Skocz do zawartości

Przepisy ruchu drogowego


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jedziemy główną drogą i dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie jest znak że mamy pierszeństwo i jesteśmy na głównej drodze

image.png.667e96cc318ac6de6fdadb7b22e4946e.png

 

 

 

zamierzamy jechać cały czas główną drogą

- czy wymagane jest włączenie kierunkowskazu? (jeśli tak ma ktoś jakiś pkt z kodeksu) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczona pod znakiem D-1 tabliczka T-6a wskazuje, że droga z pierwszeństwem przejazdu zmienia kierunek na skrzyżowaniu. Z tych też względów w sytuacji kiedy kierujący pojazdem na skrzyżowaniu porusza się zgodnie z rzeczywistym przebiegiem drogi z pierwszeństwem – przedstawionym na tabliczce T-6a – to zmienia on kierunek jazdy i dlatego też w myśl przepisów art. 22 ust. 5 ustawy – Prawo o ruchu drogowym zobowiązany jest zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany tego kierunku - stwierdził wiceminister.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jak prosto zamierzam jechać to już bez kierunku?

 

Kto będzie winny jeśli pojadę główną w lewo bez kierunku, a z przeciwka gość patrząc że nie sygnalizuje skrętu będzie myślał że jade prosto i wyjedzie na skrzyżowanie i będzie stłuczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

Dobra, a jak prosto zamierzam jechać to już bez kierunku?

 

Kto będzie winny jeśli pojadę główną w lewo bez kierunku, a z przeciwka gość patrząc że nie sygnalizuje skrętu będzie myślał że jade prosto i wyjedzie na skrzyżowanie i będzie stłuczka?

Nie musisz dawać kierunku jadąc prosto. Moim zdaniem wspolwina gdyż oboje zawinili. Aczkolwiek pewnie całkowicie winny zostanie uznany ten z podporządkowane bo nie zachował szczególnej ostrożności oraz nie zastosował zasady ograniczonego zaufania

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

Kto będzie winny jeśli pojadę główną w lewo bez kierunku, a z przeciwka gość patrząc że nie sygnalizuje skrętu będzie myślał że jade prosto i wyjedzie na skrzyżowanie i będzie stłuczka?

Pewnie on, bo nie ustąpił pierwszeństwa a Ty jedynie zapomniałeś włączyć kierunkowskaz:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bielaPL napisał:

Dobra, a jak prosto zamierzam jechać to już bez kierunku?

 

Teoretycznie nie, bo nie zmieniasz kierunku, ale można dać, bo zjeżdżasz w bok z tzw. "głównej". Ja jadąc przez podobne skrzyżowanie prosto, jeśli widzę że ktoś czeka na wyjazd z podporządkowanej daję migacz, żeby mu zasygnalizować że zjeżdżam i może jechać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dranio napisał:

 

Tej z pierwszego wątku.

"Należy pamiętać o tym, że jadąc na wprost, nawet jeżeli wiąże się to ze zjazdem z drogi z pierwszeństwem, nie wykonujemy żadnej zmiany kierunku ani pasa ruchu, dlatego nie ma podstaw aby w tej sytuacji stosować kierunkowskazy."

 

Kiedyś uczyli jak przekraczasz linie przerywane wytyczające twój pas dajesz kierunki, jak nie to jedziesz swoim pasem ruchu

Stąd takie rozbieżności w rozumowaniu tych skrzyżowań 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bielaPL napisał:

Kiedyś uczyli jak przekraczasz linie przerywane wytyczające twój pas dajesz kierunki, jak nie to jedziesz swoim pasem ruchu

Dalej tak jest. Natomiast zwróć uwagę że jadąc na wprost nie zmieniasz pasa ruchu, ani kierunku jazdy. Więc wg prawa kierunkowskaz nie jest tu potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, angrius napisał:

Dalej tak jest. Natomiast zwróć uwagę że jadąc na wprost nie zmieniasz pasa ruchu, ani kierunku jazdy. Więc wg prawa kierunkowskaz nie jest tu potrzebny

nie no, pas zmieniasz, masz ładnie wyrysowany tam dalej ten łuk w lewo liniami przerywanymi

 

image.png.667e96cc318ac6de6fdadb7b22e4946e.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bielaPL napisał:

"Należy pamiętać o tym, że jadąc na wprost, nawet jeżeli wiąże się to ze zjazdem z drogi z pierwszeństwem, nie wykonujemy żadnej zmiany kierunku ani pasa ruchu, dlatego nie ma podstaw aby w tej sytuacji stosować kierunkowskazy."

