Skocz do zawartości

Brama przesuwna w stronę furtki


riot

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma, lub widział takie rozwiązanie. Chcąc bramę przesuwną z furtką w ergonomicznym ustawieniu, brama przesuwa się na furtkę. W drugą stronę nie ma miejsca.

Szkic poglądowy jak wymusza to układ działki i dom.

Czytałem, że takie rozwiązanie jest średnie, bo łatwo uszkodzić furtkę itp. Można ewentualnie zrobić otwieranie na zewnątrz posesji.

 

Druga opcja to zamiana miejscami bramy z furtką. Furtka idzie na lewą stronę bramy, ale wtedy robi sie jakość dziwnie, bo wchodzimy do domu przez podjazd...

 

Montaż bramy dwuskrzydlowej rozwiązuje temat, ale zabiera miejsce z podjazdu

 

Co robić

1cf00d1f1f6a2047b316a83bf7003e33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak właśnie zrobione.

Nie ma żadnego czujnika, mam założony na furtce płaskownik, który odpycha furtkę jak wjeżdża w niego brama. Brama oczywiście się zatrzymuje i po kolejnym sygnale rusza dalej. Proste i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama bez furtki ;]

Sterowniki bram mają funkcję ruchu pieszego. Ale u Ciebie i tak trzeba by leźć do rogu działki.

Zabudowanie furtki w bramie jest problematyczne, bo i tak musi być na dole prowadnica na rolki, a rozpięcie góry ma wpływ na sztywność konstrukcji.

Ostatecznie można dać furtkę za bramą, najlepiej otwieraną na zewnątrz, bo technika jednak czasami zawodzi.

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice tak mają, bo też nie było miejsca. Jest brama, potem jedno przęsło ok 2m i furtka. Efekt taki, że jak brama otwarta to furtki nie otworzysz. Jak ktoś zapomni zamknąć furtkę to brama ją popchnie i zamknie. Trzeba tylko pamiętać, żeby zawiasów w drugą stronę nie zamontować. To w sumie tyle odnośnie wad.

 

U siebie mam wjazd pod kątem i jedynie wjazdem stykam się z drogą, więc musiałem mieć bramkę obok. Z racji ciasnego wjazdu zdecydowałem, że nie daję furtki, bo będzie bardziej kłopotliwy wjazd, nie mówiąc o ciężarówce. Na papierze jakoś to wyglądało, nawet symulację robiłem z autem w skali, ale w terenie nie do zaakceptowania.

Mam więc bramę z funkcją furtki. Z zewn jest domofon, z wew zamek kodowy. Jedyny minus to taki, że otwiera się te ok 5s. Plus, że łatwiej o "kontolę dostępu", co przy dzieciach jest zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, balus napisał:
Może być ? 

I do tego budka dla dwóch gwardzistów;)

Rozmawiałem z firmami od ogrodzeń, żadna w sumue nie widzi większego problemu. Proponują rozwiązania jak powyŻej, czyli czujniki itp.

 

Edytowane przez Orochimaru
Usunąłem film z cytatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, riot napisał:

Rozmawiałem z firmami od ogrodzeń, żadna w sumue nie widzi większego problemu. Proponują rozwiązania jak powyŻej, czyli czujniki itp.

dla nich to bez różnicy czy to będzie w lewo, prawo, przez furtkę czy nie - Ty się z tym będziesz bujał potem.

 

Mnie zastanawia, przy takim układnie jak chcesz, gdzie i jaki ogon na tej bramie zrobią... bo prawidłowo to on powinien być tam gdzie jest furtka.

Jeżeli dobrze pamiętam, to taki ogon powinien być na ok połowę długości między pkt podparcia/światła bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam podobny problem. I jakoś słabo widzę w tym układzie bramę przesuwną. U Ciebie bardziej dwuskrzydłowa harmonijkowa (ze skrzydłami łamanymi w połowie). Coś takiego:

https://images.app.goo.gl/d1YAqVyudyU4mnZh8

 

Znajomy zastosował takie rozwiązanie w bramie robionej na zamówienie. Pięknie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam dokladnie taki uklad. Furtka otwiera sie na zewnatrz i nie ma problemu ( wymaga tylko naspawania na furtke oslony eleketromagnesu w przypadku domofonu zeby nie mozna bylo latwo elektromagnesu pdowazyc).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

dla nich to bez różnicy czy to będzie w lewo, prawo, przez furtkę czy nie - Ty się z tym będziesz bujał potem.

 

Mnie zastanawia, przy takim układnie jak chcesz, gdzie i jaki ogon na tej bramie zrobią... bo prawidłowo to on powinien być tam gdzie jest furtka.

Jeżeli dobrze pamiętam, to taki ogon powinien być na ok połowę długości między pkt podparcia/światła bramy.

 

Między bramą, a furtką mam z 3 metry miejsca, wiec teoretycznie przeciwwaga przy zamkniętej bramie się zmieści. Trochę źle to rozrysowałem w pierwszym poście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, riot napisał:

Między bramą a furtką mam z 3 metry miejsca, wiec teoretycznie przeciwwaga przy zamkniętej bramie się zmieści

 

Bez problemu. Miałem taki układ. Przez 12 lat nigdy nie było kolizji. Nawet nie zamontowałem kółka, które miało miękko domykać furtkę podczas otwierania bramy bo nigdy się to nie zdarzyło.

;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, riot napisał:

Między bramą, a furtką mam z 3 metry miejsca, wiec teoretycznie przeciwwaga przy zamkniętej bramie się zmieści. Trochę źle to rozrysowałem w pierwszym poście

a no to luz, ze szkicu wygląda jakby to była odległość słupka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.