Skocz do zawartości

Opaska wokół domu - z czego?


bojler41

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy kamyczki na opaske domu to [...] pomysł? Jeśli nie to jakie tak a jakich się wystrzegać i dlaczego? Muszę przeprowadzić rozmowę edukacyjną z i potrzebuje "sensownych" argumentów :)

 

P.S.Ja tam wolę rozwiązania proste i przy których potem nie trzeba chodzić, doglądać, pieścić i co tam jeszcze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez Orochimaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bojler41 napisał:

 

Czy kamyczki na opaske domu to pojebany pomysł? Jeśli nie to jakie tak a jakich się wystrzegać i dlaczego? Muszę przeprowadzić rozmowę edukacyjną z emoji68.pngi potrzebuje "sensownych" argumentów :)

 

P.S.Ja tam wolę rozwiązania proste i przy których potem nie trzeba chodzić, doglądać, pieścić i co tam jeszcze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak. IMHO kiepski pomysł.

Miałem tak z 1,5roku po budowie. Zielsko zaczynało rosnąć, dzieci mi kamyki roznosiły a zabawy z robotą mnóstwo. Ja dodatkowo dałem te falbanki plastikowe, co się szybko połamały i kamienie się wysypywały. Wywaliłem to i odkąd mam kostkę to jest spokój.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od ośmiu lat kamyki jako opaskę i nie narzekam. Co prawda opaske od trawnika oddziela krawężnik, wiec co najwyzej raz w roku trzy kępy trawy samosiejki musze wyrwac z pomiedzy kamyczków. A poza tym nic sie nie dzieje. Ja rodzaju opaski nie wybieralem, tak budował developer, wiec nie rozwodzilem sie ZA i PRZECIW.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bojler41 napisał:

 

Czy kamyczki na opaske domu to pojebany pomysł? Jeśli nie to jakie tak a jakich się wystrzegać i dlaczego? Muszę przeprowadzić rozmowę edukacyjną z emoji68.pngi potrzebuje "sensownych" argumentów :)

 

P.S.Ja tam wolę rozwiązania proste i przy których potem nie trzeba chodzić, doglądać, pieścić i co tam jeszcze.

 

Kamyczków jeszcze nie mam, ale rok temu ułożyłem krawężnik i pościeliłem agrotkaninę.

Czasem wyrośnie jakiś skrzyp, to go wyrwę przy okazji podlewania, koszenia albo obchodu ;) Jak będą kamyczki (właśnie zamówiłem), to myślę że gorzej nie będzie.

W miejscu gdzie nie robiłem opaski, bo będzie taras albo jest tylne wyjście - chwasty chętniej rosną.

 

Jeśli dzieci nie będą tego rozrzucać, tak jak u @sherif i  nie masz domu w lesie skąd liście będą w tych kamyczkach, to nie będzie źle.

Tylko nie bierz białych otoczaków - z tego co widziałem lubią robić się zielone (jakieś glony je obrastają)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sherif napisał:

Tak. IMHO kiepski pomysł.

Miałem tak z 1,5roku po budowie. Zielsko zaczynało rosnąć, dzieci mi kamyki roznosiły a zabawy z robotą mnóstwo. Ja dodatkowo dałem te falbanki plastikowe, co się szybko połamały i kamienie się wysypywały. Wywaliłem to i odkąd mam kostkę to jest spokój.

 

Masz kostkę pod sam dom? Zimą Ci nie napiera i nie rozwala tynku? U teściów tak się stało.

 

Ja mam kamyczki od 1.5 roku, te tańsze, nie całkiem białe (te całkiem białe 700zł/ tone ;) ), na razie minusów brak, na wiosnę umyłem je szlaufem, raz na pare miesięcy dmuchne karcherem żeby śmieci z tego wygonić. Zielsko nie rośnie.

20190629_195709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kamyki wokół domu, ciemne więc nie wnikam czy się przebarwiają (mają 14 lat już, mchem nie obłażą).

Od trawnika oddzielone krawężnikiem.

Czasem coś przerośnie, ale bez tragedii (parę źdźbeł trawy) raz na rok opryskuje te kamyki roundapem.

Dzieciak zaczynał wynosić, ale dogadaliśmy się i przestał je ruszać.

Raz kot sąsiada je rozgrzebał, ale też się dogadaliśmy, dostał wodą po grzbiecie i spokój.

Wokół garażu mam kostkę.

