Skocz do zawartości

Pompka sprysków kaput?


exor

Rekomendowane odpowiedzi

raz w bmw e46 ne leciał płyn a słychać było prace pompki, po wyjęciu pompki na sitku wisiały jakieś glony 5 centymetrowe + zasyfiały płyn w zbiorniczku,

po spuszczeniu płynu,przemyciu zbiorniczka oraz sitka pompki i zalaniu nowego płynu spryskiwacz zaczął pięknie psikać

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie leje się pod samochód.

to focus mk2.

może faktycznie zacznę od przeczyszczenia tego wszystkiego.

dokładnie to było tak:

- spryskiwacze jakośtam sikały, ale sporo gorzej niż dawnej

- znalazłem jakoś tanio nowe dysze, więc wymieniłem

- jakoś dziwnie, bo dużo lepiej nie sika, ma być mgła, ale prawie wcale jej nie ma

- przy ustawianiu dysz skończyłem cały płyn

- dolewam wody z płynem do garów i trochę płynu do mycia szyb

- i tera w ogóle przestało w sumie lecieć

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exor napisał:

to focus mk2.

 

Robisz to tak:

- wyciągasz dysze spryskiwacza

- zabierasz do domu

- odkręcasz słuchawkę w prysznicu tak żebyś miał tylko wąż

- wdmuchujesz pod ciśnieniem wodę od strony wylotu płynu

- sprawdzasz czy dobrze działa, przekładając wąż z wodą na drugą stronę spryskiwacza

- zakładasz do samochodu

- pilnujesz żeby płyn się nie skończył ponieważ każdy syf w płynie z dna zbiornika spowoduje ponowienie całej akcji

 

- doraźnym rozwiązaniem w trasie jest wdmuchnięcie wody w spryskiwacze na myjce ciśnieniowej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, exor napisał:

Nie, tak nie robię. Dysze spryskiwaczy są nowe.

 

 

Miałem nową oryginalną i brud zatkał ją przy pierwszym pryśnięciu, pomogło gdy przepchałem metodą jak powyżej, i nawet stara zatkana ożyła i jeździ do dnia dzisiejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdechła pompka właśnie w taki sposób. Płyn nie ciekł, słychać było że działa jak głupia. Tylko wirnik się oderwał od ośki silniczka, więc nie pompowała.

IMHO wymieniać bez zastanawiania się. Jeśli zbiorniczek zawsze był zamknięty, to nie ma możliwości, żeby był w nim syf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldek40 napisał:

nie zgodzę się,jest możliwość

 

A niby skąd? Wymieniałem pompkę w 15-letnim aucie i zbiorniczek był czysty. Aczkolwiek nigdy nie zalałem czegoś, co nie byłoby dedykowanym płynem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z skąd ale były co zresztą opisałem w poście wyżej, nie wiem co poprzedni właściciel wlewał ,czy sama wodę czy jeszcze coś innego

ale jak zlałem zawartość zbiorniczka do butelki to wyglądało to jakbym zaczerpnął z dna jeziora, i np. z biedronkowego płynu wytrąca się barwnik który się osadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.