Skocz do zawartości

Płukanie + uszlachetnianie starego trupa


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wóz za parę złotych z dużym przebiegiem. Silnik pracuje nie równo, dymi z odmy. Auto ma służyć jako taczki więc nie chcę inwestować kupy pieniędzy ale fajnie jakby się dało przedłużyć żywot trupa. 

Pomyślałem o płukance i coś w stylu ceramizera. 

Jest tego mnóstwo na rynku, jedne działają szybko z innymi trzeba jeździć. No i tu moje pytanie, co będzie najlepsze w moim przypadku? 

Zastanawiałem się nad archoil 2300 i przy następnej wymianie oleju ceramizer. Tylko czy ja dojeżdże do następnej wymiany? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik zarzniety to żaden motodoktur nie pomoże.
Ja kiedyś za mlodziaka kupiłem ceramizer do astry. Ale spektakularnych efektów nie zauważyłem. Ale nigdy nie miałem też problemów z tym autem więc ciężko wywnioskować czego to zasługa. Ceramizera czy udanej konstrukcji silnika.
Imvho co byś nie wlal jak tylko trochę silnik wyjechany to może i pomoże ale jak trup to nic tym nie zdzialasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, amciek napisał:

Jak silnik zarzniety to żaden motodoktur nie pomoże.
Ja kiedyś za mlodziaka kupiłem ceramizer do astry. Ale spektakularnych efektów nie zauważyłem. Ale nigdy nie miałem też problemów z tym autem więc ciężko wywnioskować czego to zasługa. Ceramizera czy udanej konstrukcji silnika.
Imvho co byś nie wlal jak tylko trochę silnik wyjechany to może i pomoże ale jak trup to nic tym nie zdzialasz.

 

Nie mam pojęcia w jakiej kondycji jest silnik oprócz tego że dymi z odmy i pracuje gorzej jak taki sam silnik w drugim samochodzie. Wiem jeszcze że ma przebieg prawie 500k km. Jestem wiecznym optymistą stąd mój pomysł kadzidła dla trupa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, swienty napisał:

 

Nie wymieniać oleju tylko dolewać to trochę pożyje ;) Jak silnik jest prawie trupem to płukanka na pewno go nie uratuje. 

 

W tym tygodniu zmierzę kompresję, zobaczymy czy faktycznie trup czy tylko udaje ;] nie wiem czy/ile oleju ubywa bo zrobiłem nim dopiero 500km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cherokee18 napisał:

 

W przyszłym tygodniu planuję nim trasę łącznie 1000km z całą rodziną na pokładzie. Jak padnie w środku nocy na trasie to mi żona łeb urwie za moje głupie pomysły ;]

Przejrzałbym auto, zmienił co trzeba zmienić i nie kombinował więcej.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cherokee18 napisał:

W tym tygodniu zmierzę kompresję, zobaczymy czy faktycznie trup czy tylko udaje ;] nie wiem czy/ile oleju ubywa bo zrobiłem nim dopiero 500km.

Eeee Panie, to jaki to trup jak 500 o własnych siłach zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Eeee Panie, to jaki to trup jak 500 o własnych siłach zrobil.

 

Podejrzewam że zrobi kilka tysięcy km, ale nie lubię jak coś bardzo odbiega od fabryki. Mam drugi samochód z tym samym silnikiem, gdzie kultura pracy jest na zupełnie wyższym poziomie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, amciek napisał:

Kompresja mierzona była?

 

 

Jutro z roboty pożyczę sprzęt i postaram się zmierzyć. Podejrzewam, że uda mi się sprawdzić tylko na 3 cylindrach bo kolejne 3 są przy ścianie grodziowej, musiałbym rozkręcić całe podszybie. 

Kumpel mi dzisiaj podpowiedział żeby sprawdzić kompresję z zalanym olejem do cylindra, dzięki czemu sprawdzę którędy są przedmuchy (góra czy dół), ale to nie jest tak, że zmniejszy mi się komora sprężania i zobaczę wynik lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cherokee18 napisał:

 

3.3 w Chrysler Town & Country z 2002 roku. Automatyczna skrzynia biegów pracuje idealnie, dlatego trochę mnie dziwi że silnik pracuje jak pracuje.

mi po płukance stanął jeden popychacz ;] a w tych autach popychacze są pod głowicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cherokee18 napisał:

 

I jakie efekty? W jakim stanie był silnik przed zalaniem?

 

Mniemam, ze w dobrym.

To była Almera po wymianie silnika na silnik niewiadomego pochodzenia [poprzedni umarł - palił więcej oleju jak paliwa]

W tym po płukance i zalaniu nowym olejem i Xado do dziś [minęło jakieś 5 m-cy] dalej ma kolor miodu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cherokee18 napisał:

3.3 w Chrysler Town & Country z 2002 roku.

Czyli benzyna...

