Skocz do zawartości

20k km z opon? Na smietnik czy nie?


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Co AK sadzi?

 

- powiedzmy 22k km,

- kobiece jezdzenie ,

- 90% miasto,

 

a91b63fd3a4d52e36f9890acba775843.jpg

 

Objawy 'tyl sie slizga'

 

Przejechalem sie I ma Mrs Ozi racje.

 

Forum mowi ze Pirelli ze do pupci... ale zeby 20k km normalnej/codziennej AB jazdy nieprzetrwaly?

 

Sklaniam sie na wymiane czy jeszcze z 5km a tego wyciagnac?c91dfb32374369c1fed681f960d8a13c.jpgcf9319542705421b078cf19cff9bc28f.jpg9c3f63ce6a686c0596e171d64298a36d.jpg

 

Sent from my SM-G977A-5G using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przod tez za ciekawie nie wyglada... tks no nawet na przod nie patrzylem

a8485b2e3e37ebce053fc67e53816adb.jpg

Rozmiar jest niestety inny
255/40 19 vs 275/40 19

Wymiana 4 jest nie wiele drozsza... wszyscy maja standardowe 'kup 3 - 4 jest za free'



Sent from my SM-G977A-5G using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SorenLorenson napisał:

Na pierwszym zdjęciu widać, że opona jest już zdarta do wskaźnika TWI, więc nie wolno juz na niej jeździć.

Wysłane z mojego moto
 

Odrobinę brakuje. Jest jeszcze że 3 mam bieżnika, ale to już kres tych opon. Jeśli chce Jeszcze pojeździć tym autem, to trza nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, OZI napisał:

 

Co AK sadzi?

 

- powiedzmy 22k km,

- kobiece jezdzenie emoji16.png,

- 90% miasto,

Objawy 'tyl sie slizga'

 

Przejechalem sie I ma Mrs Oziemoji151.png racje.

 

Forum mowi ze Pirelli ze do pupci... ale zeby 20k km normalnej/codziennej AB jazdy nieprzetrwaly?

 

Sklaniam sie na wymiane czy jeszcze z 5km a tego wyciagnac?

 

Sent from my SM-G977A-5G using Tapatalk

Kupić nowe opony a żonie coś na uspokojenie ;)

To może być złudzenie ale patrząc na zdjęcia wydaje mi się że opony tylne są starte nierównomiernie - w sensie że bardziej od zewnątrz. Porównaj głębokość rowków do odprowadzania wody. Temat do sprawdzenia IMO.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SorenLorenson napisał:

o mm nie będę się kłócił :oki: 

 

Takie typowe AK 'wymienianie' na zapas. Znacznik jeszcze daleko - zmienić... Termin zmiany oleju za rok - zmieniać... Itd. Na wszelki wypadek. 

 

Co nie zmienia faktu, że jak nie kleją, to trzeba wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Takie typowe AK 'wymienianie' na zapas. Znacznik jeszcze daleko - zmienić... Termin zmiany oleju za rok - zmieniać... Itd. Na wszelki wypadek. 
 
Co nie zmienia faktu, że jak nie kleją, to trzeba wymienić. 
Ale jak na zapas? Autor pisze że nie trzymają, zdarte są nierówno do tego prawie do znacznika...

Wysłane z mojego moto

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, grogi napisał:

 

Takie typowe AK 'wymienianie' na zapas. Znacznik jeszcze daleko - zmienić... Termin zmiany oleju za rok - zmieniać... Itd. Na wszelki wypadek. 

 

Co nie zmienia faktu, że jak nie kleją, to trzeba wymienić. 

 

Sam sobie przeczysz...

 

Z jednej strony mowa o zaleceniach producenta i legislacji, które mówią o wymianie oleju co 30kkm i 1,6mm bieżnika.

 

A z drugiej strony masz dbałość usera o stan techniczny. Dlaczego wymiana opon wcześniej jest dopuszczalna, bo się nie kleją, a już nie dopuszczasz wcześniejszej wymiany oleju, gdzie user ma nadzieję osiągnąć lepsze smarowanie i dłuższe życie silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K3 napisał:

 

Sam sobie przeczysz...

