Skocz do zawartości

Koszt budowy domu


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Widzę że z AK sporo osób jest na etapie budowy domu..

Chciał bym znać koszt budowy od zera, może ktoś pamięta,albo prowadzi notatki.

Interesuje mnie stawianie domu od samego początku, w sensie projekt, pozwolenia ,przyłącza,  prądu, wody, ceny surowców, ceny "majstrów" ile bierze murarz ,hydraulik itp..

Chciał bym projekt domu z poddaszem użytkowym, bez garażu, dach prosty dwu spadowy(chyba taki wychodzi najtaniej) chciał bym ok 150m2 użytkowych. Czyli dół,  salon -jadalnia,kuchnia oddzielona od salonu ,wiatrołap, lazienka ,Sypialnia, kotłownia.

Górą 3 pokoje i łazienka.

Jak wam wychodzi najlepiej finansowo ogrzewanie? Może ktoś jest na bieżąco w tym temacie i może rzucić zarys jak to może mnie kosztować mniej więcej, i każda cenna rada się liczy co i jak robić, a co nie ..

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Cezarek napisał:

Chciał bym znać koszt budowy od zera, może ktoś pamięta,albo prowadzi notatki.

Tak, pamięta. 300tys. w 2004-tym. ;]

Dzisiaj to pewnie też osiągalne jeśli wszystko lub większość zrobisz sam.

Materiały są dziś często tańsze.

;)

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przemyslal temat pozbycia się skosów, albo wręcz parterowki jeżeli jest taka możliwość.

Cen różnych się tu dowiesz, jeden napisze że w 2010 dał 300000, drugi 500000, a trzeci 1000000.

Jeden poleci systemem gospodarczym, inny generalnym wykonawcą od A do Z.

Poszukaj kogoś, wśród znajomych co się w Twojej okolicy budowal/buduje i uczciwie przekaże Ci wiedzę z rozeznania rynku lokalnego.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde bardzo ciężko odpowiedziec na Twoje pytania, ponieważ

ceny materiałów dynamicznie się zmieniają, fachowcy cenią się też baaardzo różnie (przykładowo u mnie postawienie sso liczą min 70 tys, a mam znajomka z okolic Wa-wy, który z pocałowaniem ręki wybuduje za 40 tys)

cena projektu gotowego oscyluje juz od kilku stówek, podczas gdy robiony ''na zamówienie'' moze kosztować nawet 10 tys

będziesz robił coś sam? czy wszystko ekipami? ale skoro pytasz ile biorą, to pewnie z wykonawstwem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYmurowanie i hydraulika, był by potrzebny mi fachowiec, elektryke mogę podłączyć sam,ale czy wtedy odbierze mi to elektryk jak będzie wszystko przezemnie zrobione? Tynki mógł bym sam ale to sporo pracy i pewnie bardziej się opłaca maszynowo,..

Z zewnątrz elewacja też bym dał radę samemu 

Później płytki malowanie itp wykończenia we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, ceny już nie aktualne, bo z zeszłego roku.

Dom w Jabłonkach 12 G2, ceny robocizna z materiałem, ściany z Ytong

Fundamenty: 55 tys

Ściany nośne, strop, komin, schody: 95 tys

Dach, dachówka betonowa Brass: 59 tys bez okien dachowych

Ściany działowe: 26 tys

Tynki cw 650 m2: 18 tys (luty 2019)

Wylewka anhydryt 201 m2: 13,4 tys (czerwiec 2019)

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cezarek napisał:

 

Chciał bym znać koszt budowy od zera, może ktoś pamięta...

Dwa razy więcej pieniędzy i sześć razy więcej nerwów niż planujesz. Jeśli zrobisz dużo sam, bo jeśli będziesz polegał na fachowcach to razy dziesięć.

Z mojego  doświadczenia.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ceny za robociznę instalacji ceny bieżące, ustalone w lutym:

- izolacja pozioma 15 zl/m2

- układanie styropianu 15 zł/m2

- inst. wod-kan 70 zł/pkt

- rekuperacja 250 zł/pkt

- odkurzacz 100 zł/pkt

- podłogówka 35 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty
M: 17,774.60
R: 11,940.00

Płyta
M: 16,740.79
R: 10,000.00

Ściany parter
M: 20,648.00
R: 10,000.00

Strop, schody
M: 18,476.59
R: 18,400.00

Ściany piętro, komin
M: 14,294.20
R: 13,250.00

Dach:
M: 36,202.00 (bez okien dachowych)
R: 22,950.00 (z montażem okien dachowych)

Ściany działowe
M: 9,022.70
R: 7,100.00

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2019 o 02:40, Cezarek napisał:

WYmurowanie i hydraulika, był by potrzebny mi fachowiec, elektryke mogę podłączyć sam,ale czy wtedy odbierze mi to elektryk jak będzie wszystko przezemnie zrobione? Tynki mógł bym sam ale to sporo pracy i pewnie bardziej się opłaca maszynowo,..

