Skocz do zawartości

Ubezpieczenie samochodu a żona


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co temat przerobili: Jak ubezpieczyciel podchodzi do jazdy wspólnie małżonków jednym samochodem. Czy trzeba podawać współwłaściciela pomimo braku intercyzy? Czy trzeba też podawać każdego kierowcę nawet jeżeli żona jeździ okazyjnie? Co ze zniżkami o ile żona nie miała wcześniej żadnej polisy?

 

Edytowane przez lucash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co temat przerobili: Jak ubezpieczyciel podchodzi do jazdy wspólnie małżonków jednym samochodem. Czy trzeba podawać współwłaściciela pomimo braku intercyzy? Czy trzeba też podawać każdego kierowcę nawet jeżeli żona jeździ okazyjnie? Co ze zniżkami o ile żona nie miała wcześniej żadnej polisy?

 
Nie ma to żadnego znaczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maciej__ napisał:
Godzinę temu, lucash napisał:
Pytanie do tych co temat przerobili: Jak ubezpieczyciel podchodzi do jazdy wspólnie małżonków jednym samochodem. Czy trzeba podawać współwłaściciela pomimo braku intercyzy? Czy trzeba też podawać każdego kierowcę nawet jeżeli żona jeździ okazyjnie? Co ze zniżkami o ile żona nie miała wcześniej żadnej polisy?

 

Pokaż więcej  

Nie ma to żadnego znaczenia...

Co nie ma znaczenia ? Drugi kierowca może zmienić mocno cenę ubezpieczenia. Jak dodałem mojego młodego do samochodu 19 lat, prawo jazdy 6 mies. to cena x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie ma znaczenia ? Drugi kierowca może zmienić mocno cenę ubezpieczenia. Jak dodałem mojego młodego do samochodu 19 lat, prawo jazdy 6 mies. to cena x2.
On pyta o dopisaniu zony, ty o dopisaniu dziecka. Widzisz roznice?

Do autora watku. Jak zona jest mloda do 26 roku zycia to dodaj, jak nie to nie bo nie ma znaczenia przy likwidacji szkody. No chyba, ze trafisz na dziadowskie AC i masz udzial własny przy kierowcy z krotkim stazem bez wzgledu na wiek.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

On pyta o dopisaniu zony, ty o dopisaniu dziecka. Widzisz roznice?

Do autora watku. Jak zona jest mloda do 26 roku zycia to dodaj, jak nie to nie bo nie ma znaczenia przy likwidacji szkody. No chyba, ze trafisz na dziadowskie AC i masz udzial własny przy kierowcy z krotkim stazem bez wzgledu na wiek.
 

Bez znaczenia, system nie rozróżnia czy to żona czy córka.

Liczą się, tak jak napisałeś, wiek, staż za kółkiem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcG napisał:

Co nie ma znaczenia ? Drugi kierowca może zmienić mocno cenę ubezpieczenia. Jak dodałem mojego młodego do samochodu 19 lat, prawo jazdy 6 mies. to cena x2.

 

Syn jest wspolwlascicielem tego auta? Tak naprawde rownie dobrze, mogles go nie dodawać...

Czy jak użyczasz auto koledze to dopisujesz go do ubezpieczenia za każdym razem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Syn jest wspolwlascicielem tego auta? Tak naprawde rownie dobrze, mogles go nie dodawać...

Czy jak użyczasz auto koledze to dopisujesz go do ubezpieczenia za każdym razem?

 

Podajesz wiek najmłodszego kierowcy, który używa samochodu. Jeżeli nie podasz w razie kolizji jest 2kpln udział własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lucash napisał:

Pytanie do tych co temat przerobili: Jak ubezpieczyciel podchodzi do jazdy wspólnie małżonków jednym samochodem. Czy trzeba podawać współwłaściciela pomimo braku intercyzy? Czy trzeba też podawać każdego kierowcę nawet jeżeli żona jeździ okazyjnie? Co ze zniżkami o ile żona nie miała wcześniej żadnej polisy?

