Skocz do zawartości

Dlaczego ludzie nie rejestrują się w Amber Go?


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nazwa nie wzbudza zaufania (podobieństwo do Amber Gold)?

Przy wjeździe obok Torunia jest permenentny korek, bo ludzie pobierają bilety. Przy zjeździe - bo długo płacą. A wystarczy przecież się zarejestrować i całość trwa kilka-kilkanaście razy krócej.

Z jednej strony chcą jechać szybciej (bo autostrada, za którą jeszcze płacą), z drugiej - lubią stać w korkach. No i oczywiście dobrze jest ponarzekać, jaki to korek. A rozwiązaniem jest rejestracja w systemie.

 

Inna sprawa, że bramki automatyczne są bardzo słabo oznakowane - mnie się to kojarzy z samoobsługową (np. wkładam bilecik i płacę kartą zbliżeniowo):

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

 

Czas. Jak wszyscy masowo sie zarejestruja, to na tej jednej bramce beda korki. Zatrzymywac sie nie trzeba, ale jednak trzeba zwolnic. 

Nie będzie korków na jednej bramce, bo WSZYSTKIE bramki obsługują AmberGo. 

No chyba że to będzie kolejna niewiedza. 

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wladmar napisał:

 

Czas. Jak wszyscy masowo sie zarejestruja, to na tej jednej bramce beda korki. Zatrzymywac sie nie trzeba, ale jednak trzeba zwolnic. 

No więc ja dzisiaj po raz pierwszy cofałem, bo artysta przede mną niedokładnie obejrzał oznaczenia bramek i musiał wycofać. Biorąc pod uwagę, że korzystałem z AmberGO po raz 3, to jest 33% fakapów :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wladmar napisał:

 

Czas. Jak wszyscy masowo sie zarejestruja, to na tej jednej bramce beda korki. Zatrzymywac sie nie trzeba, ale jednak trzeba zwolnic. 

Zgadza się, mam podobnie na A4. Jakby wszyscy co dzielnie stoją powykupywali viaauto musiałbym stać za nimi ;l

Ale po to jest to, żeby z tego korzystać. Sprawa zmienia się na wakacje, kiedy to Janusze i inne Kazimierze jadą raz do roku i po prostu biorą bilet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

Zgadza się, mam podobnie na A4. Jakby wszyscy co dzielnie stoją powykupywali viaauto musiałbym stać za nimi ;l

Ale po to jest to, żeby z tego korzystać. Sprawa zmienia się na wakacje, kiedy to Janusze i inne Kazimierze jadą raz do roku i po prostu biorą bilet.

Tylko że na A4, viaauto nie zawsze załatwia sprawę.

Bilet można pobrać we wszystkich bramkach, a na bramkach wyjazdowych pomiędzy bramkami głównymi często jest czynne tylko jedno okienko, a jeśli nawet dwa, to wszędzie stoją z bilecikiem.

Na początku września przetestuję AmberGo jadąc nad morze :) Mam nadzieję, że nie będzie tak, jak na filmie powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje alternatywne rozwiązania, czyli alternatywne trasy. Same z tego korzyści mam:

- mniejszy dodatkowy przebieg auta (50km na 1 przejazd)

- bez opłat za A1

- mniejsze spalanie (nawet 2l/100km)

- ładniejsze widoki

- większy wybór miejsc postoju

- omijam A2 (Wwa-Stryków) - w sumie najważniejsze z plusów

- nie wqżam się w kolejce do bramek

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, borbet napisał:

Ja stosuje alternatywne rozwiązania, czyli alternatywne trasy. Same z tego korzyści mam:

- mniejszy dodatkowy przebieg auta (50km na 1 przejazd)

- bez opłat za A1

- mniejsze spalanie (nawet 2l/100km)

- ładniejsze widoki

- większy wybór miejsc postoju

- omijam A2 (Wwa-Stryków) - w sumie najważniejsze z plusów

- nie wqżam się w kolejce do bramek

 

I jeśli nie ma kolejki tracisz cenny czas na wleczenie się za tirem i traktorem ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, borbet napisał:

