Skocz do zawartości

narzędzia i kosmetyki


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, chris_666 napisał:

 

trochę się obawiam wejść tam :panic:

bo wyjdzie , że pakiet startowy kosztuje 5000zł i w zasadzie do niczego się nie nadaje bo zawsze można lepiej i drożej

ale podejmę ryzyko :ooniee:

nic z tych rzeczy:skromny: chyba, że jesteś miłośnikiem pasty "tempo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, r1sender napisał:

nic z tych rzeczy:skromny: chyba, że jesteś miłośnikiem pasty "tempo"

 

jestem miłośnikiem małego nakłady pracy

żeby umyć , czymś nasmarować i ewentualnie przetrzeć potem

ma być prosto i łatwo , niekoniecznie budżetowo

najlepiej jeszcze jakieś narzędzie elektryczne to tego wszystkiego :old:

 

 

 

Edytowane przez chris_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2019 o 18:08, rwIcIk napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, to kącik umierał, więc posty zostały przeniesione na Zrób to sam. Tam szukaj.

 

Teraz umiera CarAudio. Może rozszerzyć go o ogólnie pojętą elektronikę samochodową, czyli rejestratory i inne urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dzidzia napisał:

Polecam Sonax Polymer Netshield.

Prosty w aplikacji, trwały i bardzo wydajny. Nakłada się znacznie szybciej i przyjemniej niż wosk.

 

wygląda fajnie i prosto

da radę szklany dach tym wysmarować , czy na szybę coś innego trzeba dać :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_666 napisał:

 

wygląda fajnie i prosto

da radę szklany dach tym wysmarować , czy na szybę coś innego trzeba dać :nie_wiem:

Da się, można też nakładać na plastyki, nie zostawia osadu jak wosk tylko przyciemnia. Co do szyb to tylko nie nakładanym na przednią szybę a tak to ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K3 napisał:

 

Teraz umiera CarAudio. Może rozszerzyć go o ogólnie pojętą elektronikę samochodową, czyli rejestratory i inne urządzenia?

 

To znak czasów. Kup dziś auto, w którym w standardzie nie ma radia. I to radia wystarczającego 99,9% użytkowników.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2019 o 22:22, dzidzia napisał:

Da się, można też nakładać na plastyki, nie zostawia osadu jak wosk tylko przyciemnia. Co do szyb to tylko nie nakładanym na przednią szybę a tak to ok. 

 

wypróbowane przez długi weekend - mimo deszczu i stania na słońcu szklany dach jak świeżo umyty - podoba mi się :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wosku to ja od lat używam COLLINITE 476S.

Jest trochę roboty żeby to spokojnie i porządnie zrobić ( przygotowanie podłoża pod aplikację)... ale potem przez rok woda spływa jak po kaczce.

Naprawdę b. trwały wosk, pomagający po aplikacji łatwo utrzymywać auto w czystości.  

Na ogól niestety jest tak że trzeba się przyłożyć żeby miesiącami korzystać z plusów.

Wosk co idzie łatwo i szybko zaaplikować na ogół znika po kilku deszczach albo popryskaniach myjką.  Po prostu na takie rzeczy trzeba mieć czas i trzeba lubić to robić, tym się bawić inaczej to lepiej oddać auto to "auto spa" których teraz na pęczki i poprosić o ceramikę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lnk napisał:

 

Wosk co idzie łatwo i szybko zaaplikować na ogół znika po kilku deszczach albo popryskaniach myjką.  Po prostu na takie rzeczy trzeba mieć czas i trzeba lubić to robić, tym się bawić

 

 

Przed Sonaxem używałem COLLINITE 476S - pracy sporo a efekt moim zdaniem utrzymywał się krócej niż przy Sonaxie. Nie namawiam, ale jeśli nie chcesz bawić się w ceramikę to Sonax jest naprawdę dobrym wyborem. Ja przy poprzednim aucie spróbowałem ceramiki i różnica jest ogromna (oczywiście na korzyść ceramiki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidzia napisał:

 

Przed Sonaxem używałem COLLINITE 476S - pracy sporo a efekt moim zdaniem utrzymywał się krócej niż przy Sonaxie. Nie namawiam, ale jeśli nie chcesz bawić się w ceramikę to Sonax jest naprawdę dobrym wyborem. Ja przy poprzednim aucie spróbowałem ceramiki i różnica jest ogromna (oczywiście na korzyść ceramiki).

Ja Colli zawsze robię przed zima i naprawdę rok mam spokój. Robiłem 4 auta, w tym 2 swoje po 2 razy. Efekt super. Tylko 1-2 dni roboty trzeba-  porządne mycie, glinka, odtłuszczanie, deironizacja, itd. Roboty jest nie powiem, ale jak na jałowy lakier się położy to rok trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lnk napisał:

  Tylko 1-2 dni roboty .......................................Roboty jest nie powiem, ale jak na jałowy lakier się położy to rok trzyma. 

 

to ja wolę na Sonaxa co kwartał zmarnować po 20 minut :oki:

dla mnie ma być łatwo do mycia i trudno do przylegania brudu

do tego na wakacje nasmarowane dodatkowo, żeby żywicę kapiącą z drzew łatwo usunąć

Edytowane przez chris_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.