 

Kiedyś uczyli jak przekraczasz linie przerywane wytyczające twój pas dajesz kierunki, jak nie to jedziesz swoim pasem ruchu

Stąd takie rozbieżności w rozumowaniu tych skrzyżowań 

 

 

Nie pamiętam, żeby mnie tak uczyli. Za to uczyli, że kierunkowskaz zawsze, gdy zmienia się kierunek jazdy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

nie no, pas zmieniasz, masz ładnie wyrysowany tam dalej ten łuk w lewo liniami przerywanymi

 

Tak czy siak, lepiej włączyć w lewo i ja bym w sumie włączał w prawo, gdy zjeżdżam z "głownej"

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dranio napisał:

 

Nie pamiętam, żeby mnie tak uczyli. Za to uczyli, że kierunkowskaz zawsze, gdy zmienia się kierunek jazdy.

5.
Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

nie no, pas zmieniasz, masz ładnie wyrysowany tam dalej ten łuk w lewo liniami przerywanymi

 

image.png.667e96cc318ac6de6fdadb7b22e4946e.png

To nie jest zmiana pasa ruchu. Cały czas jedziesz pasem na wprost. Linie grubsze na zakręcie "prowadzą" cię jak masz jechać gdy skrecasz. Weźmy to samo skrzyżowanie ale bez namalowanych linii. Dasz kierunek jadąc prosto? 

Edytowane przez angrius
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, angrius napisał:

To nie jest zmiana pasa ruchu. Cały czas jedziesz pasem na wprost. Linie grubsze na zakręcie "prowadzą" cię jak masz jechać gdy skrecasz. Weźmy to samo skrzyżowanie ale bez namalowanych linii. Dasz kierunek jadąc prosto? 

twierdzisz że wyznaczone przerywane linie na zakręcie to nie jest pas ruchu tylko grubsze linie sugerujące główną drogę? :/ chyba pójdę się doszkolić jeszcze z kodeksu

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

twierdzisz że wyznaczone przerywane linie na zakręcie to nie jest pas ruchu tylko grubsze linie sugerujące główną drogę? 😕 chyba pójdę się doszkolić jeszcze z kodeksu

Odpowiedz czy dałbyś kierunkowskaz w prawo gdyby tam nie bylo tej grubsze linii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zinger napisał:

Na obrazku po lewej jest odp na Twoje pytanie. Dokladnie tak robie i jest to dla mnie po prostu najbardziej logiczne.

nie no odpowiedzi nie ma, teoretycznie u nas kierunek powinien być, ale gość wypisuje:

 

"Wg słownika języka polskiego KIERUNEK to «strona, w którą ktoś lub coś się zwraca albo porusza (w linii prostej); ale też: droga, linia prowadząca do jakiegoś miejsca» która niekoniecznie musi być drogą lub linią prostą.

W Konwencji wiedeńskiej art. 16, którego odpowiednikiem jest artykuł 22 ustawy p.r.d.,  nazwano ogólnie "Zmiana kierunku". W polskim oficjalnym tłumaczeniu Konwencji dodano bezprawnie słowo "ruchu". W Konwencji kierunek ruchu to ruch lewo- lub prawostronny. W naszym prawie Odział 4 ustawy p.r.d. nazwano  "Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu", co wiąże kierunek  ruchu wprost z jezdnią po której porusza się kierujący."

 

Generalnie dla upartego można pewnie wygrać przed EU 

 

I jeszcze

"

Zmiana kierunku jazdy o której jest mowa w art. 22 p.r.d. nie ma żadnego związku z torem jazdy i stronami świata, gdyż jest nią jedynie zjazd z jednej drogi na inną, na leżącą przy drodze nieruchomość lub zawracanie. 

Nie ma w obowiązującym prawie innych warunków (promień lub kąt załamania drogi lub ilość dróg po jej lewej i prawej stronie) lub podstaw do włączania kierunkowskazów i zajmowania właściwego pasa ruchu poza wymienionymi wyżej będącymi w rozumieniu ustawy Prawo o ruchu drogowym zmianami kierunku jazdy.