Ja stosuje alternatywne rozwiązania, czyli alternatywne trasy. Same z tego korzyści mam:

- mniejszy dodatkowy przebieg auta (50km na 1 przejazd)

- bez opłat za A1

- mniejsze spalanie (nawet 2l/100km)

- ładniejsze widoki

- większy wybór miejsc postoju

- omijam A2 (Wwa-Stryków) - w sumie najważniejsze z plusów

- nie wqżam się w kolejce do bramek

 

O ile jadąc do Krakowa, mogę jechać przez Olkusz zamiast A4 i zajmie mi to niewiele więcej czasu, to na przykład jadąc do Łeby (a niedługo jadę), to już wychodzi godzina dłużej (wg. Google'a) omijając płatny odcinek A1.

Jadąc z dzieciakami, godzina krócej to dużo, zwłaszcza że podczas tej godziny może wypaść dodatkowy postój. o tego często (ale nie zawsze) nawierzchnia na bocznych drogach jest w opłakanym stanie i można trafić na zawalidrogę. Też lubię boczne drogi, ale przy dystansie rzędu 600-700 km, im więcej dróg szybkiego ruchu tym lepiej.

 

A propos tych korków na bramkach A1 - tworzą się one w jakiś konkretnych dniach albo godzinach? Czy to tylko przypadki weekendowe w wakacje i we wrześniu przejazd będzie bezproblemowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnią niedziele wracałem z Bytowa przez Gdańsk i do Warszawy , a ze nie lubię jeździć autostradami i jechałem jeszcze z czworonogiem to jechałem drogą szybkiego ruchu,

ruch był na trasie spory ale do Mławy jechało się dobrze,potem na zwężeniu trochę się korkowało i finalnie do domu dotarłem godzinę później ale z postojem na tankowanie ,kawka i spacer z pieskiem,ale podczas jazdy jeszcze przed Mławą był komunikat w radio że kolejka na autostradzie w Toruniu ma już 6 kilometrów, i gdzie tu sens i logika? jedziesz 20 kilometrów szybciej stoisz w korku i jeszcze za to płacisz

 

 

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 16:17, Polarny napisał:

Bo nazwa nie wzbudza zaufania (podobieństwo do Amber Gold)?

Przy wjeździe obok Torunia jest permenentny korek, bo ludzie pobierają bilety. Przy zjeździe - bo długo płacą. A wystarczy przecież się zarejestrować i całość trwa kilka-kilkanaście razy krócej.

Z jednej strony chcą jechać szybciej (bo autostrada, za którą jeszcze płacą), z drugiej - lubią stać w korkach. No i oczywiście dobrze jest ponarzekać, jaki to korek. A rozwiązaniem jest rejestracja w systemie.

 

Inna sprawa, że bramki automatyczne są bardzo słabo oznakowane - mnie się to kojarzy z samoobsługową (np. wkładam bilecik i płacę kartą zbliżeniowo):

Bo nie można płacić Routexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, komor napisał:

jeśli nie ma kolejki

No właśnie. Wolę nie ryzykować. Mniejsza szansa spotkać ciągnik niż kolejkę do bramek na A1...

 

15 godzin temu, Majkiel napisał:

O ile jadąc do Krakowa, mogę jechać przez Olkusz zamiast A4 i zajmie mi to niewiele więcej czasu, to na przykład jadąc do Łeby (a niedługo jadę), to już wychodzi godzina dłużej (wg. Google'a) omijając płatny odcinek A1.

Jadąc z dzieciakami, godzina krócej to dużo, zwłaszcza że podczas tej godziny może wypaść dodatkowy postój. o tego często (ale nie zawsze) nawierzchnia na bocznych drogach jest w opłakanym stanie i można trafić na zawalidrogę. Też lubię boczne drogi, ale przy dystansie rzędu 600-700 km, im więcej dróg szybkiego ruchu tym lepiej.

Na zagranicznych drogach nie mam wyjścia. W PL wszystko się może zdarzyć na każdej A. Pewne jest to, że na A2 Wwa-Stryków szybko się nie pojedzie a na A1 prawie na pewno będą spiętrzenia na bramkach.

