Jump to content
chris_666

narzędzia i kosmetyki

Recommended Posts

kiedyś był wydzielony dział , albo mi się przywidziało :old:

było czy nie było :nie_wiem:

bo bym coś sobie poczytał o kosmetykach do lakieru i jak się to używa i szukam

szukam

szukam

i ni mo :panic:

Jeśli dobrze pamiętam, to kącik umierał, więc posty zostały przeniesione na Zrób to sam. Tam szukaj.

Godzinę temu, dzidzia napisał:

trochę się obawiam wejść tam :panic:

bo wyjdzie , że pakiet startowy kosztuje 5000zł i w zasadzie do niczego się nie nadaje bo zawsze można lepiej i drożej

ale podejmę ryzyko :ooniee:

• Like 1

20 minut temu, chris_666 napisał:

trochę się obawiam wejść tam :panic:

bo wyjdzie , że pakiet startowy kosztuje 5000zł i w zasadzie do niczego się nie nadaje bo zawsze można lepiej i drożej

ale podejmę ryzyko :ooniee:

nic z tych rzeczy:skromny: chyba, że jesteś miłośnikiem pasty "tempo"

Posted (edited)
15 minut temu, r1sender napisał:

nic z tych rzeczy:skromny: chyba, że jesteś miłośnikiem pasty "tempo"

jestem miłośnikiem małego nakłady pracy

żeby umyć , czymś nasmarować i ewentualnie przetrzeć potem

ma być prosto i łatwo , niekoniecznie budżetowo

najlepiej jeszcze jakieś narzędzie elektryczne to tego wszystkiego :old:

Edited by chris_666

Polecam Sonax Polymer Netshield.

Prosty w aplikacji, trwały i bardzo wydajny. Nakłada się znacznie szybciej i przyjemniej niż wosk.

Dnia 11.08.2019 o 18:08, rwIcIk napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, to kącik umierał, więc posty zostały przeniesione na Zrób to sam. Tam szukaj.

Teraz umiera CarAudio. Może rozszerzyć go o ogólnie pojętą elektronikę samochodową, czyli rejestratory i inne urządzenia?

6 godzin temu, dzidzia napisał:

Polecam Sonax Polymer Netshield.

Prosty w aplikacji, trwały i bardzo wydajny. Nakłada się znacznie szybciej i przyjemniej niż wosk.

wygląda fajnie i prosto

da radę szklany dach tym wysmarować , czy na szybę coś innego trzeba dać :nie_wiem:

Godzinę temu, chris_666 napisał:

wygląda fajnie i prosto

da radę szklany dach tym wysmarować , czy na szybę coś innego trzeba dać :nie_wiem:

Da się, można też nakładać na plastyki, nie zostawia osadu jak wosk tylko przyciemnia. Co do szyb to tylko nie nakładanym na przednią szybę a tak to ok. 

5 minut temu, dzidzia napisał:

Da się, można też nakładać na plastyki, nie zostawia osadu jak wosk tylko przyciemnia. Co do szyb to tylko nie nakładanym na przednią szybę a tak to ok. 

to przynajmniej spełnia połowę moich potrzeb, spróbuję go

3 godziny temu, K3 napisał:

Teraz umiera CarAudio. Może rozszerzyć go o ogólnie pojętą elektronikę samochodową, czyli rejestratory i inne urządzenia?

To znak czasów. Kup dziś auto, w którym w standardzie nie ma radia. I to radia wystarczającego 99,9% użytkowników.

• Like 1

46 minut temu, kenickie napisał:

To znak czasów. Kup dziś auto, w którym w standardzie nie ma radia. I to radia wystarczającego 99,9% użytkowników.

do tego CB i navi :old:

Dnia 12.08.2019 o 22:22, dzidzia napisał:

wypróbowane przez długi weekend - mimo deszczu i stania na słońcu szklany dach jak świeżo umyty - podoba mi się :oki:

Co do wosku to ja od lat używam COLLINITE 476S.

Jest trochę roboty żeby to spokojnie i porządnie zrobić ( przygotowanie podłoża pod aplikację)... ale potem przez rok woda spływa jak po kaczce.

Naprawdę b. trwały wosk, pomagający po aplikacji łatwo utrzymywać auto w czystości.  

Na ogól niestety jest tak że trzeba się przyłożyć żeby miesiącami korzystać z plusów.

Wosk co idzie łatwo i szybko zaaplikować na ogół znika po kilku deszczach albo popryskaniach myjką.  Po prostu na takie rzeczy trzeba mieć czas i trzeba lubić to robić, tym się bawić inaczej to lepiej oddać auto to "auto spa" których teraz na pęczki i poprosić o ceramikę. 

1 godzinę temu, lnk napisał:

Wosk co idzie łatwo i szybko zaaplikować na ogół znika po kilku deszczach albo popryskaniach myjką.  Po prostu na takie rzeczy trzeba mieć czas i trzeba lubić to robić, tym się bawić

Przed Sonaxem używałem COLLINITE 476S - pracy sporo a efekt moim zdaniem utrzymywał się krócej niż przy Sonaxie. Nie namawiam, ale jeśli nie chcesz bawić się w ceramikę to Sonax jest naprawdę dobrym wyborem. Ja przy poprzednim aucie spróbowałem ceramiki i różnica jest ogromna (oczywiście na korzyść ceramiki).

2 minuty temu, dzidzia napisał:

Przed Sonaxem używałem COLLINITE 476S - pracy sporo a efekt moim zdaniem utrzymywał się krócej niż przy Sonaxie. Nie namawiam, ale jeśli nie chcesz bawić się w ceramikę to Sonax jest naprawdę dobrym wyborem. Ja przy poprzednim aucie spróbowałem ceramiki i różnica jest ogromna (oczywiście na korzyść ceramiki).

Ja Colli zawsze robię przed zima i naprawdę rok mam spokój. Robiłem 4 auta, w tym 2 swoje po 2 razy. Efekt super. Tylko 1-2 dni roboty trzeba-  porządne mycie, glinka, odtłuszczanie, deironizacja, itd. Roboty jest nie powiem, ale jak na jałowy lakier się położy to rok trzyma. 

Posted (edited)
16 godzin temu, lnk napisał:

Tylko 1-2 dni roboty .......................................Roboty jest nie powiem, ale jak na jałowy lakier się położy to rok trzyma. 

to ja wolę na Sonaxa co kwartał zmarnować po 20 minut :oki:

dla mnie ma być łatwo do mycia i trudno do przylegania brudu

do tego na wakacje nasmarowane dodatkowo, żeby żywicę kapiącą z drzew łatwo usunąć

Edited by chris_666