Skocz do zawartości

ubezpieczenie OC a wartość samochodu


piotr1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do teoretyków i praktyków odnośnie ubezpieczenia.

Na jakiej podstawie szacowana jest wartość samochodu w przypadku szkody całkowitej z winy innego kierowcy (czyli z polisy OC)

Załóżmy że mam samochód katalogowo warty 60tys zł a kupiłem go po promocjach za 40 tys zł (ostatnia sztuka na placu u dilera i nie ma już takich aut w tej cenie). Jak bym chciał kupić taki sam model z tym samym wyposażeniem to wg katalogu jest warty 60tys zł.

Jakaś śpiące królewna po miesiącu robi szkodę całkowitą ... i pytanie: jaka była/jest wartość samochodu w dniu szkody. 

:nie_wiem::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fatal napisał:

Jak znam życie , ubezpieczyciel chciałby fakturę zakupu i dostałbyś 38 tys , doszłoby utrata wartości itp. :) taki mamy kraj

tylko z 2giej strony jak ktoś Ci wjedzie w 2 letnie auto to nie chcą faktury tylko jadą wg wyceny eurotax czy innego programu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, piotr1982 napisał:

Witam,

mam pytanie do teoretyków i praktyków odnośnie ubezpieczenia.

Na jakiej podstawie szacowana jest wartość samochodu w przypadku szkody całkowitej z winy innego kierowcy (czyli z polisy OC)

Załóżmy że mam samochód katalogowo warty 60tys zł a kupiłem go po promocjach za 40 tys zł (ostatnia sztuka na placu u dilera i nie ma już takich aut w tej cenie). Jak bym chciał kupić taki sam model z tym samym wyposażeniem to wg katalogu jest warty 60tys zł.

Jakaś śpiące królewna po miesiącu robi szkodę całkowitą ... i pytanie: jaka była/jest wartość samochodu w dniu szkody. 

:nie_wiem::hmm:

 

pierwsze ubezpieczenie nowego auta to z FV się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Fatal napisał:

Jak znam życie , ubezpieczyciel chciałby fakturę zakupu i dostałbyś 38 tys , doszłoby utrata wartości itp. :) taki mamy kraj

 

Bzdura...

Normalnie się wycenia z Eurotaxu czy innych tabel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piotr1982 napisał:

z AC tak, ale z OC to komu co do mojej faktury za auto :hmm:

fakt, jeśli chodzi o OC (nie doczytałem dokładnie) to wtedy wartość leci z tabel

czyli kupujesz tabelowe auto warte 60tys za 40 tys, na drugi dzień struclem za 1tys zł rozwalasz nowe auto. Jesteś 19tyś do przodu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fatal napisał:

Jak znam życie , ubezpieczyciel chciałby fakturę zakupu i dostałbyś 38 tys , doszłoby utrata wartości itp. :) taki mamy kraj

Jesli by byl inny kraj to juz czuje januszy ktorzy znalezliby sposob na zarobek. Wiec kraj mamy normalny. Zawsze mozna poczekac na podobna wyprzedaz rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

W pierwszym roku jest zazwyczaj utrzymana kwota z faktury takze 40k. Nalezy sprawdzic w OWU bo moze byc inaczej.

Ale fakt z OC moga jechac wg tabeli. z AC sie zgodze ze z faktury.

Tyle ze auto po pol roku moze byc warte 10k mniej co i tak wiecej niz zaplacil nabywca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

fakt, jeśli chodzi o OC (nie doczytałem dokładnie) to wtedy wartość leci z tabel

czyli kupujesz tabelowe auto warte 60tys za 40 tys, na drugi dzień struclem za 1tys zł rozwalasz nowe auto. Jesteś 19tyś do przodu :).

 

Chyba nie do końca, bo jeżeli tabelowe i sztrucel są na Ciebie, to możesz dostać zero zł. :P

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kenickie napisał:

 

Chyba nie do końca, bo jeżeli tabelowe i sztrucel są na Ciebie, to możesz dostać zero zł. :P

 

Zawsze Janusza znajdziesz jak odpalisz 30%. Pytanie czy tak prosto mozna ograc  ubezpieczyciela i co bedzie jesli zabraknie do calki 2% i masz nowego ULEPA:) jednak

Chytry dwa x traci, a z drugiej strony nosil wilk x kilka poniesli i wilka. Detektywi ubezpieczeniowi nie sa by byc,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotr1982 napisał:

Załóżmy że mam samochód katalogowo warty 60tys zł a kupiłem go po promocjach za 40 tys zł (ostatnia sztuka na placu u dilera i nie ma już takich aut w tej cenie).

 

 Obstawiam, że w tabelach jest przedział cenowy i wezmą najniższą wartość z widełek.

A jak będziesz chciał więcej to będziesz musiał udowodnić, że nie jesteś wielbłądem, czyli pokazać FV, dodać ew. koszty wyposażenia extra i ubezpieczenia.

Nie bój się, policzą to tak, żebyś nie "zarobił" na tym nawet 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2019 o 08:22, Maciej__ napisał:

 

Bzdura...