Na tegoroczny urlop jechałem w Lubuskie. A2 bezpłatna była j.w. Na płatnej już lepiej, ale kultury i pomyślunku wielu kierowcom brakowało. Niestety Poznań i na zachód A2 jest rozbudowywana, przez co są ograniczenia co do V. Rezygnując z A2 zaoszczędziłem na opłatach za A2 i paliwie a czas dojazdu zwiększył się tylko o 20 minut. Oczywiście wszystko zależy od pokonywanej trasy i alternatywnych dróg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek40 napisał:

w ostatnią niedziele wracałem z Bytowa przez Gdańsk i do Warszawy , a ze nie lubię jeździć autostradami i jechałem jeszcze z czworonogiem to jechałem drogą szybkiego ruchu,

ruch był na trasie spory ale do Mławy jechało się dobrze,potem na zwężeniu trochę się korkowało i finalnie do domu dotarłem godzinę później ale z postojem na tankowanie ,kawka i spacer z pieskiem,ale podczas jazdy jeszcze przed Mławą był komunikat w radio że kolejka na autostradzie w Toruniu ma już 6 kilometrów, i gdzie tu sens i logika? jedziesz 20 kilometrów szybciej stoisz w korku i jeszcze za to płacisz

 

 

Ja akurat jechałem w sobotę z okolic Darłowa, ale przez Toruń (takie midzimisię...) i potem 10tką. Ruch spokojny, mało "kamikaze". Byż może "straciłem" ze 30 minut, ale nie dokładałem 60km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 18:19, angrius napisał:

Dlatego omijam w wakacje tą autostradę szerokim łukiem. Jadę godzinę dłużej ale za darmo. A jakby policzyć czas stania w korku to się nie zdziwie jak wyjdzie na to samo 

Ja tez A i S ki nad morze omijam. I to nie kwestia oplat ale zdrowego rozsadku. Byle wypadek i dramat. A ze z BOXem czy rowerami i tak jade ok 100-110 to mi  obojetnie wiec cisne klasycznie jak za  peerelu korzystajac czasem w miejskich obwodnic.

Czaso nad morze i tak 7-8 h z dzieciakami sie kulam te 500km. Po A pewnie bylbym w podobnym czasie bo jest np 100km dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co to reklamujesz? Ja korzystam i im mniej ludzi sie rejestruje, tym dla mnie lepiej ;]
G prawda. Zbyt duzo tempakow i korzysci zadne. Przerabialem to ostatnio. Powinni p8stawic przy tych bramkach policjanta i on by ich nagradzal za januszowanie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, WaWeR napisał:

G prawda. Zbyt duzo tempakow i korzysci zadne. Przerabialem to ostatnio. Powinni p8stawic przy tych bramkach policjanta i on by ich nagradzal za januszowanie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Na autostradzie KRK-KTW-KRK jest po jednym pasie wydzielonym tylko dla Amber i w pozostałych możliwość przejazdu. Za każdym razem podjeżdżałem „z marszu” bez problemów na pasie wydzielonym i januszy nie uswiadczylem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety kilka dni temu przekonałem się jak to badziewie (nie)działa. Przy wjeździe na A1-Rusocin nie odczytało mi tablic i musiałem wziąć bilecik, a że nie ustawiłem się blisko lewej (bo myślę sobie po co skoro miało zadziałać automatycznie!) to musiałem wychodzić z auta. Przy zjeździe kasjerka z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że nie zawsze system działa prawidłowo :facepalm: W drodze powrotnej na szczęście zadziałał, ale przy zjedźcie zanim otworzyły się bramki minęło z 5s i myślałem, że znowu nie rozpoznało tablic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ccfan napisał:

Ja niestety kilka dni temu przekonałem się jak to badziewie (nie)działa. Przy wjeździe na A1-Rusocin nie odczytało mi tablic i musiałem wziąć bilecik, a że nie ustawiłem się blisko lewej (bo myślę sobie po co skoro miało zadziałać automatycznie!) to musiałem wychodzić z auta. Przy zjeździe kasjerka z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że nie zawsze system działa prawidłowo :facepalm: W drodze powrotnej na szczęście zadziałał, ale przy zjedźcie zanim otworzyły się bramki minęło z 5s i myślałem, że znowu nie rozpoznało tablic...

