Skocz do zawartości

Bravo z ASB Dualogic - z czym to się je ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć i czołem 😁

To mój pierwszy post po dłuugiej przerwie...

 

Na gwałt potrzebuję sensownego auta klasy C-D ze skrzynią automatyczną, z benzynowym silnikiem dobrze znoszącym LPG - i tu wchodzi w grę Bravo. 2010 rok, 157 kkm, T-Jet 120, z Austrii, skrzynia Dualogic. Miało nie być już nigdy Fiata, ale tak na prawdę nie ma co kupić, same szroty lub silniki nie za bardzo do gazu a ja nie mam możliwości szukać...

 

Wszystko było by OK, bo auto od przyjaciela bliskiej rodziny, podobno serwisowane do końca w ASO i ładnie utrzymane, powrót na austriackich blachach i inne bajery ;). Cena też  znośna, nie polska-komisowa ale sensownie skalkulowana,

tylko niepokoi mnie zrobotyzowana skrzynia. Dotychczas jedyne doświadczenie z robotami to był Peugeot 301 z wypożyczalni na wakacjach - tragedia, mordęga, tak to działało. Zmiana biegów trwała wieczność, wolna reakcja na kick down, no i to szarpanie. A jak to jeździ w Bravo ?

I czy ta skrzynia jest na bazie słynnej M32 czy już na fiatowskiej serii C ? Jak z awaryjnością serwomechanizmów i sterowania ?

 

O innych bolączkach/wadach Bravo jestem już poinformowany, tylko o skrzyni mało opinii (cóż, mało tych aut z A/T na drogach) a jeśli już, to ludzie popadają w skrajności.

Z góry dzięki za wszelkie info, szczególnie posiadaczy Dualogika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się i przeszukałem odmęty nuovabravoklub - faktycznie, szału nie ma z tą skrzynią.

Cóż, 400 km to w mojej obecnej sytuacji ciut za daleko. Jakby stało bliżej to bym podjechał i zobaczył, bo bez jazdy próbnej nie kupię.

 

LPG to nie problem w tym silniku, wbrew temu co się czasami w sieci wypisuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2019 o 16:30, spavatch napisał:

 


Wszelki duch! :O


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W LFS zagramy ? 😁

Co do skrzyni to jedynie pamietam filmik  z forum osoby porównującej Mito z TCT do Bravo właśnie w tej wersji i nie była ta osoba zachwycona tą skrzynią .

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
LPG to nie problem w tym silniku, wbrew temu co się czasami w sieci wypisuje.
 

Problem jest z dobrym ustawieniem instalki. Do dziś spotykam się z postami o tym że ktoś założył gaz i ma problem z odpalaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 06:07, bielaPL napisał:


 


Problem jest z dobrym ustawieniem instalki. Do dziś spotykam się z postami o tym że ktoś założył gaz i ma problem z odpalaniem.

Nie instalowałbym bez strojenia przy pomocy sondy AFR. 

W Mito olałem temat. Regularnie schodzę ze spalaniem w okolice 6,5 i nie chcę nic dokładać mimo, że robię 22kkm rocznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gaz instaluje za 2000 zł Cytryn&Gumiak, to faktycznie, problemy są pewne.
Ja dałem więcej 9 lat temu i polecany i nie poradził sobie. Po prostu go to przerosło takie zachowanie auta. A jeździł ze mną na trasy stroic nie raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A im młodszy 1.4tjet tym nowsza norma, małe dotryski i itp. Sterownik jest czuły na nie wielkie zmiany korekt  rzędu nawet +/-5%. W starym 1.2 16v silnik pracował bez problemu i nie wyrzucał Check-a na rozjazdach rzędu +/-15% bez żadnych następstw na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.