Skocz do zawartości

Koszt budowy domu


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, blue_ napisał:

 

wczesniej pisałes ze uzytkowej. a kotłownia czy wiatrołap to przeciez tez uzytkowa?

NO tej, tej co wpisana do urzędu, do podatku :hmm:
Podłóg mam w sumie 110 m2, a mieszkalnej, czy jak tam ją zwią, 95. Całkowita (nei wiem jak liczona, ale chyba z tarasem w bryle budynku, 140 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blue_ napisał:

 

jak bedziesz miał lat 60, moze 70, to raczej napewno nie bedziesz myslał o gościach, a o tym, jak sie dostać na góre

 

Dlatego za wczasu tak zaprojektowałem dom, żeby w przyszłości można było dostawić szyb z windą na zewnątrz ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2019 o 20:14, 1Marek1 napisał:

Dlaczego? Ja mam 18 stopni pomiedzy piętrami i bardzo sobie chwalę taki układ. Parter to cześć gościnna domu a pietro to prywatna. Jak przyjdą goście to mi się po pietrze nie plątają.

Kwestia jak to uzytkujesz i jak często przemieszczasz między góra i dołem.

Masz odpowiednio dużą działkę to i parterówkę podzielisz na części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z wujem żony,  (nawet nie wiedziałem że jest murarzem) pow ze za 20 tyś by nam pomurowal,  tylko że jest sam , więc trzeba robić za pomocnika.

Czy ktoś mógł by powiedzieć ile mogło by się zejść z murowanie , powiedzmy że pogoda by była i liczyć 8 godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu?? 

Ile u was czasu trwało murowanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarek napisał:

Rozmawiałem z wujem żony,  (nawet nie wiedziałem że jest murarzem) pow ze za 20 tyś by nam pomurowal,  tylko że jest sam , więc trzeba robić za pomocnika.

Czy ktoś mógł by powiedzieć ile mogło by się zejść z murowanie , powiedzmy że pogoda by była i liczyć 8 godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu?? 

Ile u was czasu trwało murowanie ??

U mnie murarz + 2 pomocników postawiło dom od ława fundamentowych po więźbę dachową z deskowaniem w 6 tygodni pracując tylko 5 dni w tygodniu.

Ja zapewniłem im koparkę, beton z gruszki na ławy i strop.

Resztę robili sami.

Domek nieduży, ściany z suporeksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarek napisał:

Rozmawiałem z wujem żony,  (nawet nie wiedziałem że jest murarzem) pow ze za 20 tyś by nam pomurowal,  tylko że jest sam , więc trzeba robić za pomocnika.

Czy ktoś mógł by powiedzieć ile mogło by się zejść z murowanie , powiedzmy że pogoda by była i liczyć 8 godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu?? 

Ile u was czasu trwało murowanie ??

 

zależy u mnie się zeszło 3mc, bo właśnie trochę pogoda słaba była, a murarz starej daty i dosyć wolno robił, pomagier jak to pomagier im wolniej tym dla niego lepiej, a na dojazdki był trzeci gość który jak się pojawiał to ciągnął wszystko od razu do góry :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarek napisał:

A za zrobienie dachu usłyszałem 50 zł za m. Za blachodachowke

 

Jak na gotowo: czyli membrana, łaty+kontrłaty, pokrycie, obróbki, rynny i rury to w sumie ok.

Co z oknami połaciowymi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarek napisał:

No to może wyrobie się z planem że w 2 miesiące .

A za zrobienie dachu usłyszałem 50 zł za m. Za blachodachowke,  dobra stawka??

tutaj uważaj, kupujesz projekt gotowy pod ceramike to projekt wieźby masz pod ceramike (większy ciężar), zeby to było po bozemu to architekt powinien to przeprojektować pod blachę żeby było taniej (bo rozumiem że chcesz oszczędzać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bielaPL napisał:

tutaj uważaj, kupujesz projekt gotowy pod ceramike to projekt wieźby masz pod ceramike (większy ciężar), zeby to było po bozemu to architekt powinien to przeprojektować pod blachę żeby było taniej (bo rozumiem że chcesz oszczędzać)