 

Tablice miałeś czyste? W "normalnym" miejscu? O jakiej porze dnia jechałeś? Pytam, bo za tydzień zamierzam przetestować ;)

 

Ciekawe, czy możliwa jest odwrotna sytuacja, taka że system wpuści a nie zechce wypuścić :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Majkiel napisał:

 

Tablice miałeś czyste? W "normalnym" miejscu? O jakiej porze dnia jechałeś? Pytam, bo za tydzień zamierzam przetestować ;)

Ciekawe, czy możliwa jest odwrotna sytuacja, taka że system wpuści a nie zechce wypuścić :hmm:

Kiedyś tak miałem na parkingu pod Dworcem Zachodnim w Wawie - musiałem dzwonić, by mnie wypuścili, bo nie rozpoznawało moich tablic.

Więc i taki wariant jest możliwy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ccfan napisał:

Ja niestety kilka dni temu przekonałem się jak to badziewie (nie)działa. Przy wjeździe na A1-Rusocin nie odczytało mi tablic i musiałem wziąć bilecik, a że nie ustawiłem się blisko lewej (bo myślę sobie po co skoro miało zadziałać automatycznie!) to musiałem wychodzić z auta. Przy zjeździe kasjerka z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że nie zawsze system działa prawidłowo :facepalm: W drodze powrotnej na szczęście zadziałał, ale przy zjedźcie zanim otworzyły się bramki minęło z 5s i myślałem, że znowu nie rozpoznało tablic...

 

 

Obok pobierz bilet jest przycisk Pomoc 

- dryn dryn   

- Hallo

- Tablic nie czyta

- Sprawdzam

-Proszę jechać 

Tak to działa :)  Na 12 razy raz dzwoniłem 

.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ccfan napisał:

Ja niestety kilka dni temu przekonałem się jak to badziewie (nie)działa. Przy wjeździe na A1-Rusocin nie odczytało mi tablic i musiałem wziąć bilecik, a że nie ustawiłem się blisko lewej (bo myślę sobie po co skoro miało zadziałać automatycznie!) to musiałem wychodzić z auta. Przy zjeździe kasjerka z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że nie zawsze system działa prawidłowo :facepalm: W drodze powrotnej na szczęście zadziałał, ale przy zjedźcie zanim otworzyły się bramki minęło z 5s i myślałem, że znowu nie rozpoznało tablic...

 

 

Testowałem w drodze nad morze. Odczyt tablic bez problemów. Aczkolwiek jakiś kierowca przede mną opacznie zrozumiał piktogram bezobsługowej bramki. Myślał, że może podjechać i zbliżeniowo kartą zapłacić. I z tego co słyszałem takich kierowców jest dużo więcej, więc oznaczenia nie są do końca jasne. Mało kto wie co to jest AmberGo i faktycznie można pomyśleć, że można tam płacić zbliżeniowo. Przy wyjeździe znowu ktoś zablokował bramkę. Pobranie opłaty zaraz po minięciu bramek.

W drodze powrotnej identyczna sytuacja. Znowu kierowca chciał zbliżeniowo płacić i musiałem cofać. Jak podjechałem system nie odczytał tablic. Podjeżdżałem powoli, tablice czyste. Wcisnąłem SOS i po chwili szlaban się uniósł. Za mną niecierpliwi oczywiście trąbili i gestykulowali, żebym wycofał. Na wyjeździe znowu to samo - ktoś zablokował bramkę i musiałem cofać. Tablica odczytana bez ostatniego znaku (litery) i znowu musiałem korzystać z przycisku SOS. I znowu jakiś baran trąbił, a nawet więcej, wyskoczył z auta i z mordą do mnie. Olałem dziada. Co ciekawe pobranie opłaty nastąpiło kilka dni później. 

