

 

 

a co do pytania, czy duzy suv, czy mniejszy crossover...miałem większego gabarytowo QQ (ale o dziwo miał mniejszy bagażnik), teraz mam mniejszego T Rocka i....stwierdzam, że mniejsze jest lepsze, może dlatego, że 90% czasu jeżdżę sam do pracy, a rodzinę mam 2+1, więc w zupełności wystarczy.

 

 

 

Compassem smigalem ze 2tyg temu i wydaje mi sie ze byl nawiew na tyl tak jak i gniazdko 230V. Ale moze to kwestia wyposazenia. U mnie Renegade ma tylko gniazdko. Wlasnie dziwi mnie brak LED'ow w Compassie, ale jak piszesz wejda zapewne w 2020 albo 2021 przy lifcie, tak jak to zrobili w Renegade. Jezdzilem 170KM dieslem i gorzej sie zbiera w automacie niz moj 140KM manual. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czacha napisał:

 

Compassem smigalem ze 2tyg temu i wydaje mi sie ze byl nawiew na tyl tak jak i gniazdko 230V. Ale moze to kwestia wyposazenia. U mnie Renegade ma tylko gniazdko. Wlasnie dziwi mnie brak LED'ow w Compassie, ale jak piszesz wejda zapewne w 2020 albo 2021 przy lifcie, tak jak to zrobili w Renegade. Jezdzilem 170KM dieslem i gorzej sie zbiera w automacie niz moj 140KM manual. 

 

Wlasnie nawiew chyba byl w my18, a zniknął w my19... Oglądałem wersje my19 benzyna limited... I nie było. Szkoda, bo auto wyglada na prawdę fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pado napisał:

 

Wlasnie nawiew chyba byl w my18, a zniknął w my19... Oglądałem wersje my19 benzyna limited... I nie było. Szkoda, bo auto wyglada na prawdę fajnie...

Mysle o Compassie dla siebie, ale w srodku za mala roznica wzgledem Renegade ... i w sumie to jest brzydziej ;) Zreszta Renegade po lficie w srodku jest  brzydki przez zmieniony panel klimy ....... po co to ruszali?!

Edytowane przez czacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pado teraz by się zakochała jakby kupiła wersje high. Albo poprzednia Momo design (lekko sportowa) albo dla magazynu Elle (limitowana edycja). Swoją drogą w ITALY podstawowa wersja początkiem roku albo końcem poprzedniego zaczynała się już od 7,500euro... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2019 o 22:58, nielubiekotow napisał:

nie wiem czy juz było ale  outlander  nowy z salony jest do wyrwania od 84 tys zł.

... z napędem na przód i manualem 5-biegowym, co akurat jest mało sensowne w tym samochodzie  ... ale to mimo wszystko dobra oferta jeśli faktycznie kosztuje 84k (bo w cenniku jest za 95k już po uwzględnieniu rabatu 18k)

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2019 o 22:58, nielubiekotow napisał:

nie wiem czy juz było ale  outlander  nowy z salony jest do wyrwania od 84 tys zł.

Niezla cena, ale nie spelnia chyba jednego z dwoch zalozen - automat lub / i naped na 4 kola.

 

Znajomemu wpadl w oko Sportage i o ile wyglad to kwestia gustu to calkiem niezla wersje skonfigurowali mu z automatem i napedem za 130k brutto. No tylko silnik nie dosc ze diesel to jeszcze cos w okolicy 120-130 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, czacha napisał:

Niezla cena, ale nie spelnia chyba jednego z dwoch zalozen - automat lub / i naped na 4 kola.

 

Znajomemu wpadl w oko Sportage i o ile wyglad to kwestia gustu to calkiem niezla wersje skonfigurowali mu z automatem i napedem za 130k brutto. No tylko silnik nie dosc ze diesel to jeszcze cos w okolicy 120-130 koni.

 

Dziwne, bo te same wersje wyposażenia są z 1.6T 177KM tańsze o 6kPLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, K3 napisał:

 

Dziwne, bo te same wersje wyposażenia są z 1.6T 177KM tańsze o 6kPLN...

W cenniku.

W rzeczywistości diesel może wyjść taniej.

Tak czy siak 1.6 turbo benzyna i 1.6  diesel są w zbliżonych cenach.

Nie ch spojrzy jeszcze na Tucsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Azbest napisał:

... z napędem na przód i manualem 5-biegowym, co akurat jest mało sensowne w tym samochodzie  ... ale to mimo wszystko dobra oferta jeśli faktycznie kosztuje 84k (bo w cenniku jest za 95k już po uwzględnieniu rabatu 18k)

 

Można go nawet taniej niż te 84k wyrwać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czacha napisał:

Niezla cena, ale nie spelnia chyba jednego z dwoch zalozen - automat lub / i naped na 4 kola.

 

Wersję z automatem i napędem na 4 koła (występują razem) bez trudu zmieścisz w 120k.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fili_P napisał:
Dnia 2.08.2019 o 22:58, nielubiekotow napisał:
nie wiem czy juz było ale  outlander  nowy z salony jest do wyrwania od 84 tys zł.

Silnik? Wyposażenie?

wersja podstawowa, z klima i lakierem metalikiem, czy cos wiecej potrzeba?

silnik 2.0 benzyna 150 km.

 

 

tylko to jest kawał auta w cenie octawi lub lepiej wyposazonego golfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja podstawowa, z klima i lakierem metalikiem, czy cos wiecej potrzeba?
silnik 2.0 benzyna 150 km.
 
 
tylko to jest kawał auta w cenie octawi lub lepiej wyposazonego golfa
Potrzeba coś więcej np. normalny silnik dopasowany do rozmiarów samochodu, a nie dychawiczne, upośledzone 2.0 wolnossące 150 KM, które może napędzać co najwyżej samochód ważący 1200 kg i to niski, a nie SUV żeby oporów powietrza nie miał zbyt dużych. Outlanderem z takim silnikiem trzeba wysiadać przy podjazdach pod górkę, żeby to pchać, a jak wsiądzie 3 pasażerów i bagaże to wyprzedzać można Ikarusy co najwyżej i to z wiatrem z górki...

Problem z kupnem samochodów jest taki, że jak kogoś nie satysfakcjonuje podstawowy gówniany silnik i manual to samochód robi się droższy o 20-40%...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.