Skocz do zawartości

Moja konstrukcja - domek narzędziowy


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Trochę się pochwalę moim jeszcze nieskończonym dziełem. 

Właśnie zakończyłem etap szkieletu, pozostało do zrobienia pokrycie dachowe, ściany i podłoga. 

Konstrukcja jest przewymiarowana (kantówka 10x10), ale po doświadczeniach z poprzednim domkiem robionym na zamówienie chciałem zrobić solidnie.

 

IMG_20190819_114224.jpg

IMG_20190819_114207.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Po co Ci ta podłoga - żeby myszy tam biegały? Ja wyłożyłem kostką

 

Wcześniej nie miałem, wylewka była podłogą, a że nierówno mi wyszło to woda i wilgoć się w środku zbierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, 62545tomasz napisał:

a jak z przepisami do postawienia? ile od granicy stawiacie? i jak z podatkami za takie cudo?

Ja zgłaszałem, musiałem odsunąć się 3m od sąsiada stroną gdzie nie ma okien i drzwi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, blue_ napisał:

 

wtedy trzeba go nazwać chamem, nie sąsiadem

nawet nie zdajesz sobie sprawy jak sąsiedzi do rany przyłóż potrafią się zmienić w bydlaki

mój znajomy dobrze ze nie posłuchał sie rad sąsiada i odsunął się od granicy na odpowiednia odległość

ale i tak musiał zamurować dla świętego spokoju świetlik z luksferów od klatki schodowej wychodzącej na posesje sąsiada

na początku budowy przychodził na obiadki na wódeczkę, a potem nasyłał komisie ale to stary ormowiec był

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blue_ napisał:

 

wtedy trzeba go nazwać chamem, nie sąsiadem

   Sąsiada z reguły nie wybieramy.Znam przypadek,że budowne było przyłącze elektryczne do budynku.

Kabel miał być położony pod ziemią od słupa stojącego za płotem ok.1 m.na działce obok.Sasiad nie zgodził się na zakopanie kabla.Co zrobiono.Postawiono słup na działce zainteresownego zarobiono linię napowietrzną nad płotem długości ok 2 m dalej kabel puszczono pod ziemią.Przepychanki już nie było bo niebo podobno jest państwowe.Co ciekawsze młodzi sąsiedzi z za płota mieli się ku sobie.Planowano ślub do,którego przez rowek dł.ok.metra nie do doszło.

Edytowane przez irekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2019 o 12:54, skodan napisał:

Trochę się pochwalę moim jeszcze nieskończonym dziełem. 

Właśnie zakończyłem etap szkieletu, pozostało do zrobienia pokrycie dachowe, ściany i podłoga. 

Konstrukcja jest przewymiarowana (kantówka 10x10), ale po doświadczeniach z poprzednim domkiem robionym na zamówienie chciałem zrobić solidnie.

dlaczego nie zastosowałeś łączników ciesielskich tylko kij wie co....? Bo w chwili obecnej to że przewymiarowałeś konstrukcję nie ma znaczenia jak słabym pkt są łączenia.

np takie coś mam na myśli

image.jpeg.3784db93f5dbb067f885ca5c5e1472d8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4tyelement napisał:

dlaczego nie zastosowałeś łączników ciesielskich tylko kij wie co....? Bo w chwili obecnej to że przewymiarowałeś konstrukcję nie ma znaczenia jak słabym pkt są łączenia.

np takie coś mam na myśli

image.jpeg.3784db93f5dbb067f885ca5c5e1472d8.jpeg

Na łączniki wydałem ponad 200 zł. Przyjrzyj się zdjęciom.

IMG_20190817_121727.jpg

IMG_20190726_130958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

Fajny. Podrzuc projekt. Czasem ludzie daja pape na styki między drewno a beton.

Cyknę fotkę szkiców to wrzucę.

Specjalnie szukałem uchwytów tak aby drewno nie miało styku z betonem.

psoz-140-podstawa-141x150x60x40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 4tyelement napisał:

Na zdjęciach słabo widać czy masz wzmacniane jak te które wstawiłem czy zwykłe 

Jak zwykle to lipa panie

Ale cała reszta jak dla mnie mega 

The 90 stopni są wazmacniane, 135 nie.

