Skocz do zawartości

Rozklejająca się deska rozdzielcza


PavvelM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Kia Ceed w którym rozkleja się deska rozdzielcza przy listwie nawiewu szyby czołowej. Wygląda to jak na zdjęciach, strzałki pokazują jak odkleiła się warstwa wierzchnia deski. 

Listwę nawiewu mam nową bo stara się zdeformowała przez rozklejenie deski.

Jak to skleić, a przede wszystkim czym i w jaki sposób wcisnąć tam substancji klejącej? 

Warstwa która się odkleiła jest klejąca coś jak taśma klejąca czy coś złapie taką powierzchnie? Jak te powierzchnie odtłuścić? 

Docisnąć odklejoną warstwę chyba dam radę, włożę coś miedzy  deskę a szybę powinno się udać. 

Przychodzi do głowy żeby spróbować przykleić to:

1. Klejem do wklejania szyb samochodowych.

2. Klejem do  lusterek samochodowych.

Na chwile obecną demontaż deski nie wchodzi w grę - ponoć od hu hu zabawy z tym. 

Może ktoś zmagał się z podobnym problemem u siebie w aucie i ma sposób?

 

 

Zdjęcie 2.jpg

Zdjecie 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobra nowina. A żywicą próbowałeś epoksydową?  Tylko przy żywicy demontaż całej deski - pod warunkiem że złapie. Mam jeszcze całkiem niezłą taśmę dwustronną ale mam wrażenie że będzie tam zbyt duże naprężenie a druga sprawa to temperatura.

Może ktoś coś jeszcze próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca nie ma na zaawansowane prace manualne, bez zdejmowania deski zakres prac mega ograniczony. Tutoriali jak zdjąć deskę nie znalazłem a na forum piszą że roboty od groma przy zdejmowaniu. Jakbym miał garaż to można by się pobawić w zdejmowanie.

Musi być jakiś klej który to złapie tylko pytanie co to za klej 😀 nie chce mi się wierzyć że nic tego nie zwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2019 o 12:20, PavvelM napisał:

Musi być jakiś klej który to złapie tylko pytanie co to za klej 😀 nie chce mi się wierzyć że nic tego nie zwiąże.

Przemyśl, jak się taka deskę robi - do formy wkłada się jakąś wykładzinę wierzchnią, wzmocnienia plastikowe, mocowania i to wszystko zalewa się pianką o odpowiedniej konsystencji i twardości. Jak wyschnie to powstaje deska rozdzielcza będąca ładnym, estetycznym monolitem.

 

Niestety ma wadę - jak pianka pod spodem się wykruszy, to okładzina odkleja się mało estetycznie. Pewnie można to skleić, na przykład inna pianką, tyle, że trzeba dac odpowiedni nacisk przez czas krzepnięcia.

 

W Espero, Nexii i innych samochodach z tego okresu była jeszcze gorsza technologia - zamiast pianki była dykta, czy inna celuloza. I jak się rozeschła, to cała deska ulegała biodegradacji. W 8 letnim samochodzie po wyjęciu pokrywy bezpieczników nie dawało się już jej włożyć z powrotem, bo przestawało istnieć miejsce z mocowaniem na zaczepy pokrywy :facepalm: I tak było z każdym elementem plastikowym mocowanym na zaczepy do deski.

ab37a9936280e2d3med.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę trochę się pobawiłem z deską i powiem wam że klej sekundowy w okolicach radia dał radę, natomiast to co widać na zdjęciach bez zdjęcia deski mało realne do zrobienia.  Zastanawia mnie jedna rzecz deska jest zbudowana ze szkieletu plastikowego, pianki i materiału wierzchniego między pianką a plastikowym szkieletem na piance jest folia/taśma która się lekko klei. Wygląda jakby to była bardzo cienka dwustronna taśma klejąca na folii czy to możliwe? Ta ala taśma odchodzi też od pianki i jest ciężko ją urwać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PavvelM napisał:

Wygląda jakby to była bardzo cienka dwustronna taśma klejąca na folii czy to możliwe? Ta ala taśma odchodzi też od pianki i jest ciężko ją urwać.

To pewnie klej kauczukowy. Taki jak w taśmach i foliach. Obok poliuretanu i na gorąco to jeden z nielicznych sposobów, klejenia do PP. Niestety kiedy słońce grzeje to kiedyś puszcza. Za bardzo mięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.