Z zewnątrz elewacja też bym dał radę samemu 

Później płytki malowanie itp wykończenia we własnym zakresie

 

O Panie, widzę tutaj budowę na ok. 4-5 lat ;]

Szacun, że wszystko potrafisz i zrobisz jak należy, ja zostawiłem dla siebie jedynie malowanie i jakieś drobne poprawki co miałem czas i wiedzę jak to zrobić.

 

Przy okazji, stawiany na opolszczyźnie dom o pow. użytkowej 150 i całkowitej jakieś 210 m2 w zeszłym roku wyszło 700 tys. zł. Na tym licznik się zatrzymał i podejrzewam, że z ogrodem i resztą wyposażenia dojdzie pewnie bliżej 800. Ale u mnie same materiały kosztowały sporo, brałem półkę wyższą jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komor napisał:

 

Przy okazji, stawiany na opolszczyźnie dom o pow. użytkowej 150 i całkowitej jakieś 210 m2 w zeszłym roku wyszło 700 tys. zł. Na tym licznik się zatrzymał i podejrzewam, że z ogrodem i resztą wyposażenia dojdzie pewnie bliżej 800. Ale u mnie same materiały kosztowały sporo, brałem półkę wyższą jakościowo.

To na razie stan deweloperski, czy coś więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, komor napisał:

 

O Panie, widzę tutaj budowę na ok. 4-5 lat ;]

Szacun, że wszystko potrafisz i zrobisz jak należy, ja zostawiłem dla siebie jedynie malowanie i jakieś drobne poprawki co miałem czas i wiedzę jak to zrobić.

 

Przy okazji, stawiany na opolszczyźnie dom o pow. użytkowej 150 i całkowitej jakieś 210 m2 w zeszłym roku wyszło 700 tys. zł. Na tym licznik się zatrzymał i podejrzewam, że z ogrodem i resztą wyposażenia dojdzie pewnie bliżej 800. Ale u mnie same materiały kosztowały sporo, brałem półkę wyższą jakościowo.

Może nie będzie tak źle, brat wujek ojciec teściu,  więc jakąś ekipa by była 😁

Z tego co się zorientowałem to wiem że murarz -województwo mazowieckie Sochaczew bierze ok 40 tyś za robocizne takiego projektu jak ja myślę,  a w waszych rejonach ile biorą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cezarek napisał:

 

Z tego co się zorientowałem to wiem że murarz -województwo mazowieckie Sochaczew bierze ok 40 tyś za robocizne takiego projektu jak ja myślę,  a w waszych rejonach ile biorą??

jeśli maja pojecie o robocie to nawet nie zastanawiaj sie 5 min. i dogaduj termin podpisuj umowę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szyman napisał:

jeśli maja pojecie o robocie to nawet nie zastanawiaj sie 5 min. i dogaduj termin podpisuj umowę 

Widzę że kolega w temacie budowy na bieżąco , czy mógł byś opisać co i ile kosztowało.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tak powiedzieć ale ja chce być szczęśliwym człowiekiem i po prostu nie liczyłem kosztów więcej siwych włosów nie potrzebuję inna sprawa to w moim przypadku ciągnąłem tak jakby dwie budowy domu i garażu więc koszta też zupełnie inne, ale z moich obserwacji to fachowcy jak i materiały poszybowały mocno w górę z cenami,najprzyjemniejsze i najtańsze w całej układance to było urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blue_ napisał:

 

No bez przesady. Weekendowo to moze i 5 lat, ale jak sie codziennie cos zrobi, to w 2 latach sie wyrobi (wiem z doswiadczenia)

Kuzyn stawiał takim systemem po godzinach i kiedy się dało od wybicia pierwszego szpadla do wprowadzenia 3 lata mu to zajelo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem z początku 150 m2 użytkowych,  ale teraz patrząc po projektach myślę że 110-120 m2 by wystarczyło,  potrzebne 4 pokoje , salon z jadalnią, kuchnia,  2 łazienki, kotłownia.

Wiem że może nie będą jakieś duże pokoje itp ale lepsze ciasne ale własne, A wydaje mi się że już było by taniej niż 30, 40 m2 większy dom,

Jakie macie zdanie na ten temat, czy później będę żałował że mogłem zrobić większy dom ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarek napisał:

.