"

Edytowane przez bielaPL
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

nie no odpowiedzi nie ma, teoretycznie u nas kierunek powinien być, ale gość wypisuje:

 

"Wg słownika języka polskiego KIERUNEK to «strona, w którą ktoś lub coś się zwraca albo porusza (w linii prostej); ale też: droga, linia prowadząca do jakiegoś miejsca» która niekoniecznie musi być drogą lub linią prostą.

W Konwencji wiedeńskiej art. 16, którego odpowiednikiem jest artykuł 22 ustawy p.r.d.,  nazwano ogólnie "Zmiana kierunku". W polskim oficjalnym tłumaczeniu Konwencji dodano bezprawnie słowo "ruchu". W Konwencji kierunek ruchu to ruch lewo- lub prawostronny. W naszym prawie Odział 4 ustawy p.r.d. nazwano  "Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu", co wiąże kierunek  ruchu wprost z jezdnią po której porusza się kierujący."

 

Generalnie dla upartego można pewnie wygrać przed EU 

Nie wiem, ja w takiej sytuacji staram sie uzywac zdrowego rozsadku w pierwszej kolejnosci. Gwarantuje Ci, ze wiekszosc posiadajacych PJ nie bedzie w stanie jednoznacznie powiedziec co jest co. Tzn zdania beda podzielone, jak w tej dyskusji :)

Dlatego na drodze nie ryzykuje, tylko daje kierunek jak zjezdzam z glownej (takze na wprost jak u Ciebie) oraz zazwyczej nie daje jak glwona skreca, ale czasami daje jak widze jakies auto czajace sie w podocznej uliczce, tak dla swietego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje robic tak  - postawmy się w roli kierowcy jadącego z drogi podporządkowanej  . jadąc drogą z pierwszeństwem i zmieniając kierunek jazdy ( skręcamy , zawracamy itp. ) tak sygnalizujmy ten manewr ,zebyśmy sami go zrozumieli będąc kierowcą jadącym z drogi podporządkowanej   . nie wiem jak to wprost sposób wytłumaczyć .

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat temu zdawałem na prawko. Teoria OK, plac OK, potem miasto. Już wracaliśmy do ośrodka. Zostało ze 100m. Skrzyżowanie podobne jak ze zdjęcia w pierwszym poście, ale z małą różnicą. Główna droga w prawo, prosto do WORD. Pojechałem prosto nie włączając kierunkowskazu. 

Egzaminator w tym momencie: nie zdałeś, czemu nie włączyłeś kierunkowskazu. Ja mu na to, że faktycznie z nerwów nie włączyłem, ale  jechałem tędy z instruktorem i powiedział mi, że nie zmieniam kierunku więc teoretycznie mogę nie sygnalizować kierunkiem (łgałem, bo niczego takiego mi nie mówił ;] ). Wjechaliśmy na plac, egzaminator wypełnił kwity o pozytywnym wyniku egzaminu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rwIcIk napisał:

Umieszczona pod znakiem D-1 tabliczka T-6a wskazuje, że droga z pierwszeństwem przejazdu zmienia kierunek na skrzyżowaniu. Z tych też względów w sytuacji kiedy kierujący pojazdem na skrzyżowaniu porusza się zgodnie z rzeczywistym przebiegiem drogi z pierwszeństwem – przedstawionym na tabliczce T-6a – to zmienia on kierunek jazdy i dlatego też w myśl przepisów art. 22 ust. 5 ustawy – Prawo o ruchu drogowym zobowiązany jest zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany tego kierunku - stwierdził wiceminister.

 

Jak dla mnie to sensu nie ma. W takim razie gdy mijasz znak ostrzegawczy o zakręcie, to również powinieneś wrzucić kierunkowskaz, bo droga zmienia kierunek. Powinno być tak, że kierunek prosty wyznacza linia środkowa - jeśli jedziesz wzdłuż niej to kierunku nie zmieniasz.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bielaPL napisał:

Jedziemy główną drogą i dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie jest znak że mamy pierszeństwo i jesteśmy na głównej drodze

image.png.667e96cc318ac6de6fdadb7b22e4946e.png

 

 

 

zamierzamy jechać cały czas główną drogą

- czy wymagane jest włączenie kierunkowskazu? (jeśli tak ma ktoś jakiś pkt z kodeksu) ?

