Skocz do zawartości

A podobno policja ignoruje zgłoszenia ...


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.08.2019 o 23:03, Fatal napisał:

No to muszę Ci powiedzieć że już byłem parę razy w Niemczech i jakoś mandat mi nie przyszedł , jak sobie śmigasz po mieście 50 to powiem Ci że dobrze że nie mieszkam gdzieś obok Ciebie bo bym urodził :) , jak widzę takich ludzi i korek za nimi to się gotuje :( , także uważam że bardzo mały procent ludzi na forum tak jeździ jak Ty gratuluje :)

I to jest wasz problem. Słaba psychika, traktowanie drogi jak wyścigu, wiecznie źłe planowanie i wynikajacy z tego brak czasu. I pielucha pod siedzeniem żeby się nie posikać, siedząc na ogonie i pospieszając kogoś kto jedzie z maksymalną dopuszczalną prędkością, jakby to on robił coś głupiego, nie wy. Chęć pokazania kto ma rację na drodze. Zapraszam do Szwajcarii, zobaczycie jak przyjemnie i spokojnie się jeździ, czy Ferrari czy Fiat, ludzie nie mają takich strasznych, ukrywanych kompleksów. Polacy to strasznie zakompleksiony naród.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2019 o 12:11, Ryb napisał:

 

Gdyby to ode mnie zależało to bym oparł budżet państwa na kierowcach. To uczciwsze niż podatki, bo płacą tylko ochotnicy lub najgłupsi, a bezpieczeństwo reszty rośnie gratis.

:ok:

Już dawno pisałem, że taryfikator powinien być 10x obecne stawki. 

Większość zaczęła by jeździć bardziej przepisowo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siwyyy77 napisał:

Już dawno pisałem, że taryfikator powinien być 10x obecne stawki. 

Większość zaczęła by jeździć bardziej przepisowo... 

Wystarczyłoby 2x

Ale i Policji 2x więcej na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Wystarczyłoby 2x

Ale i Policji 2x więcej na drogach.

Wystarczyloby NIEUCHRONNOSC KARY. Odcinkowe pomiary w miastach. Nie wiem w czym problem by to wprowadzic.

Bywam w DE, glownie Drezno i wiem ze mozna plynnie i przepisowo jezdzic  50kmh po miescie. Jak sie trzezwo oceni sytuacje na drodze u nas to sie okazuje ze te 50-60kmh zapewnia dotarcie do celu w czasie rownym lub nieistotnie roznym od kozaczenia na drodze.

I taka refleksja mi sie nasuwa.

Z wiekiem ludzie niekoniecznie staja sie madrzejsi, ale bardziej rozsadni.

Zatem planowanie dnia to podstawa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fanlan napisał:

Wystarczyloby NIEUCHRONNOSC KARY. Odcinkowe pomiary w miastach. Nie wiem w czym problem by to wprowadzic.

Bywam w DE, glownie Drezno i wiem ze mozna plynnie i przepisowo jezdzic  50kmh po miescie. Jak sie trzezwo oceni sytuacje na drodze u nas to sie okazuje ze te 50-60kmh zapewnia dotarcie do celu w czasie rownym lub nieistotnie roznym od kozaczenia na drodze.

I taka refleksja mi sie nasuwa.

Z wiekiem ludzie niekoniecznie staja sie madrzejsi, ale bardziej rozsadni.

Zatem planowanie dnia to podstawa sukcesu.

Wystarczy wyjechać odrobinę wcześniej, by potem nie spieszyć się :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fanlan napisał:

Wystarczyloby NIEUCHRONNOSC KARY. Odcinkowe pomiary w miastach. Nie wiem w czym problem by to wprowadzic.

Bywam w DE, glownie Drezno i wiem ze mozna plynnie i przepisowo jezdzic  50kmh po miescie. Jak sie trzezwo oceni sytuacje na drodze u nas to sie okazuje ze te 50-60kmh zapewnia dotarcie do celu w czasie rownym lub nieistotnie roznym od kozaczenia na drodze.

I taka refleksja mi sie nasuwa.

Z wiekiem ludzie niekoniecznie staja sie madrzejsi, ale bardziej rozsadni.

Zatem planowanie dnia to podstawa sukcesu.