Wiem że może nie będą jakieś duże pokoje itp ale lepsze ciasne ale własne, A wydaje mi się że już było by taniej niż 30, 40 m2 większy dom,

Jakie macie zdanie na ten temat, czy później będę żałował że mogłem zrobić większy dom ??

przy całym projekcie nie będzie wielkiej różnicy jak dom będzie miał więcej o 40m2 a później będziesz żałował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blue_ napisał:

Czyli za samą robocizne wydałeś ponad 90 tys?

w opisanym zakresie - tak. Nie wiem czy dużo czy mało, jeśli dużo, to mogę stwierdzić że chyba było warto, bo kto widział budowę to chwalił jakość wykonania. Ekipa bez 2 zdań spisała się na medal. Jeśli tanio lub przyzwoicie - tym bardziej było warto ;).

Dla jasności - ceny były ustalane w październiku 2017 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarek napisał:

A wydaje mi się że już było by taniej niż 30, 40 m2 większy dom

 

na papierze wszystko wygląda fajnie, ale każdy metr więcej, to więcej pustaków, betonu, farby, panela, itd, itp, czyli drożej

a pózniej więcej sprzątania, ogrzewania, czyli tez drożej.... chyba że potrzebujesz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blue_ napisał:

 

masakrycznie dużo. w życiu bym tyle nie zapłacił.

no ale skoro są ludzie, co tyle płacą, to nie ma sie co dziwić skąd te ceny?

 

ostatnimi czasy siedzę w budowlance, remontach itd. i powiem Ci szczerze, ze albo jest tanio i nie koniecznie dobrze, albo jest drogo, ale śpisz spokojnie. Widziałem roboty wielu fachowców. Wzięli grosze, ale robota nie wyglądała, a po takich poprawki wychodzą 2 albo i 3 razy więcej (materiał plus robocizna innej ekipy)

 

Fachowcy niestety się cenią, a obserwując obecny rynek to tych naprawdę dobrych fachowców jest garstka, za to firm 50x więcej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

w opisanym zakresie - tak. Nie wiem czy dużo czy mało, jeśli dużo, to mogę stwierdzić że chyba było warto, bo kto widział budowę to chwalił jakość wykonania. Ekipa bez 2 zdań spisała się na medal. Jeśli tanio lub przyzwoicie - tym bardziej było warto ;).

Dla jasności - ceny były ustalane w październiku 2017 r.

 

Dobra firma bierze sporo, ale robota jest wykonana perfekt. Po zdjęciach które wrzucałeś to widziałem, że robotę robią zgodnie z sztuką i nawet dbają o plac budowy. Wiadomo, że są rzeczy do których można by się przyczepić, ale każdemu zdarzają się wtopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Morgan napisał:

 

ostatnimi czasy siedzę w budowlance, remontach itd. 

 

Ja pracuje w budowlance 20 lat. Tez sporo widziałem

Ale znam naprawde solidne firmy, po ktorych nie trzeba poprawiać, a biorą połowę tego, co zapłacił Wojtas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
masakrycznie dużo. w życiu bym tyle nie zapłacił.
no ale skoro są ludzie, co tyle płacą, to nie ma sie co dziwić skąd te ceny?
Miałem wyceny 3 firm, jedna była minimalnie tańsza (3-6 tys), jedna była jeszcze droższa. Dużo też zależy od regionu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cezarek napisał:

Chciałem z początku 150 m2 użytkowych,  ale teraz patrząc po projektach myślę że 110-120 m2 by wystarczyło,  potrzebne 4 pokoje , salon z jadalnią, kuchnia,  2 łazienki, kotłownia.

Wiem że może nie będą jakieś duże pokoje itp ale lepsze ciasne ale własne, A wydaje mi się że już było by taniej niż 30, 40 m2 większy dom,

Jakie macie zdanie na ten temat, czy później będę żałował że mogłem zrobić większy dom ??

Ja mam 95 użytkowej i to trochę mało, by tam mieszkać z rodziną. Dom obecnie służy raczej jako wakacyjno-weekendowy. W przyszłości do zamieszkania na emeryturze.

Ale gdyby było 110-120, to IMO wystarczy dla rodziny.

Piszemy o użytkowej :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blue_ napisał:

 

No nie przesadzaj. Pół życia mieszkalismy w 4 osoby w dwóch pokojach 44m.kw i nie było źle.

95 to juz komforcik fajny

Jak na mieszkanie :ok:

Ale dom, to raczej mało.

Na górze 3 sypialnie po ok. 17 m2 + łazienka. więc przyzwoicie.

Na dole łazienka, mała kuchnia i mały salon, brak gabinetu - trochę mało. I jak się trochę gości zejdzie, naprawdę ciasno.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blue_ napisał:

 

Co znaczy troche?

Komunie syna robilem w pokoju 19m.kw, a były 24 osoby i dalismy rade

Ale ja wiem, ze apetyt rosnie w miare jedzenia ;]

Też robiłem imprezy w małym mieszkaniu.