Pytanie czy faktycznie zaoszczędzi dzięki temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bielaPL napisał:

tutaj uważaj, kupujesz projekt gotowy pod ceramike to projekt wieźby masz pod ceramike (większy ciężar), zeby to było po bozemu to architekt powinien to przeprojektować pod blachę żeby było taniej (bo rozumiem że chcesz oszczędzać)

u siebie miałem pod ceramikę a położyłem blacho wieźby nie zmieniałem koszt oszczędności przy całym projekcie ginie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komor napisał:

 

Pierw zorientuj się jakie są ceny dobrej blachy, bo nie jednego powaliło to na kolana ;]

u mnie właśnie wyszła dachówka cementowa nie wiele drożej niż blacha (z tą sama konstrukcją więźby) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

u mnie właśnie wyszła dachówka cementowa nie wiele drożej niż blacha (z tą sama konstrukcją więźby) 

a u mnie ceramiczna nie wiele drożej niż cementowa :) , choć cementowała miała ładniejszy odcień koloru.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

a u mnie ceramiczna nie wiele drożej niż cementowa :) , choć cementowała miała ładniejszy odcień koloru.

 

 

Mały dach, tania ceramika czy szerokie finansowanie? :-)

U mnie na 350m2 dachu róznica między Braas Teviva a np. Braas Turmalin to 10kPLN.  Dla mnie to istotna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mazi napisał:

Mały dach, tania ceramika czy szerokie finansowanie? 🙂

U mnie na 350m2 dachu róznica między Braas Teviva a np. Braas Turmalin to 10kPLN.  Dla mnie to istotna różnica.

 

Ogólnie rzecz polega na tym, że dach prawdopodobnie zostanie na całe Twoje życie.

Ja osobiście biorąc z Meyer Holsen dopłaciłem 13 k PLN do płaskiej z brokatem (najdroższy kolor) w porównaniu do klasycznej falowanej. Obie ceramiczne, obie tego producenta, różnica w kształcie to 9 koła i 4 koła za ekstra kolor :hehe: Żonie się podobało i tyle, nie żałuje, w zamian zaoszczędziłem kilka tysięcy kupując samemu materiały na izolację dachu i wykończenie sufitów. Praca w handlu dużo daje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mazi napisał:

Mały dach, tania ceramika czy szerokie finansowanie? 🙂

U mnie na 350m2 dachu róznica między Braas Teviva a np. Braas Turmalin to 10kPLN.  Dla mnie to istotna różnica.

Dach raczej niemały: 282m2. Turmalin kosztował mnie 23kzł, Braas Tegalit był tańszy AFAIR niecałe 2kzł. Przy całości dachu to była dla mnie mała różnica, dodatkowo do ceramiki przekonał mnie dekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, komor napisał:

 

Ogólnie rzecz polega na tym, że dach prawdopodobnie zostanie na całe Twoje życie.

Ja osobiście biorąc z Meyer Holsen dopłaciłem 13 k PLN do płaskiej z brokatem (najdroższy kolor) w porównaniu do klasycznej falowanej. Obie ceramiczne, obie tego producenta, różnica w kształcie to 9 koła i 4 koła za ekstra kolor :hehe: Żonie się podobało i tyle, nie żałuje, w zamian zaoszczędziłem kilka tysięcy kupując samemu materiały na izolację dachu i wykończenie sufitów. Praca w handlu dużo daje ;)

Meyera były kosmicznie drogie, już po rabatach, a dach myślę że nas przeżyje.

U rodziców na domu leży dachówka już 100lat i większości ma się dobrze (część uszkodził sypiący się komin), mimo, że w stosunku do obecnej wygląda mizernie: cienka, krucha. U dziadka cementowa wytrzymała 50lat, tylko, że sam ją robił z cementu który dostał (koniec lat 50'). Jak ją zdejmowaliśmy to rozsypywała się w rękach. Tutaj różnica do obecnej jest jeszcze większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2019 o 05:29, Cezarek napisał:

Ile u was czasu trwało murowanie ?

U mnie dwóch ludzi postawiło stan surowy z jednym stropem w miesiąc. Bez żadnych usprawnień typu dźwig czy winda. Wszystko ręcznie. Strop Teriva II lany z gruszki. Z tym, że robili pn-sb 6:00 - 21:00.

160m2 podłogi. Fundamenty już były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.