Skocz do zawartości

Jakie wyjmaki do Grundiga?


2000_mc

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos podpowie.Probowane bylo z dwoma rodzajami wyjmakow i nie chce wyjsc.
Od tylu tez nie widac by bylo przykrecone.
Taki model.
na zdjęciu widać. masz okrągłe dziury 4 szt po bokach. wsadź tam druty zbliżonej średnicy i ciagnij radio

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Próbowałem.
Próbował też lokalny serwisant rtv, z swoimi wyjmakami. Nie idzie.
to jeszcze taki myk: niektóre starsze radia były przykrecone od tyłu srubą. sprawdź czy da się dobrać do tyłu radia bo tam może być śruba

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DoLeCk napisał:

Zgodnie z poniższym zdjęciem trzeba po jednej stronie dwa na raz odchylić by zabezpieczenie pozwoliło na wysunięcie urządzenia.

 

 

 

ale jak i co Ty chcesz odchylić ?

zdjęcia tylko potwierdzają, że powinno się włożyć druty w otwory i radio powinno od razu dac się wyjąć, bez żadnego odchylania..

 

kluczowe tu jest dopasowanie średnicy drutów, gdyż za cienki drut nie pozwoli żeby te zabezpieczenia się odgięły wystarczająco ..

 

a może za płytko druty były włożone??? wg mnie ppowinny sięgnąć przynajmniej gdzieś do końca tych plastików, w których są wkręty i które mocują panel czołowy radia - gdyż koniec tych pastików jest za "zadziorami" które trzymają radio - na pewno pomogło by zaostrzenie końcówek drutów, gdyż jeżeli końcówki sa płaskie to być może się zatrzymują na tych zadziorach zabezpieczeń i przez to druty nie wchodzą odpowiednio głębiej. zaostrzenie samych końcówek drutów sprawi, że drut się po zadziorze prześlizgnie i wejdzie głębiej

 

tu na aukcji sa przykładowe klucze do grundiga:

https://allegro.pl/oferta/klucz-do-wyciagniecia-radia-blaupunkt-i-grundig-6106313692

widać że sa zaostrzone końcówki - więc tu może być rozwiązanie problemu

 

Edytowane przez DZIDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ale jak i co Ty chcesz odchylić ?
zdjęcia tylko potwierdzają, że powinno się włożyć druty w otwory i radio powinno od razu dac się wyjąć, bez żadnego odchylania..
 
kluczowe tu jest dopasowanie średnicy drutów, gdyż za cienki drut nie pozwoli żeby te zabezpieczenia się odgięły wystarczająco ..
 
a może za płytko druty były włożone??? wg mnie ppowinny sięgnąć przynajmniej gdzieś do końca tych plastików, w których są wkręty i które mocują panel czołowy radia - gdyż koniec tych pastików jest za "zadziorami" które trzymają radio - na pewno pomogło by zaostrzenie końcówek drutów, gdyż jeżeli końcówki sa płaskie to być może się zatrzymują na tych zadziorach zabezpieczeń i przez to druty nie wchodzą odpowiednio głębiej. zaostrzenie samych końcówek drutów sprawi, że drut się po zadziorze prześlizgnie i wejdzie głębiej
 
tu na aukcji sa przykładowe klucze do grundiga:
https://allegro.pl/oferta/klucz-do-wyciagniecia-radia-blaupunkt-i-grundig-6106313692
widać że sa zaostrzone końcówki - więc tu może być rozwiązanie problemu
 


Brandzlowałem się z tym ponad godzinę i kupa. Druty, odchylanie nic nie daje. Cienkie noże wchodzą bez oporu w miejscach sprężystych blokad, tak jakby nie trzymały. Dzięki za fotki. Wydaje mi się, że tutaj mają one inny kształt. Coś nadal trzyma ale nie mam pomysłu co i gdzie. Od tyłu nie ma śruby.
Pomału tracę do tego cierpliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, 2000_mc napisał:

 

 


Brandzlowałem się z tym ponad godzinę i kupa. Druty, odchylanie nic nie daje. Cienkie noże wchodzą bez oporu w miejscach sprężystych blokad, tak jakby nie trzymały. Dzięki za fotki. Wydaje mi się, że tutaj mają one inny kształt. Coś nadal trzyma ale nie mam pomysłu co i gdzie. Od tyłu nie ma śruby.
Pomału tracę do tego cierpliwość.

 

 

a druty jakie mają końce? płaskie czy ostre? jak płaskie to naostrz tak jak na tej aukcji co zalinkowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.