Skocz do zawartości

KzAK pierwsze auto max 10-12kzł


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

znajoma szuka czegoś na pierwsze autko, dopiero zrobiła prawko itp

budżet 10-12kzł

małe, klima

 

co sądzicie o tym?

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-1-4-benz-klimatyzacja-zarejestrowany-ubezpieczony-niski-przebieg-ID6CbfVT.html

 

na oku mamy:

- panda 1.2 8V

- getz 1.1 tylko jak z blachą w getzach?

ogólnie dziewucha sama nie wie czego chce...

ktoś, coś na temat c3?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, 62545tomasz napisał:

witam

znajoma szuka czegoś na pierwsze autko, dopiero zrobiła prawko itp

budżet 10-12kzł

małe, klima

 

co sądzicie o tym?

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-1-4-benz-klimatyzacja-zarejestrowany-ubezpieczony-niski-przebieg-ID6CbfVT.html

 

na oku mamy:

- panda 1.2 8V

- getz 1.1 tylko jak z blachą w getzach?

ogólnie dziewucha sama nie wie czego chce...

ktoś, coś na temat c3?

 

Jak C3 to może i Clio 3? 

Honda Jazz? 

Getz jak i Panda z blachami podobnie, Panda czy 1.1 czy 1.2 to bez różnicy w odczuciach z jazdy, miałem oba silniki w pojazdach w tym samym czasie.

Getz lepiej z 1.3 lub 1.6, nie 1.4 i nie 1.1 bo te 68KM mniej czuć niż 1.2 8v w Punto 2fl czy Pandzie.

Zaproponowałbym Ci w tym budżecie Suzuki Ignis z 1.5 i 4x4 z lpg swojego, jak coś to na priv. 

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gilbert3 napisał:


 

 


Odczucia może te same, jednak 1.2 nieco mniej mi paliła niż 1.1.

 

To prawda, około 0,6lpg na 100km u mnie, średnia z około 100kkm.

Niżej i leciutko wyzszy moment, bo przy około 2500obr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co się tej pannie podoba? Może warto zacząć od takiego pytania ?

Na pierwsze auto proponuję Clio. W budżecie pewnie zmieści się III generacja. Warto kupić benzyniaka z dobrym wyposażeniem. Będzie miły samochodzik, tani w eksploatacji, niezawodny.

A jak nie Clio, to Fiesta, ale to będzie VII gen, więc juz opatrzona buda. Ale też miłe autko. I tanie.

 

Za połowę budżetu zaproponowałbym.... Toyotę Starlet. Ciężko znaleźć egz z klimą, ale jak już się znajdzie to zmartwień brak. Tylko czy się spodoba.....?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gilbert3 napisał:

 


Odczucia może te same, jednak 1.2 nieco mniej mi paliła niż 1.1.

 

 

Ja z kolei mialem odczucie ze to 1.2 jest 2 razy mocniejsze od 1.1-zwlaszcza na niskich obrotach.I faktycznie 1.2 palila mniej-chyba dlatego ze 1.1 trzeba bylo wysoko krecic aby jechalo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wlad napisał:

Ja z kolei mialem odczucie ze to 1.2 jest 2 razy mocniejsze od 1.1-zwlaszcza na niskich obrotach.I faktycznie 1.2 palila mniej-chyba dlatego ze 1.1 trzeba bylo wysoko krecic aby jechalo.

1.2 ma wyższą moc (60 lub 69 km vs 54) oraz moment (102 vs 88 Nm) przy minimalnie niższych obrotach i to robi różnicę.