 

Z jednej strony mowa o zaleceniach producenta i legislacji, które mówią o wymianie oleju co 30kkm i 1,6mm bieżnika.

 

A z drugiej strony masz dbałość usera o stan techniczny. Dlaczego wymiana opon wcześniej jest dopuszczalna, bo się nie kleją, a już nie dopuszczasz wcześniejszej wymiany oleju, gdzie user ma nadzieję osiągnąć lepsze smarowanie i dłuższe życie silnika...

 

Wymieniamy opony, jak spełniają przynajm jej jeden warunek: mają za mało bieżnika, są uszkodzone albo nie spełniają już swojej funkcji. A tutaj proponuje się wymianę na podstawie samego markera, do którego jeszcze kawałek jest...

 

Wymienianie opon na zapas jest takim samym śmieceniem (ok, w Polsce można gumy pchnąć na olx i ktoś je do końca zjedzie) jak wymiana oleju co 25% interwału. Pewnie, nie zaszkodzi... Żarówki też zmieniasz na zapas?

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grogi napisał:

 

Wymieniamy opony, jak spełniają przynajm jej jeden warunek: mają za mało bieżnika, są uszkodzone albo nie spełniają już swojej funkcji. A tutaj proponuje się wymianę na podstawie samego markera, do którego jeszcze kawałek jest...

 

Wymienianie opon na zapas jest takim samym śmieceniem (ok, w Polsce można gumy pchnąć na olx i ktoś je do końca zjedzie) jak wymiana oleju co 25% interwału. Pewnie, nie zaszkodzi... Żarówki też zmieniasz na zapas?

 

Musisz odróżnić części których stan zmienia się generalnie zero-jedynkowo od takich, które zużywają się stopniowo...

 

Żarówka świeci, lub nie świeci...

 

Natomiast opony, tak jak w tym przypadku z czasem tracą przyczepność. Mimo że możesz dojechać je do wskaźnika...

Tak samo olej, producent określa przebieg. Ale w zależności od warunków jazdy czy sposobu warto wymienić wcześniej...

 

Wycieraczki kiedy zmieniasz? Jak się pióro urwie? Przecież wtedy też zbiera wodę...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mislem tak samo z pirelli. Pierwszy raz na nich dowiedzialem sie co to jest aqualapping jak troche popadalo.


Wymieniam jutro. Pirelli nie chce widziec. Chyba pójdę po Bridgestone lub Michelin chociaż zadziawiajaco Kumho maja jedne z najlepszych opini.

5f960448072f0d695f4b8d21b330aa69.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, OZI napisał:

 


Wymieniam jutro. Pirelli nie chce widziec. Chyba pójdę po Bridgestone lub Michelin chociaż zadziawiajaco Kumho maja jedne z najlepszych opini.

5f960448072f0d695f4b8d21b330aa69.jpg
 

 

 

Moje doświadczenia z kilkoma modelami Bridgestone są podobne - baaardzo szybko mi znikały. Michelin mają chyba statystycznie najdłuższą żywotność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał:

 

Moje doświadczenia z kilkoma modelami Bridgestone są podobne - baaardzo szybko mi znikały. Michelin mają chyba statystycznie najdłuższą żywotność...

Ja za to odwrotnie, znikają powoli (chyba wszystkie typu fuel saver byly), ale przyczepność słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Ja za to odwrotnie, znikają powoli (chyba wszystkie typu fuel saver byly), ale przyczepność słaba.

u mnie podobnie -Tturanza T001 zrobiła się strasznie plastikowa po 2 latach / 40kkm - śliska na mokrym i nawet na suchym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie -Tturanza T001 zrobiła się strasznie plastikowa po 2 latach / 40kkm - śliska na mokrym i nawet na suchym. 


To i tak 2x więcej niż Pirelli...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2019 o 09:24, grogi napisał:

 

Moje doświadczenia z kilkoma modelami Bridgestone są podobne - baaardzo szybko mi znikały. Michelin mają chyba statystycznie najdłuższą żywotność...

