Skocz do zawartości

Wyciek płynu nagrzewnica czy cos innego ???


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni cieknie mi płyn chłodniczy i nie moge zlokalizować usterki. Wyciek pojawia sie na komorze silnika pod wygłuszeniem i cieknie na prawa gume od kolumny kierowniczej. Wszsystkie widoczne węże szczelne. Płyn wypływa spod wygłuszenia i nie widac gdzie. Czy to może byc nieszczelność nagrzewnicy czy raczej z nagrzewnicy ciekło by do wnętrza auta.

Kolejne pytanie to czy wygłuszenie komory silnika wyjmuje sie bez problemu czy na cos trzeba zwrócic uwage przy wyjmowaniu. Czy w przypadku gdy jednak była by to nagrzewnica to dam rady wyjąc ja od strony silnika czy trzeba pruć kokpit. Wszelkie sugestie  mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 90% poszła właśnie nagrzewnica, wyjmuje się od strony silnika po wyjęciu mniejszej części wygłuszenia - wcześniej trzeba wyjąć akumulator i zdjęć bezpieczniki z uchwytu, potem odkręcić i wyjąć mniejszą część wygłuszenia i w tamtą stronę wyjmuje się nagrzewnicę - węże są na spinkach. Może też cieknąć zawór regulacji przepływu cieczy przez nagrzewnicę - zamocowany bezpośrednio do nagrzewnicy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomocne info jutro biore sie za rozebranie wygłuszenia. Powiedz tylko czy jak zdejme wygłuszenie i aku to bedzie już widać węże i zawór od nagrzewnicy ? Tak sie łudze że może poprostu opaska od węża puściła i nie bede musiał pruć całej nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem i wszystko jest w płynie wiec cięzko stwierdzić gdzie jest przeciek odkręciłem wszystkie widoczne śrubki ale nagrzewnica nie chce wyjść. Czy oprócz tych śrubek które widac sa jeszcze jakieś zaczepy itp gdzies gdzie ich nie widac czy poprostu trzeba szarpnąc żeby wyszła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to nie ma nic dodatkowego, tylko nie wiem czy jedna ze śrubek nie była z tyłu od ściany grodziowej... ogólnie wychodzi dość ciężko, a jak jakiś syf jest wewnątrz nagrzewnicy to będzie blokować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest z tyłu i nie widziałem jej bo kiepskie dojście ale już wytargałem wszystko i zlokalizowałem problem . Nagrzewnica OK Pękł kruciec plastikowy od zaworu ale tylko kawałeczek i jak złapało cisnienie to sikało gdzie sie da dlatego wszystko było w płynie. Na zimnym tego nie było widac dopiero jak plastik sie nagrzał i wzrosło ciśnienie to sikało i podejrzewam ze za kilka dni to urwał by sie całkiem. Teraz szukam  zaworu zamawiam i temat zamkniety.

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.