 

jesli bedziesz jechał na wprost to włączysz kierunkowskaz ? :pad: 

 

w przypadku jak powyzej zawsze właczam kierunkowskaz bo zmieniam kierunek ruchu :old: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bielaPL napisał:

Kiedyś uczyli jak przekraczasz linie przerywane wytyczające twój pas dajesz kierunki, jak nie to jedziesz swoim pasem ruchu

Stąd takie rozbieżności w rozumowaniu tych skrzyżowań 

kurde  ;] 

 

mnie uczył( późniejszy ) dyrektor Gliwickiego LOK 

i nie przypominam sobie żeby tak uczył :bzik:  

 

natomiast wpajał zasade że  jesli zmieniam kierunek /lub pas ruchu to musze to zawczasu  i wyraźnie sygnalizować  ( chyba stąd mam alergie na 3migaczy, ten system sygnalizowania montowany w wiekszosci obecnie aut :pad: )  ) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piter19731 napisał:

proponuje robic tak  - postawmy się w roli kierowcy jadącego z drogi podporządkowanej  . jadąc drogą z pierwszeństwem i zmieniając kierunek jazdy ( skręcamy , zawracamy itp. ) tak sygnalizujmy ten manewr ,zebyśmy sami go zrozumieli będąc kierowcą jadącym z drogi podporządkowanej   . nie wiem jak to wprost sposób wytłumaczyć .

 

to nie problem, już mówię jak ja się zachowuje jak jestem na podporzadkowanej, dojeżdżam do drogi z pierszeństwem, jeśli ktoś na niej jest to czekam aż przejedzie, obojętnie w którą stronę mryga czy nie mryga, gdyż z migaczami u ludzi też miałem różne jazdy... ale jeśli nie mryga to zawsze zakładałem że będzie jechał tą drogą z pierszeństwem

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O curva, nieeeeeeee, znowu to samo.

 

A jak jedziemy DK91 i dojeżdżamy do rozwidlenia w Warlubiu, gdzie DK z pierwszeństwem idzie lekkim łukiem w prawo, idealnie prosto idzie DW214 na Kościerzynę a w lewo idzie droga do wsi, to jadąc na Gdańsk migamy w prawo (czy nie migamy)? Jadąc na Kościerzynę nie migamy (czy migamy w lewo)? A jadąc w lewo do wsi migamy MOCNIEJ w lewo? :phi:

 

https://www.google.pl/maps/@53.5866775,18.6347137,3a,75y,26.36h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sR2fGKfhiuRFzP0OSXoMW6w!2e0!7i13312!8i6656

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, angrius napisał:

Dokładnie tak 

tylko stoi mi w sprzeczności z tą zmianą pasa ruchu... bo pas ruchu prowadzi nas w prawo...

 

"kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak można w nieskończoność (podobnie jak migać na rondach). :) Ja stosuję uniwersalną zasadę - migać tak, aby inni wiedzieli co mam zamiar zrobić. :)

 

PS. Na tym skrzyżowaniu w Warlubiu jest jeszcze jakiś wjazd w prawo w bramę, więc jadąc na Gdańsk trza migać "lekko" a jadąc w prawo w ten wjazd trza migać "mocno". :)

Edytowane przez ArekMiz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2019 o 11:48, bielaPL napisał:
5.
Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

 

A teraz dla utrudnienia 😛 wyobraź sobie, że do tego skrzyżowania, które pokazałeś dokładamy drogę skręcającą w prawo. Pierwszeństwo przejazdu pozostaje takie samo (czyli jest łamane w lewo). Zakładamy warianty:

 

1. Jedziesz prosto drogą z pierwszeństwem (czyli z niej zjeżdżasz, żeby pojechać prosto).

2. Z drogi z pierwszeństwem skręcasz w prawo w drogę podporządkowaną. 

 

W pierwszym przypadku włączasz prawy kierunkowskaz, (bo przekraczasz linię przerywaną), a w drugim? :cfaniak: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2019 o 14:22, bielaPL napisał:

ten drugi link ciekawy, chyba inaczej interpretuje to skrzyżowanie o którym pisaliście

 

Jedna%2Bkrzy%25C5%25BC%25C3%25B3wka%2Bdwupasowa%2BA.jpg

 

 

Wlasnie o to mi chodzilo. Pas jest tak wynacozny ze skreca i nie ma miany kierunku jazdy, chociaz na przykladzie tego skrzyzowania tak by sie wydawalo. A zadalem to pytanie bo nie zgadzam sie  z tym co zostalo napisane odnosnie 1 postu, ja bym kierunkowskazu nie uzywal.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2019 o 14:39, bielaPL napisał:

Nie ma w obowiązującym prawie innych warunków (promień lub kąt załamania drogi lub ilość dróg po jej lewej i prawej stronie) lub podstaw do włączania kierunkowskazów i zajmowania właściwego pasa ruchu poza wymienionymi wyżej będącymi w rozumieniu ustawy Prawo o ruchu drogowym zmianami kierunku jazdy.

