Skocz do zawartości

MB vs VW


marcindzieg

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Plus lista wylaczen jest taka, ze w zasadzie jedyne poważny fakap silnika/skrzyni lub elektroniki podpada pod taka gwarancje...

 

Po słynnej gwarancji Kia już nauczyli się, że ludzie czytają za co płacą i takie ewidentne przypały należą dziś jednak do rzadkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

Po słynnej gwarancji Kia już nauczyli się, że ludzie czytają za co płacą i takie ewidentne przypały należą dziś jednak do rzadkości.

 

Tzn jakie przypaly?

Przeciez nawet jak weźmiesz gwarancje na 300kkm to nikt Ci ine wymieni zużytego sprzegla, amortyzatorów, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pado napisał:

 

nie, no spoko....

i tak bym nie wykorzystał...nigdy 300tkm nie zrobie autem...

 

Nie w tym rzecz. Jak pisałem wyżej to, ile dają gwarancji jest wyznacznikiem jak bardzo ufają swojemu produktowi - przecież nie mają zamiaru na tym stracić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Tzn jakie przypaly?

Przeciez nawet jak weźmiesz gwarancje na 300kkm to nikt Ci ine wymieni zużytego sprzegla, amortyzatorów, itp...

 

Tak, lista wylaczen po 100 kkm jest dluga, po 150 kkm jeszcze dluzsza. O ile np. japonczycy bez problemu wymieniaja amortyzatory czy sprzeglo do 100 kkm, w ramach standardowej gwarancji (wylaczen jest bardzo malo, w zasadzie zarowki, tarcze, klocki i tyle), to po 100 kkm zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

Tzn jakie przypaly?

 

Przypały jak w Kia, gdzie te słynne 7 lat było praktycznie tylko na blok silnika.

 

Cytuj

Przeciez nawet jak weźmiesz gwarancje na 300kkm to nikt Ci ine wymieni zużytego sprzegla, amortyzatorów, itp...

 

ZTCP u mnie objęty był cały silnik (łącznie z turbiną), cała skrzynia biegów i większość osprzętu. Wyłączenia dotyczyły elementów rzeczywiście eksploatacyjnych.

 

 

BTW, sprawdziłem i sprzęgło było objęte gwarancją. Liczą więc że sprzęgło wytrzyma 300kkm.

8]

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ryb napisał:

 

Przypały jak w Kia, gdzie te słynne 7 lat było praktycznie tylko na blok silnika.

 

 

ZTCP u mnie objęty był cały silnik (łącznie z turbiną), cała skrzynia biegów i większość osprzętu. Wyłączenia dotyczyły elementów rzeczywiście eksploatacyjnych.

 

 

BTW, sprawdziłem i sprzęgło było objęte gwarancją. Liczą więc że sprzęgło wytrzyma 300kkm.

8]

... ale ty nie masz sprzęgła :P

 

Nie sądzę że wymienią sprzęgło który uległo naturalnemu i prawidłowemu zużyciu. Gdyby pękła tarcza to tak .. ale jeśli będą zużyte okładziny to prawdopodobnie zapłacisz za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał:

 

Tak, lista wylaczen po 100 kkm jest dluga, po 150 kkm jeszcze dluzsza. O ile np. japonczycy bez problemu wymieniaja amortyzatory czy sprzeglo do 100 kkm, w ramach standardowej gwarancji (wylaczen jest bardzo malo, w zasadzie zarowki, tarcze, klocki i tyle), to po 100 kkm zapomnij.

Aleś uogólnił. Pierwsza z brzegu firma, która nie wymieni sprzęgła po 100tkm to Nissan. Tak wiem, to prawie Renault ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Azbest napisał:

... ale ty nie masz sprzęgła :P

 

 No nie mam. ;]

 

1 godzinę temu, Azbest napisał:

Nie sądzę że wymienią sprzęgło który uległo naturalnemu i prawidłowemu zużyciu. Gdyby pękła tarcza to tak .. ale jeśli będą zużyte okładziny to prawdopodobnie zapłacisz za wymianę.

 

No ale chyba trudno mieć pretensje o naturalne zużycie.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ryb napisał:

No ale chyba trudno mieć pretensje o naturalne zużycie.

:ok:

oczywiście - tylko możesz mieć praktycznie dożywotnią gwarancję na sprzęgło czy klocki hamulcowe i nie będzie to nic dziwnego - tylko z wykluczeniem naturalnego zużycia części. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Azbest napisał:

oczywiście - tylko możesz mieć praktycznie dożywotnią gwarancję na sprzęgło czy klocki hamulcowe i nie będzie to nic dziwnego - tylko z wykluczeniem naturalnego zużycia części. 

 

No tak, jako że istotą gwarancji jest odpowiedzialność producenta za ewentualne wady, a nie zużycie przedmiotu.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

Na pewno przeczytałeś ze zrozumieniem to, co ja napisałem? :cfaniak:

Zaryzykuję, że napisałeś o wymianie sprzęgła po 90tkm w autach japońskich. Otóż Nissan nie wymieni, choć rzeczywiście dwumasę teoretycznie nawet na rozszerzonej gwarancji powinien ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bartekm napisał:

Zaryzykuję, że napisałeś o wymianie sprzęgła po 90tkm w autach japońskich. Otóż Nissan nie wymieni, choć rzeczywiście dwumasę teoretycznie nawet na rozszerzonej gwarancji powinien ;]

 

Jak Nissan to nie wiem, ale znam przypadki w Mazdzie i Hondzie, że wymieniali bez problemu w okolicach 60-80 kkm. A Nissan to nie japończyk ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wladmar napisał:

 

Jak Nissan to nie wiem, ale znam przypadki w Mazdzie i Hondzie, że wymieniali bez problemu w okolicach 60-80 kkm. A Nissan to nie japończyk ;]

Suzuki to po 40 nawet nie wymieni. Taki zapis był nawet w książce serwisowej :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2019 o 14:22, Ryb napisał:

 

Naprawdę? 4 lata i 80kkm to jest WYDŁUŻONA gwarancja?

:lol:

 

Std jest pewnie 2 lata do 100/150kkm (newet nie wiem)

Wiadomo, że wariant 4l/80kkm jest nie dla flot, tylko dla prywatnych - mnie np. wystarczy, bo robię poniżej 20kkm/rok, a dawali "za 1zł" wraz z 2-ma darmowymi przeglądmi.

Ale opcje na większe przebiegi też chyba były, tylko za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.