 

A propos Niemiec. Tak sobie myślę, że chciałbym zobaczyć jak w Polsce wyglądałaby ciągnąca się na kilka kilometrów strefa ograniczenia do 30, jakich pełno w niemieckich wioskach i miasteczkach.

A potem sobie myślę, że chciałbym tam mieszkać - nie bałbym się posłać dziecka pieszo do szkoły, bo wszyscy jadą 30. Zestawiając to z faktem, że boję się w Polsce jeździć z dzieckiem po drogach dla rowerów jeśli nie są oddzielone od jezdni szerokim pasem zieleni (bo prędkość mijających nas samochodów to częściej wielokrotność 50 niż 50) to widać wyraźnie, jaka jest przepaść między cywilizacją i dziczą.

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rwIcIk napisał:

Wystarczy wyjechać odrobinę wcześniej, by potem nie spieszyć się :ok:

 

 

Polacy nie ignorują przepisów dlatego że inaczej nie zdążą. Polacy w dramatycznej większości ignorują przepisy bo mogą. I to jedyny powód.

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ryb napisał:

 

A propos Niemiec. Tak sobie myślę, że chciałbym zobaczyć jak w Polsce wyglądałaby ciągnąca się na kilka kilometrów strefa ograniczenia do 30, jakich pełno w niemieckich wioskach i miasteczkach.

A potem sobie myślę, że chciałbym tam mieszkać - nie bałbym się posłać dziecka pieszo do szkoły, bo wszyscy jadą 30. Zestawiając to z faktem, że boję się w Polsce jeździć z dzieckiem po drogach dla rowerów jeśli nie są oddzielone od jezdni szerokim pasem zieleni (bo prędkość mijających nas samochodów to częściej wielokrotność 50 niż 50) to widać wyraźnie, jaka jest przepaść między cywilizacją i dziczą.

 

Zgadza sie, wioski w okolicach Drezna to czesto 30kmh cala wioske. I nie ma sznuru aut, nikt nie pedzi, sa fotoradary a jesli sa swiatla to nierzadko z czujnikiem predkosci by zapalic czerwone. Po prostu komus chcialo sie malymi krokami cos zmienic, a ze paru ta nauka kosztowala:) coz, bywa.

Edukowac trzeba od mlodych lat, jak dziecko ma za wzor janusza to januszem sie stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fanlan napisał:

Zgadza sie, wioski w okolicach Drezna to czesto 30kmh cala wioske. I nie ma sznuru aut, nikt nie pedzi, sa fotoradary a jesli sa swiatla to nierzadko z czujnikiem predkosci by zapalic czerwone.

 

Tu obok jest wątek o tym, jak światła z ustawionym spowalnianiem przez czerwone są po prostu ignorowane. W Polsce bez połączonego fotoradaru takie rozwiązanie jest bezużyteczne. Piesi teraz mogą jedynie dodatkowo zginąć na zielonym.

 

1 minutę temu, fanlan napisał:

Po prostu komus chcialo sie malymi krokami cos zmienic, a ze paru ta nauka kosztowala:) coz, bywa.

Edukowac trzeba od mlodych lat, jak dziecko ma za wzor janusza to januszem sie stanie.

 

Niestety trzeba edukować przez kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał:

Niestety trzeba edukować przez kary.

Dokladnie, 1 na 10 zrozumie, przemysli, wdrozy bezkosztowo ale 9 ciu musi za nauke bezwzglednie i slono zaplacic.

Nieraz ogladam na w tvn turbo uwaga pirat, gosc wali 110 w miescie i potem lament, ojej, co ja zrobie, jak bede pracowal, mam dzieci, zone, tesciowa...powiem brutalnie,  mam to w d......sam naciskach gaz, zignorowal znaki terenu zabudowanego, znaki ograniczenia, stworzyl zagrozenie realne, wiec 3 miesiace to lajcik bez prawka, ale dobrze ze to wprowadzili. Powinni do tego  nakladac mandat 2000zl np 500 do budzetu, a 1500 na  pomoc poszkodowanym w wypadkach . Bardziej dotkliwie , moze skuteczniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanlan napisał:

Dokladnie, 1 na 10 zrozumie, przemysli, wdrozy bezkosztowo ale 9 ciu musi za nauke bezwzglednie i slono zaplacic.

