Skocz do zawartości

Olej silnikowy


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, maras77 napisał:

 

No ten wszędzie  wyskakuje :)

Mocne pozycjonowanie mają, ale szukam innych producentów bo ten nie przemawia do mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Camel napisał:

Mam w książce serwisowej renault/dacia wpisany olej silnikowy z normą RN17.

Jakoś słabo mi idzie znalezienie w necie dokładnej specyfikacji tego oleju.

Ktoś już przerabiał ten temat ? Podpowie ;)

Jakieś 5W30 z normą ACEA C3 i jesteś w domu. Wymieniaj co 15kkm.

 

W skrócie chodzi o "ekologię", emisje itd.  Normy RN0710 i 0700 idą w odstawkę, nowe odpowiedniki to RN17 (najbardziej uniwersalny, wszystkie benzyny i diesle bez FAP) RN17 FE (najbardziej 'eko', mniejsza lepkość - 0W20, brak wstecznej kompatybilności z RN0700, RN0710, RN0720, tylko do nowych silników) i RN17 RSA (przeznaczone dla samochodów Alpine i Renault Sport, największy "margines bezpieczeństwa").

Norma RN0720 pozostaje bez zmian.

 

Jest sporo smarowideł z nowymi naklejkami, nawet wspomniany Elf tylko trochę się ociągają z wprowadzeniem ich na rynek.

Edytowane przez goofer007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.08.2019 o 10:04, maras77 napisał:

Z tego, co wiem, firmę założył człowiek kiedyś współpracujący z firmą Valvoline. Po rozstaniu się z nią, wykorzystał własne kontakty z rafinerią Eurol i sprowadza od nich produkty, na swój sposób je konfekcjonując.

 

Mogę się mylić co do osoby/firmy, bo historię znam, ale nie jestem pewien, czy chodzi o tą samą osobę.

 

Jak mi tłumaczono w przypadku oleju ATF, sprowadzany przez niego produkt jest jakości odpowiadającej „wiodącym producentom”. W szczególności ma zawierać sporo korzystnych dodatków.

 

Nie „reklamuję”. Zwracam tylko uwagę, że czasem może warto „zaryzykować”, chociaż sam nie „zaryzykowałem” i zalałem olej oryginalny z ASO. Nie wiem, czy słusznie, gość jest dość przekonujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.08.2019 o 09:40, Camel napisał:

Mam w książce serwisowej renault/dacia wpisany olej silnikowy z normą RN17.

Jakoś słabo mi idzie znalezienie w necie dokładnej specyfikacji tego oleju.

Ktoś już przerabiał ten temat ? Podpowie ;)

spróbuj skorzystać z aplikacji lubematch która podpowie Ci jaki olej stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.