Ale to nie zmienia faktu, że na 20 m2 jest ciasno ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blue_ napisał:

 

No nie przesadzaj. Pół życia mieszkalismy w 4 osoby w dwóch pokojach 44m.kw i nie było źle.

95 to juz komforcik fajny

W domu musisz mieć dodatkowo: wiatrołap (ganek), kotłownię, klatkę schodową. To wszystko mnoży metraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, 1Marek1 napisał:

W domu musisz mieć dodatkowo: wiatrołap (ganek), kotłownię, klatkę schodową. To wszystko mnoży metraż.

I tak, i nie. Kolega ma kocioł gazowy w łazience, więc kotłowni nie potrzeba, a dom parterowy, to i klatki schodowej też nie ma. Wydaje mi sie, ze to bedzie szło w tym kierunku teraz coraz bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blue_ napisał:

I tak, i nie. Kolega ma kocioł gazowy w łazience, więc kotłowni nie potrzeba, a dom parterowy, to i klatki schodowej też nie ma. Wydaje mi sie, ze to bedzie szło w tym kierunku teraz coraz bardziej

Moim zdaniem to trochę taka sztuka dla sztuki. Sam mam kocioł gazowy i razem zasobnikiem 150 l jednak zajmuje trochę miejsca. Dodatkowo zmiekczacz wody i pralka i kotłownia zapełniona. Jesli chodzi o dom parterowy to zgoda że nie ma klatki schodowej ale dochodzi większy dach co jest droższym rozwiązaniem. Ale to tylko moja opinia i każdy robi tak jak uważa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, blue_ napisał:

 

No nie przesadzaj. Pół życia mieszkalismy w 4 osoby w dwóch pokojach 44m.kw i nie było źle.

95 to juz komforcik fajny

 

Nie wiem skąd założenie żeby stwierdzać, że mało lub nie w oparciu o całkowitą powierzchnię domu.

 

Przede wszystkim liczy się dobry rozkład.

 

Może być dom 150m2, w którym ktoś wywali 60m2 salon to faktycznie na resztę już zostaje niewiele.

 

Ja za 2 lata będę budował dom i zacznę od obliczenia niezbędnych powierzchni każdego pomieszczenia.


Suma tych wartości da mi wielkość domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Marek1 napisał:

Moim zdaniem to trochę taka sztuka dla sztuki. Sam mam kocioł gazowy i razem zasobnikiem 150 l jednak zajmuje trochę miejsca. Dodatkowo zmiekczacz wody i pralka i kotłownia zapełniona. Jesli chodzi o dom parterowy to zgoda że nie ma klatki schodowej ale dochodzi większy dach co jest droższym rozwiązaniem. Ale to tylko moja opinia i każdy robi tak jak uważa.

 

Mieszkałem wiele lat w domu piętrowym i wiem, że już nigdy schodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomo napisał:

 

Mieszkałem wiele lat w domu piętrowym i wiem, że już nigdy schodów.

 

Dlaczego? Ja mam 18 stopni pomiedzy piętrami i bardzo sobie chwalę taki układ. Parter to cześć gościnna domu a pietro to prywatna. Jak przyjdą goście to mi się po pietrze nie plątają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt dom w zielistkach 2 z garażem. Na wiosnę zakończyłem. 3 pomieszczenia jeszcze do umeblowania reszta porobiona. 500tys to gdzieś wyszło. Sam stan developerski około 370. Robocizne za elektryka i glazure miałem free. Reszta płaciłem. Jestem zadowolony z tego jak wyszło.

Nauczyłem się że na budowie każdy coś zwali tylko pytanie jak szybko wyjdzie i ile poprawka będzie kosztować. Oraz że terminy budowlańców to są takie sugerowane ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1Marek1 napisał:

Dlaczego? Ja mam 18 stopni pomiedzy piętrami i bardzo sobie chwalę taki układ. Parter to cześć gościnna domu a pietro to prywatna. Jak przyjdą goście to mi się po pietrze nie plątają.

 

Gdybym nie mieszkał w domu to bym może i nie wiedział.

Ale mieszkałem i w domu piętrowym i parterowym i zdecydowanie w tym drugim lepiej :ok:

 

Także następny dom w parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Marek1 napisał:

Dlaczego? Ja mam 18 stopni pomiedzy piętrami i bardzo sobie chwalę taki układ. Parter to cześć gościnna domu a pietro to prywatna. Jak przyjdą goście to mi się po pietrze nie plątają.

 

jak bedziesz miał lat 60, moze 70, to raczej napewno nie bedziesz myslał o gościach, a o tym, jak sie dostać na góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.