Nieraz ogladam na w tvn turbo uwaga pirat, gosc wali 110 w miescie i potem lament, ojej, co ja zrobie, jak bede pracowal, mam dzieci, zone, tesciowa...powiem brutalnie,  mam to w d......sam naciskach gaz, zignorowal znaki terenu zabudowanego, znaki ograniczenia, stworzyl zagrozenie realne, wiec 3 miesiace to lajcik bez prawka, ale dobrze ze to wprowadzili. Powinni do tego  nakladac mandat 2000zl np 500 do budzetu, a 1500 na  pomoc poszkodowanym w wypadkach . Bardziej dotkliwie , moze skuteczniej.

 

A lepiej jakies prace spoleczne, sprzatanie np. parku miejskiego przez pare dni w koszulce "pirat drogowy". Bezplatny urlop w pracy, wstyd przed sasiadami. To zadziala. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

 

A lepiej jakies prace spoleczne, sprzatanie np. parku miejskiego przez pare dni w koszulce "pirat drogowy". Bezplatny urlop w pracy, wstyd przed sasiadami. To zadziala. 

Slusznie, mysle ze wstyd to wieksza kara niz 2 czy 10 tys dla niejednego. W rynku sprzatanie kiepow:) np 40 h prac spolecznych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ryb napisał:

A propos Niemiec. Tak sobie myślę, że chciałbym zobaczyć jak w Polsce wyglądałaby ciągnąca się na kilka kilometrów strefa ograniczenia do 30, jakich pełno w niemieckich wioskach i miasteczkach.

A potem sobie myślę, że chciałbym tam mieszkać - nie bałbym się posłać dziecka pieszo do szkoły, bo wszyscy jadą 30.

Wystarczy poczytać tutejszych mistrzów kierownicy pod filmami @fred77,  żeby się bać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2019 o 08:33, Artur_W_wa napisał:

Moje doświadczenia to od + 3 km do 10% na podstawie wielu aut. Teraz wujek Google robi robotę razem z tempomatem :ok:

 

Zależy od auta. U mnie licznik zawyża o 3km/h niezależnie od prędkości. Sprawdzałem w zakresie 0-200. Licznik 60 = prędkość 57, licznik 200 = prędkość 197.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2019 o 08:54, fanlan napisał:

Nieraz ogladam na w tvn turbo uwaga pirat, gosc wali 110 w miescie

Pamiętam taki jeden odcinek - Wisłostrada, czyil 3 pasy, zero zabudowań, chodnik oddzielony szerokim pasem zieleni, skrzyżowania bezkolizyjne i WSZYSCY jadący spokojnie ok. 100. Zatrzymali jednego i nawet policjant tłumaczył, jak bardzo te 50 jest uzasadnione i że to tylko wydaje się, że można szybciej, a tak naprawdę to dziecko może wybiec itp. Na dniach podnieśli na tym odcinku dopuszczalną do 80.

Więc takie "110 w mieście" to trzeba by dedefiniować, co to za konkretny odcinek, bo niektóre "miasta" niewiele różnią się od autostrady.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2019 o 10:30, wladmar napisał:

 

A lepiej jakies prace spoleczne, sprzatanie np. parku miejskiego przez pare dni w koszulce "pirat drogowy". Bezplatny urlop w pracy, wstyd przed sasiadami. To zadziala. 

 

Zycze wam byscie kiedys jechali 70 na 50 co na pewno robicie wielokrotnie tylko na forum kazdy z was udaje swietego i policjant zmierzyl wam ponad 100. Ciekawe czy nadal tacy madrzy z tymi karami bedziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, patgaw napisał:

 

Zycze wam byscie kiedys jechali 70 na 50 co na pewno robicie wielokrotnie tylko na forum kazdy z was udaje swietego i policjant zmierzyl wam ponad 100. Ciekawe czy nadal tacy madrzy z tymi karami bedziecie.

 

Ja przekraczam predkosc, ale nie o ponad 50 w obszarze zabudowanym. I nigdy nie zdarzylo mi sie, by radar policyjny wskazal wiecej, niz faktycznie jechalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

Zycze wam byscie kiedys jechali 70 na 50 co na pewno robicie wielokrotnie tylko na forum kazdy z was udaje swietego i policjant zmierzyl wam ponad 100. Ciekawe czy nadal tacy madrzy z tymi karami bedziecie.