Płukanki to taki troszkę mit, więc wg mnie szkoda kasy, bo go nie uzdrowisz. Silnik nierówno pracuje...może być to przyczyna wielu rzeczy, choćby wtryskiwaczy, które możnaby umyć w myjce ultra. Dymienie z odmy może być początkiem UPG na przykład. Poobserwuj czy w płynie chłodniczym nie ma oleju, czy w oleju nie ma masełka spowodowanego płynem itp objawów. Zrób nim tą trasę i obserwuj ile oleju zeżre (czy zeżre). 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AkuQ napisał:

Czyli benzyna...

Płukanki to taki troszkę mit, więc wg mnie szkoda kasy, bo go nie uzdrowisz. Silnik nierówno pracuje...może być to przyczyna wielu rzeczy, choćby wtryskiwaczy, które możnaby umyć w myjce ultra. Dymienie z odmy może być początkiem UPG na przykład. Poobserwuj czy w płynie chłodniczym nie ma oleju, czy w oleju nie ma masełka spowodowanego płynem itp objawów. Zrób nim tą trasę i obserwuj ile oleju zeżre (czy zeżre). 

 

Gdyby nie drugie auto z takim samym silnikiem to bym żył z myślą, że tak ma pracować. Tragedii nie ma. Martwi mnie tylko dym z odmy, choć znajomy mechanik stwierdził że zrobię jeszcze ze 200k km ;)

Auto jeździ na benzynie i gazie więc wtryski raczej odpadają. Korek czysty, płyn czysty.

Olej będę obserwował.

 

Dlaczego twierdzisz że płukanie to mit? Sam nigdy nie stosowałem ale przekonuje mnie teoria, że zasyfione pierścienie mogą być przyczyną zwiększonego zużycia oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cherokee18 napisał:

Dlaczego twierdzisz że płukanie to mit? Sam nigdy nie stosowałem ale przekonuje mnie teoria, że zasyfione pierścienie mogą być przyczyną zwiększonego zużycia oleju.

Ja testowałem. Różnic nie zaobserwowałem ani w dieslu ani w benzynie, natomiast znajomy doprowadził sobie płukanką do remontu silnika, bo zaczął mu ciec chyba każdą możliwą dziurą. Inna sprawa, że w aucie co ma 500 tys może być już sporo nagaru, który po rozpuszczeniu może pozapychać kanaliki olejowe...Skład wszelakich płukanek to w większości nafta, tę stosuje się do reanimowania silników co tłoki stoją i "albo w lewo albo w prawo", zalewając silnik, przy silniku w miarę poprawnie działającym dałbym sobie spokój. Zastanów się czy nie szukasz na siłę problemu, nówki z niego nie zrobisz, a możesz mu dopomóc w zakończeniu żywota.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Update

Silnik i skrzyna zalane nowymi olejami, nowe filtry, świece i kable. Niestety auto jeździ z małymi problemami ale na ten temat jest już założony odpowiedni wątek.

 

Zmierzyłem kompresję, szału nie ma ;]

Ze względu na ciężki dostęp mierzyłem tylko na 3 cylindrach i wyszło 9.5, 8.5, 9.

 

Podczas próby olejowej ciśnienie wzrosło na 12, 11, 11. Wygląda na to, że puszcza dół, a jako wieczny optymista liczę na zapieczone pierścienie.

 

Silnik wypłukany jakimś Valvoline. Obecnie zalany olej Valvoline 10w40 + rewitalizant Xado stage 1.

Za jakiś czas podzielę się obserwacjami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2019 o 13:04, Cherokee18 napisał:

Kupiłem wóz za parę złotych z dużym przebiegiem. Silnik pracuje nie równo, dymi z odmy. Auto ma służyć jako taczki więc nie chcę inwestować kupy pieniędzy ale fajnie jakby się dało przedłużyć żywot trupa. 

Pomyślałem o płukance i coś w stylu ceramizera. 

Jest tego mnóstwo na rynku, jedne działają szybko z innymi trzeba jeździć. No i tu moje pytanie, co będzie najlepsze w moim przypadku? 

Zastanawiałem się nad archoil 2300 i przy następnej wymianie oleju ceramizer. Tylko czy ja dojeżdże do następnej wymiany? ;]

 

 

Jeden z trupów jaki mi przyszło kupić, dymił, stukał, chorchlał, mechanik powiedział że aż dziwne że do niego dojechał. 

 

Kazałem zrobić serwis, oleje, płukanka, świece, kable, wyczynowy olej... 5 lat katowania, mam na myśli katowanie rajdowe, czyli ogień bez opamiętania i silnik nadal żyje. 

 

 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, chojny napisał:

 

 

Jeden z trupów jaki mi przyszło kupić, dymił, stukał, chorchlał, mechanik powiedział że aż dziwne że do niego dojechał. 