Sam silnik fire jest dość prosty, więc tani w ewentualnych naprawach no i bezkolizyjny. Na pierwsze auto jak najbardziej. Clio, Polo, Fabia - w podobnej cenie będą starsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blue_ napisał:

raczysz żartować. jeszcze nie widziałem zgnitej pandy, natomiast getzy wszystkie jakie widzę, są nadżarte

popieram, Getz to zgnilizna vs Panda. Pandy może z 2-3 z kiepskimi progami widziałem a Getz`ów może z 2-3 szt.widziałem w db stanie, reszta to złom

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 62545tomasz napisał:

panda 1.2 8V

to jest dobry kierunek, silnik 1.1 czy 1.2 nie ma różnicy. Znaleźć ładny egzemplarz i brać. Nie rdzewieje, części śmiesznie tanie, mało kapryśne auta, świetna widoczność, czego chcieć więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkiel napisał:

1.2 ma wyższą moc (60 lub 69 km vs 54) oraz moment (102 vs 88 Nm) przy minimalnie niższych obrotach i to robi różnicę.

Sam silnik fire jest dość prosty, więc tani w ewentualnych naprawach no i bezkolizyjny. Na pierwsze auto jak najbardziej. Clio, Polo, Fabia - w podobnej cenie będą starsze.

Bezkolizyjny do końca 2004 roku, na tzw. wąskim pasku i grubej świecy, szeroki pasek i cienka świeca, jak w 16v i już jest kolizyjny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślę o trojaczkach
 
Kiedy wybierałem pierwsze auto dla córki, trochę z przymusu padło na 107. Mogłem po prostu kupić z pewnego źródła. Furka przy tym spełniła wymagania córy - miała być czarna i mieć radio z CD :), a i trochę dynamiki w nim jest i przyjemności z jazdy. 107 jest całkowicie bezobsługowy. Nic się nie psuje. Raz w roku wymieniam olej, filtry i czyszczę klimatyzację. Tyle. Paradoksalnie pomimo gabarytu 107 jest bardzo wygodny, nawet dla takiego typa jak ja. 185 cm i 115 kg wagi.
Dokupiłem jej jeszcze alu felgi 15" i auto wygląda bardzo ładnie. 728b252e05685610820079ef2c8f029a.jpg

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacob24 napisał:

to jest dobry kierunek, silnik 1.1 czy 1.2 nie ma różnicy. Znaleźć ładny egzemplarz i brać. Nie rdzewieje, części śmiesznie tanie, mało kapryśne auta, świetna widoczność, czego chcieć więcej

Minimalnego komfortu - panda przeokrutnie trzęsie. Nawet jak na swoją klasę pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blue_ napisał:

 

raczysz żartować. jeszcze nie widziałem zgnitej pandy, natomiast getzy wszystkie jakie widzę, są nadżarte

U mnie pod blokiem co jakiś czas parkuje Panda, która jest zgnita, a dokładniej progi już na trochę zjedzone. Jak na nią trafię to zrobię zdjęcie i wstawię tutaj, zresztą nie tylko tą właśnie widziałem, która miała problem z korozją. Ale też nie popadajmy w paranoję, bo przecież te auta mają już ponad 10 lat, a cena jaka była za nowe auto nie daje do myślenia, że to będzie super zabezpieczone w każdym calu antykorozyjnie auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy ma 2 Fiaty z polskiego salonu od nowości: Grande Punto i Panda. Panda żony, GP jego ale używają zamiennie. Auta chyba z 2007 roku i przyglądałem się ostatnio i tam nie ma rdzy. Może to kwestia wypadkowości i późniejszej techniki naprawy auta.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w takim budżecie kupił toyote Yaris 1 gen 1.3. Niech poszuka z polskiego salonu z niedużym przebiegiem i będzie śmigać. Średnio 5-5,5l na setkę, zbiera się przyzwoicie, rozrząd na łańcuchu. Totalnie bezawaryjne i bezproblemowo auto. Minus jedynie taki, ze trzeba więcej wyłożyć za starsze rocznikowo auto ale za to odpłaci się bezstresowa eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiąc temu kupiłem żonie Fabię I 1.2 12V 2005 z klimą, elektryką, czujnikami parkowania od pierwszego właściciela za 4800zł. O ile ten silnik z klimą dla mnie szału nie robi to żona zadowolona. Jeśli chodzi o całokształt to wolę nim jeździć po mieście niż swoim Megane 3 1.5 dci w kombi.

