Skocz do zawartości

Gwarantowane przyspieszenie hybrydy


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Moc hybrydy podaje się jako łączną - silnika spalinowego i benzynowego. Przy wyprzedzaniu podobno jest super.

Tylko co się stanie, gdy skończy się energia w akumulatorze podczas wyprzedzania, albo bezpośrednio przed? Wjeżdżam na lewy pas, oczekuję, że zdążę i moje oczekiwania nie są spełniane.

Jak to wygląda w praktyce - mam gwarancję, że silnik elektryczny zawsze pomoże, gdy wciskam gaz do oporu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Przy wyprzedzaniu podobno jest super.

Jak to wygląda w praktyce - mam gwarancję, że silnik elektryczny zawsze pomoże, gdy wciskam gaz do oporu?

Ustalmy o jaki samochód/generację chodzi. Mam aurisa hybryd`15 i nie potwierdzam, że jest super. Częściej odpuszczam i czekam na więcej miejsca. Gwarancji nie ma, chyba, że byś wcześniej sprawdzał na ekranie radio, ile energii odzyskał. Skrzynia cvt temperuje dynamiczny styl. Chyba, że myślisz o nowych z ecvt, tam podobno jest lepiej, dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyoty hybrydowe (głównie mówię tu o Aurisie) ma minimalnie ponad 10s do 100km/h, nie jest to dużo ale też nie jest to mało.

Generalnie przy wyprzedzaniu i przyspieszaniu ma się wrażenie że jakoś mu to nie idzie za szybko, ale łatwo się przekonać na prędkościomierzu że jednak jest całkiem dobrze.

Odczucie przyspieszenia w autach z normalną skrzynią lub z automatem może być lepiej odczuwalne, ale w sekundach już wcale nie musi.

 

Da się tym autem jechać szybciej i bez problemu wyprzedzać, szczególnie właśnie dlatego że nie trzeba zmieniać biegów da się wyprzedzić podczas przyspieszania nawet teoretycznie szybsze auta ale z wolniejszymi kierowcami 😄

 

Co do energii akumulatora - dotyczy pierwszego pytania, to energii Ci nie zabraknie na pewno, energia jest zużywana w akumulatorze do ok 20-30% i zawsze są 2 kreski naładowania.

Nie zdarzyła mi się w moim aucie nigdy sytuacja w której odczuł bym brak wspomagania silnikiem elektrycznym ze względu na brak energii w akumulatorze.

W Aurisie są 2 silniki elektryczne, może to nawet działać tak że jeden generuje prąd ze silnika spalinowego a drugi pomaga mu napędzać auto.

Nie wiem jak to wygląda u innych producentów, ale moim zdaniem Toyota ma ten układ genialnie dopracowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Polarny napisał:

Moc hybrydy podaje się jako łączną - silnika spalinowego i benzynowego. Przy wyprzedzaniu podobno jest super.

Tylko co się stanie, gdy skończy się energia w akumulatorze podczas wyprzedzania, albo bezpośrednio przed? Wjeżdżam na lewy pas, oczekuję, że zdążę i moje oczekiwania nie są spełniane.

Jak to wygląda w praktyce - mam gwarancję, że silnik elektryczny zawsze pomoże, gdy wciskam gaz do oporu?

 

W moich plug-in hybrydach samochód zawsze trzyma trochę prądu w rezerwie na wypadek mocniejszego naciśnięcia gazu, wtedy Mini wchodzi w tryb boost a Passat w gte i mocy jest bardzo dużo. Nie zauważyłem, żeby kiedyś zabrakło prądu, ale ostrzejsze wyprzedadzanie zdarza mi się nie częściej niż raz ma 20 minut, więc auto ma czas na doładowanie baterii.

Edytowane przez Cezh
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Polarny napisał:

Jak to wygląda w praktyce - mam gwarancję, że silnik elektryczny zawsze pomoże, gdy wciskam gaz do oporu?

W praktyce nie ma takich sytuacji, ponieważ komp czuwa nad tym, by była rezerwa w baterii. Bateria doładowywana jest z silnika spalinowego jak jest potrzeba.

Ogólnie musiałbyś uściślić o konkretny model.

Bardzo różnie jest to rozwiązane.

Toyoty z CVT to lekki dramat ogólnie.

Tak czy inaczej hybryda to proteza, hybryda plug-in już mniejsza proteza, a 100% EV to będzie obiekt pożądania wszystkich, tylko w różnym czasie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrBEAN napisał:

W praktyce nie ma takich sytuacji, ponieważ komp czuwa nad tym, by była rezerwa w baterii.

Ale gdy cały czas tę rezerwę wyczerpujesz, bo jest non-stop but w podłodze, to w końcu się skończy ...

Przecież na trasie hybryda nie ma się jak doładować. A jak będzie się ładować "na siłę" z silnika spalinowego, to zabierze mu część mocy.

Mocno teoretyzuję - na pewno to jakoś rozwiązali, ale jestem ciekawy, jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Polarny napisał:

Ale gdy cały czas tę rezerwę wyczerpujesz, bo jest non-stop but w podłodze, to w końcu się skończy ...

Przecież na trasie hybryda nie ma się jak doładować. A jak będzie się ładować "na siłę" z silnika spalinowego, to zabierze mu część mocy.

Mocno teoretyzuję - na pewno to jakoś rozwiązali, ale jestem ciekawy, jak.

Musisz sprecyzować o jakim konkretnie aucie mówimy.

I wtedy można informacji poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, paulluck napisał:

Toyoty hybrydowe (głównie mówię tu o Aurisie) ma minimalnie ponad 10s do 100km/h, nie jest to dużo ale też nie jest to mało.