IMG_20190822_081606.jpg

Edytowane przez skodan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i prawie gotowe. Zostały jeszcze rynny oraz kilka półek w środku do zrobienia. A nawiązując do mojego wątku o kompresorze, to malowanie pistoletem to fajna sprawa. Dzisiaj w 4h położyłem trzy warstwy drewnochronem, pędzlem to może byłbym w połowie roboty.

 

 

IMG_20190914_124058.jpg

IMG_20190914_124134.jpg

IMG_20190914_124351.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt.

Może ktoś mi pomoże.

Jest pomieszczenie w którym trzeba wydzielić pomieszczenie na prysznic, toaletę i małą umywalkę.

Wymiary 95x187, da się zmieścić z kabiną 80x80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 22:31, blue_ napisał:

 

wtedy trzeba go nazwać chamem, nie sąsiadem

 

Aha, czyli jak sąsiad będzie palił oponami, to nie zgłosisz, bo nie chcesz być chamem?

 

Prawo to prawo, a kultura wymaga, aby chociażby w obszarze gdzie dotyczy to kontaktów międzyludzkich się do niego stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, K3 napisał:

Aha, czyli jak sąsiad będzie palił oponami, to nie zgłosisz, bo nie chcesz być chamem?

 

to jest inna sprawa zupełnie. postawienie jakiejs drewutni, czy garazu nikomu nie szkodzi jak wspomniane przez Ciebie palenie opon, i podkablowanie z tego tytułu jest chamstwem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2019 o 20:50, blue_ napisał:

 

to jest inna sprawa zupełnie. postawienie jakiejs drewutni, czy garazu nikomu nie szkodzi jak wspomniane przez Ciebie palenie opon, i podkablowanie z tego tytułu jest chamstwem

 

nie szkodzi jak się pójdzie grzecznie do sąsiada i się zapyta , tak to wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marekpol1 napisał:

Szkoda, że nie wypuściłeś krokiew na zewnątrz. Woda będzie Ci się lała po ścianie. 

 

6 godzin temu, bielaPL napisał:

rynny ma robić

 

Dokładnie tak. Nie chciałem robić dużych okapów, domek miał mieć styl "kubiczny", prosty, skandynawski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marekpol1 napisał:

Rynny nie załatwia sprawy. Ale pewnie sam się o tym przekonasz. 

Ja mam sporo wypuszczony dach poza obrys i tak deszcz zacina - szczególnie na dole, a zachodnia ściana, to praktycznie cała.

Trzeba co roku pilnować i uzupełniać malowanie desek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, exor napisał:

A tego. Jak to jest przymocowane do podloza? Widzialem kotwy 'zeby drewno nie mialo styku z betonem' ale to rozumiem na kolki rozporowe po prostu? Nic nie jest zalane w betonie?

 

No kołki rozporowe w wylewce betonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, skodan napisał:

No kołki rozporowe w wylewce betonowej.

Zwykłe plastikowe?

Takie kołki wyrwało u mnie ostatnio podczas wichury. A trzymały tylko pergolę z różami 8]

Muszę dać porządne metalowe kotwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rwIcIk napisał:

Zwykłe plastikowe?

Takie kołki wyrwało u mnie ostatnio podczas wichury. A trzymały tylko pergolę z różami 8]

Muszę dać porządne metalowe kotwy.

 

No zwykłe tyle że duże, kołki coś koło fi 16 wkręty 12. Ta buda swoje waży, pewnie jakiś Dorian ją by wyrwał, ale na nasze warunki IMHO tych 20 szt. kołków wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skodan napisał:

No zwykłe tyle że duże, kołki coś koło fi 16 wkręty 12. Ta buda swoje waży, pewnie jakiś Dorian ją by wyrwał, ale na nasze warunki IMHO tych 20 szt. kołków wystarczy.

Może wystarczy ;]

U mnie było 8 sztuk fi 10.

Róża obecnie nie ma już prawie liści, a wiatr i tak to poderwał. Pergoli nie wyrwał całkiem, bo róże trzymały mocno korzeniami :ok:

 

 

 

IMG_20190607_200059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rwIcIk napisał:

Może wystarczy ;]

U mnie było 8 sztuk fi 10.