"

 

Dokladnie o tym pisalem. Czyli madralinscy z AK jak zwykle nie maja racji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ArekMiz napisał:

O curva, nieeeeeeee, znowu to samo.

 

A jak jedziemy DK91 i dojeżdżamy do rozwidlenia w Warlubiu, gdzie DK z pierwszeństwem idzie lekkim łukiem w prawo, idealnie prosto idzie DW214 na Kościerzynę a w lewo idzie droga do wsi, to jadąc na Gdańsk migamy w prawo (czy nie migamy)? Jadąc na Kościerzynę nie migamy (czy migamy w lewo)? A jadąc w lewo do wsi migamy MOCNIEJ w lewo? :phi:

 

https://www.google.pl/maps/@53.5866775,18.6347137,3a,75y,26.36h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sR2fGKfhiuRFzP0OSXoMW6w!2e0!7i13312!8i6656

 

 

Jest jeszcze zjazd w prawo na posesję.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2019 o 10:00, bielaPL napisał:

Jedziemy główną drogą i dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie jest znak że mamy pierszeństwo i jesteśmy na głównej drodze

image.png.667e96cc318ac6de6fdadb7b22e4946e.png

 

 

 

zamierzamy jechać cały czas główną drogą

- czy wymagane jest włączenie kierunkowskazu? (jeśli tak ma ktoś jakiś pkt z kodeksu) ?

 

 

Ja bym włączył prawy kierunkowskaz jadąc prosto, bo widać po malowaniu, że zmieniam pas ruchu, w sumie to właściwie zmieniam całą drogę.

Natomiast jadąc dalej drogą (zgodnie z malowaniem) nie włączyłbym lewego kierunkowskazu, dokładnie tak samo bym postąpił, jakby nie było tego skrzyzowania z drogą podporzadkowaną i droga by po prostu skręcała łukiem w lewą stronę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezh napisał:

 

Czyli, według Ciebie, zawsze przy zmianie kierunku jazdy trzeba włączać kierunkowskaz?

Oczywiście że tak. Przeczytaj PORD. zresztą był już tu cytowany odpowiedni fragment. Tylko jeszcze musisz sobie uzmysłowić co to jest zmiana kierunku jazdy. Nie każdy skręt to zmiana kierunku jazdy 

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cezh napisał:

Ja bym włączył prawy kierunkowskaz jadąc prosto, bo widać po malowaniu, że zmieniam pas ruchu, w sumie to właściwie zmieniam całą drogę.

A gdyby nie było malowania to też byś zmieniał pas ruchu? Jadąc prosto nie zmieniasz jezdni! Skrecajac w lewo zmieniasz jezdnię w związku z czym zmieniasz kierunek jazdy czyli musisz użyć kierunkowskazu. I malowanie czy przebieg pierwszeństwa nie ma tu nic do tego. Gdyby nie było przebiegu pierwszeństwa a skrecalbys w lewo to też nie dasz kierunkowskazu? Rzeczywisty przebieg pierwszeństwa nie zwalnia od użycia kierunkowskazu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ArekMiz napisał:

O curva, nieeeeeeee, znowu to samo.

 

A jak jedziemy DK91 i dojeżdżamy do rozwidlenia w Warlubiu, gdzie DK z pierwszeństwem idzie lekkim łukiem w prawo, idealnie prosto idzie DW214 na Kościerzynę a w lewo idzie droga do wsi, to jadąc na Gdańsk migamy w prawo (czy nie migamy)? Jadąc na Kościerzynę nie migamy (czy migamy w lewo)? A jadąc w lewo do wsi migamy MOCNIEJ w lewo? :phi:

 

https://www.google.pl/maps/@53.5866775,18.6347137,3a,75y,26.36h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sR2fGKfhiuRFzP0OSXoMW6w!2e0!7i13312!8i6656

 

Jest zasadnicza różnica między ta sytuacją a tą z wątku. 

Tutaj jest skrzyżowanie na łuku, a to inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.