Edytowane przez OPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OPAL napisał:

Trzy miesiąc temu kupiłem żonie Fabię I 1.2 12V 2005 z klimą, elektryką, czujnikami parkowania od pierwszego właściciela za 4800zł. O ile ten silnik z klimą dla mnie szału nie robi to żona zadowolona. Jeśli chodzi o całokształt to wolę nim jeździć po mieście niż swoim Megane 3 1.5 dci w kombi.

Duży przebieg? Bezwypadkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grande punto gniją inaczej niż pandy, ale korozja nie jest czymś dziwnym w tych autach.

W puncie na zewnątrz nic nie widać, ale okolice górnych mocowań tylnych amorów, ranty klap od środka, zgrzewy na blachach podłogi gniją w najlepsze.

A profile zamknięte czy wahacze w 10 latkach, to czasami już jest dramat.

 

W pandach co widzę, to zawsze zgnite są progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, OPAL napisał:

Trzy miesiąc temu kupiłem żonie Fabię I 1.2 12V 2005 z klimą, elektryką, czujnikami parkowania od pierwszego właściciela za 4800zł. O ile ten silnik z klimą dla mnie szału nie robi to żona zadowolona. Jeśli chodzi o całokształt to wolę nim jeździć po mieście niż swoim Megane 3 1.5 dci w kombi.

To zrobiles dobry deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2019 o 00:48, wlad napisał:

1.2 jest 2 razy mocniejsze od 1.1-zwlaszcza na niskich obrotach

nie bardzo, posiadałem dwie Pandy 1.1 oraz równolegle miałem okazję jeździć Punto II z 1.2 60ps oraz wersją "Sporting". Punto II mimo raczej całkowitej sprawności był wyraźnie słabszy od Pandy 1.1. Przesiadka z Pandy 1.1 na 1.2 ale na pół godziny nie zrobiła żadnego wrażenia - po wyjściu z auta nie poczułem żadnej różnicy, jeżeli są jakieś niuanse w dolnych partiach to naprawdę niuanse. Jedno i drugie jest wystarczające do miasta i jedzie jako tako z dołu, bez przesady 1.1 nie jest zawalidrogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2019 o 13:41, OPAL napisał:

Fabię I 1.2 12V 2005

to auto akurat słabo jedzie, nie mówię już o Aveo ale Panda 1.1 przy normalnym ruszeniu zostawiła tą Skodziankę w tyle.

 

Lubię proste auta ale bez przesady, nawet w wersji 64 ps jest słabo aczkolwiek w mieście można jeździć. Miałem wrażenie, że stare Polo 1.4 60km zbierało się definitywne lepiej od tego HTP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2019 o 08:17, Polarny napisał:

Minimalnego komfortu - panda przeokrutnie trzęsie. Nawet jak na swoją klasę pojazdu.

tu masz rację, ale jak przejechałem się Atosem to doceniłem Pandę. Między A vs B jest spora różnica dlatego zostawiłem sobie starsze Aveo vs nowsza Panda - inny rozstaw osi oraz kół robią swoje. Mimo wszystko Pandą da radę przejechać nawet i kilkaset km, a w mieście z pkt a do b to bardziej liczy się bezawaryjność i niskie koszty utrzymania

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
znajoma szuka czegoś na pierwsze autko, dopiero zrobiła prawko itp
budżet 10-12kzł
małe, klima
 
co sądzicie o tym?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-1-4-benz-klimatyzacja-zarejestrowany-ubezpieczony-niski-przebieg-ID6CbfVT.html
 
na oku mamy:
- panda 1.2 8V
- getz 1.1 tylko jak z blachą w getzach?
ogólnie dziewucha sama nie wie czego chce...
ktoś, coś na temat c3?
 
trojaczki albo chevrolet spark

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.