 

Prostym rozwiązaniem byłoby chyba nie jeździć 70 na 50? Ale może ja się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wladmar napisał:

Ja przekraczam predkosc, ale nie o ponad 50 w obszarze zabudowanym. I nigdy nie zdarzylo mi sie, by radar policyjny wskazal wiecej, niz faktycznie jechalem. 

 

Ja mogę tylko powiedzieć, że jazda 50 na 50 jest stuprocentową gwarancją bycia wolnym od takich problemów.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał:

 

Ja mogę tylko powiedzieć, że jazda 50 na 50 jest stuprocentową gwarancją bycia wolnym od takich problemów.

:ok:

 

Powiem wiecej - nawet jazda 69/50 daje praktycznie gwarancje, ze nikt sie nami nie zainteresuje. Ale jak ktos przegina, to juz jego problem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Powiem wiecej - nawet jazda 69/50 daje praktycznie gwarancje, ze nikt sie nami nie zainteresuje. Ale jak ktos przegina, to juz jego problem. 

 

A tego nie wiedziałem, aż tak mocno prędkości nie przekraczam.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wladmar napisał:

 

Lapia zaczynajac od 20+.

 

Kiedyś jak miałem 60-65 (nie pamiętam dokładnie) na 50 to mi błysnął fotoradar ale nic nie przyszło.

 

 

PS. Niemcy dali mi kiedyś mandat za 58/50.

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał:

I nigdy nie zdarzylo mi sie, by radar policyjny wskazal wiecej, niz faktycznie jechalem

mi się zdarzyło, że pokazał mniej ;)

lata temu, wydawało mi się, że było już dobrze ponad 100 a zmierzone chyba ok. 80km/h

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 11:23, patgaw napisał:

 

Zycze wam byscie kiedys jechali 70 na 50 co na pewno robicie wielokrotnie tylko na forum kazdy z was udaje swietego i policjant zmierzyl wam ponad 100. Ciekawe czy nadal tacy madrzy z tymi karami bedziecie.

Tak, zycze sobie i wszystkim tego, ze za wlasne dzialania odpowiada sie  zgodnie z przepisami.

Nikt nie  wciska mojego gazu, nikt nie zmusza, nikt nie popedza. Sam jestem kowalem swego losu.

Jesli dam sie podpuscic jakiemus januszowi w tedei i popuszcze lejce to problem w glowie na poczatku mam a potem ryzyko, ze  kosztowna i nie potrzebna rywalizacja.

Zgodze sie ze sa odcinki w miastach ze moznaby spokojnie 90-100 ustawic bo i tak na 70 tce jada 80-110 jak widze, ale to jakies parenascie km we wroclawiu do kupy razem mooooze by bylo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 12:38, wladmar napisał:

 

Lapia zaczynajac od 20+.

Bo im sie nie chce papierkologi robic od+5 bo musieliby 100% kierujacych zatrzymywac. Kiedys suszyli, jechalem rowerem, ogr do 70ce, obwodnica. 

Zatrzymalem sie pytam dlaczego tego, tego, i tego nie zatrzymali jak mierzyli mieli 80-85, a on ze  od 100 lapia.

To po wuja policja i ograniczenia? Jesli byliby bezwzgledni to bylaby kasa na podwyzki, a tak malo zarabiaja to im sie srednio chce, malo zarabiaja bo kasy na nich nie ma i takie bledne kolo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fanlan napisał:

Bo im sie nie chce papierkologi robic od+5 bo musieliby 100% kierujacych zatrzymywac. Kiedys suszyli, jechalem rowerem, ogr do 70ce, obwodnica. 

Zatrzymalem sie pytam dlaczego tego, tego, i tego nie zatrzymali jak mierzyli mieli 80-85, a on ze  od 100 lapia.

To po wuja policja i ograniczenia? Jesli byliby bezwzgledni to bylaby kasa na podwyzki, a tak malo zarabiaja to im sie srednio chce, malo zarabiaja bo kasy na nich nie ma i takie bledne kolo.