Problematyczność obu rozwiązań określiłbym na takim samym poziomie.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

Masz kostkę pod sam dom? Zimą Ci nie napiera i nie rozwala tynku? U teściów tak się stało.

a dlaczego miałoby się tak dziać ? Przecież tam nie powinno być naprężeń. U rodziców leży tak 21lat.

 

Kamyczki nie brudzą Ci ciemnej podmurówki ? U mnie jak leżały to przy lepszym deszczu z wiatrem miałem biały osad.

 

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Problematyczność obu rozwiązań określiłbym na takim samym poziomie.

a co z kostką się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sherif napisał:

a co z kostką się dzieje ?

To samo co z kamykami, czasem coś tam przez nią przerasta, mech się pojawia (czego na kamieniu nie ma).

Dodatkowo kostkę zamiatam, czasem myję, kamyków nie dotykam.

 

Z Tobą chyba dyskutowałem o impregnacji kostki?

To powiem, że impregnat koloryzujacy nie sprawdził się w miejscach gdzie jeżdzą/stoją samochody.

Po roku wygląda jakby się wytarł, znać miejsca gdzie w miejscu kierą się zakręciło.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał:

To samo co z kamykami, czasem coś tam przez nią przerasta, mech się pojawia (czego na kamieniu nie ma).

Dodatkowo kostkę zamiatam, czasem myję, kamyków nie dotykam.

 

Z Tobą chyba dyskutowałem o impregnacji kostki?

To powiem, że impregnat koloryzujacy nie sprawdził się w miejscach gdzie jeżdzą/stoją samochody.

Po roku wygląda jakby się wytarł, znać miejsca gdzie w miejscu kierą się zakręciło.

 

Przerastanie przez kostkę to kwestia podbudowy. U mnie mchu nie ma ale mam kostkę bez faz, więc się nie utrzyma.

Zamiatasz opaskę ?

Dla mnie z kamykami była jeszcze taka wada, że gorzej było obrobić i IMO słabiej wyglądały studzienki spustowe do rur i kranu (tam gdzie chlapała woda jeszcze wiecej było zielska).

 

Być może ze mną rozmawiałeś nt impregnowania, ale ja nie stosowałem impregnatu barwiącego, bo rodzice takim pociągneli i wyglądało to kiepsko. Ja ok roku temu pojechałem jakimś niemieckim specyfikiem, który zamyka pory i deko wydobywa kolor. Póki co jest super czy to zimą czy teraz widać, efekt perlenie się wody, przez co kostka się tak nie brudzi. Nie widzę różnicy na wjeździe i chodniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, riot napisał:
Godzinę temu, rwIcIk napisał:
Mam opaskę z kostki i nie ma napierania na elewację. 

Tam się coś daje na łączenie z elewacją ? Uszczelnienie ?

U mnie nic nie ma. Podmurówka jest wykończona masą z drobnymi, kolorowymi kulkami. Nie wiem jak to się nazywa. Do tego dochodzi kostka na styk. Nie wiem, czy powinno tam być jakieś uszczelnienie ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, riot napisał:
Godzinę temu, rwIcIk napisał:
Mam opaskę z kostki i nie ma napierania na elewację. 

Tam się coś daje na łączenie z elewacją ? Uszczelnienie ?

A w jakim celu miałoby być tam uszczelnienie? U mnie jest na styk kostka z elewacją od frontu domu i kompletnie nic się nie dzieje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, riot napisał:

Tam się coś daje na łączenie z elewacją ? Uszczelnienie ?

U mnie był co prawda kamień polny położony na suchy beton ale dałem styropian 1cm. Sprawdzał się 12 lat i chyba nadal sprawdza bo nowy właściciel nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2019 o 23:03, bojler41 napisał:

Czy kamyczki na opaske domu to [...] pomysł?

Nawet bardzo....Wywaliłem 1500zł na białe kamyczki, dałem agrowłókninę, obrzeża itd, po 2 latach wyglądało to mega słabo, chwasty poradziły sobie z agro i znalazły ujście, nasypało się z berberysów listków różnych, z pól zwiało piach/kurz co pięknie przemieszał się z białym kamyczkiem, do tego od północnej strony zaczynały zielenieć. W tym roku wjechała kostka :) Reasumując-wydałem kasę, opracowałem się, efekt był ok przez pierwsze tygodnie, potem gorzej niż np. sama trawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.