 

Kazałem zrobić serwis, oleje, płukanka, świece, kable, wyczynowy olej... 5 lat katowania, mam na myśli katowanie rajdowe, czyli ogień bez opamiętania i silnik nadal żyje. 

 

 

 

Po czynnościach serwisowych silnik od razu ożył? Co to za auto? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cherokee18 napisał:

 

Po czynnościach serwisowych silnik od razu ożył? Co to za auto? ;)

 

Od razu nie, wracał do siebie z czasem. Puszczał dymki jeszcze przez rok aż w zupełności przestał. 

 

Nie wiem o co chodzi ale im bardziej w dupę dostawał tym się lepiej miał.  

 

BMW. 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dymi z odmy to powinien i z wydechu. Mocno dmucha spalinami tą odmą? Ceramizer ciut pomoże. Jak nierówno chodzi to może mieć słabą kompresję,  niedomaga zapłon albo wtryskiwacze.

Edytowane przez brachu_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brachu_ napisał:

Jak dymi z odmy to powinien i z wydechu. Mocno dmucha spalinami tą odmą? Ceramizer ciut pomoże. Jak nierówno chodzi to może mieć słabą kompresję albo niedomaga zapłon.

 

Z wydechu przy odcince puści bąka, a tak to nic nie widać. Za to czuć bo nie ma kata :no: Ogarnę dotychczasowe problemy i wrzucę uniwersalny katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby udało się Tobie sprawdzić ciśnienie sprężania na pozostałych cylindrach, byłoby dobrze.

 

A sprawdzałeś jakie ciśnienie książkowe powinien mieć ten silnik? 20% spadek od normy to już spore zużycie silnika. 

 

Przy okazji dobrze byłoby zobaczyć jak wyglądają świece - nie stan techniczny tylko ich kolor, osad. 

 

Aaa, i jeszcze jedno - sprawdź jakie metodę kompensacji luzu zaworowego ma ten silnik. Jeśli luz jest regulowany - warto to zrobić. Być może stąd wynika nierówna praca silnika. 

Edytowane przez brachu_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli benzyna...
Płukanki to taki troszkę mit, więc wg mnie szkoda kasy, bo go nie uzdrowisz. Silnik nierówno pracuje...może być to przyczyna wielu rzeczy, choćby wtryskiwaczy, które możnaby umyć w myjce ultra. Dymienie z odmy może być początkiem UPG na przykład. Poobserwuj czy w płynie chłodniczym nie ma oleju, czy w oleju nie ma masełka spowodowanego płynem itp objawów. Zrób nim tą trasę i obserwuj ile oleju zeżre (czy zeżre). 
O płukankach (płukankami, ropą i zwykłą naftą) Miłośnicy i Profesor Chris mieli całkiem merytoryczne filmiki na YT. Był też jakiś test długodystansowy Fiata po płukankach z innego kanału

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przy okazji prac serwisowych zmierzyłem dzisiaj kompresję.

Poprzednio było:

9.5,

9,

8.5.

Po płukance i około 300km z dodatkiem xado:

10.8,

11.5,

11 :yay:

Nie mam pojęcia czy to zasługa płukanki czy xado.

Z odmy dymi odrobinę mniej, co jest również zauważalne w kabinie (wcześniej śmierdziało spalinami przy włączonym nawiewie). Za około 1k km ponownie zmierzę kompresję ;)

Edytowane przez Cherokee18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, brachu_ napisał:

 


Co to za dodatek Xado?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Xado stage 1

https://regeneratory.pl/silnik/34-xado-regeneracja-silnika-1-stage-engine-tuba-27ml-4820024943840.html

 

Płukanka Valvoline

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 5.08.2019 o 22:51, Cherokee18 napisał:

 

Tylko który?

 

Cera-Tec z Liqui Moly.

 

Na razie zamiast płukania to bym tylko olej zmienił przed tą trasą, jak wrócisz i dalej będzie na bagnecie to wypluczesz i wlejesz coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel666 napisał:

 

Chciałem się podpytać płukanki TEC 2000 do wtrysków. Zieloną użyłem już. Czy ktoś używał pomarańczowej? Dzięki za pomoc.

 

Nie używałem, ale masz sprawdzonego Archoila AR6400 i AR6900. Na pierwsze czyszczenie dałbym AR6400 na pełny zbiornik, potem AR6900 w odpowiedniej dawce na litr paliwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel666 napisał:

Poczytam o nich. Dzięki. Skupiłem się na Tec-u ostatnio, zachwalają w większości. Coś na pewno wybiorę. 

 

 

Jednego i drugiego używałem, u mnie akurat nie pomógł zbytnio, poza wyciszeniem pracy silnika na AR6400, ale to subiektywne wrażenie, po przepaleniu zbiornika, silnik pracował już jak przed zastosowaniem preparatu.

Podobnie uważam, że jeśli po takim dodatku nie widać różnicy to zwyczajnie układ wtryskowy jest w dobrej kondycji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.