 

Podsumowując:

blokowanie bramki przez kierowców bez AmberGo 4/4 czyli 100%

skuteczność odczytu tablic 2/4 czyli 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie. Używam od początku (jeszcze jak było w fazie testów) 0 razy ( słownie :"zero") nie rozpoznało mi tablic. Przerabiałem już praktycznie wszystkie pory roku i dnia/nocy. Mieszkam tuż "pod" Gdańskiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fili_P napisał:

Nie wiem co wy macie. Używam od początku (jeszcze jak było w fazie testów) 0 razy ( słownie :"zero") nie rozpoznało mi tablic. Przerabiałem już praktycznie wszystkie pory roku i dnia/nocy. Mieszkam tuż "pod" Gdańskiem.

 

 

U mnie to samo, tylko w tym miesiącu miałem 8 przejazdów A1 i działało zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory też zawsze działało bez problemu. Zarówno na A4 jak i na A1. 

Zdarza się, że bramka "apkowa" jest zupełnie pusta, a do pozostałych sznur po naście aut. Nie rozumiem jak można tak marnować czas :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2019 o 15:37, Majkiel napisał:

 

O ile jadąc do Krakowa, mogę jechać przez Olkusz zamiast A4 i zajmie mi to niewiele więcej czasu, to na przykład jadąc do Łeby (a niedługo jadę), to już wychodzi godzina dłużej (wg. Google'a) omijając płatny odcinek A1.

Jadąc z dzieciakami, godzina krócej to dużo, zwłaszcza że podczas tej godziny może wypaść dodatkowy postój. o tego często (ale nie zawsze) nawierzchnia na bocznych drogach jest w opłakanym stanie i można trafić na zawalidrogę. Też lubię boczne drogi, ale przy dystansie rzędu 600-700 km, im więcej dróg szybkiego ruchu tym lepiej.

 

Im dłuższy dystans, tym mniej niedopasowanie poprowadzenia autostrady dokucza. 

 

Kiedy jadę do 100km, to o autostradę nie zahaczam. Czasowo może jest podobnie, to mniejsze spalanie i krótszy dystans mam inną drogą. 500km to już inna historia - nadłożyć się też pewnie 50km, ale czasowo wychodzi duuuuuzo lepiej.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałało prawie dobrze.

Tak jak pisałem w wątku poświęconym AmberGo na SV na bramkach wszystko poszło bez problemu, za to jak kilka dni później w apce chciałem sprawdzić szczegóły to było już trochę gorzej.

W apce nie było mojego przejazdu, ani płatności. Po kontakcie z infolinią okazało się, że system nie odnotował mojego wyjazdu z autostrady (chociaż na bramce auto zostało poprawnie rozpoznane, nr rejestracyjny wyświetlił się na ekranie i szlaban się podniósł wypuszczając mnie).

Dopiero po interwencji infolinii wszystkie szczegóły przejazdu pojawiły się w apce, płatność musiałem wykonać ręcznie. 

Edytowane przez cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2019 o 05:34, Waldek40 napisał:

w ostatnią niedziele wracałem z Bytowa przez Gdańsk i do Warszawy , a ze nie lubię jeździć autostradami i jechałem jeszcze z czworonogiem to jechałem drogą szybkiego ruchu,

ruch był na trasie spory ale do Mławy jechało się dobrze,potem na zwężeniu trochę się korkowało i finalnie do domu dotarłem godzinę później ale z postojem na tankowanie ,kawka i spacer z pieskiem,ale podczas jazdy jeszcze przed Mławą był komunikat w radio że kolejka na autostradzie w Toruniu ma już 6 kilometrów, i gdzie tu sens i logika? jedziesz 20 kilometrów szybciej stoisz w korku i jeszcze za to płacisz

 

 

 

Po zjeździe z S7 a jeszcze przed Mławą można odbić na nasielsk i potem pułtusk, wszsytko zalezy od godziny itp ale ja już dwa razy tak jechałem i polecam. Opłotki ale bez korków i świateł więc się przyjemnie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KJO napisał:

 

