Skocz do zawartości

[Pytanie] Garaż blaszany na działce.


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W związku z tym, że chcemy rozebrać dwa stare budynki gospodarcze na działce padł pomysł postawienia w celach gospodarczych garażu blaszanego.

 

Pytania mam jednak, może ktoś z Was Kochani się orientuje:

 

1) Rozumiem, że robimy to na zgłoszenie do powierzchni 25 m2? Coś jeszcze trzeba papierologicznie spełnić?

2) Co z podłogą, czy może być wylana?

3) Co z odległościami, czy można takie coś postawić w granicy , alb oblisko granicy czy ni huhu? Działka ma 19-20 m szerokości, więc szału nie ma z miejscem...

Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek gospodarczy na zgłoszenie nie postawisz bliżej jak 3 m od granicy działki. Tak mi powiedzieli i tak zgłosiłem i postawiłem.

Ale to jest garaż blaszak - nie wiem, czy cokolwiek potrzebne - może wystarczy, jak postawisz w miejscu rozbieranego budynku.

Najpierw trzeba zakotwiczyć blaszak, by nie odleciał z wiatrem ;]

Można zrobić wylewkę, albo po prostu ułożyć kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morgan napisał:

U rodziców stoi blaszak 50cm od granicy. Nigdzie nie jest to zgłoszone i nikt się do niego nie przyczepił, nawet w momencie jak Pan inspektor był odbierać dom po zakończeniu budowy

U mnie też stał blaszak. Ale to jest traktowane jako budowla tymczasowa, w domyśle do zdemontowania po zakończeniu budowy.

W powyższym przypadku też może nikt nie będzie się czepiał ... chyba że sąsiad, któremu wyda się, że blaszak oszpeca mu horyzont  ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle prawa to tak. Tutaj znalazłem zapis odnośnie zgłoszenia 

Cytuj

Na zgłoszenie możesz wybudować blaszak, który pełni funkcję garażu lub budynku gospodarczego i:

  • jest wolno stojący i parterowy (wymaganie to dotyczy budynków gospodarczych),
  • ma powierzchnię zabudowy nie większą niż 35 m²,
  • łączna liczba takich obiektów (wlicza się do nich jeszcze wymienione w tym samym przepisie wiaty oraz przydomowe ganki i oranżerie) nie przekracza dwóch na każde 500 m² powierzchni działki (na działce o powierzchni mniejszej niż 500 m² na zgłoszenie możesz wybudować 1 taki obiekt).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2019 o 13:01, Morgan napisał:

U rodziców stoi blaszak 50cm od granicy. Nigdzie nie jest to zgłoszone i nikt się do niego nie przyczepił, nawet w momencie jak Pan inspektor był odbierać dom po zakończeniu budowy

 

o ja, ktoś z PINB był oglądać zakończoną budowę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, exor napisał:

 

o ja, ktoś z PINB był oglądać zakończoną budowę?

 

U mnie nikt z nadzoru nie pofatygował się - tylko geodeta zrobił inwentaryzację powykonawczą, ale blaszaka nie wrysował ;]

Budowę budynku gospodarczego zgłosiłem i teraz zastanawiam się, czy i jak zgłasza się zakończenie jego budowy ... 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, exor napisał:

ktoś z PINB był oglądać zakończoną budowę

Kilka lat temu nie dopomyślenia, ale obecnie pinb z Wołomina bywał na większości budów...Choć w tym roku podobno trochę się "opamiętali" i jest więcej luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, exor napisał:

 

o ja, ktoś z PINB był oglądać zakończoną budowę?

 

 

tak bo miałem problem z granicami. Ktoś kiedyś z wersji papierowej przenosił na kompa i pomylił się o 6 metrów, pomylił nr działek itd. ogólnie był jeden wielki dom publiczny. Mój dom stał nie na tej działce co trzeba, po zmianie działek nie zgadzały się metry. Wychodziło na to, że domek gospodarczy w połowie stał na gruncie sąsiada. Dom wybudowany stał w domu w iluś ta % w domu drugiego sąsiada. Ogólnie była masakra, geodeta jeździł do mnie jak do swego domu i stale to samo robił, w końcu oparło się o sąd i PINB musiało zareagować na polecenie sądu. Powiem szczerze, że nikomu nie życzę tego syfu i jeżdżenia co nam się przytrafiło

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2019 o 11:03, KotLarry napisał:

1) Rozumiem, że robimy to na zgłoszenie do powierzchni 25 m2? 

3) Co z odległościami, czy można takie coś postawić w granicy 

 

1. Teraz jest do 35m

2. W granicy mozna budowac pod warunkiem jesli dzialka ma mniej niz 16m szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blue_ napisał:

 

1. Teraz jest do 35m

2. W granicy mozna budowac pod warunkiem jesli dzialka ma mniej niz 16m szerokosci

To dotyczy budowy domu ZTCP. Ja mam taką sytuację, że kupiłem działkę z garażem/szopą przy granicy. Jak się dowiedziałem aby to było zgodne z prawem muszę otrzymać zgodę na odstępstwo w misterstwie. Podobno to jest to formalność. Niby nie ma na to innej możliwości, nawet jak się sąsiad zgodzi (tak było kiedyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.