 

 

 

Nie, istnieje cos takiego jak koszt wystawienia mandatu. To koszt czasu pracy policjanta, druczkow, amortyzacja sprzetu i tak dalej. I ponizej 200 zl po prostu nie oplaca sie, panstwo (czyli my wszyscy) dokladamy do takiego "interesu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2019 o 08:29, Ryb napisał:

 

A propos Niemiec. Tak sobie myślę, że chciałbym zobaczyć jak w Polsce wyglądałaby ciągnąca się na kilka kilometrów strefa ograniczenia do 30, jakich pełno w niemieckich wioskach i miasteczkach.

A potem sobie myślę, że chciałbym tam mieszkać - nie bałbym się posłać dziecka pieszo do szkoły, bo wszyscy jadą 30. Zestawiając to z faktem, że boję się w Polsce jeździć z dzieckiem po drogach dla rowerów jeśli nie są oddzielone od jezdni szerokim pasem zieleni (bo prędkość mijających nas samochodów to częściej wielokrotność 50 niż 50) to widać wyraźnie, jaka jest przepaść między cywilizacją i dziczą.

 

Jeździłem i po DE i po A i w obu przypadkach jazda +10-20 do ograniczenia nie była niczym wyjątkowym, więc jak to jest? Wbrew pozorom na zachodzie też nikt nie trzyma się tych przepisów sztywno, Jak na remontach autostrad w Niemczech zwalnialem do prędkości przepisowych to prawie wszystko mnie wyprzedzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AstraC napisał:

Jeździłem i po DE i po A i w obu przypadkach jazda +10-20 do ograniczenia nie była niczym wyjątkowym, więc jak to jest? Wbrew pozorom na zachodzie też nikt nie trzyma się tych przepisów sztywno, Jak na remontach autostrad w Niemczech zwalnialem do prędkości przepisowych to prawie wszystko mnie wyprzedzalo.

Tyle ze w DE sa fotoradary sredbnio oznakowane i bez info durnej jak u nas ze  fotoradar.

Raz zaplacilem, wystarczy a mialem tylko +11, dostalem pisemko ze o 3km pomniejszaja jako blad i od +8kmh 15 EURO pamiatka ze wsi:)

Ale faktem jest ze jak jest do 110 to auta mijaja tak 12-20 kmh szybciej. Moze po prostu znaja miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AstraC napisał:

Jeździłem i po DE i po A i w obu przypadkach jazda +10-20 do ograniczenia nie była niczym wyjątkowym, więc jak to jest? Wbrew pozorom na zachodzie też nikt nie trzyma się tych przepisów sztywno, Jak na remontach autostrad w Niemczech zwalnialem do prędkości przepisowych to prawie wszystko mnie wyprzedzalo.

 

Nawet jeśli, to masz tam obok domu auta jadące 40-50/30. U nas masz auta jadące 99/50. 

Ja widzę dość istotną różnicę z punktu widzenia życia i zdrowia moich dzieci.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Ryb napisał:

 

Nawet jeśli, to masz tam obok domu auta jadące 40-50/30. U nas masz auta jadące 99/50. 

Ja widzę dość istotną różnicę z punktu widzenia życia i zdrowia moich dzieci.

 

Dokładnie. Mam to u siebie pod domem. Ze dwa razy zgłaszałem poprzez stronę z mapą zagrożeń i za każdym razem patrol się pojawiał. Jednak to nie jest rozwiązanie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ryb napisał:

 

Nawet jeśli, to masz tam obok domu auta jadące 40-50/30. U nas masz auta jadące 99/50. 

Ja widzę dość istotną różnicę z punktu widzenia życia i zdrowia moich dzieci.

 

Tutaj zgoda. Ale nie ma co gloryfikowac. Z drugiej strony jak jeżdżę po WAW to sporo osób przekracza prędkość na głównych drogach, Ale zwykle do 70, z drugiej zaś strony w wielu miejscach mogło by być postawione  te 60-70 bez szkody dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

Nie, istnieje cos takiego jak koszt wystawienia mandatu. To koszt czasu pracy policjanta, druczkow, amortyzacja sprzetu i tak dalej. I ponizej 200 zl po prostu nie oplaca sie, panstwo (czyli my wszyscy) dokladamy do takiego "interesu". 