Po zjeździe z S7 a jeszcze przed Mławą można odbić na nasielsk i potem pułtusk, wszsytko zalezy od godziny itp ale ja już dwa razy tak jechałem i polecam. Opłotki ale bez korków i świateł więc się przyjemnie jedzie

nawigacja zalecała skręt w lewo przed Mławą ale to zignorowałem ;], a za moment kazała skręcić w  prawo i się posłuchałem przy okazji zatankowałem lpg bez kolejki,

bo przy trasie były kolejki jak w PRL-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KJO napisał:

 

Po zjeździe z S7 a jeszcze przed Mławą można odbić na nasielsk i potem pułtusk, wszsytko zalezy od godziny itp ale ja już dwa razy tak jechałem i polecam. Opłotki ale bez korków i świateł więc się przyjemnie jedzie

No to od Pułtuska różnie bywa ;]

Jeśli już tak, to można jeszcze z Nasielska na Dębe, Łajski, Legionowo nowym wiaduktem pod torami (Legionowo Przystanek) i wyjeżdżasz na obwodnicę Jabłonny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rwIcIk napisał:

No to od Pułtuska różnie bywa ;]

Jeśli już tak, to można jeszcze z Nasielska na Dębe, Łajski, Legionowo nowym wiaduktem pod torami (Legionowo Przystanek) i wyjeżdżasz na obwodnicę Jabłonny.

 

Właściwie to chciałem napisać na Przasnysz, a nie Nasielsk ale fakt ciekawa trasa, przetestuje następnym razem :)

Edytowane przez KJO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KJO napisał:

 

Właściwie to chciałem napisać na Ciechanów, a nie Nasielsk ale fakt ciekawa trasa, przetestuje następnym razem :)

Mława, Ciechanów, Ojrzeń, Nowe Miasto, Nasielsk, Dębe, Łajski, Legionowo "Osiedle Młodych" Legionowo Przystanek (pod torami) i wylatujesz ul. Sobieskiego na trasę przez Jabłonnę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.08.2019 o 14:19, cbr napisał:

U mnie zadziałało prawie dobrze.

Tak jak pisałem w wątku poświęconym AmberGo na SV na bramkach wszystko poszło bez problemu, za to jak kilka dni później w apce chciałem sprawdzić szczegóły to było już trochę gorzej.

W apce nie było mojego przejazdu, ani płatności. Po kontakcie z infolinią okazało się, że system nie odnotował mojego wyjazdu z autostrady (chociaż na bramce auto zostało poprawnie rozpoznane, nr rejestracyjny wyświetlił się na ekranie i szlaban się podniósł wypuszczając mnie).

Dopiero po interwencji infolinii wszystkie szczegóły przejazdu pojawiły się w apce, płatność musiałem wykonać ręcznie. 

 

Przetestowałem, wszystko zadziałało tak jak trzeba. 

W obydwie tablice zostały od razu odczytane i szlaban otworzył się niemal natychmiast, przejazd wieczorem był widoczny w aplikacji, i z konta "zeszła" kasa.

Jadąc w stronę Gdańska, w Rusocinie była jedna bramka tylko na AmberGo - było pusto, a do pozostałych kolejki po kilka aut. Wracając z nad morza, niestety w Nowej Wsi wszystkie bramki były dla wszystkich i stałem jak pozostali (a nawet dłużej, bo kolega jadący za nami przejechał inna bramką szybciej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2019 o 20:17, Fili_P napisał:

Nie wiem co wy macie. Używam od początku (jeszcze jak było w fazie testów) 0 razy ( słownie :"zero") nie rozpoznało mi tablic. Przerabiałem już praktycznie wszystkie pory roku i dnia/nocy. Mieszkam tuż "pod" Gdańskiem.

 

Cóż, najwyraźniej nie wszyscy mają tyle szczęścia. Ja mam inne doświadczenia, a tablice czyste i w miejscach poprawnych. Wpuściło i nie wypuściło. Mam nawet filmiki z rejestratora, ale to inna para kaloszy. Mam wrażenie, że na A4 lepiej to działa niż na A1, ale cześciej A1 w granicach płatnych podróżuję. Ogólnie system polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W apce podajesz model auta. Może jest to brane pod uwagę przy skanowaniu tablic? W sensie umiejscowienia tablicy?

Może parametry niektórych aut są niedokładne? 

Tak sobie kombinuję 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.