Fizyki nie oszukasz, jak opona ma sklejać, to musi szybko znikać bo jest z miękkiej mieszanki i z dużej przyczepności wynikają większe opory toczenia. Odwrotnie jest z eko-fuel-saver, mieszanka twarda, niskie opory i długa żywotność, ale na winklach nie poszalejesz.

 

Opony klasy UHP u mnie też były do wymiany po około 15kkm, nieważne czy Bridgestone, czy Yokohama czy Toyo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2019 o 09:24, grogi napisał:

 

Moje doświadczenia z kilkoma modelami Bridgestone są podobne - baaardzo szybko mi znikały. Michelin mają chyba statystycznie najdłuższą żywotność...

Kupiłem niedawno używany samochód z fabrycznie założonymi Brodgestone Turanza er300, przebieg auta 129 kkm, opon zostało jeszcze 5 mm na każdej sztuce, gdzieś po drodze jeździły jeszcze zimówki, ale i tak ok. 70 kkm pewnie na letnich zrobił i tylko 3 mm zużyte. O dziwo te Turanzy nawet dobrze trzymają pomimo 5 lat, dzisiaj w potężnej ulewie na autostradzie nie było żadnych problemów, choć wcześniejsze doświadczenia z tymi gumami miałem mieszane, a ten sam model posiadałem w dwóch autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony klasy HP są bardziej miękkie i przez to mają gorsz trwałość niż zwykłe. Jak ktoś ma cięższą nogę i więcej mocy, to tak szybkie zużycie jak u Ciebie to normalny objaw. 

Ślizgają  Ci się bo się już mocno starły - wymienić tym prędzej. Miałem tak już kilka razy  (Bridgestone, Toyo) i mam wrażenie jakby w okolicach TWI była jakaś inna mieszanka - bardziej śliska. To że ostrzej nie da się ruszyć bez mielenia kołami to pikuś- gorzej z hamowaniem, a na mokrym trzeba się było pilnować, bo FWD i łatwo go było sprowokować by się ślizgał.

 

Dnia 4.08.2019 o 08:57, OZI napisał:

Wymieniam jutro. Pirelli nie chce widziec. Chyba pójdę po Bridgestone lub Michelin chociaż zadziawiajaco Kumho maja jedne z najlepszych opini.

Z michalinami doświadczenia nie mam, ale Bridgestone parę kompletów Potenza przerobiłem. Jako nowe są rewelacyjne - świetnie trzymały i na mokrym i na suchym, ale po 2-3 sezonach i ok 30 000 km robiły się twarde, a przed osiągnięciem 40 000 km lądowały w koszu bo bieżnika było mało i były śliskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2019 o 01:10, OZI napisał:

 

Co AK sadzi?

 

- powiedzmy 22k km,

- kobiece jezdzenie emoji16.png,

- 90% miasto,

 

a91b63fd3a4d52e36f9890acba775843.jpg

 

Objawy 'tyl sie slizga'

 

Przejechalem sie I ma Mrs Oziemoji151.png racje.

 

Forum mowi ze Pirelli ze do pupci... ale zeby 20k km normalnej/codziennej AB jazdy nieprzetrwaly?

 

Sklaniam sie na wymiane czy jeszcze z 5km a tego wyciagnac?c91dfb32374369c1fed681f960d8a13c.jpgcf9319542705421b078cf19cff9bc28f.jpg9c3f63ce6a686c0596e171d64298a36d.jpg

 

Sent from my SM-G977A-5G using Tapatalk

 

 

 

Kobiety potrafią.... moja 2 miesiące, 8 tys kilometrów i koniec klocków.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć narazie temat. Tydzien i 700km minelo

Bridgestone - roznica tak wielka vs Pirelli ze tyl nie chce się slizgnac- przerażające :-)

Hałas na 19' tez jest mniejszy



Nie wiek jak będzie z trwałością- zobaczymy....

Cenowo standard Bridgestone -zapłacone za 3 vs kupione 4.


6e852cb0482b850bd4b222e000d64e08.jpg

a1ca6b68911a1de822c67bf46de2e23f.jpg

9d74593e2cbfeb8eca60b0b49faef35a.jpg

Sent from my Samshite with S-pen using Tapacrap

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.