Tos pojechal.

Druczek samokopiujacy, dlugopis  i jaki czas skoro jest na sluzbie?

mandat 200zl wystarczy na 6000 kartek a4 i kilka dlugopisow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, stig napisał:

Dokładnie. Mam to u siebie pod domem. Ze dwa razy zgłaszałem poprzez stronę z mapą zagrożeń i za każdym razem patrol się pojawiał. Jednak to nie jest rozwiązanie.... 

Rozwiazaniem jest dotkliwa kara.

I do tego bezwzgledna. W miescie powinni zabierac PJ od +30 a poza miastem od +50. A za podwojenie limity 2x dluzsze zabranie.

Wiem, jestem bezwzgledny, ale na zachodzie mozna to skoro my tacy  wspolni to dlaczego u nas nie da sie egzekwowac?

morawiecki nie widzi miliardow zl  uciekajacych po drogach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fanlan napisał:

Tos pojechal.

Druczek samokopiujacy, dlugopis  i jaki czas skoro jest na sluzbie?

mandat 200zl wystarczy na 6000 kartek a4 i kilka dlugopisow:)

 

Ty jestes z tych, co mysla, ze obiad w restauracji kosztuje tyle, ile kosztuja ziemniaki i mieso? :hehe::facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wladmar napisał:

 

Ty jestes z tych, co mysla, ze obiad w restauracji kosztuje tyle, ile kosztuja ziemniaki i mieso? :hehe::facepalm:

Kolego ze sie tak wyraze, prosze nie mierz wszystkich swoja miara:)

Jestem z tych co uwazaja ze cwaniaczkow drogowych powinno sie  dotkliwie karac. To tak by mnie, moim dzieciom, twoim, sasiadom, wszystkim zylo sie bezpieczniej !!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fanlan napisał:

Tos pojechal.

Druczek samokopiujacy, dlugopis  i jaki czas skoro jest na sluzbie

 

Ale po powrocie na komende musi jeszcze siąść do kompa, zrobic raport i takie tam.  A na dodatek nie kazdy mandat przyjmie, to jeszcze więcej roboty, i często bujanie się po sądach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał:

Z drugiej strony jak jeżdżę po WAW to sporo osób przekracza prędkość na głównych drogach, Ale zwykle do 70

 

No nie do końca. Ostatnio dla testów spalania (swoją drogą 4 litry różnicy na 100km spowodują chyba, że na stałe zmienię nawyki :Pjeżdżę licznikowe max. +15lm/h do ograniczenia czyli realnie +10km/h wg gps i jestem najwolniejszy, zawsze.

Z ostatniego miesiąca to mógłbym policzyć na palcach obu rąk tak samo szybkich lub wolniejszych ode mnie ale to wliczając w to skutery (tak, tak, te do 50ccm też ;) ).

Tak realnie patrząc to naprawdę przydałaby się w PL większa skuteczność 👮‍♂️ połączona z wyższymi karami. Oczywiście powinni zwracać uwagę również na inne przewinienia a nie tylko na prędkość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, muzz napisał:

 

No nie do końca. Ostatnio dla testów spalania (swoją drogą 4 litry różnicy na 100km spowodują chyba, że na stałe zmienię nawyki :Pjeżdżę licznikowe max. +15lm/h do ograniczenia czyli realnie +10km/h wg gps i jestem najwolniejszy, zawsze.

 

Mam podobnie, jadę przeważnie niewiele ponad ograniczenia i jestem najwolniejszy.

Na przelotówkach poniżej ograniczeń nie da się jechać, bo to staje się niebezpieczne ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Na przelotówkach poniżej ograniczeń nie da się jechać, bo to staje się niebezpieczne ;]

 

A to też jest ciekawe zagadnienie ;) 

Na DK to jeszcze można te 90km/h ale już na S i A to albo grubo poniżej dozwolonej albo sporo ponad trzeba jechać, żeby było bezkonfliktowo...na Sce jadąc 120km/h wg GPS jak chce wyprzedzić coś wolniejszego (albo kilka takich) na prawym to podjeżdża zaraz mi pod zderzak szybki i gniewny. Od razu uprzedzę, że nie zmieniam pasa szybszemu przed maską tylko często jest tak, że przy zmianie pasa jeszcze go na horyzoncie nie widać więc spokojnie może się dostosować do ograniczenia prędkości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, muzz napisał:

