Jump to content
Sign in to follow this  
Jaceq_P

[A6C5] Auto przestało odpalać (błędy immo) + inne logi

Recommended Posts

Posted (edited)

Siema. 
Byłem kilka dni temu na wypadzie za miasto, po trasie zaliczyłem 15-20km po wytrząsarce (kto kojarzy drogę z płyt betonowych przy Włodawie ten wie 😩).

Wprawdzie po powrocie jeździłem autem jeszcze 2 dni ale po nocy rano nie mogłem odpalić silnika.

Kontrolka immobilizera po przekręceniu kluczyka migała, silnik przy rozruchu chodzi chwilę i od razu gaśnie. Wróciłem do domu po drugi kluczyk ale efekt bez zmian. 

Wkurzony spóźnieniem do pracy załatwiłem sobie auto zastępcze i po powrocie wieczorem o dziwo auto odpaliło normalnie za pierwszym razem...

Postanowiłem jednak nie ryzykować i sprawdziłem logi VAG'iem/ VCDS'em... Oto co wyczytałem:

VAG-COM
Control Module Part Number: 3B0 907 552 L
  Component and/or Version: 2.4L V6/5V      G   0004
           Software Coding: 0xxxx
            Work Shop Code: WSC xxxxx
3 Faults Found:
17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean
        P1128 - 35-00 - -
17538 - Fuel Trim: Bank 2 (Mult): System too Lean
        P1130 - 35-00 - -
17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
        P1570 - 35-10 - - - Intermittent

VCDS-Lite Version: Release 1.2
Thursday, 22 August 2019, 18:38:51.
Control Module Part Number: 4B0 919 881 A
  Component and/or Version: C5-KOMBIINSTR. VDO D15 
           Software Coding: 0xxxx
            Work Shop Code: WSC xxxxx
                      VCID: 2B2984AFCA1D
           Additional Info: IMMO-IDENTNR: AUxxxxxxxxxx      
1 Fault Found:
01176 -  Key
        07-10 -  Signal too Low - Intermittent

Czytałem o problemach z pętlą immobilizera przy kierownicy - planuję skontrolować kostkę, ale geniusze z audi stwierdzili, że żeby zdjąć obudowę stacyjki trzeba ściągnąć kierownicę, a więc airbag, jak airbag to odł. akumulator, jak odł. akumulator to potem adaptacja przepustnicy z kompa (bo bez tego auto mi nie odpali bez 20min kręcenia rozrusznikiem 😒 )...

Jeśli dobrze kojarzę moduł immo jest w zegarach - wyciągałem je już kilkukrotnie m.in. wymieniałem FIS'a itp, więc może jeszcze tam sprawdzę złączki... 

Proszę o interpretację logów (przy okazji te 17536,17538) i ew. sugestie. 

PS. Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale mimo lata i wyjazdów od czasu oraz zasadniczo codziennej eksploatacji auta (wprawdzie głównie po mieście ale jednak) w odczytach napięcie aku mam w okolicach 11,7V a przy rozruchu spada nawet do nieco ponad 9V, więc jak na aku nie są to chyba rewelacyjne parametry... 

PS2. Auto z LPG 

PS3. Jak odczytać PIN immo? Mam interfejs VIAKEN KKL USB...

Edited by Jaceq_P

Dnia 23.08.2019 o 10:57, Jaceq_P napisał:

Jak odczytać PIN immo? Mam interfejs VIAKEN KKL USB

Do tego potrzebujesz fejsa współpracujące go z np VAG tacho... Ten który masz nie obsłuży 

Sprawdź cz nie wypieła ci się wtyczka przy stacyjce z anteny... 

Dnia 24.08.2019 o 23:09, 4tyelement napisał:

Sprawdź cz nie wypieła ci się wtyczka przy stacyjce z anteny... 

Chętnie, nawet się do tego zabierałem ale poległem, gdy okazało się, że jedna ze śrub poduszki powietrznej jest objechana i nie mogę żadnym swoim torx'em jej ruszyć 😠

Chyba będę musiał umówić się w jakimś warsztacie na 'odkręcanie'...

Wyciągnąłem tylko zegary i przeczyściłem wszystkie kostki. Nie zauważyłem jakichś zimnych lutów na PCB. Na koniec skasowałem wszystkie błędy...

PS. Tak w ogóle to po porannym nieudanym odpaleniu auta kilka godzin później (przed jakąkolwiek ingerencją z mojej strony) auto już odpalało normalnie (za każdym razem).

2 godziny temu, Jaceq_P napisał:

Chętnie, nawet się do tego zabierałem ale poległem, gdy okazało się, że jedna ze śrub poduszki powietrznej jest objechana i nie mogę żadnym swoim torx'em jej ruszyć 😠

spróbój nabić nasadkę spline.....z reguły zawsze pomaga lub ewentualnie zwykły imbus ale z tym może być ciężej