Róża obecnie nie ma już prawie liści, a wiatr i tak to poderwał. Pergoli nie wyrwał całkiem, bo róże trzymały mocno korzeniami :ok:

 

 

To też kwestia kształtu czy jest podatny na wiatr czy nie.

 

A na marginesie to ładniutka ta róża była :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rwIcIk napisał:

Zwykłe plastikowe?

Takie kołki wyrwało u mnie ostatnio podczas wichury. A trzymały tylko pergolę z różami 8]

Muszę dać porządne metalowe kotwy.

 

 

Oj, no właśnie tego się obawiam w takich domkach/drewutniach.

Żeby to nie odfrunęło kiedyś i nie poniszczyło czegoś dookoła.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne ;]
Ja tez mam przewymiarowaną konstrukcję, ale nie aż tak rozbudowaną.
Po co Ci ta podłoga - żeby myszy tam biegały? Ja wyłożyłem kostką.
 
20150616_191428.jpg.c4097fe505dc08a8f535355ea20912c1.jpg
20150815_092158.jpg.b564f105b185053c420832687d158f7a.jpg
A u mnie trochę inaczej, skręcone w ostatni weekend. :)
Jeszcze tylko muszę to przekręcić do podłoża bo jest taka możliwość. 14d5f60ae8407739a7dee250cb70e6d2.jpgc8e6445afda9c59f25c02ed110287d06.jpg2eb861a9a54d2e06d884100b1c255cfa.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ile takie cudo Cię wyniosło? To ma jakąś podłogę?
Tak, ma swoją podłogę, która też montujesz z kilku elementów. Dopuszczalne obciążenia sa duze, możesz nawet traktorkiem do srodka wjechac i ma to wytrzymać.
Te domki w zasadzie robi tylko firma Curver Keter. Są dostepne cztery typy domków w sensie jakościowym, i każdy typ występuje w różnych wymiarach. Ten mój konkretnie ma 2,5 × 2,5 i kosztowal 3,4 kPLN. Są też takie dwa razy tańsze, jak i droższe. Najwyższe modele możesz nawet malować pod dowolny kolor. Mi zależało żeby domek miał ukryte zawiasy drzwi, których nie można wykręcić z zewnątrz i w ten sposób do niego wejść.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Ładne

Z czego był ten odzyskany materiał? Pytam, bo stoję przed wyborem jakiejś huśtawki i zjeżdżalni dla dzieciaków i zastanawiam się czy bawić w samodzielną budowę czy zakupić gotowca.

 

Edytowane przez Orochimaru
Usunąłem nieregulaminowy cytat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

Ładne

Z czego był ten odzyskany materiał? Pytam, bo stoję przed wyborem jakiejś huśtawki i zjeżdżalni dla dzieciaków...

 

Jak masz zacięcie, to sam zawsze zrobisz solidniej w rozsądnej cenie. Domki, które oglądałem za kilka stówek przewróciłbym z kopa. Dykta i listewki. Podobne do tego 3000+ w mojej okolicy.

 

Materiał to deski że skrzyń transportowych i trochę kantówek, ale nawet jak przejrzysz OLX to ludzie nieraz tanio sprzedają np. z rozbiórki stodół czy innych szopek.

Jakbym miał heblarkę i strugarkę to byłoby ładniej :) Ale dzieciom już się podoba, w tą wiosnę chcę dokończyć, jak zdrowie pozwoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 16.03.2020 o 18:49, Majkiel napisał:

Ładne

Z czego był ten odzyskany materiał? Pytam, bo stoję przed wyborem jakiejś huśtawki i zjeżdżalni dla dzieciaków i zastanawiam się czy bawić w samodzielną budowę czy zakupić gotowca.

 

 

Gotowce są z gównolitu. Ja przeszukałem OLX i kupiłem stary domek który dziadek inżynier zrobił swoim wnukom. Póki co mój koszt to 4 stówki za domek i stówka za busa żeby to przywieźć.

Drewna mam tyle że wyszedłby z tego domek mieszkalny całoroczny😂 trochę żart, ale rzeczywiście jest tego sporo. Mam syna lat 8, dałem mu kartkę i ołówek żeby sobie narysował co chce, plus moje wytyczne (chcę pod domkiem miejsce na narzędzia) i zaczęliśmy dłubać.

Jak go zrobię wrzucę parę zdjęć.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.