 

A to też jest ciekawe zagadnienie ;) 

Na DK to jeszcze można te 90km/h ale już na S i A to albo grubo poniżej dozwolonej albo sporo ponad trzeba jechać, żeby było bezkonfliktowo...na Sce jadąc 120km/h wg GPS jak chce wyprzedzić coś wolniejszego (albo kilka takich) na prawym to podjeżdża zaraz mi pod zderzak szybki i gniewny. Od razu uprzedzę, że nie zmieniam pasa szybszemu przed maską tylko często jest tak, że przy zmianie pasa jeszcze go na horyzoncie nie widać więc spokojnie może się dostosować do ograniczenia prędkości ;) 

Ostatnio na nowej S8 na Białystok, gdzie są ograniczenia do 100 km/h, jechałem prawym pasem dokładnie tyle. Masakra co się wokół działo, istny wyścig zbrojeń 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, muzz napisał:

 

No nie do końca. Ostatnio dla testów spalania (swoją drogą 4 litry różnicy na 100km spowodują chyba, że na stałe zmienię nawyki :Pjeżdżę licznikowe max. +15lm/h do ograniczenia czyli realnie +10km/h wg gps i jestem najwolniejszy, zawsze.

Z ostatniego miesiąca to mógłbym policzyć na palcach obu rąk tak samo szybkich lub wolniejszych ode mnie ale to wliczając w to skutery (tak, tak, te do 50ccm też ;) ).

Tak realnie patrząc to naprawdę przydałaby się w PL większa skuteczność 👮‍♂️ połączona z wyższymi karami. Oczywiście powinni zwracać uwagę również na inne przewinienia a nie tylko na prędkość.

najciekawsze jest to ze zmieniajac styl jazdy naprawde mozna zaplanowac  osiagniecie celu dosc dokladnie. Caly czas pisze o tym, ze mandaty raz ze w 99%  nie trafiaja do sprawcow, kozakow, januszy, mirkow i grazyn, dwa ze kwota 100-200-400 srednio straszy. A skutki zdarzen przy 50kmh a 80kmh  sa kolosalnie rozne.

Dlatego prawko za +30 kmh powinno byc w miescie out na pol roku. jako element szkolenia, a za +50 ponowny egzamin. To dopiero by bylo:)

A rzadasy sie cackaja, nie podniosa tego bo im slupki spadna itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blue_ napisał:

 

Ale po powrocie na komende musi jeszcze siąść do kompa, zrobic raport i takie tam.  A na dodatek nie kazdy mandat przyjmie, to jeszcze więcej roboty, i często bujanie się po sądach 

Zareczam ze januszy to chca sie wyminac przed sadem to kropla w morzu. Raz ze straci czas, musi byc tu i tu np o 11, poniesie koszty sadowe i mandat dostanie w 90%.

Warto dla 100-500zl? z prawdopodobienstwem zaplaty 99%?

Mnie by sie nie chcialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.08.2019 o 14:01, rwIcIk napisał:

Ostatnio na nowej S8 na Białystok, gdzie są ograniczenia do 100 km/h, jechałem prawym pasem dokładnie tyle. Masakra co się wokół działo, istny wyścig zbrojeń 8]

 

 

To wyobraź  sobie, ze taki @Ryb ma potrzebę atrakcji i stalowe nerwy: jedzie lewym bez oporów...

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K3 napisał:

 

To wyobraź  sobie, ze taki @Ryb ma potrzebę atrakcji i stalowe nerwy: jedzie lewym bez oporów...

 

To dlatego że ci głupcy podjeżdżają pod sam zderzak. Więc z wnętrza SUVa nawet ich nie widać.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 12:38, wladmar napisał:

 

Lapia zaczynajac od 20+.

 

Dnia 14.08.2019 o 12:50, wladmar napisał:

 

Niemcy to tak, ale u nas 20+.

Nieprawda. Raz miałem 63/50 innym razem 68/50 i dwa mandaty z suszarki za 50 zł. Więc łapią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.