Skocz do zawartości

Jakie polecacie środki do konserwacji podwozia?


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. J.w. jakie polecacie środki z perspekrywy czasu? Żeby za rok np nie zaczęło pękać albo łuszczyć się itp. Najlepiej w sprayu.

Chciałbym zakonserwować podłogę w moim maluszku. Jest parę ognisk rdzy i chciał bym to troszkę przetrzeć psiknąć czymś reaktywnym i zabezpieczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nouxudol'em robiłem 2 starsze auta (Yaris I, Yaris II), jedno już dużo starsze pod 30-tkę też (Mazda Mx-5).

Mazdę mam już ponad 10 lat i nic jej nie rusza (ale nie jeżdżę nią w zimie), Obie Toyoty jedna po 8 latach (YII) druga po 3 (YI) też bez zastrzeżeń a śmigają codziennie.

Ostatnio robiłem też konserwację w Tipo zaraz po odbiorze (fajnie bo na czysto bez drapania) też nouxodole'em Auto Plastone a profile Valvoline Tectyl. 

Tipo za nowe, ale patrząc na 3 pozostałe wiem że będzie OK. Za to Auto Plastone fajnie wyciszyło podłogę, nadkola. 

Wiadomo jak dla siebie to trzeba się narobić aby dobrze oczyścić i przygotować blachę, ale potem te kilka lat jest spokój.

Mają stronkę można poczytać: 

https://www.noxudol.pl/antykorozja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stare auto wosk powtarzany co roku. Penetruje rdzę i nie dopuszcza do kondensacji pary ale się zmywa i wypłukuje. Na podwozie gęsty wosk do podwozia. Do profili, rzadszy do profili zamkniętych.

Masy polimerowe tylko na nowe auto. Na starym zaraz poodpadają a kondensująca się para  będzie pogłębiać korozję. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Joki napisał:

Na stare auto wosk powtarzany co roku. Penetruje rdzę i nie dopuszcza do kondensacji pary ale się zmywa i wypłukuje. Na podwozie gęsty wosk do podwozia. Do profili, rzadszy do profili zamkniętych.

 

Masz na mysli jakies konkretne firmy? Zastanawiam się nad Wurth, ew. Berner (są to łatwo dostępne marki w przypadku konieczności powtarzania czynności za 1-2 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dymny napisał:

 

To prawda że Noxudol 900 jest ciągle plastyczny - lepi się, potrafi pobrudzić ręce przy pracy przy aucie ?

 

Wczoraj z ciekawości macałem roczną konserwację. Jest plastyczna, lepi się, na upartego potrafi pobrudzić (np. przy mocniejszym przejechaniu palcem), ale nie przyciąga kurzu, pyłu i syfu z jezdni.

Noxudolem zrobiłem około 10 aut (wszystko dla siebie lub znajomych), szczerze polecam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cherokee18 napisał:

Wszystkie swoje i nieswoje auta konserwuję Noxudol'em 900, profile 750.

Jak to jest wydajne? Jak myślisz, 2 spraye na podwozie maluszka wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.