 

Przerabiałem ostatnio temat. Jeśli żona nie miała polisy to ma zero zniżek. Dawno temu było tak, że zniżki przechodziły na współmałżonka, teraz zniżki lecą tylko osobie wpisanej na polisie. Polecam ubezpieczenie auta na Poczcie. 3 tyg. temu zarejestrowałem auto na żonę i też miałem problem z tanim ubezpieczeniem. Oboje jesteśmy na polisie a kwota za roczne OC z NNW wyniosła 520 zł. Bez NNW poniżej 500 zł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio temat. Jeśli żona nie miała polisy to ma zero zniżek. Dawno temu było tak, że zniżki przechodziły na współmałżonka, teraz zniżki lecą tylko osobie wpisanej na polisie. Polecam ubezpieczenie auta na Poczcie. 3 tyg. temu zarejestrowałem auto na żonę i też miałem problem z tanim ubezpieczeniem. Oboje jesteśmy na polisie a kwota za roczne OC z NNW wyniosła 520 zł. Bez NNW poniżej 500 zł.


Ale autor nie chce rejestrowac auta na zone..
Ona ma jedynie jezdzic autem od czasu do czasu z tego co zrozumialem.
Wiec znizki nie maja tutaj nic do rzeczy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Syn jest wspolwlascicielem tego auta? Tak naprawde rownie dobrze, mogles go nie dodawać...

Czy jak użyczasz auto koledze to dopisujesz go do ubezpieczenia za każdym razem?

 

 

W wielu AC ma udział własny w szkodzie za młodego wiekiem kierowcy, jeżeli nie wskazałeś go jako kierowcy a co za tym idzie nie było za to zwyżki składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lucash napisał:

Pytanie do tych co temat przerobili: Jak ubezpieczyciel podchodzi do jazdy wspólnie małżonków jednym samochodem. Czy trzeba podawać współwłaściciela pomimo braku intercyzy? Czy trzeba też podawać każdego kierowcę nawet jeżeli żona jeździ okazyjnie? Co ze zniżkami o ile żona nie miała wcześniej żadnej polisy?

Polisa OC czy OC/AC?W pierwszym przypadku bez znaczenia, w drugim jak żona poniżej progu wiekowego (w większości TU 24-26 lat) i nie zaznaczysz to przy szkodzie może być dopłata składki, jak spowoduje ona wypadek.

Generalnie zasada jest taka, że ubezpieczenie robi się na podstawie dowodu rejestracyjnego, więc jak tam widniejesz sam to nie dodajesz nigdzie żony, a jak jesteście wpisani oboje to i oboje na polisie powinniście być. 

 

4 godziny temu, Fisherman napisał:

Przerabiałem ostatnio temat. Jeśli żona nie miała polisy to ma zero zniżek. Dawno temu było tak, że zniżki przechodziły na współmałżonka, teraz zniżki lecą tylko osobie wpisanej na polisie.

Nie jest tak, bo są TU, które honorują zniżki małżonka.

4 godziny temu, Fisherman napisał:

Polecam ubezpieczenie auta na Poczcie. 3 tyg. temu zarejestrowałem auto na żonę i też miałem problem z tanim ubezpieczeniem. Oboje jesteśmy na polisie a kwota za roczne OC z NNW wyniosła 520 zł. Bez NNW poniżej 500 zł.

Nie polecaj danego TU, bo dla każdego wychodzi inaczej, jednemu wyjdzie na poczcie tanio innemu nie. Inna sprawa, że właśnie przyznałeś, że agent zrobił niepoprawnie polisę, skoro żona jest tylko w  DR to polisa powinna być na nią, nie na oboje (no i oczywiście w przypadku stłuczki zniżki Wam obojgu lecą). W obecnych czasach polecanie jakiegokolwiek TU przy OC nie ma najmniejszego sensu, bo w obrębie samego TU stawki zmieniają się kilka razy w roku. Co do samej stawki się nie wypowiadam, bo ta zależy od wielu czynników, biorąc 100 klientów pod uwagę śmiało mogę stwierdzić, że ubezpieczenia pocztowe są ani tanie ani drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AkuQ napisał:

Nie polecaj danego TU, bo dla każdego wychodzi inaczej, jednemu wyjdzie na poczcie tanio innemu nie. Inna sprawa, że właśnie przyznałeś, że agent zrobił niepoprawnie polisę, skoro żona jest tylko w  DR to polisa powinna być na nią, nie na oboje (no i oczywiście w przypadku stłuczki zniżki Wam obojgu lecą). W obecnych czasach polecanie jakiegokolwiek TU przy OC nie ma najmniejszego sensu, bo w obrębie samego TU stawki zmieniają się kilka razy w roku. Co do samej stawki się nie wypowiadam, bo ta zależy od wielu czynników, biorąc 100 klientów pod uwagę śmiało mogę stwierdzić, że ubezpieczenia pocztowe są ani tanie ani drogie :)

Ciekawie prawisz. Identycznie można ubezpieczyć w PZU, Liberty. W dowodzie jedna osoba a głównym ubezpieczycielem może być osoba nie widniejąca w DR. Wszyscy źle polisy wystawiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fisherman napisał:

Ciekawie prawisz. Identycznie można ubezpieczyć w PZU, Liberty. W dowodzie jedna osoba a głównym ubezpieczycielem może być osoba nie widniejąca w DR. Wszyscy źle polisy wystawiają?

