Skocz do zawartości

wygrzewanie anhydrytu


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Anhydryt ma 1,5 m-ca. Zmierzona dzisiaj wilgotność w jednym miejscu pokazała 1%. W śr lub piątek zostanie uruchomiony wreszcie kocioł, żeby to wygrzać.

No i teraz, jak wygrzewać? Wszystkie strony pokazują wygrzewanie po 7 - 10 dniach, ja mam prawie 50. 

Nie ma co ukrywać, że mi się trochę pali, mam urlop chciałem położyć płytki a nie mogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Anhydryt ma 1,5 m-ca. Zmierzona dzisiaj wilgotność w jednym miejscu pokazała 1%. W śr lub piątek zostanie uruchomiony wreszcie kocioł, żeby to wygrzać.

No i teraz, jak wygrzewać? Wszystkie strony pokazują wygrzewanie po 7 - 10 dniach, ja mam prawie 50. 

Nie ma co ukrywać, że mi się trochę pali, mam urlop chciałem położyć płytki a nie mogę.

 

Czasu nie cofniesz. Możesz najwyżej skuć i wylać od nowa.

Albo olać te instrukcje i wygrzać po tych 50 dniach zgodnie z procedurą.

IMO - jak już wyschło i wygrzejesz, to będzie OK, najwyżej coś pęknie, ale spokojnie na takim pęknięciu możesz kłaść płytki.

Ważne aby nie pękło po położeniu płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wygrzewaniem anhydrytu to jakiś cyrk jest, co w przypadku gdzie nie ma ogrzewania podłogowego? Płytek czy paneli nie położysz bo podłoga nie wygrzana? Ja wylałem w październiku w grudniu zacząłem grzać a podłogi ukladałem w maju. Grzanie bez dziwnych procedur co prawda przez kilka dni trzymałem podłogę na ok 40 stopni ale bez wyglupów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hebel napisał:

Z tym wygrzewaniem anhydrytu to jakiś cyrk jest, co w przypadku gdzie nie ma ogrzewania podłogowego?

To nie wygrzewa. Wygrzewa się podłogę przed położeniem płytek, aby rozładować naprężenia wewnętrzne. Gdzie pęknie, to pęknie, część się poukłada, poprzesuwa i wtedy płytki nie będą poddawane naprężeniom i unikniesz pękania i odłażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2019 o 09:17, hebel napisał:

Z tym wygrzewaniem anhydrytu to jakiś cyrk jest, co w przypadku gdzie nie ma ogrzewania podłogowego?

To, że tam nie będzie takich różnic temp, więc wylewka sama z siebie tam nie pęknie. Schematy są dla świętego spokoju, jeżeli coś będzie nie tak to jest niby gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2019 o 14:55, Teres napisał:

W ogóle gdzieś czytałem, że anhydryt się wygrzewa szybciej niż zwykłą wylewkę cementową, ale nie pamiętam gdzie.

EDIT: http://anhydryt.com.pl/wygrzewanie-posadzek-anhydrytowych/

 

 

 

5 dni utrzymywać temperaturę 55 stopni? To jakiś absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2019 o 12:52, maras77 napisał:

 

5 dni utrzymywać temperaturę 55 stopni? To jakiś absurd.

Co więcej, niektóre ( a może większość ?) regulatorów nie pozwala na ustawienie tak wysokich temperatur dla obwodu podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2019 o 12:52, maras77 napisał:

 

5 dni utrzymywać temperaturę 55 stopni? To jakiś absurd.

Są różne szkoły, przy wylewce cementowej płytkarze zalecają robić 2-3 skoki temperatury, żeby połapać wszystkie naprężenia.

Ja wywaliłem 1000 kWh na wygrzewanie kotłem elektrycznym bo jeszcze gazu nie miałem. W lecie chłopaki co robili sufity mieli 45 stopi w domu ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, komor napisał:

Są różne szkoły, przy wylewce cementowej płytkarze zalecają robić 2-3 skoki temperatury, żeby połapać wszystkie naprężenia.

Pamiętam, jak wygrzewałem podłogę, w pewnym momencie usłyszałem mocne uderzenie, jakby ktoś upuścił sztangę na beton i pojawiło się pękniecie dokładnie w tym miejscu, gdzie podłoga miała pęknąć w ramach dylatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anhydryt wygrzany. zacząłem od 35* przed dobę, potem 40, 45, 50 przez 1,5 doby. I zjazd w dół z 50, na 45, 40, 30, 25 i 20 (te dwie ostatnie w odstępie 12 godzin.

Upał był prze okrutny, w domu ponad 34* od samego chodxzenia po domu pot się lał z każdego otworu :)

Wygrzew zakończony w nd, od jutra lecimy z płytkami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.