 

To jest mało, dramatycznie mało. 10+ do setki ma najczęściej najsłabsza możliwa wersja współczesnego kompakta (nawet Golf z 1.0tsi ma 9.7s z tego co widzę).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polarny: Hybrydy są stworzone do miasta, ale na trasie też dają radę. Traktuj je jako auto z silnikiem niedoładowanym z drobnym wspomaganiem elektryki. Auris demonem prędkości nie będzie, ale wyprzedzić ci się uda i pradu nie braknie. Obserwując u mnie, lecac na trasie na tempomacie, w zależności od ukształtowania terenu raz wspomaga się elektrykiem a raz sobie doładowuje, pozwala to przy prędkościach 140-160 mieć spalanie na poziomie 6,9 l/100 ;)

 

Toyoty mają 1.8 w Aurisie, jest słabszy niż u mnie, przez co osiagi też inne, ale o to co daje auto czyli tą łączną moc - bym się nie stresował. Chyba, że ciągiem przez 2 minuty depczesz na maxa i wyprzedzasz kolumne 20 TIRów na 2pasmówce... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał:

Musisz sprecyzować o jakim konkretnie aucie mówimy.

I wtedy można informacji poszukać.

Piszę ogólnie o hybrydach.

Z twojego pytania wynika jednak, że w niektórych prąd się skończy przy bucie w podłodze, a w niektórych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Polarny napisał:

Piszę ogólnie o hybrydach.

Z twojego pytania wynika jednak, że w niektórych prąd się skończy przy bucie w podłodze, a w niektórych nie.

Prąd się raczej nie skończy, tylko nie będzie silnik elektryczny wspomagał.

Zresztą zazwyczaj jest tak, że w typowej hybrydzie wspomaga tylko przy starcie lub niskiej prędkości obrotowej spalinowego.

Druga sprawa, że nie zawsze moce silników się sumuje.

Hybryda fajna sprawa ale największy wachlarz zalet prezentuje w jeździe miejskiej.

I tak jak pisałem, aktualnie jest już kilka generacji hybryd, więc ciężko generalizować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2019 o 12:48, ⠀ napisał:

 

To jest mało, dramatycznie mało. 10+ do setki ma najczęściej najsłabsza możliwa wersja współczesnego kompakta (nawet Golf z 1.0tsi ma 9.7s z tego co widzę).

 

Przesadziłeś ;)

Golf z 1.0TSI 85KM ma 11,9s. Ale jakoś tak to jest odczuwalne, że jest bardzo dynamiczny ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mars_wrc napisał:

Przesadziłeś ;)

Golf z 1.0TSI 85KM ma 11,9s. Ale jakoś tak to jest odczuwalne, że jest bardzo dynamiczny ;)

 

Ale ja piszę o 1.0TSI 110KM (silnik CHZC - 9.9s) lub 115KM ( CHZD  - 9.7s) :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mars_wrc napisał:

 

Ale to nie jest, cytuję, "najsłabsza możliwa wersja" :P

 

Więc jeszcze raz:

 

Dnia 5.08.2019 o 12:48, ⠀ napisał:

10+ do setki ma najczęściej najsłabsza możliwa wersja współczesnego kompakta

 

To jedno zdanie. Właściwie sam potwierdziłeś jego prawdziwość.

 

Dnia 5.08.2019 o 12:48, ⠀ napisał:

nawet Golf z 1.0tsi ma 9.7s z tego co widzę

 

To drugie zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.08.2019 o 12:48, ⠀ napisał:

 

To jest mało, dramatycznie mało. 10+ do setki ma najczęściej najsłabsza możliwa wersja współczesnego kompakta (nawet Golf z 1.0tsi ma 9.7s z tego co widzę).

 

To co mówisz jest prawdą, ale weź pod uwagę że to 9,7 które podajesz jest praktycznie nie do osiągnięcia przy normalnej eksploatacji przez normalnego kierowcę, a 10s w Aurisie zrobisz bez problemu, naciskasz power, gaz do dechy i jedziesz.

Edytowane przez paulluck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Outlandera jest tak że mimo że wskaźnik baterii pokazuje zero to jeszcze na 2-3 przyspieszenie z butem w podłodze starczy energii.

Ale już na pokonanie np przełęczy zabraknie dlatego w trasie zawsze używam funkcji SAVE i trzymam te 50-70% baterii w rezerwie

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2019 o 11:45, paulluck napisał:

 

To co mówisz jest prawdą, ale weź pod uwagę że to 9,7 które podajesz jest praktycznie nie do osiągnięcia przy normalnej eksploatacji przez normalnego kierowcę, a 10s w Aurisie zrobisz bez problemu, naciskasz power, gaz do dechy i jedziesz.

 

Mam teraz Aurisa zastępczego w hybrydzie. Może w weekend sprawdze ile w trybie pwr ma to coś do 100km/h i dam znać...  nie mam sprzętu pomiarowego typu race logic, wiec zadziałam telefonem (może obd i torque pomoże). Natomiast z użytkowania parodniowego wnioskuje, że ten 100KM silnik 1.8 w połaczeniu z małym elektrykiem, demonem przyspieszenia nie jest...  Spalanie z moim trybem jazdy jest na poziomie 5,4l/100km    - odbierając go miał śrdnią 5,0.

Update:

Nie dałem rady sprawdzić bo auto zdałem na serwis i dostałem inne zastępcze już nie Aurisa :P ale obejrzeć można filmiki z przyspieszania takiej auriski na YT. :)

Edytowane przez kanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.