Normalnie się wycenia z Eurotaxu czy innych tabel.

No to Ci powiem że nie masz racji , zrób tak jak kolega pisze kup samochód z wyp za 40 tys a na drugi dzień niech Ci ktoś rozwali i zobaczysz ile dostanie czy bedzie to 60 ty czy 40 tys minus utrata wartości itp . ubezpieczyciel od szczała powiem proszę przedstawić fakturę zakupu , no chyba że zrobisz lewą fakturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z niejedną ubezpieczalnią i jak by tak było to znalezli by sie spece którzy kupill samochód z wyp za 40 tys po załóżmy tygodniu drugi spec skasował mu samochód i dostałby 58 tys :) no to już Wam mówie że to tak nie zadziała :) ale jak ktoś chce może warto spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2019 o 07:48, piotr1982 napisał:

Witam,

mam pytanie do teoretyków i praktyków odnośnie ubezpieczenia.

Na jakiej podstawie szacowana jest wartość samochodu w przypadku szkody całkowitej z winy innego kierowcy (czyli z polisy OC)

Załóżmy że mam samochód katalogowo warty 60tys zł a kupiłem go po promocjach za 40 tys zł (ostatnia sztuka na placu u dilera i nie ma już takich aut w tej cenie). Jak bym chciał kupić taki sam model z tym samym wyposażeniem to wg katalogu jest warty 60tys zł.

Jakaś śpiące królewna po miesiącu robi szkodę całkowitą ... i pytanie: jaka była/jest wartość samochodu w dniu szkody. 

:nie_wiem::hmm:

Przy OC wartość rynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fatal napisał:

No to Ci powiem że nie masz racji , zrób tak jak kolega pisze kup samochód z wyp za 40 tys a na drugi dzień niech Ci ktoś rozwali i zobaczysz ile dostanie czy bedzie to 60 ty czy 40 tys minus utrata wartości itp . ubezpieczyciel od szczała powiem proszę przedstawić fakturę zakupu , no chyba że zrobisz lewą fakturę

Czyli jeśli kupisz samochód warty 100k zł w promocji która nigdy się nie powtórzy za 1zł to wg Ciebie dostaniesz 1zł?

Wg mnie, przy likwidacji szkody z OC sprawcy, nie ma znaczenia czy samochód dostałeś za darmo czy przepłaciłeś 2x, liczy się kwota za jaką jesteś w stanie odtworzyć stan przed szkodą i tyle ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzynios napisał:

Czyli jeśli kupisz samochód warty 100k zł w promocji która nigdy się nie powtórzy za 1zł to wg Ciebie dostaniesz 1zł?

Wg mnie, przy likwidacji szkody z OC sprawcy, nie ma znaczenia czy samochód dostałeś za darmo czy przepłaciłeś 2x, liczy się kwota za jaką jesteś w stanie odtworzyć stan przed szkodą i tyle ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić.

 

Właśnie. Jaka faktura zakupu, skoro auto wygrałem w konkursie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was nie rozumiem , piszecie co myślicie , a nie mieliście praktyki na własnej skórze , jak mi nie wierzycie to zróbcie tak jak wyżej opisałem to się przekonacie , ubezpieczyciel nie ma skrupułów i zrobi wszystko  aby Wam wypłacić jak najmniej i tyle w temacie , ubezpieczyciel poprosi o fakture zakupu i koniec , nie przedstawisz nie wypłaci kasy i bedziesz się musiał bujać po sądach proste , ja już byłem w sądzie z ubezpieczycielem także wiem co pisze , na wszystko papiery i tyle w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Fatal napisał:

..., ja już byłem w sądzie z ubezpieczycielem także wiem co pisze , na wszystko papiery i tyle w temacie 

Ty też taki pewny być nie możesz, bo nie byłeś w tym sądzie z przypadkiem, o którym toczy się dyskusja.

Poza tym to, że TU może chcieć kombinować nie podlega dyskusji, ale nie jest pewne że kazde tak samo postapi.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Ty też taki pewny być nie możesz, bo nie byłeś w tym sądzie z przypadkiem, o którym toczy się dyskusja.

Poza tym to, że TU może chcieć kombinować nie podlega dyskusji, ale nie jest pewne że jazdę tak samo postapi.

 

No to spróbuj i się przekonaj na własnej skórze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fatal napisał:

No to spróbuj i się przekonaj na własnej skórze :)

Co to za maniera?

Tak się rwiesz udowodnić swoje to próbuj.

Będziesz miał dowód na poparcie swoich słów.

 

Ja narazie na kontaktach z TU najgorzej nie wychodzę i wolę na tym pozostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Co to za maniera?

Tak się rwiesz udowodnić swoje to próbuj.

Będziesz miał dowód na poparcie swoich słów.

 

Ja narazie na kontaktach z TU najgorzej nie wychodzę i wolę na tym pozostać.

no to gratuluje ja za każdym razem mam przepychankę i udowadnianie czemu tyle , a nie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.