Należy rozróżnić parę terminów : ubezpieczony, ubezpieczający, ubezpieczyciel ;)

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jeden samochód, w DR ja, żona jeździ okazyjnie a ubezpieczyciel nie ma podanego jej jako dodatkowego kierowcy. W razie wy... (odpukać) to działa AC czy nie? W sumie jest to własność wspólna co jest dość łatwe do udowodnienia. Pytanie czy komplikować sobie życie na poziomie już umowy kupna sprzedaży samochodu i potem u ubezpieczyciela czy olać temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lucash napisał:

Jeden samochód, w DR ja, żona jeździ okazyjnie a ubezpieczyciel nie ma podanego jej jako dodatkowego kierowcy. W razie wy... (odpukać) to działa AC czy nie? W sumie jest to własność wspólna co jest dość łatwe

 

Dziala AC :ok:

Chyba, ze w OWU masz konkretny zapis, ze działa tylko w przypadku prowadzenia przez kierowcę zgloszego do ubezpieczyciela.

Ale to bylaby jakas bzdura ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2019 o 22:14, MarcG napisał:

Co nie ma znaczenia ? Drugi kierowca może zmienić mocno cenę ubezpieczenia. Jak dodałem mojego młodego do samochodu 19 lat, prawo jazdy 6 mies. to cena x2.

Autor watku pisal o zonie. Mozna zalozyc ze zona  +27

Zwyzki sa przy mlodziakach do 26 roku zycia i bodaj prawko mniej niz  iles tam lat. Wowczas cena x X i slusznie.

Statystycznie to mlodziaki hojrakuja, nie daj boze jak kupia gruza beemwu i ogien spod remizy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Dziala AC :ok:

Chyba, ze w OWU masz konkretny zapis, ze działa tylko w przypadku prowadzenia przez kierowcę zgloszego do ubezpieczyciela.

Ale to bylaby jakas bzdura ;]

Wszystkie pojazdy sa na mnie. Zona uzytkuje jeden w 97% i przy ubezpieczaniu pytali tylko czy bedzie kierowca mlodszy niz 26 lai i prawko mniej niz 3 lata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2019 o 22:18, Fisherman napisał:

Ciekawie prawisz. Identycznie można ubezpieczyć w PZU, Liberty. W dowodzie jedna osoba a głównym ubezpieczycielem może być osoba nie widniejąca w DR. 

Jeśli Ty ubezpieczasz w Liberty, które od 3 lat nie istnieje na PL rynku i "głównym ubezpieczycielem" dla Ciebie może być osoba nie widniejąca w DR, to naprawdę nie mamy za bardzo o czym gadać, bo się nie rozumiemy, ja wiem co mówię, a Ty mówisz co wiesz, niby różnica niewielka, a jednak...

Niektóre TU pozwalają zrobić "relację", czyli dopuszczają możliwość by małżonkowie odziedziczyli po sobie zniżki, jednak tak jak napisałem, ma to plusy i minusy, w razie szkody, zniżki lecą obydwojgu, tak samo jak niektóre dopuszczają możliwość wpisania "głównego użytkownika" czyli osoby innej niż w DR, ale wtedy w razie szkody jest jak wyżej. 

Dnia 16.08.2019 o 22:18, Fisherman napisał:

Wszyscy źle polisy wystawiają?

Nie będę się rozwijał bo poematy można pisać. I dopóki nic się nie dzieje to wszystko gra.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2019 o 09:39, Maciej__ napisał:

Chyba, ze w OWU masz konkretny zapis, ze działa tylko w przypadku prowadzenia przez kierowcę zgloszego do ubezpieczyciela.

Ale to bylaby jakas bzdura

 

Bodajże w De tak właśnie jest. Jak kupiłem auto od szwagra, by nim zjechać do PL na jego ubezpieczeniu, dopisał mnie u agenta, by w razie szkody dostać $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.